نمایش نتایج 1 تا 27 از 27

نام تاپیک: راهنمایی انتخاب رشته

راهنمایی انتخاب رشته

دوستان یه سوال ضروری داشتم.
    من چند هفته دیگه وقته انتخاب رشته دبیرستانمه.
    می خوام کامپیوتر انتخاب کنم.از طرفی خانواده م بشدت مخالفن(البته بازم انتخاب با خودمه)
    من عاشق برنامه نویسی ام.ولی چون تو دبیرستان نمونه دولتی درس میخونم و نمرات و بهره هوشیم بالاس همه میگن ریاضی بخونم. نمیدونم چه اجباریه.
    بعضیام میگن تو دبیرستان ریاضی بخون بعد حالا دانشگاه برو سراغ برنامه نویسی.اونطوریم سه سال از عمرم تلف میشه.
    چی کار کنم؟کامپیوتر؟ریاضی؟

نقل قول: راهنمایی انتخاب رشته

سلام دوست من؛
    بنظرم بهتره ریاضی بخونین چون اگه از دانشگاه و بخصوص از یه دانشگاه خوب، و به مقطع کارشناسی وارد بشین، خیلی بهتر هست. در ضمن توی همین دوران دبیرستان هم خب کار برنامه نویسی رو ادامه بدین. توی دوران کارشناسیم میشناختم کسی رو که هم رشتمون بود (مهندسی کامپیوتر) و میگفتن که از اول دبیرستان برنامه نویسی کار کرده. خیلی هم حرفه ای بود واقعا و بسیار کار بلد.
    نظر بنده همین بود که گفتم.

نقل قول نوشته شده توسط Anonymous__313 مشاهده تاپیک
    دوستان یه سوال ضروری داشتم.
    من چند هفته دیگه وقته انتخاب رشته دبیرستانمه.
    می خوام کامپیوتر انتخاب کنم.از طرفی خانواده م بشدت مخالفن(البته بازم انتخاب با خودمه)
    من عاشق برنامه نویسی ام.ولی چون تو دبیرستان نمونه دولتی درس میخونم و نمرات و بهره هوشیم بالاس همه میگن ریاضی بخونم. نمیدونم چه اجباریه.
    بعضیام میگن تو دبیرستان ریاضی بخون بعد حالا دانشگاه برو سراغ برنامه نویسی.اونطوریم سه سال از عمرم تلف میشه.
    چی کار کنم؟کامپیوتر؟ریاضی؟
    سلام.
    برنامه نویسی یک ابزار برای بیان تفکرات شماست. اگر پایه تئوری و بخصوص توان ریاضی قوی داشته باشید به راحتی میتوانید از ابزارها استفاده کنید.
    در ضمن دانشگاه های سراسری سطح بسیار بالاتری نسبت به دانشکده های فنی حرفه ای دارند و از آن مهمتر دانشجوهای برتر کشور هستند که سطح شما را
    بالا میبرند.
    تاپیک زیر هم مربوط به همین موضوع بوده :
    https://barnamenevis.org/showthread.p...9F%D8%9F%D8%9F

بله ممنون. پاسخ های داده شده به اون تاپیک رو کاملا مطالعه کردم. مثل اینکه باید ریاضی بخونم.

با سلام
    من اون تاپیک رو نوشتم و فنی و حرفه ای رو انتخاب کردم به دلیل اینکه من الان طراحی وب کار می کنم (من هم در نمونه در دوره راهنمایی درس می خوندم ولی این سال رو به دلایلی مدرسه معمولی اومدم) و دروس فنی و حرفه ای راحت هستن من می تونم در این دو سال سطحم رو بالا ببرم به همین دلیل امسال هنرستان رو انتخاب می کنم
    ولی اما شما باید یک trade of (تجارت) کنید که شما باید یک جدول درست کنید که در یکی از ستون ها فنی و حرفه ای و ستون دیگری ریاضی و فیزیک رو بنویسید و در پایین آنها و مواردی را مقایسه کنید مثلا تو فنی و حرفه ای یه چیز رو به دست می آورید و تو ریاضی و فیزیک اون رو از دست میدید و بعد از اینکه تموم شد ببینید کدومشون به نظر شما برای شما خوب هست

نقل قول نوشته شده توسط C-man 15 مشاهده تاپیک
    با سلام
    من اون تاپیک رو نوشتم و فنی و حرفه ای رو انتخاب کردم به دلیل اینکه من الان طراحی وب کار می کنم (من هم در نمونه در دوره راهنمایی درس می خوندم ولی این سال رو به دلایلی مدرسه معمولی اومدم) و دروس فنی و حرفه ای راحت هستن من می تونم در این دو سال سطحم رو بالا ببرم به همین دلیل امسال هنرستان رو انتخاب می کنم
    ولی اما شما باید یک trade of (تجارت) کنید که شما باید یک جدول درست کنید که در یکی از ستون ها فنی و حرفه ای و ستون دیگری ریاضی و فیزیک رو بنویسید و در پایین آنها و مواردی را مقایسه کنید مثلا تو فنی و حرفه ای یه چیز رو به دست می آورید و تو ریاضی و فیزیک اون رو از دست میدید و بعد از اینکه تموم شد ببینید کدومشون به نظر شما برای شما خوب هست
    این کارم کردم ولی مساوی شدن. انگار باید با قرعه کشی انتخاب رشته کنم.

نقل قول نوشته شده توسط Anonymous__313 مشاهده تاپیک
    این کارم کردم ولی مساوی شدن. انگار باید با قرعه کشی انتخاب رشته کنم.
    اولا باید از تمام جنبه ها بررسی می کردی
    دوما اگر مساوی اومد فکر کن ببین تو کدومشون بیشتر می تونی پیشرفت کنی , کدومشون بهتره و ...

امیدوارم دیر نشده باشه
    منم یاد سرنوشت خودم انداختین
    اصلا ریاضی نخون
    من جای شما باشم میرم رشته تجربی و پزشکی میخونم
    برنامه نویسی اصلا بدرد نمیخوره یعنی به نسبت زمانی که برای یادگیری اون میزاری چیزی بدست نمیارین واقعا
    سالیان پیش من و دوستم مثل شماسر همین دوراهی موندیم ایشون رفتن تجربی و منم ریاضی و خیر سرم شدیم مهندس
    الات خودمو کشتم مثلا روزی 15 ساعت کار با سیستم و ... که دوستان بهتر میدونن آخرشم هر جایی که بری نهایت 2 تومن بهت حقوق میدن
    ولی از دوستم بگم که رفت پزشکی و تخصصی اش رو گرفت الان ماهی 40 تا 70 پول در میاره
    چند وقت پیش رفتم براش کابل شبکه بزارم برای سه سیستم واقعا دلش برام سوخت گفتش میخوای منشی ام باشی ماهی 1.500 بهت میدم

هر رشته ای برین برنامه نویسی رو میشه با علاقه و بدون هیچ کلاس رفتن یاد گرفت من خودمپزشک عمومی سراغ دارم که علاقه داره متخصص زبان سی است و برنامه پردازش تصویر پزشکی مینویسه تو اوقات فراغتش
    تازه اگه شما رشته های دیگه مهندسی هم برین انوقت نهایت استخدام میشین به خدا زوره ببینین حقوق تون از لیسانس حسابداری و علوم اقتصادی هم کمتره

نقل قول نوشته شده توسط Amir 2010a مشاهده تاپیک
    امیدوارم دیر نشده باشه
    منم یاد سرنوشت خودم انداختین
    اصلا ریاضی نخون
    من جای شما باشم میرم رشته تجربی و پزشکی میخونم
    برنامه نویسی اصلا بدرد نمیخوره یعنی به نسبت زمانی که برای یادگیری اون میزاری چیزی بدست نمیارین واقعا
    سالیان پیش من و دوستم مثل شماسر همین دوراهی موندیم ایشون رفتن تجربی و منم ریاضی و خیر سرم شدیم مهندس
    الات خودمو کشتم مثلا روزی 15 ساعت کار با سیستم و ... که دوستان بهتر میدونن آخرشم هر جایی که بری نهایت 2 تومن بهت حقوق میدن
    ولی از دوستم بگم که رفت پزشکی و تخصصی اش رو گرفت الان ماهی 40 تا 70 پول در میاره
    چند وقت پیش رفتم براش کابل شبکه بزارم برای سه سیستم واقعا دلش برام سوخت گفتش میخوای منشی ام باشی ماهی 1.500 بهت میدم

هر رشته ای برین برنامه نویسی رو میشه با علاقه و بدون هیچ کلاس رفتن یاد گرفت من خودمپزشک عمومی سراغ دارم که علاقه داره متخصص زبان سی است و برنامه پردازش تصویر پزشکی مینویسه تو اوقات فراغتش
    تازه اگه شما رشته های دیگه مهندسی هم برین انوقت نهایت استخدام میشین به خدا زوره ببینین حقوق تون از لیسانس حسابداری و علوم اقتصادی هم کمتره
    دوست عزیز از راهنماییتون خیلی ممنون.حرف شما در مورد درآمد پزشکی درسته ولی همه چی درآمد نیست!من نه استعداد و نه علاقه ی این کار رو دارم و کلا از محیط مطب و درمانگاه و بیمارستان حالم بهم میخوره!هدف من برنامه نویسیه همین و بس.ولی نمیدونم تو دبیرستان ریاضی بخونم و بعد تو دانشگاه برنامه نویسی یا از همین الان برم سراغ فنی حرفه ای و کامپیوتر ؟

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بین آغاز و پایان

دوست خوبم سلام من خود شما هستم تقریبا 10 سال پیش،،،اگه میخای بری و محکم تصمیم گرفتی که بری هر چقدر هم من و امسال من بگن فایده نداره ،،،،اگه از لحاظ مالی توانایی اداره خودت رو تا پایان عمرت داری شک نکن و به عشقت برس ولی اگه رویایی مثل من فکر میکنی که با علم برنامه نویسی روزی سری تو سرها در میاری و بقول گفتنی تک بازار میشی سخت در اشتباهی ،،، برنامه نویسی توی ایران فقط عشقه و شغل نیست اگرم باشه محیط شغلیش کمه و در آمد کمی هم داره برعکس خارج از ایران عزیزم.دوستان منظورشون اینه یه رشته درست درمون که آینده تقریبا خوبی در زمینه شغلی داره برو و سپس در کنار اون برنامه نویسی رو هم دنبال کن.والسلام ببخش که پر حرفی کردم

نقل قول نوشته شده توسط masooodj67 مشاهده تاپیک
    دوست خوبم سلام من خود شما هستم تقریبا 10 سال پیش،،،اگه میخای بری و محکم تصمیم گرفتی که بری هر چقدر هم من و امسال من بگن فایده نداره ،،،،اگه از لحاظ مالی توانایی اداره خودت رو تا پایان عمرت داری شک نکن و به عشقت برس ولی اگه رویایی مثل من فکر میکنی که با علم برنامه نویسی روزی سری تو سرها در میاری و بقول گفتنی تک بازار میشی سخت در اشتباهی ،،، برنامه نویسی توی ایران فقط عشقه و شغل نیست اگرم باشه محیط شغلیش کمه و در آمد کمی هم داره برعکس خارج از ایران عزیزم.دوستان منظورشون اینه یه رشته درست درمون که آینده تقریبا خوبی در زمینه شغلی داره برو و سپس در کنار اون برنامه نویسی رو هم دنبال کن.والسلام ببخش که پر حرفی کردم
    خیلی ممنون که سعی می کنید تجربه هاتون رو در اختیارم بزارین.
    اگه شمام منظورتون اینه که من تجربی بخونم؛شرمنده نمیشه ولی ریاضی شاید.
    و بقول خودتون من تصمیممو گرفتم
    برنامه نویسی
    ولی میشه راهنماییم کنین
    دبیرستان یا هنرستان ؟

کاربر دائمی آواتار #target
    محل زندگی
    استان گلستان

با Amir 2010a و masooodj67 موافقم ولی متاسفانه در سنی هستین که شاید تصمیم درستی نگیرین و فکرتون بعدا تغییر میکنه و احتمالا نظرتون عوض بشه (همونطور که خودتونم میگین خانواده مخالفن، اونا بزرگترن و خیرتو میخوان)، توضیحات و ... در همون تاپیک دیگه نوشتم و تکرار نمیکنم.

اما بهرحال، بین اون دو ریاضی برو فکر کنم بهتر باشه

خیلی ممنون که سعی می کنید تجربه هاتون رو در اختیارم بزارین.
    اگه شمام منظورتون اینه که من تجربی بخونم؛شرمنده نمیشه ولی ریاضی شاید.
    و بقول خودتون من تصمیممو گرفتم
    نه عزیز منظور ما این نبود که ..
    من داستان زندگی خودمو گفتم انتخابش با شما . یادش بخیر منم 20 سال قبل یکی از فامیل همین حرفا رو بهم زد و من دنبال علاقه خودم رفتم
    اما حالا می بینم سخت اشتباه کردم متاسفانه یه مدت که گذشت و وان علاقه که شما ازش دمم میزنین فروکش کرد فقط مادیات و پول مهمه
    وقتی زن گرفتین و بچه اومد دیگه علاقه به قول دوستان کیلویی چند

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    اگر میخوای موفق بشی حتما تا مقطع دکترا برو جلو
    مهم نیست چه رشته ای ...

اگر دیپلمه باشی حد اگثر میتونی یک شرکت نرم افزاری ثبت کنی و به تعدادی مشتری خاص سرویس بدی
    اما اگر دکتر باشی میتونی با وزارت خانه ها هم کار کنی و دوستان زیادی در دولت برای پیشبرد اهدافت پیدا کنی
    فرقش زمین تا آسمونه...

در ضمن مدرک phd همه جای دنیا ارزشه

یه چیز هم بگم
    اولا رشته پزشکی همینجوری نیست که به راحتی قبول بشی و وقتی قبول شدی اول کار ماهی 70 میلیون دراری , باید زحمت بکشی و شب و روز درس بخونی و درساشون خیلی سخت هست برادر بزرگ من تو دانشگاه سراسری تبریز رشته علوم آزمایشگاهی می خونه که خیلی از پزشکی راحت هست یه عالمه کتاب داره که همشون خیلی سخت هستن مثلا یک کتاب داشت فکر کنم اناتومی بود که برای فرورفتگی تمام استخوان ها هم اسم داشت و هنوز ترم دومش هست

به نظر من اگر فردی اون تلاشی رو که می خواد واسه پزشکی خوندن بزاره واسه برنامه نویسی بزاره ادم درامدش دو برابر پزشکها می شه

محل زندگی
    استان گلستان

نقل قول نوشته شده توسط C-man 15 مشاهده تاپیک
    یه چیز هم بگم
    اولا رشته پزشکی همینجوری نیست که به راحتی قبول بشی و وقتی قبول شدی اول کار ماهی 70 میلیون دراری , باید زحمت بکشی و شب و روز درس بخونی و درساشون خیلی سخت هست برادر بزرگ من تو دانشگاه سراسری تبریز رشته علوم آزمایشگاهی می خونه که خیلی از پزشکی راحت هست یه عالمه کتاب داره که همشون خیلی سخت هستن مثلا یک کتاب داشت فکر کنم اناتومی بود که برای فرورفتگی تمام استخوان ها هم اسم داشت و هنوز ترم دومش هست

به نظر من اگر فردی اون تلاشی رو که می خواد واسه پزشکی خوندن بزاره واسه برنامه نویسی بزاره ادم درامدش دو برابر پزشکها می شه
    قطعا سخته ، و فقط منظور پزشکی نیست !!
    البته کسایی که بالا میگن ریاضی نرو و خود من هدفمون صرفا پزشکی نیست و ایشون یک مثال رو زد . بهرحال قبلش باید طرف ببینه تواناییشو داره یا نه ، صرفا هم پزشکی نیست
    بهرحال رشته های فنی و مهندسی رشته هایی نیست که در شهری بتوان از آن ها استفاده بهینه شود و طرف یا مجبور به مهاجرت است و یا اینکه مثلا در یک شهر کوچک بیشتر کارها به نصب ویندوز ختم می شود (البته در آمد کمی نداره ) ، پس باید تمام این حنبه ها در نظر گرفته شود و آینده نگری بشه . هدف من و بقیه اینه که بر اساس علاقه در این سن برای تمام عمرتون تصمیم نگیرین که نظرات و علایقتون عوض خواهد شد .
    البته برنامه نویسی رو نمیتوان آن چنبن شغل امنی گفت بر فرض شما سی سال بخواین در این حوزه باشین باید با تغییرات تکنولوژی و پلتفرم ها گام به گام بیاین جلو، ی غفلت چند ماهه شما رو دور میکنه.

------

خب شما بهتره بررسی کنین و چطور !
    بر فرض شما میگین من میخوام برم برنامه نویسی با خانواده مشورت میکنی اونا میگن نه مثلا برو سمت معلم شدن یا پرستاری یا هر چی
    در اینجا شما از خانواده پرسیدی از عمو دایی خاله بقال محل و ... از چندین و چند نفر که حتی به این رشته ها مربوط نیستن بپرس و ببین چی میگن و دیدگاهاشونو بنویس
    بعد خودت دوست داری برنامه نویسی : برو چند تا برنامه نویس سطح شهرتونو پیدا کن و بپرس مزابا و معایبشو ، چند تا فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و چند تا کاردانش رفته ببینه الان دارن چکار میکنن و چی شدن و چی میگن کی موفق شده و چرا کی نشده کی ...
    بعد برو رو اون رشته ای که خانواده میگن خوبه ، اونایی که اون کارو دارن ، کسایی که فارغ التحصیل اون رشته اند ببین چی میگن ، حتی کسایی که دانشجوی اون رشته ان
    بعد که همه رو نوشتی بشین دوباره با خانواده به جمع بندی برس و با آینده نگری انتخاب کن شاید واقعا برات نرم افزار مناسب باشه
    ولی همینطور که الان بگی من اینو علاقه داره پس میرم و به حرف کسی هم گوش نمیدم غلطه
    آخرین ویرایش به وسیله #target : چهارشنبه 19 فروردین 1394 در 17:06 عصر

نقل قول نوشته شده توسط #target مشاهده تاپیک
    قطعا سخته ، و فقط منظور پزشکی نیست !!
    البته کسایی که بالا میگن ریاضی نرو و خود من هدفمون صرفا پزشکی نیست و ایشون یک مثال رو زد . بهرحال قبلش باید طرف ببینه تواناییشو داره یا نه ، صرفا هم پزشکی نیست
    بهرحال رشته های فنی و مهندسی رشته هایی نیست که در شهری بتوان از آن ها استفاده بهینه شود و طرف یا مجبور به مهاجرت است و یا اینکه مثلا در یک شهر کوچک بیشتر کارها به نصب ویندوز ختم می شود (البته در آمد کمی نداره ) ، پس باید تمام این حنبه ها در نظر گرفته شود و آینده نگری بشه . هدف من و بقیه اینه که بر اساس علاقه در این سن برای تمام عمرتون تصمیم نگیرین که نظرات و علایقتون عوض خواهد شد .
    البته برنامه نویسی رو نمیتوان آن چنبن شغل امنی گفت بر فرض شما سی سال بخواین در این حوزه باشین باید با تغییرات تکنولوژی و پلتفرم ها گام به گام بیاین جلو، ی غفلت چند ماهه شما رو دور میکنه.

------

خب شما بهتره بررسی کنین و چطور !
    بر فرض شما میگین من میخوام برم برنامه نویسی با خانواده مشورت میکنی اونا میگن نه مثلا برو سمت معلم شدن یا پرستاری یا هر چی
    در اینجا شما از خانواده پرسیدی از عمو دایی خاله بقال محل و ... از چندین و چند نفر که حتی به این رشته ها مربوط نیستن بپرس و ببین چی میگن و دیدگاهاشونو بنویس
    بعد خودت دوست داری برنامه نویسی : برو چند تا برنامه نویس سطح شهرتونو پیدا کن و بپرس مزابا و معایبشو ، چند تا فارغ التحصیل مهندسی نرم افزار و چند تا کاردانش رفته ببینه الان دارن چکار میکنن و چی شدن و چی میگن کی موفق شده و چرا کی نشده کی ...
    بعد برو رو اون رشته ای که خانواده میگن خوبه ، اونایی که اون کارو دارن ، کسایی که فارغ التحصیل اون رشته اند ببین چی میگن ، حتی کسایی که دانشجوی اون رشته ان
    بعد که همه رو نوشتی بشین دوباره با خانواده به جمع بندی برس و با آینده نگری انتخاب کن شاید واقعا برات نرم افزار مناسب باشه
    ولی همینطور که الان بگی من اینو علاقه داره پس میرم و به حرف کسی هم گوش نمیدم غلطه
    خوب البته من اگه فقط میخواستم بر اساس علاقه انتخاب کنم از کسی مشورت نمیخواستم.مشکل اینه که فقط تا دوشنبه و نهایتا چهارشنبه هفته آینده وقت دارم.

با Amir 2010a و masooodj67 موافقم ولی متاسفانه در سنی هستین که شاید تصمیم درستی نگیرین و فکرتون بعدا تغییر میکنه و احتمالا نظرتون عوض بشه (همونطور که خودتونم میگین خانواده مخالفن، اونا بزرگترن و خیرتو میخوان)، توضیحات و ... در همون تاپیک دیگه نوشتم و تکرار نمیکنم.

اما بهرحال، بین اون دو ریاضی برو فکر کنم بهتر باشه
    فقط پدر و مادر مخالفن ولی داییم که مهندسه برقه و کاملا هم با استعداد هام آشناست میگه هرچی دوست داری بخون چون کسی وقتی به یه کاری علاقه داشته باشه اونقدر توش ماهر میشه که همه جا بخوانش(حالا شاید تو ایران برنامه نویسی نه)
    مثلا الان معلمایی هستن که بیشتر از دکتر درآمد دارن.

باید به نظر پدر و مادرت توجه کنی ولی نه دیگه هر رشته ای گفتن انتخاب کنی باید خودت علاقه داشته باشید

محل زندگی
    استان گلستان

ریاضی و بعد دانشگاه درجه اول خیلی خوبه اگه بتونی

ریاضی و بعد دانشگاه درجه اول خیلی خوبه اگه بتونی
    از همه دوستانی که به سوالم جواب دادن ممنونم.من ریاضی انتخاب کردم. و امیدوارم کار درستی کرده باشم.

محل زندگی
    استان گلستان

موفق باشی
    تمرکزتو حالا بذار برای قبول شدن در بهترین دانشگاه
    خودتو سرگرم اینترنت و موبایل هم نکن

کاربر تازه وارد آواتار Todco.ir
    محل زندگی
    تهران

با سلام.
    دوست عزیز حتما این پست رو بخون.
    اینکه تو این سن میدونی به چه چیزی علاقه داری خیلی باارزشه چون 90درصد نوجوان های ما در انتخاب شغل اینده خود تردید دارند و همین میشه که در سن 26، 27 سالگی چند رشته تحصیلی رو خوندن اما از اخرم شاگرد یک شغل ازاد میشن یا نهایتا با پول باباشون یک بوتیکی چیزی راه می اندازن (من چون خودم دانشگاه تدریس داشتم اینو به چشم خودم دیدم)
    حتما توصیه میکنم که فیلم سه احمق (3idiots) رو اگه ندید ببینید و به تمامی دوستانه هم سن و سال خودتون که انتخاب رشته دارند هم پیشنهاد بدید این فیلمو ببینند.
    شما در دست اخر میخوایید به گرایش نرم افزار و برنامه نویسی روی بیاورید پس بهتر است با دید باز تصمیم بگیرید که هنرستان برید یا دبیرستان.
    هنرستان کار عملی بیشتری داره و از همون ابتدا شما را مجبور میکنه که وارد برنامه نویسی بشید اما در دبیرستان شما بایستی تا زمان کنکور منتظر بمانید و کناره واسه خودتون علم برنامه نویسی رو ارتقا بدید.
    اما کسانی که از رشته ای ریاضی وارد مهندسی کامپیوتر می شوند دید بازتر و مهندسی تری نصبت به علم وتکنولوژی دارند.
    تفاوتهای دیگری هم دارند که اگه بخوام توضیح بدم خارج از حوصله انسان میشه.
    اینم هیچگااه فراموش نکن کاریو انتخاب کن که عاشقشی و از انجامش لذت میبری، جون باعث میشه هیچگاه از کارت خسته نشی.
    موفق و پیروز و سربلند باشی.

کاربر دائمی آواتار j_naroogha@yahoo.com
    محل زندگی
    Microfoft Visual Studio Ultimate Version

سلام
    رفیق منم تقریبا توی دبیرستان شرایط شما رو داشتم ... بالاخره رفتم فنی و حرفه ای و رشته کامپیوتر
    بعد ده سال یه چیزایی رو بهتون میگم امیدوارم بدردتتون بخوره.
    واقعیش اینه که کسایی که با دیپلم ریاضی وارد دانشگاه میشن درک کمتری رو از معماری کامپیوتر پیدا میکنن....
    اکثرا اول باره سر کلاس واژه های اولیه متغییر تابع و... رو میشنون و استادهم زیاد نمیتونه برا مفاهیم پایه وقت بذاره....
    (مثال معروفشم همینه که سر کلاس سخت افزار میپرسن :استاد ویندوزش کدومه)
    ولی خوبیش اینه که بچه های ریاضی مستقیم کارشناسی میتونن قبول شن.
    توی دانشگاه بدلیل پایه خوبشون با دروس ریاضی مشکل ندارن و...
    اما فنی و حرفه ای
    خب چون دو ساله که با کامپیوتر سرو کار داشتن درک بهتری دارن و دروس تخصصی براشون راحتتره.

جدای از همه اینا کامپیوتر رو ول کن برو پزشکی .... چند سال بخونی میشی آقای دکتر متخصص با خدا تومن حقوق اما برنامه نویس ....

کاربر دائمی آواتار j_naroogha@yahoo.com
    محل زندگی
    Microfoft Visual Studio Ultimate Version

نقل قول نوشته شده توسط Todco.ir مشاهده تاپیک
    با سلام.
    اما کسانی که از رشته ای ریاضی وارد مهندسی کامپیوتر می شوند دید بازتر و مهندسی تری نصبت به علم وتکنولوژی دارند.
    .
    اتفاقا بر عکس

محل زندگی
    استان گلستان

نقل قول نوشته شده توسط Todco.ir مشاهده تاپیک
    چون 90درصد نوجوان های ما در انتخاب شغل اینده خود تردید دارند و همین میشه که در سن 26، 27 سالگی چند رشته تحصیلی رو خوندن اما از اخرم شاگرد یک شغل ازاد میشن یا نهایتا با پول باباشون یک بوتیکی چیزی راه می اندازن .
    خیلی هم اینطور نیست
    ببینید در رشته های فنی دانشگاه های ما مباحثی درس داده میشه که جامعه ما بطور مستقیم اونو نمیخواد و هر کسی شاید نتونه به واسطه علم دانشگاه کاری کنه
    به عنوان مثال شما معماری مانو میخونید تو شبکه مدل OSI ، سری فوریه ، انتگرال و ... اما برای کار در جامعه اینها بطور مستقیم دخالتی ندارن
    برای خیلی ها قبل ورود به دانشگاه این تصور میشه که با اومدن داخل رشته کامپیوتر همه چیزو اونو یاد میگیرن بعد که میان و چهار سال عمرشونو میذارن میفهمن نه و هیچ مهارت کاری ندارند و مجبورن رو به شغل آزاد بیارن ، تقریبا اکثر هم دوره های من همینطور بودن

نقل قول نوشته شده توسط j_naroogha@yahoo.com مشاهده تاپیک
    واقعیش اینه که کسایی که با دیپلم ریاضی وارد دانشگاه میشن درک کمتری رو از معماری کامپیوتر پیدا میکنن....
    این درست نیست ، کدوم دانشگاه ؟
    بهرحال شرایط در فنی حرفه ای البته دقیق نمیدونم ولی اصولا فضا طوری نیست شما وقتتون رو به بادگیری بذارین ، اون حد کم رو که میخواد اونجا یاد بگیره با این علاقه حتما خودش میتونه یاد بگیره
    اونایی که میان دانشگاه و هیچی نمیدونن خب همه نیستن

همون ریاضی بهترین انتخاب ه ، حداقل میتونه تلاش کنه بهترین دانشگاه قبول بشه ، توصیه میکنم وقتشو تو دبیرستان برا کنکور بذاره تا یادگیری دقیق برنامه نویسی ، ی کم تمرین برای الگوریتم ، یک زبان راحت ، مهندسی نرم افزار ، فایل ها و پایگاه داده ، به صورت آهسته آهسته برای این سه سال کافیه تمام تلاش قبولی در جای خوب باشه ، از لحاظ اجتماعی و شخصیتی هم خیلی برات مهمه ..

منتظر تایید آدرس ایمیل

با سلام ، دوستان ایشون ظاهرا دیگه انتخابشون رو کردن و شما دیر رسیدین ، لطفا اگر میخواید کمک بکنین برای ادامه کار کمک بکنید

تاپیک های مشابه

1. درخواست راهنمایی برای انتخاب رشته ارشد در تکمیل ظرفیت
    نوشته شده توسط newvenus در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 22 مهر 1393, 11:03 صبح
  2. راهنمایی در مورد انتخاب رشته علوم کامپیوتر
    نوشته شده توسط amin53 در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 08 خرداد 1389, 07:13 صبح
  3. راهنمایی درباره انتخاب رشته برنامه نویسی
    نوشته شده توسط sanbad در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 11 تیر 1388, 11:35 صبح
  4. برنامه انتخاب رشته کد تحت شبکه
    نوشته شده توسط Syamah در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 29 دی 1386, 01:54 صبح
  5. راهنمایی برای ساخت سیستم انتخاب رشته !
    نوشته شده توسط merlin_vista در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 28 آذر 1386, 22:45 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •