صفحه 30 از 30 اولاول ... 20282930
نمایش نتایج 1,161 تا 1,182 از 1182

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار juza66
    محل زندگی
    هفت تپه - 7hill
    تشکر کردن
    565
    398 بار تشکر شده در 276 پست

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    در عوض شما باید تابع اون شرکت باشید ولی اگر خودتون طراحی کنید فقط نیازهای خودتون رو مدنظر قرار می دید. و هر تغییری که کاربر خواست می تونین توی کار بدید.
    با سلام

استفاده از کامپونت هم باعث زیبا شدن برنامه میشه و هم تسریع در برنامه نویسی.. وقت واس ساخت کامپونت همیشه امکان پذیر نیست هم ممکنه اصول طراحی و پرمفومنس رو بلد نباشیم و علاوه بر کند شدن برنامه از منابع سیستم درست استفاده نشه.. و خاطره بدی واس مشتری رقم بزنی..

من خودم سعی میکنم در کاری جدید ویندزوی از WPF استفاده کنم. و قالب هرکار رو جدیدا خودم طراحی کنم.

2. کاربرانی که به خاطر مطلب مفید juza66 از وی تشکر کرده‌اند:

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    تشکر کردن
    192
    46 بار تشکر شده در 38 پست

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    با سلام

استفاده از کامپونت هم باعث زیبا شدن برنامه میشه و هم تسریع در برنامه نویسی.. وقت واس ساخت کامپونت همیشه امکان پذیر نیست هم ممکنه اصول طراحی و پرمفومنس رو بلد نباشیم و علاوه بر کند شدن برنامه از منابع سیستم درست استفاده نشه.. و خاطره بدی واس مشتری رقم بزنی..

من خودم سعی میکنم در کاری جدید ویندزوی از WPF استفاده کنم. و قالب هرکار رو جدیدا خودم طراحی کنم.
    wpf خیلی خوبه ولی نسبت به وین فرم خیلی طول میکشه طراحی هر فرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر
    تشکر کردن
    90
    1,089 بار تشکر شده در 791 پست

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    با سلام

درسته منم در پستهای قبلی در مورد مزیتش همینا رو گفتم. همین که شما رفتید سمت WPF مشخصه که یه کمبودی توی کامپوننت حس کردید.
    نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    اینکه شرکتهای خارجی استفاده نمیکنند به خاطر قیمت بالای این کامپوننتهاست
    تا حالا کسی با یه دلیل منطقی نتونسته منو مجاب کنه کامپوننت بده و این دلایل همه نتایج سرچ و کپی پیست هستش
    کسی که مدعیه از کامپوننت استفاده نکرده و مخالفه چطور این همه تجربه بد پیدا کرده نسبت به کامپوننت؟
    البته این مطلبو توی یک تاپیک دیگه فرمودید ولی چون اینجا در دسترس تر هست اینجا جواب میدم.
    بنده چیزایی که گفتم حاصل تجربه خودم بوده و تازه همون تاپیک رو دیدم. من حدود 5 سال پیش از کامپوننت استفاده می کردم دلیل خودم برای کنار گذاشتنش 1-سرعت لود پایین 2- نداشتن اطمینان که اون پشت چه خبره! 3- وابسته بودن به کار دیگران 4- خاص نبودن
    البته به نظر خودم منطقیه ولی ممکنه به نظر شما منطقی نباشه.
    ضمناً در مورد وابسته بودن، مثلاً بعضی از دوستان لطف کردن یه کامپوننت تقویم شمسی یا تکست باکس سفارشی یا... ساختن و اینجا قرار دادن بعد از چند سال هنوز یه عده پست میذارن نمیشه اینجاشو تغییر بدید یا من فلان خطا رو گرفتم و ... یعنی در حد تکست باکس هم ...

5. 2 کاربر از Mahmoud Zaad به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

کاربر دائمی
    تشکر کردن
    98
    333 بار تشکر شده در 233 پست

فلت یه شیوه دوباره احیا شده هستش که البته نسبت به قدیمش خیلی تغییرات داشته و بسیار هم زیباست
    ولی متاسفانه فقط بین برنامه نویسان محبوب شده
    ما اکثر نرم افزارهامون را به چند استایل طراحی کردیم و یکی از آخرین پروژه هامون یک سیستم ای ار پی بوده که برای یک کارخانه دولتی با 16000 پرسنل طراحی شده که البته حدود 3000 نفرشون با سیستم ای ار پی کار میکنن و طی امار و تحقیقاتی که داشتیم از این 3000 نفر فقط 20 نفر از استایل فلت برای این نرم افزار استفاده کردن! که واقعا نا امیدمون کرد واسه همینه که من از فلت بسیار زیبا اصلا حمایت نمی کنم!
    سلام دوست عزیز. ای کاش یه جدول با شکل درست میکردین و ظاهر برنامه و درصد استفاده از اون ظاهر رو توی همون کارخونه برا دوستان میزاشتین تا بشه استفاده برد ازش.

تشکر کردن
    192

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    درسته منم در پستهای قبلی در مورد مزیتش همینا رو گفتم. همین که شما رفتید سمت WPF مشخصه که یه کمبودی توی کامپوننت حس کردید.

البته این مطلبو توی یک تاپیک دیگه فرمودید ولی چون اینجا در دسترس تر هست اینجا جواب میدم.
    بنده چیزایی که گفتم حاصل تجربه خودم بوده و تازه همون تاپیک رو دیدم. من حدود 5 سال پیش از کامپوننت استفاده می کردم دلیل خودم برای کنار گذاشتنش 1-سرعت لود پایین 2- نداشتن اطمینان که اون پشت چه خبره! 3- وابسته بودن به کار دیگران 4- خاص نبودن
    البته به نظر خودم منطقیه ولی ممکنه به نظر شما منطقی نباشه.
    ضمناً در مورد وابسته بودن، مثلاً بعضی از دوستان لطف کردن یه کامپوننت تقویم شمسی یا تکست باکس سفارشی یا... ساختن و اینجا قرار دادن بعد از چند سال هنوز یه عده پست میذارن نمیشه اینجاشو تغییر بدید یا من فلان خطا رو گرفتم و ... یعنی در حد تکست باکس هم ...
    استفاده از کامپوننت حس خوبی بهم نمیده هر چند تا حالا مشکلی باهاش نداشتم ولی حس میکنم برنامم استاندارد نیست یا مثلا کسی توش دخالت داره!
    توی پروژه های بزرگ که شخصا تا حالا از کامپوننت آماده استفاده نکردم و کنترلهای سفارشی را خودم نوشتم حتی تاریخ شمسی ولی توی چندتا پروژه کوچیک کامپوننت استفاده کردم که به دلم نیست بازم!

تشکر کردن
    192

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز. ای کاش یه جدول با شکل درست میکردین و ظاهر برنامه و درصد استفاده از اون ظاهر رو توی همون کارخونه برا دوستان میزاشتین تا بشه استفاده برد ازش.
    من اجازه اینکار را ندارم لطفا خودتون ازشون درخواست کنید:
    www.irisaco.com

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان
    تشکر کردن
    58
    1,588 بار تشکر شده در 805 پست

سلام دوستان
    لطفا این تاپیک رو دیگه خرابش نکنید. این بحث هایی که دارید میکنید بی مورد هست. اونهم با این الفاظ...
    این تاپیک میشه گفت جزئ بهترین تاپیکهای این سایته
    خواهشا پیامهاتون رو پاک کنید
    با تشکر

در ضمن طراحی امروزه به 3 بخش تقسیم شده:
    1- Skeuomorphism : همون طراحی 3 بعدی رو میگن که تا چند سال قبل بیشتر استفاده میشد
    2- Flat Design: که توسط مایکروسافت و اپل پایه گذاری شد و هیچ سایه و ارتفاعی در اون نیست
    3- Material Design: که توسط گوگل و با اندروید معرفی شد و ترکیب خوبی از موارد بالاست...

بیشتر از سلیقه چیزی که مهمه اینه که نرم افزار شما قراره چه کاربردهایی داشته باشه و کجا و توسط چه کسانی استفاده بشه و بهتره نسبت به اون کاربردها یکی از این 3 نوع طراحی رو انتخاب کنیم...
    برای همین کاربردهای وب، موبایل، سیستم عاملهای مختلف و همچنین گزارش سازها الان بیشتر از فلت و متریال استفاده میکنن در حالی که نرم افزارهای حوزه کارمندان و دیتا اینتری ها هنوز تمایل بیشتری به طرح 3 بعدی دارن
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : سه شنبه 14 دی 1395 در 16:39 بعد از ظهر

10. 3 کاربر از golbafan به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

محل زندگی
    در قلب دوستان
    تشکر کردن
    58

البته به نظر من هر کدوم که خوب و با مهارت کافی بکار بره میتونه زیبا باشه و کاربرپسند...
    121.jpg

12. 3 کاربر از golbafan به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

تشکر کردن
    192

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    لطفا این تاپیک رو دیگه خرابش نکنید. این بحث هایی که دارید میکنید بی مورد هست. اونهم با این الفاظ...
    این تاپیک میشه گفت جزئ بهترین تاپیکهای این سایته
    خواهشا پیامهاتون رو پاک کنید
    با تشکر

در ضمن طراحی امروزه به 3 بخش تقسیم شده:
    1- Skeuomorphism : همون طراحی 3 بعدی رو میگن که تا چند سال قبل بیشتر استفاده میشد
    2- Flat Design: که توسط مایکروسافت و اپل پایه گذاری شد و هیچ سایه و ارتفاعی در اون نیست
    3- Material Design: که توسط گوگل و با اندروید معرفی شد و ترکیب خوبی از موارد بالاست...

بیشتر از سلیقه چیزی که مهمه اینه که نرم افزار شما قراره چه کاربردهایی داشته باشه و کجا و توسط چه کسانی استفاده بشه و بهتره نسبت به اون کاربردها یکی از این 3 نوع طراحی رو انتخاب کنیم...
    برای همین کاربردهای وب، موبایل، سیستم عاملهای مختلف و همچنین گزارش سازها الان بیشتر از فلت و متریال استفاده میکنن در حالی که نرم افزارهای حوزه کارمندان و دیتا اینتری ها هنوز تمایل بیشتری به طرح 3 بعدی دارن
    دقیقا درسته هر چیزی جای خودشه
    مثل اینکه من تلفن همراه قدیمی پدربزرگما که سوادی نداره ازش بگیرم و یه هوشمند لمسی جدید بهش بدم که نتونه باهاش کار کنه و بگم این جدیده همه استفاده کردن امکاناتش بهتره و دنیا تاییدش کردن و تو هم باید استفاده کنی! خب این بنده خدا همون قبلیه را هم به زور فقط باهاش یه زنگ میزد و به سختی یاد گرفته بود! نتیجه چی میشه؟
    نه سوادی داره که بخواد یادش بگیره
    نه اصلا این تکنولوژی براش اهمیت داره
    نه با اینترنت و وای فای و بلوتوٍث و ... کاری داره
    نه شبکه های اجتماعی و ... می خواد
    این شخص از تلفنش فقط یه تماس میخواد! و نه هیچ چیز دیگه

مصداق نرم افزارهای جدیده که امکاناتش به کار خیلیا نمیاد پس استقبالی هم از شیوه ها و متدهای جدید نمیشه ولی بر عکس برای گروهی که دنباله رو تکنولوژی هستن باید از متد جدید استفاده کرد.

محل زندگی
    در قلب دوستان
    تشکر کردن
    58

این هم یکی از گران ترین نرم افزارهای دهه 70

همونطور که میبینید فلت هست!

rhbb_isaco.jpg

15. 5 کاربر از golbafan به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

مدیر کل سایت آواتار محمد آشتیانی
    محل زندگی
    تهران
    تشکر کردن
    56
    1,071 بار تشکر شده در 638 پست

سلام
    دوستان عزیزم ، لطفا پست هایی که ارسال می فرمائید ، در ارتباط با موضوع تاپیک باشه ، اگر بحث شخصی یا کل کل میخواید بکنید ، توصیه میکنم از امکان پیغام خصوصی استفاده بفرمائید.
    و اینکه ظاهرا برخی دوستان جنبه ی نقد ندارند و فقط دنبال تائید شدن و تحسین شدن هستن ، ممکنه کارهای ما و چیزی که فکر میکنیم از نظر خودمون خیلی خوب و زیبا باشه ، اما به خاطر این فکر ما حق نداریم کارهای سایرین رو بطور کلی زیر سوال ببریم و با لحن تند و تمسخر آمیز سعی کنیم نظر خودمون رو تحمیل کنیم ، اصلا ممکنه نظر بنده ی نوعی درست هم باشه اما حق ندارم به هیچ دلیلی کسی رو مسخره کنم.

فلسفه وجود این تاپیک هم اینه که نظراتمون رو به اشتراک بذاریم و نهایتا بتونیم خروجی بهتری داشته باشیم. بنده به شخصه آقای گلبافان رو تحسین میکنم ، چون همیشه نظراتشون رو منطقی و به دور از حاشیه و تیکه پرونی ارائه میدن و قطعا همچین رفتاریه که باعث پیشرفت میشه.
    از همگی دوستان و سروران عزیزم خواهش میکنم به بحث های حاشیه ای و بدون نتیجه پایان بدن و با به اشتراک گذاری کارهاشون تلاش کنن در جهت بهبود کیفیت کارها و استاندارد سازی کارها.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

17. 4 کاربر از محمد آشتیانی به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

تشکر کردن
    192

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    این هم یکی از گران ترین نرم افزارهای دهه 70

همونطور که میبینید فلت هست!

rhbb_isaco.jpg
    باورتون نمیشه ولی هنوزم قشنگه!
    اون زمان این آخر تکنولوژی طراحی بود و روش دیگه ای هم وجود نداشت
    ولی الان توی زمانی هستیم که به سرعت در حال تغییر و پیشرفتیم

حدود یکسال پیش سفارش یک نرم افزار انبارداری واسه یه شرکت تولید پلاستیک داشتم که مشتری میخواست تحت داس باشه!!! اره واقعا اینو میخواست چون تا قبلش فقط نسخه نرم افزار تحت داس شرکت نوآوران یا اسمی شبیه همین(اگه اشتباه نکنم) کار کرده بود و هر چی بهش نمونه کار نشون دادم حاضر نشد قبول کنه!
    اخرشم مجدد رفت سراغ همون تحت داس قبلی!

تشکر کردن
    192

باورتون نمیشه ولی هنوزم قشنگه!
    اون زمان این آخر تکنولوژی طراحی بود و روش دیگه ای هم وجود نداشت
    ولی الان توی زمانی هستیم که به سرعت در حال تغییر و پیشرفتیم

حدود یکسال پیش سفارش یک نرم افزار انبارداری واسه یه شرکت تولید پلاستیک داشتم که مشتری میخواست تحت داس باشه!!! اره واقعا اینو میخواست چون تا قبلش فقط نسخه نرم افزار تحت داس شرکت نوآوران یا اسمی شبیه همین(اگه اشتباه نکنم) کار کرده بود و هر چی بهش نمونه کار نشون دادم حاضر نشد قبول کنه!
    اخرشم مجدد رفت سراغ همون تحت داس قبلی!
    http://www.noavarangroup.com
    پیداش کردم
    الان ارتقا دادن به نسخه ویندوز ولی دموش را ببینید!
    این نرم افزار میان شرکتهای مالی بسیار پرفروش هست! اکثر مشتریام واسه نرم افزار مالی از من میخوان شبیه این درست کنم براشون!

تشکر کردن
    192

اگه اشتباه نکنم اقای گلبافان یا دوست دیگری بودن که یک نرم افزار برای گلفروشی پدر گرامیشون درست کرده بودن نرم افزار بسیار ساده و زیبا و روان بود ولی ایشون میتونستن بیان و یکم پیچیده تر و گرافیکی تر و نزدیک تر به متد روز درست کنن ولی ایشون بنا بر استفاده کننده ساختنش که بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.

کاربر دائمی
    تشکر کردن
    98

http://www.noavarangroup.com
    پیداش کردم
    الان ارتقا دادن به نسخه ویندوز ولی دموش را ببینید!
    این نرم افزار میان شرکتهای مالی بسیار پرفروش هست! اکثر مشتریام واسه نرم افزار مالی از من میخوان شبیه این درست کنم براشون!
    این دمو رو برا چه نوع افرادی گذاشتن! برا متخصین کامپیوتر یا عموم! تقریبا ده صفحه اموزش میخواد تا کسی بتونه راه بندازه اخرشم میگه رمز عبور میخواد و رمز عبور هم اشتباه هست!

تشکر کردن
    192

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    این دمو رو برا چه نوع افرادی گذاشتن! برا متخصین کامپیوتر یا عموم! تقریبا ده صفحه اموزش میخواد تا کسی بتونه راه بندازه اخرشم میگه رمز عبور میخواد و رمز عبور هم اشتباه هست!
    برای اجراش یه نرم افزار به نام citrix reciver باید نصب بشه
    تازه محیطشو ببینی از دنیای برنامه نویسی خداحافظی میکنی!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه
    تشکر کردن
    229
    231 بار تشکر شده در 206 پست

سلام . این فرم پذیرش نرم افزار مدیریت مطب هست . لطفا نظر هاتون رو اعلام کنید که چه طوری میشه اصلاح شان کرد و بهتر و بهینه تر بشه ؟

با تشکر
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

کاربر دائمی
    تشکر کردن
    98

سلام دوست عزیز.
    قسمت مشخصات فردی چیدمان خوبی داره ولی قسمت علت بیماری چیدمان جالبی نداره مخصوصا اینکه چیدمان این قسمت با قسمت بیماری ست نیست.
    پیش فرض عکس که گذاشتید یه چیز ساده تر بزارید بهتره. در کل فرم خوبی هس. موفق باشید

25. کاربرانی که به خاطر مطلب مفید reza_ali202000 از وی تشکر کرده‌اند:

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه
    تشکر کردن
    229
    231 بار تشکر شده در 206 پست

در مورد قسمت سوابق بیماری طرح بهتری می تونید پیشنهاد بدید ؟ اون قسمت علت بیماری رو چی کارش کنم ؟

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    192.168.1.1
    تشکر کردن
    236
    284 بار تشکر شده در 212 پست

هر از کنترل های devexpress خوب استفاده میکنید. فقط یه سوال چرا بجای ذکمه ذخیره و ... چرا از منو BarManager تو همین Devexpress استفاده نکردید به نظر من خیلی زیباتر میشه. برای تصاویر هم میتونی از دکمه های خود PictureEdit که بر روی عکس میتونی اضافه کنید و کد نویسی خودتون رو بکنید زیبا تر میشه با انیمیشن هایی که داره مثلا وقتی ماوس میره رو PictureEdit دکمه ها ظاهر میشن خیلی جالبه.

به جای لیبل شماره پرونده از همون TextEdit استفاده کن و خاصیت ReadOnly رو بگیر true کن که با کنترل های زیریت یک دست بشه وه بین groupControl مشخصات فردی و علت بیماری یه فضای خالیی حس نشه.

28. کاربرانی که به خاطر مطلب مفید ebrahim.rayatparvar از وی تشکر کرده‌اند:

محل زندگی
    در قلب دوستان
    تشکر کردن
    58

نقل قول نوشته شده توسط NasimBamdad مشاهده تاپیک
    سلام . این فرم پذیرش نرم افزار مدیریت مطب هست . لطفا نظر هاتون رو اعلام کنید که چه طوری میشه اصلاح شان کرد و بهتر و بهینه تر بشه ؟
    با تشکر
    سلام
    طراحی تون رو استاندارد نمیبینم
    حتی از کنترل های درست نیز استفاده نکردیدی

پیشنهادات:
    1- گروپ پنل های تو در تو رو حذف کنید و فرم رو ساده تر کنید
    2- شماره پرونده رو در textbox بزارید
    3- عبارت "مقداری ندارد" رو حذف کنید
    4- آیتم تاهل و باردار را در کامبوباکس بزارید و پیشفرض داشته باشد
    5- فاصله لیبیل ها رو با کنترل ها یکسان کنید
    6- بخش سوابق بیماری بصورت چک لیست باشد تا بهتر خوانده شود و قابلیت افزودن آیتم داشته باشد
    7- بخش افزودن عکس را بمراتب ساده تر کنید
    8- یک بخشی (مثلا حلی یک کلید جستجو) برای دیدن موارد اخیر و جستجو در آنها برای ویرایش خطای ثبت احتمالی در نظر بگیرید
    9- موارد بالا رو که بکار بردید تصویر جدید را بزارید تا ببینیم :-)

30. 5 کاربر از golbafan به خاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند:

محل زندگی
    در قلب دوستان
    تشکر کردن
    58

روایت داریم که: از لقمان پرسیدند ادب از که آموختی؟ گفت از از بی ادبان، هرچه آنها کردند من نکردم...

حالا میخوایم ربطش بدیم به UI

موارد زیر رو ببینید و اشتباهات اونها رو ذکر کنید:

1- 5.jpg

2- 6a0120a85dcdae970b0128776fec64970c-pi.png

3- arduino_gui.jpg

4- badui.png

5- badui2.jpg

6- fields.gif

7- images.png

8- images1.jpg

9- images.jpg

10-images2.jpg

11- index.jpg

12- Interface_01.jpg

13- lcars-example-1024x584.jpg

14- ms-word.jpg

15-particle-sky.jpg

16-picnik_signup.jpg

17-ultraanalog.jpg

صفحه 30 از 30 اولاول ... 20282930

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:46 بعد از ظهر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 26 مرداد 1392, 00:15 قبل از ظهر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 16:21 بعد از ظهر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 18:04 بعد از ظهر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنجشنبه 20 بهمن 1384, 19:35 بعد از ظهر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید