نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: مشکل استفاده بیش از حد RAM توسط Android Studio

Question مشکل استفاده بیش از حد RAM توسط Android Studio

سلام دوستان.
    در رابطه با اندروید استودیو سوال داشتم.
    وقتی که اندروید استودیو رو بر روی سیستم اجرا میکنم، میزان استفاده RAM به صورت خیلی شدید بالا میره!
    طوری که توی حالت عادی، میزان استفاده RAM روی 35-40 درصد هستش، اما وقتی که اندروید استودیو در حال اجراست، این میزان به 80-85 درصد میرسه.
    در ضمن RAM سیستم هم 4GB هستش.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند، اگر که راه حلی در این باره سراغ دارید.

کاربر دائمی آواتار storm_saeed
    محل زندگی
    Tehran , Iran

نقل قول: مشکل استفاده بیش از حد RAM توسط Android Studio

منطقیه
    کلا ۴ گیگ رم برای کار با اندروید استویدو یا کلا برنامه نویسی مناسب نیست
    ولی حالا یه سری کارا هست مثلا یه سری پلاگین رو غیر فعال کنید - یدونه بیشتر پروژه باز نکنید - از امولاتور استفاده نکنید - یه سری از سرویس ها و برنامه های غیر کاربردی رو ببندید

نقل قول نوشته شده توسط arash69 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان.
    در رابطه با اندروید استودیو سوال داشتم.
    وقتی که اندروید استودیو رو بر روی سیستم اجرا میکنم، میزان استفاده RAM به صورت خیلی شدید بالا میره!
    طوری که توی حالت عادی، میزان استفاده RAM روی 35-40 درصد هستش، اما وقتی که اندروید استودیو در حال اجراست، این میزان به 80-85 درصد میرسه.
    در ضمن RAM سیستم هم 4GB هستش.

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند، اگر که راه حلی در این باره سراغ دارید.

سلام دوست من ... منم این مشکل رو دارم ... ظاهرا قابل حل هم نیست گوگل همیشه بهترین ها و سنگین ترین ها رو ارائه میده :)
    تو لینوکس وظعیتش بهتره ... اما در کل کار راه می افته و اگه emulator باز نکنید مشکلی پیش نمیاد ... حالا مشکل رم نباشه مشکل هارد هست ... هارد من که همیشه با اندروید استادیو درگیره ...

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

در منوی فایل گزینه ای هست تحت عنوان Power Save Mode که اگر فعالش کنید، تعدادی از قابلیت های IDE رو غیرفعال می کنه تا مصرف منابع سیستم کاهش پیدا کنه.

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    در منوی فایل گزینه ای هست تحت عنوان Power Save Mode که اگر فعالش کنید، تعدادی از قابلیت های IDE رو غیرفعال می کنه تا مصرف منابع سیستم کاهش پیدا کنه.
    تاسیر زیاد نداه ... خود اندروید استادیو خیلی Ram بگیره 1 گیگ در بد ترین حالت ... مشکل وقته که اولین بار اجرا رو میزنیم و فایل java اجرا میشه که حجم 700 مگ رو اشقال میکنه بعد یکی دو بار اجرا و از اون بد تر emulator که در نسخه های API17 600 مگ و در نسخه API 21 یک گیگ و خورده ای میگیره ... اینا مشکل آفرینند ...

نقل قول نوشته شده توسط storm_saeed مشاهده تاپیک
    منطقیه
    کلا ۴ گیگ رم برای کار با اندروید استویدو یا کلا برنامه نویسی مناسب نیست
    ولی حالا یه سری کارا هست مثلا یه سری پلاگین رو غیر فعال کنید - یدونه بیشتر پروژه باز نکنید - از امولاتور استفاده نکنید - یه سری از سرویس ها و برنامه های غیر کاربردی رو ببندید
    دوست عزیز، ممنون از پاسخ شما و راهنماییتون؛ اما خب من با ویژوال استودیو و اس کیو ال سرور که همزمان باز میکنم و کار میکنم، مشکلی ندارم. برای اولین بار بود که در زمینه برنامه نویسی سیستمم کم آورد!!! که خب ظاهرا اندروید استودیو چندان بهینه‌ی بهینه نیست.

نقل قول نوشته شده توسط arash69 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز، ممنون از پاسخ شما و راهنماییتون؛ اما خب من با ویژوال استودیو و اس کیو ال سرور که همزمان باز میکنم و کار میکنم، مشکلی ندارم. برای اولین بار بود که در زمینه برنامه نویسی سیستمم کم آورد!!! که خب ظاهرا اندروید استودیو چندان بهینه‌ی بهینه نیست.

مسئله بهینه بودن نیست ... اندروید استادیو رندر گرافیکی داره به علاوه قابلیت های اظافی دیگه ای نصبت به VS داره مثل مواقعی که کد نویسی میکنی قسمت رنگ ها رو نشون میده یا آموزش میده این کد رو چطور استفاده کنی و ... قابلیتی که برای VS باید نرم افزار ReSharper رو نصب کنی که داشته باشه ... حالا اینا به کنار در اندروید استادیو بخش سوکت هست و شما عملا دارید برنامه نویسی مستتقل از ویندوز انجام میدین و این خودش مشکل آفرینه چون وقتی از VS استفاده میکنید خود ویندوز کامپایل داخلی داره و VS برای ویندوز بهینه تر عمل میکنه چون برای اون سیستم عامل ساخته شده ... اما اندروید استادیو اینطوری نیست و برای build نیاز به جاوا داره ... علاوه بر این ها android studio مستقل از پلتفرمه و کد نویسی و سازندگانش باید طوری طراحیش کنند که مستقل از سیستم عامل باشه و این یعنی کار بیشتر برای سازگاری با همه ...

پس بهش حق بدین ... البته باز جای کار داره که بهتر بشه ... چون الان فقط نسخه 1 هست و این در حالیه که VS از وقتی VB6 بوده همواره توسعه داده شده .

این پلاگین های زیر رو که به درد ما هم نمیخوره غیر فعال کنید

• CVS Integration
    • Git Integration
    • GitHub
    • Google Cloud Tools for Android Studio
    • Subversion Integration

من با ایکلیپس کار می کنم . یه همچین مشکلاتی برای من هم وجود داره. گاهی واقعا کلافه میشم.مخصوصا وقتی می خوام اجرای پروژه رو با امولاتور ببینم.

دوستانی که میگن امولاتور باز نکنید.چطور پروژه شون رو تست میکنن؟

نقل قول نوشته شده توسط semantic-r مشاهده تاپیک
    من با ایکلیپس کار می کنم . یه همچین مشکلاتی برای من هم وجود داره. گاهی واقعا کلافه میشم.مخصوصا وقتی می خوام اجرای پروژه رو با امولاتور ببینم.

دوستانی که میگن امولاتور باز نکنید.چطور پروژه شون رو تست میکنن؟
    تا جایی که میدونم، برخی از دوستان برای تست از یک دستگاه واقعی اندرویدی به جای امولاتور استفاده میکنند.

کاربر دائمی آواتار slr560
    محل زندگی
    تهران

برادر به این نمیگن مشکل . اینکه اینقد مصرف میکته به خاطر جاوا هست . و اینکه خوده Intellij یه سری ابزار اضافه کرده که این IDE رو یه اثر هنری کرده.
    برای همینه کد نوشتن با Editor این IDE اینقد لذت بخشه . چونکه پشت قضیه پروسه های هوشمندی دارن خط به خط کد شما تحلیل میکنن و پیشنهاد های هوشمند بهتون میدن
    مصرف RAM نرمال . زیاد فکر این چیزا نباش . از دستگاه خودتم برای emulator استفاده کن . مجبورم شدی از genymotion استفاده کن

تاپیک های مشابه

1. (مشکل) استفاده بیش از حد از رم !
    نوشته شده توسط orache در بخش Android Studio
    پاسخ: 21
    آخرین پست: جمعه 28 شهریور 1393, 21:20 عصر
  2. میزان استفاده از CPU و Ram توسط SQL
    نوشته شده توسط ly.comeng در بخش مدیریت دیتابیس (Database Administration)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 04 آذر 1392, 08:15 صبح
  3. استفاده بیش از حدسایت از ram سرور
    نوشته شده توسط raha_20 در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: شنبه 06 مهر 1392, 11:39 صبح
  4. سوال: مشکل استفاده بیش از حد mysql از منابع سرور
    نوشته شده توسط pirmard66 در بخش PHP
    پاسخ: 7
    آخرین پست: پنج شنبه 19 اردیبهشت 1392, 17:31 عصر
  5. سوال: استفاده بیش از حد از منابع سرور (cpu و ram)
    نوشته شده توسط m_amin_t در بخش ASP.NET Web Forms
    آخرین پست: سه شنبه 17 مرداد 1391, 19:51 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •