نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کالی یا اوبونتو

کاربر دائمی آواتار mnakhaeipoor
    محل زندگی
    جهنم

کالی یا اوبونتو

سلام
    من طراحی وب و اندروید کار میکنم
    علاقه زیادی دارم که به لینوکس کوچ کنم (قبلا با اوبونتو زیاد کار کردم و به لینوکس تسلط کامل دارم)
    از اونجایی که تو مباحث امنیتی و کرک و تست نفوذپذیری هم جدیدا دارم فعالیت میکنم میخواستم از حضرات بپرسم که به طور کلی به نظرتون کدوم توزیع رو انتخاب کنم؟؟
    اوبونتو یا کالی ؟؟
    اگه بیشتر توضیح بدید ممنون میشم...

Lightbulb !Kali or Ubuntu

با سلام

Ubuntu پایه ی BackTrack بود که دیگه BackTrack توسط تیم سازندش یعنی همون هکرهای کلاه سفید پشتیبانی نمیشه
    حالا میشه گفت ورژن جدید BackTrack ؛ Kali هستش که بهتر و کاملتر از BackTrack هست
    Kali بر پایه ی Debian هستش

مهم‌ترین تفاوت‌ها:

1. BackTrack بر پایه Ubuntu و از Ubiquity به عنوان نصاب گرافیکی استفاده می‌کنه ولی Kali Linux بر پایه آخرین نسخه دبیانه و از نصاب دبیان (DI) استفاده می کنه
    2. یه تفاوت دیگشون اینه که چون بسته های Ubuntu با بسته های دبیان سازگار نیستن ، ارتقا از BackTrack 5 R3 به Kali Linux 1.0 خوب نیست
    3. تو BackTrack 5 شما حق انتخاب بین دو میزکار رو دارین ، KDE و GNOME 2 ؛ اما تو Kali Linux شما می‌تونین میزکار مورد نظر خودتون رو انتخاب کنین و یا از میز کار های پیشفرض ( GNOME 3 ) رو انتخاب کنین

نقل قول: کالی یا اوبونتو

من طراحی وب و اندروید کار میکنم
    علاقه زیادی دارم که به لینوکس کوچ کنم (قبلا با اوبونتو زیاد کار کردم و به لینوکس تسلط کامل دارم)
    پیشنهاد من اینه که اوبونتو رو نصب کنید.چون برای یک سیستم دسکتاپ و کارهای روزمره و همچنین برنامه نویسی وب و اندروید عالیه.در کنارش می تونید هر بسته ای (هک و نفوذ و ...)که نیاز داشتید رو نصب کنید.
    یک راه حل دیگه هم هست که سیستم رو dual boot کنید و سیستم عامل روزمره تون اوبونتو باشه و هر وقت فاز هک و نفوذ پذیری گرفتتون.کالی رو اجرا کنید.
    کالی و بک ترک طراحی شدن برای کارهای خاص.نه استفاده عادی از کامپیوتر.
    برای مثال سطح امنیت چون بالاس.برای انجام کارها باید روت باشی.که همه می دونن چه مشکلاتی به بار میاره.با کلی پکیج زائد که فقط وقت نفوذ استفاده می شه سیستم شما هر روز باید این ها رو لود کنه.فایروالش نمی ذاره نفس بکشید.

اینجا همین سوال مطرح شده

نقل قول: کالی یا اوبونتو

سلام
    خیلی خوبه که به اوبونتو تسلط داری ولی همونطوری که دوستمون گفت کالی برای کارهای معمولی نیست پیشنهاد من اینه یا بصورت مجازی نصبش کنی یا از دیسک زنده اش استفاده کنی البته یه کتاب آموزشی هم هست که نوشته مهندس عظیم زاده از انتشارات پندار پارس . من کتابشو گرفتم خوب بود.

تاپیک های مشابه

1. سوال: نصب کالی در کنار اوبونتو
    نوشته شده توسط thacker در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 0
    آخرین پست: چهارشنبه 01 بهمن 1393, 13:51 عصر
  2. آیا توزیع رایگان اوبونتو متفاوت است؟
    نوشته شده توسط reza.palang در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 23
    آخرین پست: سه شنبه 19 تیر 1386, 18:42 عصر
  3. نصب دوباره Gstreamer در اوبونتو 7
    نوشته شده توسط Developer Programmer در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 10 خرداد 1386, 10:33 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •