نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: مشکل در یادگیری اسمبلی

Thumbs up مشکل در یادگیری اسمبلی

سلام

من مدتی هست که دارم کتاب اسمبلی پیتر ایبل رو میخونم . مشکلی که دارم اینه که خیلی خیلی درکش برام سخته :|
    الآن 16 سالمه. به ++C و Delphi هم مسلط هستم. اما توی اسمبلی همه چیز بر مبنای حفظیات هست
    مشکلم اینه که همه چیز رو سریع توضیح داده و رفته.. کامل برای منه مبتدی توضیح نداده...
    الآن چیکار کنم ?

چندتا Reference مختلف هم خوندم ولی همشون هینطورن...

هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندیم

نقل قول: مشکل در یادگیری اسمبلی

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار masoud.8086
    محل زندگی
    نيشابور

سلام
    واسه کسی که میخواد تازه اسمبلی یاد بگیره باید از منابع ساده و روان تری مانند کتاب اسمبلی و برنامه سازی سیستم داریوش نیک مهر استفاده کنه. و بعد از آشنایی کامل با این نوع منابع به سراغ کتاب ایبل و مزیدی و .. بره.این کتابو بخون هر جاش مشکلی داشتی مطرح کن که دوستان بتونن کمکت کنن..بعدش یادگرفتن اسمبلی تمرکز و وقت زیادی لارم داره..باید تلاش و پشت کار داشته باشی.
    موفق باشی.

نقل قول نوشته شده توسط masoud.8086 مشاهده تاپیک
    سلام
    واسه کسی که میخواد تازه اسمبلی یاد بگیره باید از منابع ساده و روان تری مانند کتاب اسمبلی و برنامه سازی سیستم داریوش نیک مهر استفاده کنه. و بعد از آشنایی کامل با این نوع منابع به سراغ کتاب ایبل و مزیدی و .. بره.این کتابو بخون هر جاش مشکلی داشتی مطرح کن که دوستان بتونن کمکت کنن..بعدش یادگرفتن اسمبلی تمرکز و وقت زیادی لارم داره..باید تلاش و پشت کار داشته باشی.
    موفق باشی.
    ممنون و تشکر :)

آره ، درست میگی :x ، کتاب داریوش نیک مهر رو بهتر می فهمم...

بازم ممنون ، هرجا مشکل بود می پرسم ، دوست دیگه ای هم خواست نظر بده باعث خوشحالی ماست :)

نقل قول نوشته شده توسط alireza378 مشاهده تاپیک
    ممنون و تشکر :)

آره ، درست میگی :x ، کتاب داریوش نیک مهر رو بهتر می فهمم...

بازم ممنون ، هرجا مشکل بود می پرسم ، دوست دیگه ای هم خواست نظر بده باعث خوشحالی ماست :)
    اگر با ISA و اسمبلی پردازنده های اینتل و AMD میخوای آشنا شی، بنظر بنده هم از نیکمهر شروع کنی خوبه(قبلا هم در تالار گفته بودم)، بعدا کتاب هایی مثل Art of assembly رو بخون برای اطلاعات بیشتر(اگر فارسی خواستی بگین تا معرفی کنم، اما بعد از اتمام این کتاب)
    حتما در این دوره از ابزار های EMU8086 و DOSBOX استفاده کن، و همچنین سعی کن برنامه هایی که نوشتی در اسمبلر های MASM,TASM,FASM,NASM تست کنی(چون بعدا میبینی بعضا اجرا نمیشه و... که نکاتی درش نهفته است)
    بعد از یادگیری این کتب در صورت نیاز باید با برنامه نویسی اسمبلی در سیستم های عامل ویندوز، لینوکس و مک آشنا بشی(در ویندوز برای دیباگ هم باید Ollydbg و VisualStudio کار کنی برای درایور هم VS و Windbg)، همچنین گرامر های اینتل و AT&T رو در کنید
    البته اگر میخوای با همه دستورات جدید و بخش های مختلف و معماری پردازنده های امروزی( IA32-IA64-AMD64 و واحد های ممیز شناور FPU,AVX و ...) آشنا بشی باید IntelManual و AmdManual رو مطالعه کنید.
    موفق باشی

سلام.

من میخوام Assembly را برای Exploit آسیب پذیریهایی مثل Buffer Overflow یا Shell Code نویسی یا کار با دیباگرها (کرکینگ) یاد بگیرم.
    خواستم ببینم الآن باید اسمبلی 8086 رو هم یاد بگیرم !؟
    در ضمن الآن دارم کتاب آقای جعفرنژاد قمی رو میخونم (برنامه نویسی به زبان اسمبلی) « جلد آبی رنگ »
    آیا همین کتاب خوب هست !؟

محل زندگی
    نيشابور

سلام
    دوست عزیز ی شب نمیشه ره صد سالو ی شبه رفت باید قدم به قدم پیش برید بله اول سعی کنید با معماری 80x اشنا بشید بعد..برای شروع بهتر کتابه اسمبلی نیک مهرو مطالعه کنید..

سلام
    دوست عزیز ی شب نمیشه ره صد سالو ی شبه رفت باید قدم به قدم پیش برید بله اول سعی کنید با معماری 80x اشنا بشید بعد..برای شروع بهتر کتابه اسمبلی نیک مهرو مطالعه کنید..
    ممنون. آخه با این کتاب نیکمهر یک مشکلی دارم. این کتاب تقریبا 75 درصد اولش فقط تئوری هست و حتی یک برنامه ی ساده هم نمینویسه! فقط میاد میگه روی کاغذ اینکارهارو انجام بدید....
    خب اون 7 فصل اینطوری خیلی خسته کننده میشه.. منظورم اینه که اصلا چیزه عملی داخلش انجام نمیدیم....

محل زندگی
    نيشابور

منظورتون از عملی رو نمی فهمم؟؟؟اگه منظورتون برنامس که باید بگم شما باید اول با دستورات و نحوه کد زدن اشنا بشی بعد بیای عملی شروع کنی...کتاب هم منظورش همینه که چند فصل میاد اینارو یاد میده بعد شروع به برنامه نوشتن میکنه..مشکل شما همون عجول بودن و رفتن ی شب ره صدسالس..باید خدمتون عرض کنم تا اینارو اد نگیری برنامه که هیچ Exploit رو باید فراموش کنی..مثل این میمونه که شما گواهینامه نداری اونوفت میخوای پشت ماشین سواری که هیچ,پشت ماشین سنگین بشینی..

منظورتون از عملی رو نمی فهمم؟؟؟اگه منظورتون برنامس که باید بگم شما باید اول با دستورات و نحوه کد زدن اشنا بشی بعد بیای عملی شروع کنی...کتاب هم منظورش همینه که چند فصل میاد اینارو یاد میده بعد شروع به برنامه نوشتن میکنه..مشکل شما همون عجول بودن و رفتن ی شب ره صدسالس..باید خدمتون عرض کنم تا اینارو اد نگیری برنامه که هیچ Exploit رو باید فراموش کنی..مثل این میمونه که شما گواهینامه نداری اونوفت میخوای پشت ماشین سواری که هیچ,پشت ماشین سنگین بشینی..
    آخه اگه کتاب جعفرنژاد رو دیده باشی اینطوری نیست. یعنی از فصل 4 شروع میکنه به کد زدن...

محل زندگی
    نيشابور

اصلا مهم نیس که از فصل چند شروع کرده به کد نوشتن.. شما مقدماتو یاد بگیر از هفته اول شروع کن به کد زدن..منطور از کد برنامه نیس منظور از کد یک خط برنامس به زبان مورد نظر..فقط باید تالاش کنی و راه غیر این نیس.. شما از 15فروردین این تایپیکو ایجاد کردی الان دقیقا 4 ماه گدشته و دوستان راهنمایی لازمو برای شروع به شما کردن!!میشه بپرسم که تو این مدت چه چیزای از اسمبلی یاد گرفتی؟؟؟؟

اصلا مهم نیس که از فصل چند شروع کرده به کد نوشتن.. شما مقدماتو یاد بگیر از هفته اول شروع کن به کد زدن..منطور از کد برنامه نیس منظور از کد یک خط برنامس به زبان مورد نظر..فقط باید تالاش کنی و راه غیر این نیس.. شما از 15فروردین این تایپیکو ایجاد کردی الان دقیقا 4 ماه گدشته و دوستان راهنمایی لازمو برای شروع به شما کردن!!میشه بپرسم که تو این مدت چه چیزای از اسمبلی یاد گرفتی؟؟؟؟
    خب چرا حالا می زنی داداش !؟
    از اسمبلی هیچی یاد نگرفتم توی این مدت С یاد گرفتم
    باشه. نیک مهر رو بخونم ببینم چطور میشه

محل زندگی
    نيشابور

نه اشتباه برداشت نکن..مشکل شما و خیلیا اینه که یکی رو میبینید داره هک میکنه یا باگ و حفره سیستم و.. رو انجام میده شمام جوو زده میشید فکر میکنید که ی روزه بیاد یاد بگیرید ومثل اونا بشید..نه چنین چیزی امکان نداره.. شما یاد گرفتو شروع کن هر کتابی که خواستی چه کتاب نیک مهر , چه جعفر نژاد .و چه کتاب مزیدی و هر کتاب دیگه ای..هرجاش و در هر زمینه ای مشکل داشتی مطرح کن مطمین باش دوستان کمکت میکنن..موفق باشید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    ایران .

نقل قول نوشته شده توسط alireza378 مشاهده تاپیک
    سلام

من مدتی هست که دارم کتاب اسمبلی پیتر ایبل رو میخونم . مشکلی که دارم اینه که خیلی خیلی درکش برام سخته :|
    الآن 16 سالمه. به ++C و Delphi هم مسلط هستم. اما توی اسمبلی همه چیز بر مبنای حفظیات هست
    مشکلم اینه که همه چیز رو سریع توضیح داده و رفته.. کامل برای منه مبتدی توضیح نداده...
    الآن چیکار کنم ?

چندتا Reference مختلف هم خوندم ولی همشون هینطورن...

هم اکنون به یاری سبزتان نیازمندیم

سلام:
    برای یادگیری کامل و عمیق زبان اسمبلی به سایت اسمبلر Fasm مراجعه کن:
    https://flatassembler.net

بعد روی عبارت Message Board کلیک کن تا وارد انجمن کاربران زبان اسمبلی بشوی . برای سوال کردن باید عضو بشی و قبل از عضویت باید این اسمبلر رو دانلود و ماشین حسابش رو فعال کنی .

تاپیک های مشابه

1. آموزش شی گرایی . مشکل در یادگیری
    نوشته شده توسط PHPOnline در بخش PHP
    پاسخ: 8
    آخرین پست: سه شنبه 26 شهریور 1392, 14:29 عصر
  2. مشکل این کد اسمبلی چیه؟
    نوشته شده توسط darknes666 در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 8
    آخرین پست: پنج شنبه 02 خرداد 1392, 02:28 صبح
  3. کتاب برای یادگیری اسمبلی
    نوشته شده توسط Harry در بخش برنامه نویسی اسمبلی خانواده x86
    پاسخ: 14