صفحه 29 از 44 اولاول ... 19272829303139 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1,121 تا 1,160 از 1746

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    مثلا پیاده سازی یک حالت مثل loucup در devexpress در ویندوز فرم ساده دردسر سازه ولی با اون کامپوننت راحته
    در عوض شما باید تابع اون شرکت باشید ولی اگر خودتون طراحی کنید فقط نیازهای خودتون رو مدنظر قرار می دید. و هر تغییری که کاربر خواست می تونین توی کار بدید.

کاربر دائمی آواتار juza66
    محل زندگی
    هفت تپه - 7hill

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    در عوض شما باید تابع اون شرکت باشید ولی اگر خودتون طراحی کنید فقط نیازهای خودتون رو مدنظر قرار می دید. و هر تغییری که کاربر خواست می تونین توی کار بدید.
    با سلام

استفاده از کامپونت هم باعث زیبا شدن برنامه میشه و هم تسریع در برنامه نویسی.. وقت واس ساخت کامپونت همیشه امکان پذیر نیست هم ممکنه اصول طراحی و پرمفومنس رو بلد نباشیم و علاوه بر کند شدن برنامه از منابع سیستم درست استفاده نشه.. و خاطره بدی واس مشتری رقم بزنی..

من خودم سعی میکنم در کاری جدید ویندزوی از WPF استفاده کنم. و قالب هرکار رو جدیدا خودم طراحی کنم.

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    با سلام

استفاده از کامپونت هم باعث زیبا شدن برنامه میشه و هم تسریع در برنامه نویسی.. وقت واس ساخت کامپونت همیشه امکان پذیر نیست هم ممکنه اصول طراحی و پرمفومنس رو بلد نباشیم و علاوه بر کند شدن برنامه از منابع سیستم درست استفاده نشه.. و خاطره بدی واس مشتری رقم بزنی..

من خودم سعی میکنم در کاری جدید ویندزوی از WPF استفاده کنم. و قالب هرکار رو جدیدا خودم طراحی کنم.
    wpf خیلی خوبه ولی نسبت به وین فرم خیلی طول میکشه طراحی هر فرم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط juza66 مشاهده تاپیک
    با سلام

درسته منم در پستهای قبلی در مورد مزیتش همینا رو گفتم. همین که شما رفتید سمت WPF مشخصه که یه کمبودی توی کامپوننت حس کردید.
    اینکه شرکتهای خارجی استفاده نمیکنند به خاطر قیمت بالای این کامپوننتهاست
    تا حالا کسی با یه دلیل منطقی نتونسته منو مجاب کنه کامپوننت بده و این دلایل همه نتایج سرچ و کپی پیست هستش
    کسی که مدعیه از کامپوننت استفاده نکرده و مخالفه چطور این همه تجربه بد پیدا کرده نسبت به کامپوننت؟
    البته این مطلبو توی یک تاپیک دیگه فرمودید ولی چون اینجا در دسترس تر هست اینجا جواب میدم.
    بنده چیزایی که گفتم حاصل تجربه خودم بوده و تازه همون تاپیک رو دیدم. من حدود 5 سال پیش از کامپوننت استفاده می کردم دلیل خودم برای کنار گذاشتنش 1-سرعت لود پایین 2- نداشتن اطمینان که اون پشت چه خبره! 3- وابسته بودن به کار دیگران 4- خاص نبودن
    البته به نظر خودم منطقیه ولی ممکنه به نظر شما منطقی نباشه.
    ضمناً در مورد وابسته بودن، مثلاً بعضی از دوستان لطف کردن یه کامپوننت تقویم شمسی یا تکست باکس سفارشی یا... ساختن و اینجا قرار دادن بعد از چند سال هنوز یه عده پست میذارن نمیشه اینجاشو تغییر بدید یا من فلان خطا رو گرفتم و ... یعنی در حد تکست باکس هم ...

فلت یه شیوه دوباره احیا شده هستش که البته نسبت به قدیمش خیلی تغییرات داشته و بسیار هم زیباست
    ولی متاسفانه فقط بین برنامه نویسان محبوب شده
    ما اکثر نرم افزارهامون را به چند استایل طراحی کردیم و یکی از آخرین پروژه هامون یک سیستم ای ار پی بوده که برای یک کارخانه دولتی با 16000 پرسنل طراحی شده که البته حدود 3000 نفرشون با سیستم ای ار پی کار میکنن و طی امار و تحقیقاتی که داشتیم از این 3000 نفر فقط 20 نفر از استایل فلت برای این نرم افزار استفاده کردن! که واقعا نا امیدمون کرد واسه همینه که من از فلت بسیار زیبا اصلا حمایت نمی کنم!
    سلام دوست عزیز. ای کاش یه جدول با شکل درست میکردین و ظاهر برنامه و درصد استفاده از اون ظاهر رو توی همون کارخونه برا دوستان میزاشتین تا بشه استفاده برد ازش.

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    درسته منم در پستهای قبلی در مورد مزیتش همینا رو گفتم. همین که شما رفتید سمت WPF مشخصه که یه کمبودی توی کامپوننت حس کردید.

البته این مطلبو توی یک تاپیک دیگه فرمودید ولی چون اینجا در دسترس تر هست اینجا جواب میدم.
    بنده چیزایی که گفتم حاصل تجربه خودم بوده و تازه همون تاپیک رو دیدم. من حدود 5 سال پیش از کامپوننت استفاده می کردم دلیل خودم برای کنار گذاشتنش 1-سرعت لود پایین 2- نداشتن اطمینان که اون پشت چه خبره! 3- وابسته بودن به کار دیگران 4- خاص نبودن
    البته به نظر خودم منطقیه ولی ممکنه به نظر شما منطقی نباشه.
    ضمناً در مورد وابسته بودن، مثلاً بعضی از دوستان لطف کردن یه کامپوننت تقویم شمسی یا تکست باکس سفارشی یا... ساختن و اینجا قرار دادن بعد از چند سال هنوز یه عده پست میذارن نمیشه اینجاشو تغییر بدید یا من فلان خطا رو گرفتم و ... یعنی در حد تکست باکس هم ...
    استفاده از کامپوننت حس خوبی بهم نمیده هر چند تا حالا مشکلی باهاش نداشتم ولی حس میکنم برنامم استاندارد نیست یا مثلا کسی توش دخالت داره!
    توی پروژه های بزرگ که شخصا تا حالا از کامپوننت آماده استفاده نکردم و کنترلهای سفارشی را خودم نوشتم حتی تاریخ شمسی ولی توی چندتا پروژه کوچیک کامپوننت استفاده کردم که به دلم نیست بازم!

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز. ای کاش یه جدول با شکل درست میکردین و ظاهر برنامه و درصد استفاده از اون ظاهر رو توی همون کارخونه برا دوستان میزاشتین تا بشه استفاده برد ازش.
    من اجازه اینکار را ندارم لطفا خودتون ازشون درخواست کنید:
    www.irisaco.com

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام دوستان
    لطفا این تاپیک رو دیگه خرابش نکنید. این بحث هایی که دارید میکنید بی مورد هست. اونهم با این الفاظ...
    این تاپیک میشه گفت جزئ بهترین تاپیکهای این سایته
    خواهشا پیامهاتون رو پاک کنید
    با تشکر

در ضمن طراحی امروزه به 3 بخش تقسیم شده:
    1- Skeuomorphism : همون طراحی 3 بعدی رو میگن که تا چند سال قبل بیشتر استفاده میشد
    2- Flat Design: که توسط مایکروسافت و اپل پایه گذاری شد و هیچ سایه و ارتفاعی در اون نیست
    3- Material Design: که توسط گوگل و با اندروید معرفی شد و ترکیب خوبی از موارد بالاست...

بیشتر از سلیقه چیزی که مهمه اینه که نرم افزار شما قراره چه کاربردهایی داشته باشه و کجا و توسط چه کسانی استفاده بشه و بهتره نسبت به اون کاربردها یکی از این 3 نوع طراحی رو انتخاب کنیم...
    برای همین کاربردهای وب، موبایل، سیستم عاملهای مختلف و همچنین گزارش سازها الان بیشتر از فلت و متریال استفاده میکنن در حالی که نرم افزارهای حوزه کارمندان و دیتا اینتری ها هنوز تمایل بیشتری به طرح 3 بعدی دارن
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : سه شنبه 14 دی 1395 در 17:09 عصر

محل زندگی
    در قلب دوستان

البته به نظر من هر کدوم که خوب و با مهارت کافی بکار بره میتونه زیبا باشه و کاربرپسند...
    121.jpg

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    لطفا این تاپیک رو دیگه خرابش نکنید. این بحث هایی که دارید میکنید بی مورد هست. اونهم با این الفاظ...
    این تاپیک میشه گفت جزئ بهترین تاپیکهای این سایته
    خواهشا پیامهاتون رو پاک کنید
    با تشکر

در ضمن طراحی امروزه به 3 بخش تقسیم شده:
    1- Skeuomorphism : همون طراحی 3 بعدی رو میگن که تا چند سال قبل بیشتر استفاده میشد
    2- Flat Design: که توسط مایکروسافت و اپل پایه گذاری شد و هیچ سایه و ارتفاعی در اون نیست
    3- Material Design: که توسط گوگل و با اندروید معرفی شد و ترکیب خوبی از موارد بالاست...

بیشتر از سلیقه چیزی که مهمه اینه که نرم افزار شما قراره چه کاربردهایی داشته باشه و کجا و توسط چه کسانی استفاده بشه و بهتره نسبت به اون کاربردها یکی از این 3 نوع طراحی رو انتخاب کنیم...
    برای همین کاربردهای وب، موبایل، سیستم عاملهای مختلف و همچنین گزارش سازها الان بیشتر از فلت و متریال استفاده میکنن در حالی که نرم افزارهای حوزه کارمندان و دیتا اینتری ها هنوز تمایل بیشتری به طرح 3 بعدی دارن
    دقیقا درسته هر چیزی جای خودشه
    مثل اینکه من تلفن همراه قدیمی پدربزرگما که سوادی نداره ازش بگیرم و یه هوشمند لمسی جدید بهش بدم که نتونه باهاش کار کنه و بگم این جدیده همه استفاده کردن امکاناتش بهتره و دنیا تاییدش کردن و تو هم باید استفاده کنی! خب این بنده خدا همون قبلیه را هم به زور فقط باهاش یه زنگ میزد و به سختی یاد گرفته بود! نتیجه چی میشه؟
    نه سوادی داره که بخواد یادش بگیره
    نه اصلا این تکنولوژی براش اهمیت داره
    نه با اینترنت و وای فای و بلوتوٍث و ... کاری داره
    نه شبکه های اجتماعی و ... می خواد
    این شخص از تلفنش فقط یه تماس میخواد! و نه هیچ چیز دیگه

مصداق نرم افزارهای جدیده که امکاناتش به کار خیلیا نمیاد پس استقبالی هم از شیوه ها و متدهای جدید نمیشه ولی بر عکس برای گروهی که دنباله رو تکنولوژی هستن باید از متد جدید استفاده کرد.

محل زندگی
    در قلب دوستان

این هم یکی از گران ترین نرم افزارهای دهه 70

همونطور که میبینید فلت هست!

rhbb_isaco.jpg

سلام
    دوستان عزیزم ، لطفا پست هایی که ارسال می فرمائید ، در ارتباط با موضوع تاپیک باشه ، اگر بحث شخصی یا کل کل میخواید بکنید ، توصیه میکنم از امکان پیغام خصوصی استفاده بفرمائید.
    و اینکه ظاهرا برخی دوستان جنبه ی نقد ندارند و فقط دنبال تائید شدن و تحسین شدن هستن ، ممکنه کارهای ما و چیزی که فکر میکنیم از نظر خودمون خیلی خوب و زیبا باشه ، اما به خاطر این فکر ما حق نداریم کارهای سایرین رو بطور کلی زیر سوال ببریم و با لحن تند و تمسخر آمیز سعی کنیم نظر خودمون رو تحمیل کنیم ، اصلا ممکنه نظر بنده ی نوعی درست هم باشه اما حق ندارم به هیچ دلیلی کسی رو مسخره کنم.

فلسفه وجود این تاپیک هم اینه که نظراتمون رو به اشتراک بذاریم و نهایتا بتونیم خروجی بهتری داشته باشیم. بنده به شخصه آقای گلبافان رو تحسین میکنم ، چون همیشه نظراتشون رو منطقی و به دور از حاشیه و تیکه پرونی ارائه میدن و قطعا همچین رفتاریه که باعث پیشرفت میشه.
    از همگی دوستان و سروران عزیزم خواهش میکنم به بحث های حاشیه ای و بدون نتیجه پایان بدن و با به اشتراک گذاری کارهاشون تلاش کنن در جهت بهبود کیفیت کارها و استاندارد سازی کارها.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    اصفهان

این هم یکی از گران ترین نرم افزارهای دهه 70

همونطور که میبینید فلت هست!

rhbb_isaco.jpg
    باورتون نمیشه ولی هنوزم قشنگه!
    اون زمان این آخر تکنولوژی طراحی بود و روش دیگه ای هم وجود نداشت
    ولی الان توی زمانی هستیم که به سرعت در حال تغییر و پیشرفتیم

حدود یکسال پیش سفارش یک نرم افزار انبارداری واسه یه شرکت تولید پلاستیک داشتم که مشتری میخواست تحت داس باشه!!! اره واقعا اینو میخواست چون تا قبلش فقط نسخه نرم افزار تحت داس شرکت نوآوران یا اسمی شبیه همین(اگه اشتباه نکنم) کار کرده بود و هر چی بهش نمونه کار نشون دادم حاضر نشد قبول کنه!
    اخرشم مجدد رفت سراغ همون تحت داس قبلی!

محل زندگی
    اصفهان

باورتون نمیشه ولی هنوزم قشنگه!
    اون زمان این آخر تکنولوژی طراحی بود و روش دیگه ای هم وجود نداشت
    ولی الان توی زمانی هستیم که به سرعت در حال تغییر و پیشرفتیم

حدود یکسال پیش سفارش یک نرم افزار انبارداری واسه یه شرکت تولید پلاستیک داشتم که مشتری میخواست تحت داس باشه!!! اره واقعا اینو میخواست چون تا قبلش فقط نسخه نرم افزار تحت داس شرکت نوآوران یا اسمی شبیه همین(اگه اشتباه نکنم) کار کرده بود و هر چی بهش نمونه کار نشون دادم حاضر نشد قبول کنه!
    اخرشم مجدد رفت سراغ همون تحت داس قبلی!
    http://www.noavarangroup.com
    پیداش کردم
    الان ارتقا دادن به نسخه ویندوز ولی دموش را ببینید!
    این نرم افزار میان شرکتهای مالی بسیار پرفروش هست! اکثر مشتریام واسه نرم افزار مالی از من میخوان شبیه این درست کنم براشون!

محل زندگی
    اصفهان

اگه اشتباه نکنم اقای گلبافان یا دوست دیگری بودن که یک نرم افزار برای گلفروشی پدر گرامیشون درست کرده بودن نرم افزار بسیار ساده و زیبا و روان بود ولی ایشون میتونستن بیان و یکم پیچیده تر و گرافیکی تر و نزدیک تر به متد روز درست کنن ولی ایشون بنا بر استفاده کننده ساختنش که بتونه باهاش ارتباط برقرار کنه.

http://www.noavarangroup.com
    پیداش کردم
    الان ارتقا دادن به نسخه ویندوز ولی دموش را ببینید!
    این نرم افزار میان شرکتهای مالی بسیار پرفروش هست! اکثر مشتریام واسه نرم افزار مالی از من میخوان شبیه این درست کنم براشون!
    این دمو رو برا چه نوع افرادی گذاشتن! برا متخصین کامپیوتر یا عموم! تقریبا ده صفحه اموزش میخواد تا کسی بتونه راه بندازه اخرشم میگه رمز عبور میخواد و رمز عبور هم اشتباه هست!

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    این دمو رو برا چه نوع افرادی گذاشتن! برا متخصین کامپیوتر یا عموم! تقریبا ده صفحه اموزش میخواد تا کسی بتونه راه بندازه اخرشم میگه رمز عبور میخواد و رمز عبور هم اشتباه هست!
    برای اجراش یه نرم افزار به نام citrix reciver باید نصب بشه
    تازه محیطشو ببینی از دنیای برنامه نویسی خداحافظی میکنی!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

سلام . این فرم پذیرش نرم افزار مدیریت مطب هست . لطفا نظر هاتون رو اعلام کنید که چه طوری میشه اصلاح شان کرد و بهتر و بهینه تر بشه ؟

با تشکر
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

سلام دوست عزیز.
    قسمت مشخصات فردی چیدمان خوبی داره ولی قسمت علت بیماری چیدمان جالبی نداره مخصوصا اینکه چیدمان این قسمت با قسمت بیماری ست نیست.
    پیش فرض عکس که گذاشتید یه چیز ساده تر بزارید بهتره. در کل فرم خوبی هس. موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

در مورد قسمت سوابق بیماری طرح بهتری می تونید پیشنهاد بدید ؟ اون قسمت علت بیماری رو چی کارش کنم ؟

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    https://www.youtube.com/c/zangclass

هر از کنترل های devexpress خوب استفاده میکنید. فقط یه سوال چرا بجای ذکمه ذخیره و ... چرا از منو BarManager تو همین Devexpress استفاده نکردید به نظر من خیلی زیباتر میشه. برای تصاویر هم میتونی از دکمه های خود PictureEdit که بر روی عکس میتونی اضافه کنید و کد نویسی خودتون رو بکنید زیبا تر میشه با انیمیشن هایی که داره مثلا وقتی ماوس میره رو PictureEdit دکمه ها ظاهر میشن خیلی جالبه.

به جای لیبل شماره پرونده از همون TextEdit استفاده کن و خاصیت ReadOnly رو بگیر true کن که با کنترل های زیریت یک دست بشه وه بین groupControl مشخصات فردی و علت بیماری یه فضای خالیی حس نشه.

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط NasimBamdad مشاهده تاپیک
    سلام . این فرم پذیرش نرم افزار مدیریت مطب هست . لطفا نظر هاتون رو اعلام کنید که چه طوری میشه اصلاح شان کرد و بهتر و بهینه تر بشه ؟
    با تشکر
    سلام
    طراحی تون رو استاندارد نمیبینم
    حتی از کنترل های درست نیز استفاده نکردیدی

پیشنهادات:
    1- گروپ پنل های تو در تو رو حذف کنید و فرم رو ساده تر کنید
    2- شماره پرونده رو در textbox بزارید
    3- عبارت "مقداری ندارد" رو حذف کنید
    4- آیتم تاهل و باردار را در کامبوباکس بزارید و پیشفرض داشته باشد
    5- فاصله لیبیل ها رو با کنترل ها یکسان کنید
    6- بخش سوابق بیماری بصورت چک لیست باشد تا بهتر خوانده شود و قابلیت افزودن آیتم داشته باشد
    7- بخش افزودن عکس را بمراتب ساده تر کنید
    8- یک بخشی (مثلا حلی یک کلید جستجو) برای دیدن موارد اخیر و جستجو در آنها برای ویرایش خطای ثبت احتمالی در نظر بگیرید
    9- موارد بالا رو که بکار بردید تصویر جدید را بزارید تا ببینیم :-)

محل زندگی
    در قلب دوستان

روایت داریم که: از لقمان پرسیدند ادب از که آموختی؟ گفت از از بی ادبان، هرچه آنها کردند من نکردم...

حالا میخوایم ربطش بدیم به UI

موارد زیر رو ببینید و اشتباهات اونها رو ذکر کنید:

1- 5.jpg

2- 6a0120a85dcdae970b0128776fec64970c-pi.png

3- arduino_gui.jpg

4- badui.png

5- badui2.jpg

6- fields.gif

7- images.png

8- images1.jpg

9- images.jpg

10-images2.jpg

11- index.jpg

12- Interface_01.jpg

13- lcars-example-1024x584.jpg

14- ms-word.jpg

15-particle-sky.jpg

16-picnik_signup.jpg

17-ultraanalog.jpg

محل زندگی
    اصفهان

روایت داریم که: از لقمان پرسیدند ادب از که آموختی؟ گفت از از بی ادبان، هرچه آنها کردند من نکردم...

حالا میخوایم ربطش بدیم به UI

موارد زیر رو ببینید و اشتباهات اونها رو ذکر کنید:
    اینا رو یه آدم عصبی طراحی کرده؟

محل زندگی

aliramazani

بیشترشون شلوغ بخصوص نرم افزار های قدیمی که عکسشونو گذاشتین خیلی شلوغ و گروه بندی بدی داره خیلی زیاده روی کردن منه کاربر تو یه نگاه هنوز کار نکرده از نرم افزارش هم میترسم هم زودی خسته میشم. بعضی ها هم رنگ بندیه عجیبی دارن که تو نوع خودش عجیبه. ولی خود فتوشاپ رو ببینید این همه کنترل داره ولی طوری طراحی کرده که تمام این DockPanel ها رو میتونیم هر جا پین کنم و حالت فلوت اون رو هم فعال کنیم که در این صورت کاربر زمان کار با فضای خلوت و بیشتری داره کار میکنه ولی برنامه ها اول نه کاربر امد وارد برنامه شد چندتا شککته خفیف قبل کار کردن داره چه برسه به کارکردنش

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    نظرتون بصورت کلی درست هست
    حالا بیشتر روی جزئیات دقت کنید

مثلا بگید مورد 16 چه اشکالاتی در طراحی UI داره

محل زندگی
    اصفهان

سلام

سایته یا نرم افزار؟

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

من پست جناب گلبافان رو ریپلای نکردم چون به اندازه کافی پست بزرگ هست حالا اونم اضافه بشه خیلی طولانی میشه.

1- رابط کاربری مورد اول اپ iphone بسیار قدیمی هست احتمالا برای ios 6-7 ساخته شده. بگراندش به شکل شکنجه آوری غیر مرتبط هست با موضوع ورزشی و قرار دادن کمه done , cancel و delete به اون صورت اصلا برای پلیکیشن ها مرسوم نیست. احتمالا برنامه نویس فردی بوده که سابقه کاری با windows ce یا هم خانواده رو داشته.

2- نمیخوام منکر این بشم که کار هایی تاحدودی به این صورت نداشتم اما اون کارها به همون اندازه پیچیده بودن و ساختار مهندسی و کنترلی برای ساخت اونها اولیت به گرافیک و طراحی داشته اما در این برنامه میشد تنظیمات بصورت مجزا قرار داد.در حالت عادی کاربر شاد فقط به تعداد کمی از این تنظیمات نیاز داشته باشه و نه همه اون ها در هربار ارسال QS .

3- به نظر شخصی من طراحی به این صورت فقط و فقط برای تنظیمات باید استفاده بشه. با این هر حال فاصله کنترل ها کمه . کلا کارکردن با سخت افزار تقریبا همه ی همین گزینه ها رو باید داشته باشه از تنظیم طول موج تا وضعیت پین های روی پورت ولی کنترل های فرم بدون فاصله و دسته بندی هستند. اگر این برنامه صرفا برای مانیتورینگ ابراز ساده اردونیو هست میشه خروده ای بهش نگرفت چون کاربرد صنعتی نداره و حتی اگر هم گیم پد باشه بازم کاربر استفاده ازش نداره فقط یک بار کانفیگ کردنه.

4- نقطه شروع و پایان کار نرم افزار برای کاربر مشخص نیست. در طراحی مهندسی مراحل مشخص هست که کاربر در هر مرحله باید چه کاری و چطور انجام بده و قراره به کجا و چه داده ای دسترسی پیدا کنه و در نهایت نتیجه اون چی هست.

5- نظری ندارم فقط خدا قوت به سازنده هاش.
    6- ترتیب ورود مشخصات اشتباه ست. اول نام کاربری و نام و مشخصات و بعد ایمیل و پسورد ها و در نهایت تایید پالسی شرکت داخل فرم های sgin up باید قرار داده بشه.فرم ها در دنیا واقعی به این صورت هستند.
    7-برنامه های دیتالاگر و دیتاپروسسینگ رو میشه بهتر نوشت همراه با ارائه نمودار ها و آمار تحلیلی در هر بخش اما در این مورد هم نظری ندارم.
    8- دلیل استفاده کردن از کیبرد به اون صورت رو واقعا در برنامه ios 4-3 متوجه نمیشم! رنگ بندی ها اشتباه انتخاب شده کنترل ها بصورت چسبده هستند نمایش خروجی اصلا وضعیت خوبی رو نداره. اما این مورد رو میشه با کمترین میزان برنامه نویسی به شکل قابل ملاحضه ای قابل تحمل تر کرد.
    9- مهندسان میکانیک صاحب نظر هستند.
    10- ...
    11- بشکل درد آوری فرم شلوغ هست وسعی شده تمام گزینه ها بدون هیچ تریبی و ساختاری در یک صفحه قرار داده بشه.
    12- در باره فوتوشاپ نسخه مک نظری ندارم. ساختار مهندسی نرم افزار برای اهدافش به نحوه بسیار عالی استفاده شده. و انعطافپذیری در ست کردن پنجره های محاوره ای و تبها واقعا متبحرانه طراحی شده. من از این نرم افزار تمجد میکنم.
    13- رنگ بندی مناسبی نداره اما در طراحی خلاقیت بکار رفته.
    14- در زمان خودش بی نظیر بود و نسخه های فعلیش هم که برای همه آشناست.فکر میکنم کمی تولبار های اضافی در عکس قرار داده شده که نقص در طراحی رو نشون بده و در مقایسه با نسخه های فعلی که هر تولبار درون کتگوری تب قرار داده شدن مقایسه بهتری بشه داشت. اما بازم برای کاربر قابل استفاده و کار کردن با اون راحته.
    15- یک فاجعه در طراحی. اما نسخه جدیدش یکی از بهترین طراحی ها و رابط رو داره اگر اونی باشه که من فکر میکنم. دقیقا چی پیش خودشون فکر کرده بودن با این طراحی جای سوال داره.
    16- فضای خالی بلا استفاده در سمت راست تصویر
    17- کاربرد نرم افزار رو نمیدونم اما هر چیزی که هست مربوط به موزیک احتمالا شبیه سازی و یادگیری اون باشه. من تخصصی در اون زمینه ندارم و نظری هم نمیدم.

در مجموع من فقط نظرم رو نوشتم و میتونه درست یا اشتباه باشه. شما عزیزان هم نظراتتون و نکاتی که میبنید رو به اشتراک بگذارید تا بشه از نگاه ها و جنبه های متفاوت از این اشتباهات درس گرفته بشه. هرچند که شاید زمینه کاری و تخصص ها افراد متفاوت باشه.
    آخرین ویرایش به وسیله c0mmander : چهارشنبه 06 بهمن 1395 در 12:20 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    کرمانشاه

سلام
    طراحی تون رو استاندارد نمیبینم
    حتی از کنترل های درست نیز استفاده نکردیدی

پیشنهادات:
    1- گروپ پنل های تو در تو رو حذف کنید و فرم رو ساده تر کنید
    2- شماره پرونده رو در textbox بزارید
    3- عبارت "مقداری ندارد" رو حذف کنید
    4- آیتم تاهل و باردار را در کامبوباکس بزارید و پیشفرض داشته باشد
    5- فاصله لیبیل ها رو با کنترل ها یکسان کنید
    6- بخش سوابق بیماری بصورت چک لیست باشد تا بهتر خوانده شود و قابلیت افزودن آیتم داشته باشد
    7- بخش افزودن عکس را بمراتب ساده تر کنید
    8- یک بخشی (مثلا حلی یک کلید جستجو) برای دیدن موارد اخیر و جستجو در آنها برای ویرایش خطای ثبت احتمالی در نظر بگیرید
    9- موارد بالا رو که بکار بردید تصویر جدید را بزارید تا ببینیم :-)
    پیرو دستوراتی که دادید تغییراتی را اعمال کردم . لطفا دیدگاه سازنده خودتون رو بفرمایید
    • نوع فایل: jpg SPZ.jpg‏ (92.9 کیلوبایت, 302 دیدار)

محل زندگی

نکات خوبی گفتین ولی من هنوز نتونستم سوال مهندس رو جواب golbafan بدم که مشکلات عکس 16 چی بود

محل زندگی

از devexpress که دارین استفاده میکنید چرا تو چیدمان کنترل ها در فرم ها از layoutControl استفاده نمیکنید و در نمایش خود فرم ها هم نیز از DocumentMangmanet.

سلام

مورد 16 به نظر من اگه کنترل ها وسط چین میبودن یعنی وسط فرم قرار داشتن و همچنین لیبل های مربوط به هر تکست باکس، کنار تکست باکسها قرار میگرفت (و نه بالای تکست باکس) و همینطور اگر هر سه تکست باکس هم اندازه میبودن، جلوه بهتر و قشنگتری داشت. البته این نظر بنده هستش

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط ebrahim.rayatparvar مشاهده تاپیک
    نکات خوبی گفتین ولی من هنوز نتونستم سوال مهندس رو جواب golbafan بدم که مشکلات عکس 16 چی بود
    در مورد عکس 16 علاوه بر نکته ای که دوست قبلی اشاره کردند مبنی بر اینکه فضای خالی سمت راست فرم وجود داره ، اندازه تکست باکسها هست که تکست باکس اولی با اون دو تای دیگه یه اندازه نیستند

همچنین تکست باکسها و چک باکس چپ چین هستند ولی دکمه پایین صفحه از وسط تراز شده که باعث شده کل فرم نامتقارن به نظر بیاد

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط NasimBamdad مشاهده تاپیک
    پیرو دستوراتی که دادید تغییراتی را اعمال کردم . لطفا دیدگاه سازنده خودتون رو بفرمایید
    سلام
    واقعا فرق کرد!!!

ارتفاع چک لیست رو بزرگتر کن تا پایین بخش آدرس
    با همین فرمون برو جلو

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    از همه دوستانی که روی موارد ارسالی بنده تمرکز کردن ممنونم...
    این کار مهارت شما رو بالا میبره و همچنین نشون میده که همفکری گروهی چه نتایج مثبتی میتونه داشته باشه

من هم یک سری اشکالات دیگه از شکل 16 رو با اجازتون اضافه میکنم

1- تصویر گل آفتابگردان اضافی است
    2- مطالب اضافی زیاد استفاده شده
    3- عبارات طولانی است
    4- علامت تعجب در انتهای دکمه
    5- قسمت sign in و اون دکمه خروج اصلا جالب نیست

یکی دو مورد خوب از لاگین:
    d09359539c31da7b69f6d6a4d2a989db.jpg

screenshot-signup.png
    آخرین ویرایش به وسیله Mahmoud.Afrad : دوشنبه 26 تیر 1396 در 08:48 صبح

با استفاده از WPF

tg.png

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک
    با استفاده از WPF
    سلام
    نرم افزار جالبی باید باشه...
    طراحی تم تلگرام

اما اگر نظر من رو بخواهید طراحی چنگی به دل نمیزنه
    هم از نظر ui و هم ux مشکلات زیادی داره

مشکلات UI:
    1- رنگ بندی نامناسب
    2- فضاهای خالی زیاد است
    3- فونت های ریز و البته متفاوت باهم
    4- عدم رعایت فاصله بین اشیا
    5- عدم نظم و هماهنگی در طراحی
    6- دکمه های متفاوت با هم
    7- کلیاتش آدم رو عصبی میکنه

اشکالات UX:
    مشکلات کاربری حتی از طراحی ظاهری بیشتره بطوری که فقط برنامه نویسش میتونه بفهمه باید چطور با برنامه کار کنه و یا از کجا شروع کنه و کجا خاتمه کارش باشه
    مفهوم کدها و دستورات که به صورت کدهای هگز نشون دادید اطلا جالب نیست و فکر نمیکنم کسی بتونه همه رنگ ها رو از روی کد هگز شناسایی کنه

یکم بیشتر روش کار کنید خوب میشه انشاالله
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : چهارشنبه 13 بهمن 1395 در 14:22 عصر

نظرتون راجع به اینترفیس این برنامه ابتدایی چی هست

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط user18 مشاهده تاپیک
    نظرتون راجع به اینترفیس این برنامه ابتدایی چی هست
    سلام
    رنگ ردیفهای جدول جالب نیست و فونت ها رو غیر خوانا میکنه
    جای دکمه ثبت رو تغییر بدید

دیگه خیلی طوریش نیست...

با سلام
    دئستان من یک مشکل دارم اونم اینه که وقتی پنجرم رو در حالت ماکزیمم قرار می دم پاین پنجره یا میره زیر استارت منو و یا میاد روی استارد منو
    راهنماییم کنید

صفحه 29 از 44 اولاول ... 19272829303139 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 13:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 26 مرداد 1392, 00:45 صبح
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 16:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 18:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 20:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید