نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: انتخاب رشته ، نظر شما چیست ؟

انتخاب رشته ، نظر شما چیست ؟

سلام

من 16 سال سن دارم ، سال دیگه باید انتخاب رشته انجام بدم ، خواستم سوالاتی از شما بپرسم !

اولا من علاقه ی بسیار بسیار زیادی به مباحث کامپیوتر و نرم افزار دارم ! از این جهت تا قبل علاقه به انتخاب رشته ی مهندسی نرم افزار داشتم ! اما با کمی جستجو فهمیدم اکثر دوستان از این رشته شاکی هستن ! علت هاش عدم وجود قانون کپی رایت ، اشباع شدن لیسانسه ها و فوق لیسانسه های نرم افزار و... هست !

خب ! من چیکار کنم ؟ مشاورین مدرسه توصیه می‌کنند که وارد رشته ی علوم تجربی شوم ! معیار آنها نمرات خوب من در زیست شناسی است و پویا بودن من در کلاس !

اما مشکل اصلی من این است که وقت زیادی را پای PC صرف میکنم و فکر میکنم با رفتن به این رشته باید از PC کناره گیری کنم که این کار برایم میسر نیست ! (:D) در نتیجه کلا آینده ام تباه میشه :|

حالا راه حل چیه ؟ شما دوستانی که توی حوزه ی نرم افزار تحصیل کردید نظرتون چیه ؟ اگر زمان به عقب برمیگشت همین رشته را انتخاب می‌کردید ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول: انتخاب رشته ، نظر شما چیست ؟

سلام
    دوست عزیز، به نظرم موفقیت شغلی در دو چیز هست: علاقه و ریسک پذیری.
    شما زندگی نامه آدمهای موفق رو نگاه کنید اکثراً در زمینه ای موفق شدن که بهش علاقه داشتن، اکثر بازیگرها رو نگاه کنید یه رشته دیگه خوندن ولی نهایتاً کاری رو انجام میدن که بهش علاقمندند. اینکه شما هر روز با حس تنفر سر کار حاضر بشید قطعاً انگیزه و روحیه شما رو تخریب می کنه و توفیقی بدست نمیارید. بعضی از کارمندها رو نگاه کنید، بی حال، بی انگیزه، فراری از کار. به نظر من دلیلش اینه که علاقه ای به کارشون ندارن فقط اومدن ساعت بزنن و برن، چون علاقه ای ندارن پیشرفتی هم نمی کنن و قاعدتاً دستمزدی هم نمی گیرن و این سیکل باطل همینطور ادامه داره.
    دومین مورد مخصوصاً در این رشته بحث ریسک هست، تو این رشته شما برای موفقیت باید برای خودتون کار کنید. یعنی ایده های خودتون رو طراحی و اجرا کنید. یا موفق میشید یا شکست میخورید، در صورت شکست باید دوباره بلند بشید و ادامه بدید. اگه بخواید با این رشته کارمند بشید توی شرکتها و اداره های دولتی باید ویندوز عوض کنید، توی شرکتهای خصوصی هم عموماً باید کدنویسی(نه طراحی و برنامه نویسی) کنید.
    البته قطعاً استثناهایی هم وجود داره ولی بنده میانگینی از این رشته و بازار کارش رو عرض کردم.

راجع بهش تو این لینک صحیت شده! یه سر بزنید ، ولی اونجا گفتم، اینجا هم میگه فقط برو دنبال علاقه ات، حالا هر چی که هست
    موفق باشید

درود
    قصد ورود به کارشناسی نرم افزار بدون کنکور دانشگاه آزاد رو دارم علاقه زیاد به این رشته دارم .به هیچ وجه از کد نویسی و به مشکل خوردن خسته نمی شم و تا راه حلی پیدا نکنم ول کن نیستم و فعالیت در زمینه طراحی وب سایت و ... داشتم اما من رشتم تجری بوده و ۸ سال هم هست فارق التحصیل شدم نگران دروس ریاضی و پیش زمینه های مربوط به اون مثل معادلات دیفرانسیل و .... هستم به نظز شما اساتید چقدر به مشکل میخورم و باعث سختی برای پیمودن راه میشه این موارد؟ به چه چیزهایی نیاز دارم قبل ورود ؟ هدف من داشتن نمرهای بالا و فارغ التحصیلی با امتیاز خوب در این رشته هستش + مطالعات آزاد خارج دانشگاه .
    علاوه بر این به رشته مهندسی معماری هم علاقه دارم و ۵ سال سابقه کاری در زمینه طراحی داخلی و تسلط به همه نرم افزارهای این رشته در واقع علاقه من به این دو رشته دقیقا مثل همه و متاسفانه چون سن من بالارفته امکان انتخاب اشتباه رو ندارم
    پیشاپیش سپاس زیاد از راهنمایی های شما عزیزان

نقل قول نوشته شده توسط vector1 مشاهده تاپیک
    درود
    قصد ورود به کارشناسی نرم افزار بدون کنکور دانشگاه آزاد رو دارم علاقه زیاد به این رشته دارم .به هیچ وجه از کد نویسی و به مشکل خوردن خسته نمی شم و تا راه حلی پیدا نکنم ول کن نیستم و فعالیت در زمینه طراحی وب سایت و ... داشتم اما من رشتم تجری بوده و ۸ سال هم هست فارق التحصیل شدم نگران دروس ریاضی و پیش زمینه های مربوط به اون مثل معادلات دیفرانسیل و .... هستم به نظز شما اساتید چقدر به مشکل میخورم و باعث سختی برای پیمودن راه میشه این موارد؟ به چه چیزهایی نیاز دارم قبل ورود ؟ هدف من داشتن نمرهای بالا و فارغ التحصیلی با امتیاز خوب در این رشته هستش + مطالعات آزاد خارج دانشگاه .
    علاوه بر این به رشته مهندسی معماری هم علاقه دارم و ۵ سال سابقه کاری در زمینه طراحی داخلی و تسلط به همه نرم افزارهای این رشته در واقع علاقه من به این دو رشته دقیقا مثل همه و متاسفانه چون سن من بالارفته امکان انتخاب اشتباه رو ندارم
    پیشاپیش سپاس زیاد از راهنمایی های شما عزیزان
    واقعا نیازمنده راهنمایی هستم دوستان

دوست عزیز رشته ای را انتخاب کن که در جامعه آینده شغلی خوبی داشته باشد هرچندکه فاکتورهایی مانند علاقه و موارد دیگر خوب است ولی میگم آرمانگرا نباشی!

مشکلات رشته کامپیوتر:

* در حال حاضر اینهمه فارغ التحصیل داریم که نمیدانند برای چی اصلا کامپیوتر خوندند!
    * رشته کامپیوتر اصلا نظام مهندسی ندارد ولی رشته های مهندسی دیگر حتی دامپروری همچین چیزی را دارد این مهندسان حق امضاء دارند برای پروژه های خاص حتما امضاء آنها باید باشد یعنی بعضی از آنها در طول یک سال فقط با امضاء حدود 10 میلیون تومان درآمد میکنند
    * در رشته کامپیوتر هیچ مرجعی برای قیمت گذاری محصولات و نرم افزارها وجود ندارد و کسی نمیاد روی کار شما قیمت بگذارد حتی خیلی وقتها ارزش یک نرم افزار که توسط یک تیم 5 نفره نوشته شده را با ارزش یک نرم افزار یکنفره یکی میدانند! (البته سوء تفاهم نشود نمیگم کار5نفره حتما خوبه ولی قابل تفکر است!)
    * قوانین کپی رایت درست و حسابی تو کشور وجود ندارد
    * قوانین سوء استفاده های تحت شبکه وجود ند ارد
    * کلا جرم شناسی شاخه کامپیوتر و IT وجود ندارد اگر دقت کنید پلیس فتا 5 سال از عمرش نمیگذرد!
    * و خیلی چیزهای دیگر......

میگم یک رشته در شاخه علوم تجربی انتخاب کنید مانند پزشکی و دندان پزشکی و پرستاری و یا رشته های پایینتری مانند کار درمانی و مشاوره و غیره که زمینه های شغلی خوبی دارد حتی در یک دانشگاه خیلی سطح پایین و با صرف پول خیلی زیاد هم باشد در این شاخه ها مدرک بگیرید شاید در طول یکسال آن هزینه را دربیارید!
    بعدا که وضعتون خوب شد برید برای علاقه خودتون وقت بذارید و برنامه نویسی کنید و کامپیوتر کار کنید! همچنانکه الان همچین افرادی کم نیستند طرف رشته اش کشاورزی و با سی شارپ یک برنامه بانک اطلاعاتی نوشته و اسم خودش را گذاشته برنامه نویس! حالا نگاه کنید برنامه اش شاید پر باشه از ایرادهای تکنیکی!
    بازم سوء تفاهم نشه برنامه نویسهای خوبی هم داریم که رشته تحصیلیشون کامپیوتر نبوده و با زحمت خودشون برنامه نویس شدن و کارای خوبی ارائه میدهند جزو اولین برنامه نویسان ارشد شرکت ایزایران مهندس کشاورزی بود!

کلا جرم شناسی شاخه کامپیوتر و IT وجود ندارد اگر دقت کنید پلیس فتا 5 سال از عمرش نمیگذرد!
    میشه بیشتر توضیح بدید این دقیقا چه مشکلیه؟یعنی الان پلیس فتا ضعیفه یا داره غاز میچرونه؟یا.....(ببخشید جور دیگه ای نمی تونستم مطلب رو بیان کنم)

سلام دوستان اگه ممکنه منو راهنمایی کنین.
    من امسال در دانشگاه علمی کاربردی مقطع کارشناسی دو رشته مهندسی فناوری اطلاعات و مهندسی شبکه را دارد.
    میخاستم از شما راهنمایی بگیرم که کدامیک رو انتخاب کنم که خوب باشه از همه نظر . یکی میگه it و یکی میگه شبکه. نمیدونم کدومشو انتخاب کنم. چون برای مقطع ارشد قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور رو دارم. و میخاستم بدونم کدومشو برم.
    خیلی برام مهمه و ثبت نام هم شروع شده اگه ممکنه راهنمایی کنین.
    ممنون

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 02 فروردین 1394, 09:52 صبح
  2. گفتگو: مقطع ارشد : نرم افزار یـــــــــــــــــا آی تی ؟ نظر شما چیست ؟
    نوشته شده توسط Taimaz_222 در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 13 مهر 1392, 23:51 عصر
  3. سوال: نظر شما در مورد استفاده از SqlServer و یا OleDB چیست ؟
    نوشته شده توسط مهران رسا در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: دوشنبه 06 اردیبهشت 1389, 16:05 عصر
  4. مدیریت String ها :: نظر شما نسبت به این جمله چیست ؟
    نوشته شده توسط Babak-Aghili در بخش C#‎‎
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 21 خرداد 1384, 07:36 صبح
  5. نظر شما برای ایجاد یک شاخه ویژه مباحث Dot Net Framework چیست
    نوشته شده توسط مهدی کرامتی در بخش گفتگو با مسئولین سایت، درخواست و پیشنهاد
    پاسخ: 16
    آخرین پست: یک شنبه 18 آبان 1382, 19:08 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید