صفحه 31 از 44 اولاول ... 21293031323341 ... آخرآخر
نمایش نتایج 1,201 تا 1,240 از 1746

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    مثلا شبیه این خوبه؟
    Untitled-1.jpg
    کارتون از نظر ظاهری در نگاه اول خوبه ولی مشکلات اساسی هم در UI و هم در UX داره که میتونید در ادامه اصلاح کنید.

لطفا کلیات زیر رو برای کار ارزشمندی که میکنید رعایت کنید.

1- حسابدارها بیشتر از UI به UX اهمیت میدن
    2- وضعیت کلید های عملیاتی نباید طوری باشه که کاربر دنبالشو بگرده و هر کدوم رو در یک گوشه پیدا کنه
    3- به علت کار زیاد با مانیتور، باید accessibility رو رعایت کنی که بعنوان مثال شامل کنتراست مناسب برای فونت ها و کنترل ها میشه
    4- در نرم افزارهای حسابداری و بطور کلی (دیتا اینتری ها) جداول شما باید حتما خطوط عمودی داشته باشه. البته شما مجازید که در گزارشات چاپی این خطوط رو حذف کنید!

برای موارد دیگه نظر نمیدم تا کارتون تکمیل تر بشه و بشه بهتر قضاوت کرد

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    کارتون از نظر ظاهری در نگاه اول خوبه ولی مشکلات اساسی هم در UI و هم در UX داره که میتونید در ادامه اصلاح کنید.

لطفا کلیات زیر رو برای کار ارزشمندی که میکنید رعایت کنید.

1- حسابدارها بیشتر از UI به UX اهمیت میدن
    2- وضعیت کلید های عملیاتی نباید طوری باشه که کاربر دنبالشو بگرده و هر کدوم رو در یک گوشه پیدا کنه
    3- به علت کار زیاد با مانیتور، باید accessibility رو رعایت کنی که بعنوان مثال شامل کنتراست مناسب برای فونت ها و کنترل ها میشه
    4- در نرم افزارهای حسابداری و بطور کلی (دیتا اینتری ها) جداول شما باید حتما خطوط عمودی داشته باشه. البته شما مجازید که در گزارشات چاپی این خطوط رو حذف کنید!

برای موارد دیگه نظر نمیدم تا کارتون تکمیل تر بشه و بشه بهتر قضاوت کرد
    سلام و درود
    این پروژه هنوز تموم نشده و اصلا یه جورایی شروع نشده
    به هر حال ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله aliramazani : سه شنبه 10 اسفند 1395 در 19:47 عصر

در راستای بهتر شدن ممنون میشم نظر بدید(کنار ساعت ورود ثبت شد , فضا خالی 2 تا کادر هستش که تصویر از وب کم میگیره توی این عکس چون وب کم به سیستم وصل نیست چیزی نمایش نداده )
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png 88.png‏ (53.0 کیلوبایت, 453 دیدار)

نظرتون راجع به تکست باکس ها چیه mabna.png

نقل قول نوشته شده توسط user18 مشاهده تاپیک
    نظرتون راجع به تکست باکس ها چیه mabna.png
    سلام.قشنگ هستن مخصوصا اگر رنگ بندی هم داشته باشه. منتهی فکر نمیکنم حرفه ای باشه و بشه توی برنامه های رسمی استفاده کرد.

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    آخرین تصویری که گذاشته بودم اینجا بود https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post2358537

به پیشنهاد دوستان، و البته سخت بودن ایجاد اینترفیس با زبان C ، اینترفیس رو با استفاده از دلفی و کامپوننت های devexpress شروع کردم. هسته کماکان همون C هست...

Untitled.jpg

هنوز البته تکمیل نیست. امیدوارم سریعتر تکمیل بشه

کاربر دائمی آواتار ebrahim.rayatparvar
    محل زندگی
    https://www.youtube.com/c/zangclass

مهندس داره خوشکل تر از اون حالت قبل میشه به نظر این طراحی بهتر از اون طراحیی بود که زدین. با اینکه تمام نشده وولی زیباست.

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

سلام
    آخرین تصویری که گذاشته بودم اینجا بود https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post2358537

به پیشنهاد دوستان، و البته سخت بودن ایجاد اینترفیس با زبان C ، اینترفیس رو با استفاده از دلفی و کامپوننت های devexpress شروع کردم. هسته کماکان همون C هست...

Untitled.jpg

عکس خودتون رو هم کامل می گرفتید خوشگل تر میشد

سلام
    مثل همیشه عالی

چرا از Qt استفاده نکردید زبان برنامه نویسی C++‎ و رابط کاربری با QML که شما رو از هر کامپوننتی بی نیاز میکنه

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط ali_72 مشاهده تاپیک
    سلام
    مثل همیشه عالی

چرا از Qt استفاده نکردید زبان برنامه نویسی C++‎‎‎‎ و رابط کاربری با QML که شما رو از هر کامپوننتی بی نیاز میکنه
    سلام دوست عزیز
    از توجه شما ممنونم
    راستش با IDE دلفی راحت تر هستم

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط ebrahim.rayatparvar مشاهده تاپیک

مهندس داره خوشکل تر از اون حالت قبل میشه به نظر این طراحی بهتر از اون طراحیی بود که زدین. با اینکه تمام نشده وولی زیباست.
    نظر لطفتان است
    انشاالله تکمیل تر شود برای راهنمایی تصاویر رو میزارم

کاربر تازه وارد آواتار ashanet
    محل زندگی
    اصفهان - مسجد سید

با سلام و احترام خدمت تمام بزرگواران
    من به تازگی برنامه نویسی سی شارپ رو شروع کردم و در این حوزه مبتدی هستم.و از این که این بخش رو دیدم بسیار خوشحالم.از اساتید می خواستم لطفا در مورد برنامم که یه برنامه خیلی ساده هست نظر بدن. و کمکم کنن که ظاهر نرم افزار بهبود پیدا کنه.منتظر نظرات شما بزرگواران هستم.
    Untitled-1.jpg

محل زندگی

خوبه برای شورع که میگی مبتدی هستی عالی طراحی کردی ولی میخوای بهتر بشه کلی کار داری. از کامپوننت های آماده استفاده کنی. مثلا این طراحی رو ببین (لینک) یا این (لینک2). البته من خودم نظر طراحیم برای برنامه هایی که به مشتری میدم بخصوص اتوماسیون یا هر چیزی با وین فرم باشه با طراحی لینک2 حال میکنم. البته طراحی مهندس کلبافان از این بهتر هم هست و شما هم میتونید از این هم بهتر باشین نمونه دیگه مهندس گلبافان داخل همین تاپیک هست میتونید ببنید. وبچه های دیگه هم نمونه گذاشتن.

فقط یه چیزی اون عکس مانیتور چیه؟؟؟داستان داره اونجا؟؟
    نظر شخصی منه این مورد که دیگه این نوع ساعت گذاشتن جالب نیست یا نذار یا میخوای بزاری یه استاتوس درست که تاریخ ساعت رو پایین برنامه خیلی ریز و کوچیک بزار.
    منو کاری برای خودت داشته باش حالا ریبون میزاری یا منو معمولی یا نوو بارهایی که تو Devexpress هست تو کامپوننت های دیگه هم وجود داره اینجور میتونی کارهای خودتو دسته بندی کنی.

سلام دوست عزیز.
    توی یه نگاه برنامتون به دل میشینه. رنگ بندی ها مناسب و خوب هستن.
    کمی که دقت میکنی میبینی یه خورده تقویم چه از لحاظ رنگ بندی و چه از لحاظ سایز همخونی نداره. به نظرم مستطیل شده. کادر ساعت هم به نظرم مربعی باشه دلنشینتر میشه.

محل زندگی
    اصفهان - مسجد سید

سلام. ممنونم که نظرتون رو گفتید خیلی خیلی انرژی دادید.اون قسمت مانیتور بخشی هست که یه دسترسی سریع ایجاد می کنه.چون کار این نرم افزار شبکه هست.پایین رو برای تعریف کردن و همچنین مانیتورینگ گذاشتم. و سمت راست با توجه به این که خیلی از نیاز های کاربر من همون صفحه اول رفع خواهد شد مانیتور سمت راست رو گذاشتم.که کلیک می کنه و وضعیت و ارتباطات رو می تونه ببینه.ممنونم بابت نظرتون.حتما استفاده می کنم و نتیجه کار رو میزارم.امیدوارم با کمک های سازنده همتون بتونم یه کار خوب استارت بزنم.

محل زندگی
    اصفهان - مسجد سید

ممنونم. نظر لطف شماست.من اومدم سایز صفحه رو گرفتم و قسمت هایی که dock تعریف کردم رو با اون سایز ارتفاع دادم.چون تقویمم بد میشد. ارتفاع اون یک سوم رزولشن در نظر گرفتم.که اینجا مستطیل شده.ممنونم.واقعا انرژی خوبی دادید.

سلام میشه ایرادهای طراحی این فرم رو تا اینجای کار بیان کنید رفع بشه با تشکرUntitled91.png

محل زندگی

سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    من عموما نرمافزار های خودم رو از سایت سافت 98 دانلود میکنم ولی تا حالا تو منو ها دقت نکرده بودم که بخشی داره به اسم نرم افزار های فارسی. داخلش نمونه برنامه های جالبی رو میتونید ببنید و از طراحیشون ایده بگیرد البته همه خوب نیستن ولی بعد هم نیستن.

لینک

سلام و عرض ادب به اساتید گرامی
    فرارسیدن سال نو رو به همه شما هموطنان عزیز و گرامی تبریک عرض می کنم امیدوارم که سالی پر از برکت و شادی داشته باشید.
    دوستان خوشحال میشم نظرات گرمتون رو درباره برنامه ام بدونم اگر بنده حقیر رو قابل بدونید و بنده را راهنمایی کنید 1دنیا ممنون میشم با تشکر فراوان
    پ . ن : مخصوصا نظرات آقای گلبافان عزیز و مهندس winner1 البته همه شما عزیزان استاد بنده هستید و ارادت خاصی به همتون دارم ولی سبک این دو شخص رو خیلی دوست دارم و توی این زمینه یکی از الگوهای بنده هستن ممنونم از همه شما خوبان
    1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Untitled.jpg
    آخرین ویرایش به وسیله PayamKazemi : دوشنبه 07 فروردین 1396 در 10:36 صبح

محل زندگی

سلام دوست عزیز من 2 نکه بگم البته هر کسی به سلیقه خودش میگه نکته اول رو رو رنگ بندی زیادته که چرا انقدر از رنگهای متفاوت بخصوص رو منو ها استفاده کردی؟؟؟؟
    دومی هم این چند پنل پایین صفحه اصلی رو حجم زیادی از محیط کاریت رو میگیره.
    یه نکته دیگه چرا هدر رو انقدر فضا اشغال کرده البته یه جور زیبا هم هست ولی تو طراحی وب هم از هدر اینجور استفاده نمیکنن و پرتی تنیدن. چرا به جای اینکه از این سبک استفاده کنی از ریبون برای طراحی منو استفاده نمیکنی و اون هدر رو حذف نمیکنی. مثلا برنامه مالی که آقای گلبافان گذاشته بودن رو دید دیگه بالا رو تایتل فرم اسم شرکت میتونی بزاری نه به این سبکی که شما گذاشتین البته این نوع هم زیبایی خاص خودش رو داره ولی برای وینفرم بهتره اونجوری بزنی و از فضاهایی که داری بهترین استفاده رو بکنی.
    مسج باکست اصلا به استایل برنامه تو نمیاد.

فعلا همین موارد رو از من بشنو تا پیشناهاد دوستان رو هم ببینی و خودت مقایسه کنی و بهترین ها رو انتخاب کنی.

سپاس از نظرات خوبی که دادین مهندس جان شروع کردم به اعمال کردن تغییراتی که فرمودید تموم شد اسکرین شات میزارم ببینیم انشاالله که خوب بشه انقدر که تو این چندوقته فقط به دیزاین برنامه چسبیدم شبهاهم خواب دیزاین برنامه میبینم بازهم ممنون و سپاس گذارم بابت نظرات عالی و مفیدی که فرمودید

محل زندگی

مواظب خوابهاتون باشین

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط PayamKazemi مشاهده تاپیک
    شبهاهم خواب دیزاین برنامه میبینم
    سلام
    معلومه که خیلی پشت کار دارید همینطور به تلاشتون ادامه بدید. مغز انسان طوری طراحی شده که وقتی روی یک موضوع تمرکز میکنه، موقع استراحت اطلاعات مربوطه رو طبقه میکنه (و خواب های مربوط به موضوع رو میبینه) و بعد از بیدار شدن بطور ناخود آگاه خلاقیت زیادی ایجاد میکنه...
    حالا اگر بتونید و فرصت کنید طرح های مختلف رو هم مشاهده کنید و در صورت نیاز فایل های آموزشی شرکت های خارجی رو هم مرور کنید حتما ایده های جالبی به ذهنتون خواهد رسید

با تشکر فراوان مهندس جان حتما از نظرات شما استفاده خواهم کرد باز هم سپاس از نظرات خوبتون به نظر شما رنگ بندی خیل بیش از حد نیست خودمم احساس میکنم بیش از حد تو رنگ بندی افراط کردم ؟؟

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط PayamKazemi مشاهده تاپیک
    با تشکر فراوان مهندس جان حتما از نظرات شما استفاده خواهم کرد باز هم سپاس از نظرات خوبتون به نظر شما رنگ بندی خیل بیش از حد نیست خودمم احساس میکنم بیش از حد تو رنگ بندی افراط کردم ؟؟
    سلام
    رنگ بندی خاص و جالبیه و بنظرم افراطی نیست و فقط میشه گفت خاصه. ولی من نگران اینم که چشم کاربر رو خسته کنه. البته تاحالا تجربه استفاده از برنامه ای به این رنگ بندی رو نداشتم. شاید بهتر باشه به چند تا حسابدار که کاراشون رو با نرم افزار میکنن نشون بدید تا نظر بدن.
    بشخصه از ایده شما خوشم اومده خاص و برند ساز هست. و با کمی تغییر و استاندارد سازی میتونه UX بهتری داشته باشه (مثلا کاهش فضاهای بلا استفاده)

سلام
    رنگ بندی خاص و جالبیه و بنظرم افراطی نیست و فقط میشه گفت خاصه. ولی من نگران اینم که چشم کاربر رو خسته کنه. البته تاحالا تجربه استفاده از برنامه ای به این رنگ بندی رو نداشتم. شاید بهتر باشه به چند تا حسابدار که کاراشون رو با نرم افزار میکنن نشون بدید تا نظر بدن.
    بشخصه از ایده شما خوشم اومده خاص و برند ساز هست. و با کمی تغییر و استاندارد سازی میتونه UX بهتری داشته باشه (مثلا کاهش فضاهای بلا استفاده)
    با تشکر فراوان مهندس جان حتما دارم رو استاندارد سازیش کار میکنم کامل شد میزارم عکس رو بازهم یک دنیا ممنونم از نظرات عالی و دلگرم کننده تان با سپاس فراوان

سلام میشه ایرادهای این طرح رو بیان کنید با تشکرUntitleddic.png
    تو یه فرم انجام شده تمامشون قسمت های ثبت و ویرایش و جستجو با یک حالت انیمیشن مانند اجرا میشه دوست دارم اگه ایرادی داره بیان کنید ممنون

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام دوست عزیز

در مورد UI نمیخوام صحبت کنم چون سلیقه ای هست
    اما UX اشکالات زیادی داره که برخی رو میگم:

برنامه های دیکشنری برای کاربران نباید شامل بخش افزودن و ویرایش کلمات باشه
    بخش تولید دیتابیس دیکشنری باید کاملا جدا باشه (یعنی در یک نرم افزار دیگه باشه) و برنامه اصلی صرفا قابلیت الصاق دیتابیس های آماده رو به لیست دیتاهای موجود داشته باشه
    برای ثبت و ویرایش لغات بهتره که از همان گرید مربوطه استفاده بشه
    برای جستجو هم فقط یک کادر باید کفایت کنه و زبان ورودی باید اتومات تشخیص داده بشه

اگر یک فیلم از نحوه استفاده بزارید دوستان مستونن راهنمایی های بیشتری بکنن

پیشنهاد میکنم چند تا از برنامه های دیکشنری رایگان رو نگاه کنید و ایده بگیرید

demo_main-600x489.png

اینم فیلم برنامه البته فقط طراحی فرم هست کد نویسی نکردم براش هنوز
    در ضمن بشتر هدف ساخت برنامه دیکشنری نبود بیشتر راهنمایی در مورد اینکه آیا ساخت فرم هاتو برنامه هایی که با دیتابیس سرو کار دارن به این صورت که تمام کارهای تو یک فرم انجام بشه مثل ثبت و ویرایش و حذف و جستجو هی کاربر بین فرم های گوناگون پاس داده نشه آیا مفید هست یا نه در کل رابط کاربری یا همون ui چگونه هست به ux فعلا کار نداریم در این برنامه فقط اون صفحه پیغام خروج یه فرم دیگه هست بقیش همشون تو فرم یک ساخته شده میخوام بدونم آیا این روش بهتر هست یا هی کاربر رو پاس بدیم از این فرم به اون فرم
    اینم لینک فیلم برنامه در زمان اجرhttp://s9.picofile.com/file/8290814092/dic.7z.html

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

سلام

Untitled.jpg

احسنت ؛ اینه !
    البته به نظر حقیر محیط یه کمی زیادی تیره شده !!
    و اینکه شخصا وقتی از نرم افزار فارسی استفاده میکنم ترجیح میدم منوها و ... راست چین باشن

محل زندگی
    در قلب دوستان

اینم فیلم برنامه البته فقط طراحی فرم هست کد نویسی نکردم براش هنوز
    در ضمن بشتر هدف ساخت برنامه دیکشنری نبود بیشتر راهنمایی در مورد اینکه آیا ساخت فرم هاتو برنامه هایی که با دیتابیس سرو کار دارن به این صورت که تمام کارهای تو یک فرم انجام بشه مثل ثبت و ویرایش و حذف و جستجو هی کاربر بین فرم های گوناگون پاس داده نشه آیا مفید هست یا نه در کل رابط کاربری یا همون ui چگونه هست به ux فعلا کار نداریم در این برنامه فقط اون صفحه پیغام خروج یه فرم دیگه هست بقیش همشون تو فرم یک ساخته شده میخوام بدونم آیا این روش بهتر هست یا هی کاربر رو پاس بدیم از این فرم به اون فرم
    اینم لینک فیلم برنامه در زمان اجرhttp://s9.picofile.com/file/8290814092/dic.7z.html
    سلام
    این برای برنامه های مختلف فرق میکنه و نمیشه همه برنامه ها رو با هر نوع کاربردی که داشته باشن به یک شکل طراحی کرد. مثلا کاربری دیکشنری از برنامه چیزایی میخواد که کاربری برنامه حسابداری نمیخواد و برعکسش هم صادقه...
    مثلا یک نرم افزار دیتا اینتری مثل CRM ، خیلی خوبه که ویرایش، اینسرت و گزارشگیری در یک فرم انجام بشه (البته نه به این شکلی که شما بکار بردید) ولی نرم افزارهایی مثل دیکشنری نیاز به نشون دادن بخش دیتا اینتری به کاربر نهایی ندارن!

در مورد UI اشکالات زیادی در فرم شما هست. ولی چون سلیقه شماست بنده ایرادی نمیگیرم. اما برخی از مشکلات UI رو از نظر طراحی عرض میکنم:

1- ترکیب رنگ بسیار نامناسب است. استفاده از خاکستری و سبز و آبی در کنار همدیگه آنهم با طیف مورد نظر، کاملا اشتباه است. من توصیه میکنم از طیفهای متریال استفاده کنید
    2- همرنگ بودن ادیتور ها با زمینه
    3- استفاده از * باید جایی باشه که چند تا فیلد غیر ضروری هم داشته باشید. وقتی همه ضروری هستند * بی معناست
    4- فضای اضافی و ناهماهنگ با فرم در بخش سمت چپ
    5- مفهوم اون برش مثلثی مشخص نیست
    6- قسمت ثبت و ویرایش و جستجو دینامیک نیست و در صورت عدم حضور باز هم یک فضای خالی و آزار دهنده در فرم مشاهده میشه
    7- کلیدها هیچگونه hint ندارند و باید کاربر یک بار بزنه تا ببینه این چی هست
    8- کامبو باکس سفیدی که برای انتخاب نوع جستجو گزاشتید کلا تم متفاوتی داره
    9- کلا هیچ یکپارچگی از نظر ساختار طراحی رو لحاظ نکردید

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    احسنت ؛ اینه !
    البته به نظر حقیر محیط یه کمی زیادی تیره شده !!
    و اینکه شخصا وقتی از نرم افزار فارسی استفاده میکنم ترجیح میدم منوها و ... راست چین باشن
    سلام دوست عزیز. ممنون بابت نظر
    آره باید منو ها رو موقعی که زبان فارسی انتخاب میشه راستچین کنم
    رنگش رو از sony ipela و adobe lightroom به عاریه گرفتم
    اما میخوام در برنامه نهایی چند تا تم از همین بابا (devexpress) بزارم تا کاربر خودش انتخاب کنه ولی دیفالتش همین باشه

file_24_47.jpg

img3File_thumb800.jpg

با تشکر از نظرات شما براتون اگه مقدور هست مثالی از هر کدوم بزنید مثلا رنگ ها یا منظور از همرنگ بودن ادیتورها با زمینه یعنی اینکه ورودی هایی مثل تکست باکس اینا رنگ زمینه با رنگ زمینه فرم فرق داشته باشه؟ متوجه فضای اضافی و ناهماهنگ با فرم در بخش سمت چپ نشدم بیشتر توضیح بدید تا در برنامه هام ازش الگو بگیرم منظور از داینامیک بودن جستجو و ثبت و ویرایش یعنی به چه صورت باشه منظورت از hint یعنی وقتی موس میره رو دکمه ها یه متنی نمایش داده بشه ؟ ممنون میشم باز هم با نظراتتون من رو راهنمایی کنید در مورد هر چه بهتر طراحی کردن ui
    پیشنهاد شما در مورد اینکه در نرم افزارهای دیتابیسی که تمام اعمال اصلی ثبت و ویرایش و حذف در یک فرم انجام بشه به چه صورت هست و در اخر میخوام نظرتون رو راجع به اون انیمیشنی که موقع باز شدن قسمت های ثبت و ویرایش و جستجو به کار برده میشه بیان کنید آیا اگر زشت هست به کل برش دارم این قابلیت رو تو فرم هام بازم ممنون

محل زندگی
    در قلب دوستان

با تشکر از نظرات شما براتون اگه مقدور هست مثالی از هر کدوم بزنید مثلا رنگ ها یا منظور از همرنگ بودن ادیتورها با زمینه یعنی اینکه ورودی هایی مثل تکست باکس اینا رنگ زمینه با رنگ زمینه فرم فرق داشته باشه؟ متوجه فضای اضافی و ناهماهنگ با فرم در بخش سمت چپ نشدم بیشتر توضیح بدید تا در برنامه هام ازش الگو بگیرم منظور از داینامیک بودن جستجو و ثبت و ویرایش یعنی به چه صورت باشه منظورت از hint یعنی وقتی موس میره رو دکمه ها یه متنی نمایش داده بشه ؟ ممنون میشم باز هم با نظراتتون من رو راهنمایی کنید در مورد هر چه بهتر طراحی کردن ui
    پیشنهاد شما در مورد اینکه در نرم افزارهای دیتابیسی که تمام اعمال اصلی ثبت و ویرایش و حذف در یک فرم انجام بشه به چه صورت هست و در اخر میخوام نظرتون رو راجع به اون انیمیشنی که موقع باز شدن قسمت های ثبت و ویرایش و جستجو به کار برده میشه بیان کنید آیا اگر زشت هست به کل برش دارم این قابلیت رو تو فرم هام بازم ممنون
    سلام

رنگ ها رو میتونید از اینجا انتخاب کنید:
    https://www.materialpalette.com
    https://www.materialui.co/colors

در مورد رنگ تکست باکس درست متوجه شدید
    هینت رو هم همینطور

قسمت آبی رنک سمت چپ یک فضای زیادی گرفته که فقط شامل 4 تا کامپوننت شده
    Untitleddic2.png

در مورد دینامیک بودن:
    در برنامه شما وقتی که قسمت ویرایش و جستجو و کلمه جدید رو انتخاب نکنیم، یک فضای خالی بزرگ بالای جدول مشاهده میشه که جالب نیست.
    بهتره فرم تغییر سایز بده و یا اینکه جدول تغییر سایز بده

محل زندگی
    در قلب دوستان

یکم با paint ویرایشش کردم

Untitleddic2.png

با تشکر از راهنمایی تون در این صورت اگه اینطوری طراحی کنم باید وقتی رو دکمه مثلا ثبت کلیک میکنم یه فرم دیگه باز بشه و توش مثلا تکست باکس ها باشه و یه دکمه ثبت به محض وارد کردن اطلاعات و زدن دکمه ثبت دوباره فرم مورد نظر بسته بشه درسته در این حالت ما مجبوریم فرم های دیگه اضافه کنیم و از حالت تک فرمی در میاد درسته؟ و در باره اون حالت انیمیشن که تو فیلم هست اگه توضیح بدید ازش استفاده بکنیم یا نه جالبه بده و برای اینکه به صورت تک فرمی بشه یعنی تو یه فرم همش در دسترس باشه راهکار بدین ممنون میشم

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    همونطور که گفتم من ترجیح میدم بخش ویرایش و ثبت کلمات جدید برای دیکشنری در یک نرم افزار دیگه انجام بشه اما اگر اصرار دارید در یک برنامه انجامش بدید 2 راه هست

1- استفاده از pagecontrol یا Tab
    2- استفاده از خود جدول برای ویرایش و یا ثبت مورد جدید

کاربر جدید آواتار bhossein
    محل زندگی
    دامغان

من اطلاعات زیادی ندارم اما خب باید بگم نمونش همین سایت برنامه نویس ....
    خیلی رنگ هاش کسل کننده هست دوست داری سریع متن رو بخونی و بری ....
    یا شاید بهتر بود کمی چت باکس کوچکتر بود و مطالب مشابه و منو بالای سایت به سمت چپ می آمد. نه در انتهای صقحه که خارج از دید

سلام خوشحال میشم در مورد این طرح نظر بدیدو ایراداش رو بیان کنید با تشکر از دوستان Untitledresturan.jpg

محل زندگی

سلام مهندس این عکس رو دستی خودت ساختی با پینت یا واقعا همین جور تو در تو هست؟؟؟ mdi فرمه؟؟؟ اگه mdi فرم هست رنگ بندیت طوریه که اصلا نوشون نمیده. تو گرید پایینی اون * + - که اول سطر گذاشتی رو ببری اخر ستون بهتره.
    منو کاریت کجاست؟؟/

رو رنگ بندیت البته از نظر من بیشتر کار کنی بهتره یه جور خسته کننده هست.
    فرم هایی دیگه ای رو نذاشتی که ببینیم در کل چطوره.

صفحه 31 از 44 اولاول ... 21293031323341 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 23:45 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 15:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 17:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 19:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید