صفحه 21 از 44 اولاول ... 11192021222331 ... آخرآخر
نمایش نتایج 801 تا 840 از 1746

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار winner1
    محل زندگی
    خلخال

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    با تشکر
    منظورتون از "کاب" کدومه؟
    گرید نرم تر رو هم لطفا توضیح بدید متوجه نشدم
    ببخشید منظورم کابل هاست که تو زمینه گزاشتی
    ببین نرم تر متریال لیست رو یه سرچ بکن چیز خیلی جالبیه خیلی دل نشین تر میشه
    این یه ایمپورتره که برای سینک کردن نوشتم سیستمایی که هیچجوره به هم وصل نیستن لیستش تقریبا متریاله با یکم تغییر ولی باور کن نرم تر خیلی دلنشین تره
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله winner1 : شنبه 12 تیر 1395 در 17:58 عصر

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط winner1 مشاهده تاپیک
    این یه ایمپورتره که برای سینک کردن نوشتم سیستمایی که هیچجوره به هم وصل نیستن لیستش تقریبا متریاله با یکم تغییر ولی باور کن نرم تر خیلی دلنشین تره

متوجه شدم...
    البته در دلفی متاسفانه نمیشه خیلی از این قابلیت ها استفاده کرد و صرفا باید به موارد نیتیو بسنده کرد

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

سلام
    یکی از نرم افزارهای اخیر بنده در رابطه با مدیریت و مانیتوریگ شبکه و پورتها
    ضمیمه 141208

ضمیمه 141209

به نظرتون منوها راست به چپ باشن، بهتر نیست ؟ و همچنین زبانه ها
    چون محیط نرم افزار فارسیه

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

متوجه شدم...
    البته در دلفی متاسفانه نمیشه خیلی از این قابلیت ها استفاده کرد و صرفا باید به موارد نیتیو بسنده کرد
    اون منوی اصلی را با devexprees درست کردید ؟
    توی عکس دوم حالت Tabbase را با چی پیاده کردید ؟

سلام دوست عزیز
    بسیار زیبا و کاربر پسند شده.
    فقط یه نکته به نظرم تا شروع نکردید حتما فیلد آدرس رو برا اشخاص در نظر بگیرید.

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط barnamenevisjavan مشاهده تاپیک
    مرتبش کن خیلی بهم ریختس اندازه ایکون هارو استاندارد کن از شلوغی وحشتناک پرهیز کن از کمپوننتام استفاده نکن سرعت لود رو میارن پایین موفق باشی

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    به نظرتون منوها راست به چپ باشن، بهتر نیست ؟ و همچنین زبانه ها
    چون محیط نرم افزار فارسیه
    سلام
    بهتره اما چون عجله داشتم به این نکات توجه نکردم

راست چینشو میزارم:

3x1.jpg

2x.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط hamid-nic مشاهده تاپیک
    اون منوی اصلی را با devexprees درست کردید ؟
    توی عکس دوم حالت Tabbase را با چی پیاده کردید ؟
    سلام
    1- بله
    2- از امکانات کامپوننت هست

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

Question نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

سلام به همه
    دوستان نظرتون چیه !؟
    -----------------------
    https://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D8%B1
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: jpg 5.jpg‏ (22.3 کیلوبایت, 276 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 1.jpg‏ (81.3 کیلوبایت, 274 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 2.jpg‏ (70.9 کیلوبایت, 277 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 3.jpg‏ (65.8 کیلوبایت, 278 دیدار)
    • نوع فایل: jpg 4.jpg‏ (87.6 کیلوبایت, 279 دیدار)

از چه کامپوننتی استفاده کردید؟

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

دوستانلطفا پروژه های ازمایشی و نیمه کاره طراحی شده را نزاریدیا پروژه هایی که از کامپوننت استفاده شده و هیچ سلیقه ای به کار برده نشده نیاز به نظر دادن نداره چون دموی هر کنترل در سایت سازنده کامپوننت موجود هست.بحث اصلی این تاپیک داره فراموش میشه و طرحهایی کاملا اماتورگونه که بعضا تجربه اول افراد هستن قرار داده میشه.

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط sg.programmer مشاهده تاپیک
    از چه کامپوننتی استفاده کردید؟
    کنترل دیتا گرید ویو خود سی شارپ دات نت اهل استفاده از کمپوننت ها نستم سرعت لود برنامه رو میارن پایین

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    دوستانلطفا پروژه های ازمایشی و نیمه کاره طراحی شده را نزاریدیا پروژه هایی که از کامپوننت استفاده شده و هیچ سلیقه ای به کار برده نشده نیاز به نظر دادن نداره چون دموی هر کنترل در سایت سازنده کامپوننت موجود هست.بحث اصلی این تاپیک داره فراموش میشه و طرحهایی کاملا اماتورگونه که بعضا تجربه اول افراد هستن قرار داده میشه.
    راجب کمپوننت موافقم منتها من اگه عکس پروژه ناقص گزاشتم به این خاطر بود که خود اون بخشش یه ایده طراحی بود خواستم ایده بدم

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    سلام به همه
    دوستان نظرتون چیه !؟
    -----------------------
    برادر من انقد نرین سمت کمپوننت ها هم وابستگی ایجاد میکنه کل دنیا الان دارن میرن سمت اپن سورس یکی از دلایلش اینه به شرکت خاصی وابسته نباشه محصولت دوم اینه کیفیت و سرعت برنامه رو میارن پایین و خلاقیت رو ازت میگیرن تازه این تم دیگه مرده داش من خیلی کهنه شده نمیخواین از متد های جدید استفاده کنین؟

محل زندگی
    اصفهان

در استفاده از کامپوننت برنامه نویس کار خاصی نکرده در اصل و هنری از خودش نشون نداده چرا که همون کنترلهای ویتدوز را با ایتفاده از کامپوننت چیده.دوستانی که از کامپوننت استفاده میکنند همون فرمشون را یه بار با کنترلهای ویندوز بچینن دقیقا همونطور و نتیجه را ببینند تا مشخص بشه چقدر از خودشون سلیقه نشون دادن و این فرمی که قشنگ شده با کامپوننت قشنگ شده یا هنر برنامه نویس بوده.

محل زندگی
    اصفهان

این خیلی مهمه که شما قشنگ طراحی کردین یا کامپوننت قشنگ طراحی کرده!

محل زندگی
    خلخال

در استفاده از کامپوننت برنامه نویس کار خاصی نکرده در اصل و هنری از خودش نشون نداده چرا که همون کنترلهای ویتدوز را با ایتفاده از کامپوننت چیده.دوستانی که از کامپوننت استفاده میکنند همون فرمشون را یه بار با کنترلهای ویندوز بچینن دقیقا همونطور و نتیجه را ببینند تا مشخص بشه چقدر از خودشون سلیقه نشون دادن و این فرمی که قشنگ شده با کامپوننت قشنگ شده یا هنر برنامه نویس بوده.
    استفاده از کمپوننت و ابزار های اماده جنبه بدی نداره منتها به شرط اینکه استانداد باشه ولی من تا حالا نیازی به استفاده از کمپوننت ندیدم تو برنامم وقتی کنترل های استاندارد همه چی دارن چرا برم وابسته یه شرکت دیگگم بشم؟؟

این خیلی مهمه که شما قشنگ طراحی کردین یا کامپوننت قشنگ طراحی کرده!
    کامپوننت ابزار کمکی هست و به نظرم با این ایده بهتره با فاکس پرو برنامه نوشت. در طراحی برنامه ما که طراح و گرافیست نیستیم که چیز خاصی خلق کنیم. اپن سورسها درسته که خوب هستن ولی نه برای من نوعی. در ثانی طراحیشون خوب و کاربر پسند هست. اینا رو باید از دید کاربر دید. بله ممکنه کم و کاستی هایی هم وجود داشته باشه ولی برای پیشبرد اهداف نیاز به روحیه هست تا انتقاد. درسته که اگه مثلا بوت استرپ کار میکردن جالب تر میبود. ایا به نظر شما تولبارهای دات نت با کامپوننت ها با هم فرقی دارن؟ چه خاجه للی چه علی خاجه.

C#‎‎ -windows form application
    سلام فونتی که استفاده کردین چیه؟
    http://s6.picofile.com/file/82568505...%A8_%D8%B8.png
    و همینطور سایزش

محل زندگی
    در قلب دوستان

هدف اینجا اراته طراحی های مختلف و بعضا راهنمایی گرفتن از سایرین با ابزارهای موجوده و نه تولید و خلق اثر هنری جدید یا یک سبک هنری جدید
    قول بهتون میدم با استفاده از بهترین و زیباترین کامپوننت ها هم میشه بدترین طرح ها رو بوجود آورد و حال کاربر رو بهم زد
    اون چیزایی که شاید به نظر شما کامپوننت نباشن هم خودشون کامپوننت هستن ولی بصورت پیشفرض در IDE ها نصب شده هستند

مواردی که اینجا در موردش صحبت میشه:
    استفاده از رنگ بندی صحیح, تصاویر و آیکونهای متناسب با کار, رعایت فواصل مختلف بین ابزارهای فرم و تعدادشون
    رنگ و اندازه و نوع فونت ها (با ایده شما شخص باید فونت رو هم خودش طراحی کنه)
    شکل کلی برنامه از نظر UI و UX و مباحثی از این قبیل

"چرخ رو دوباره اختراع نکنید"

ویرایش:
    درضمن اینجا گالری نیست که افراد بیان هنرشونو به نمایش بزارن
    اینجا مکانی هست برای کمک گرفتن و ایده گرفتن در طراحی از سایرین
    و هدف نهایی همه رسیدن به فروش مناسب و لذت بردن از نتیجه هست

محل زندگی
    خلخال

هدف اینجا اراته طراحی های مختلف و بعضا راهنمایی گرفتن از سایرین با ابزارهای موجوده و نه تولید و خلق اثر هنری جدید یا یک سبک هنری جدید
    قول بهتون میدم با استفاده از بهترین و زیباترین کامپوننت ها هم میشه بدترین طرح ها رو بوجود آورد و حال کاربر رو بهم زد
    اون چیزایی که شاید به نظر شما کامپوننت نباشن هم خودشون کامپوننت هستن ولی بصورت پیشفرض در IDE ها نصب شده هستند

مواردی که اینجا در موردش صحبت میشه:
    استفاده از رنگ بندی صحیح, تصاویر و آیکونهای متناسب با کار, رعایت فواصل مختلف بین ابزارهای فرم و تعدادشون
    رنگ و اندازه و نوع فونت ها (با ایده شما شخص باید فونت رو هم خودش طراحی کنه)
    شکل کلی برنامه از نظر UI و UX و مباحثی از این قبیل

"چرخ رو دوباره اختراع نکنید"

ویرایش:
    درضمن اینجا گالری نیست که افراد بیان هنرشونو به نمایش بزارن
    اینجا مکانی هست برای کمک گرفتن و ایده گرفتن در طراحی از سایرین
    و هدف نهایی همه رسیدن به فروش مناسب و لذت بردن از نتیجه هست
    درسته منتها بهتر دوستان زیاد نرن سمت وابستگی و یکم این کنترل ها سرعت رو میارن پایین بنظرم کنترل های استاندارد سی شارپ دات نت به اندازه این کمپوننت ها کامل هست wpf باشه که یگه همه چی در اختیار داری

محل زندگی
    ---

درسته منتها بهتر دوستان زیاد نرن سمت وابستگی و یکم این کنترل ها سرعت رو میارن پایین بنظرم کنترل های استاندارد سی شارپ دات نت به اندازه این کمپوننت ها کامل هست wpf باشه که یگه همه چی در اختیار داری
    من از کامپوننت دات نت بار ( کرک شده ) بیش از دو ساله که توی برنامه هام( win form ) استفاده می کنم .
    مشکلی هم تا به حال نداشتم ( نه سرعت اجرای برنامه ، نه مشکل لایسنس و نه چیز دیگه ای)
    فقط سیستمی که باهاش کار می کنم رو به اینترنت متصل نکردم. چون لایسنس کامپوننت با مشکل روبرو میشه

محل زندگی
    در قلب دوستان

من از کامپوننت دات نت بار ( کرک شده ) بیش از دو ساله که توی برنامه هام( win form ) استفاده می کنم .
    مشکلی هم تا به حال نداشتم ( نه سرعت اجرای برنامه ، نه مشکل لایسنس و نه چیز دیگه ای)
    فقط سیستمی که باهاش کار می کنم رو به اینترنت متصل نکردم. چون لایسنس کامپوننت با مشکل روبرو میشه
    من توصیه میکنم فقط کامپوننت هایی رو استفاده کنید که سورسش رو در اختیار داشته باشید
    حالا کرک بودن و یا اصل بودنش به خودتون مربوطه یه من ربطی نداره

---------------------------------------------------------------
    در ضمن اکثر کسایی هم که دارن از VS و غیره استفاده میکنن در ایران، بعید میدونم پول براش داده باشن که اینهم میتونه یک دزدی باشه در نوع خودش
    پس لطفا از هم ایراد نگیرید... و همدیگر رو قضاوت نکنید

نکته آخر در مورد دات نت و جاوا و ... هست:
    دات نت، جاوا و سایر فریم ورک ها به علت اینکه کدهای شما رو به کدهای ماشین مجازی دات نت و ... تبدیل میکنن و از فریم ورک برای اجرای نهایی استفاده میشه سرعت اجراشون بسیار بسیار کمتر و البته حافظه ای که اشغال میکنن بسیار بیشتر از زبان های نیتیو مثل ++C یا Delphi بوده و استفاده کردن از کامپوننت در صورتی که حافظه کم باشه، سرعت کامپایل و بارگذاری در حافطه و اجرای اولیه رو کم میکنه
    در صورتی که اگر از ++C و بعنوان مثال Qt استفاده کنید علاوه بر سرعت بالا میتوانید زیبایی زاید الوصفی به برنامه تون بدید.
    نکته خوبش هم رایگان بودن Qt هست...
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : پنج شنبه 17 تیر 1395 در 23:52 عصر

محل زندگی
    تهران

سلام به همه
    دوستان من هم خیلی از کامپوننت خوشم نمیاد ، طرح های قبلی بنده رو اگه دیده باشین نهایتا یه باتون استفاده کرده باشم
    منتهای مطلب اینه که کاربرای برنامه با این کامپوننت ها بیشتر حال میکنن (هر چند نمیدونن کامپوننت و ... چی هست)
    خیلی از نمونه های انبارداری و فروش رو که دیدم از ریبون و کامپوننت استفاده کردن ...
    بنده هم بیشتر به خاطر ریبون و تغییر پوسته برنامه از کامپوننت استفاده کردم
    و نکته مهم تر اینه که این نمونه رو واسه فروش طراحی کردم (پس خیلی دنبال خلاقیت و ... نبودم )
    چینش کنترل های توی فرم اصلی چطوره ؟ ... تصمیم دارم توی تمام برنامه ها همین حالت رو رعایت کنم (البته شبیه این رو ممکن زیاد دیده باشین)

انشالله برنامه های بعدی
    تشکر از همه !

محل زندگی
    خلخال

سلام به همه
    دوستان من هم خیلی از کامپوننت خوشم نمیاد ، طرح های قبلی بنده رو اگه دیده باشین نهایتا یه باتون استفاده کرده باشم
    منتهای مطلب اینه که کاربرای برنامه با این کامپوننت ها بیشتر حال میکنن (هر چند نمیدونن کامپوننت و ... چی هست)
    خیلی از نمونه های انبارداری و فروش رو که دیدم از ریبون و کامپوننت استفاده کردن ...
    بنده هم بیشتر به خاطر ریبون و تغییر پوسته برنامه از کامپوننت استفاده کردم
    و نکته مهم تر اینه که این نمونه رو واسه فروش طراحی کردم (پس خیلی دنبال خلاقیت و ... نبودم )
    چینش کنترل های توی فرم اصلی چطوره ؟ ... تصمیم دارم توی تمام برنامه ها همین حالت رو رعایت کنم (البته شبیه این رو ممکن زیاد دیده باشین)

انشالله برنامه های بعدی
    تشکر از همه !
    اصلا دیزاینت جالب نشده رفیق بهونه نیار خراب کردی کار چرا اخه مشتری خودش نمیدونه چی میخواد خدایی خودتم با این حالت گردینت و پوف که باعث شلوغی میشه حال نمیکنی باور کن اشتباه بزرگی انجام دادی جا پیشرفت پس رفت کردی بیشتر برنامه های انبار که میگی یه مشت برنامه نویس تنبلن و بدون ذوقن فقط پول میخوان نه اثری که ازشون بجا بمونه خلاصه خود دانی ولی این پست رفته تا پیشترفت طرح فلتت که امروزیه بردی رو طرح سال 2007؟

محل زندگی
    تهران

دروغ چرا منم دنبال همینم :
    بیشتر برنامه های انبار که میگی یه مشت برنامه نویس تنبلن و بدون ذوقن فقط پول میخوان نه اثری که ازشون بجا بمونه
    البته یه طرح فلت هم دارم کار میکنم ... منو که میشناسی ! (برنامه ش هم به انبار و ... ربط نداره و میشه روش مانور داد)
    در مجموع همین نظر دادن هاس که باعث پیشرفت و ایده و راهکار میشه

از همه تشکر میکنم که توی این مبحث با جدیت و حوصله تحقیق و گفتگو میکنن

سلام.
    این منوهای سمت راست را با چی طراحی می کنید. من می خواهم طراحی کنم ولی بدون کامپوننت. backStageview را توی dev و telerik دیدم. توی stackOverflow خوندم که میشه با listbox و استفاده از panel های مختلف طراحی کرد که با کلیک بر روی هر آیتم، یه پنل بیاد جلو. اما چه جوری میشه listBox را اینچنین زیبا درآورد.

محل زندگی
    ---

همچنین به نظر من کارهای آقای ghasem110deh حداقل از لحاظ زیبایی خیلی از کار آقای winner1 بهتر هستند.

من دو ساله چند تا نرم افزار رو با همون طراحی که شما می گید از رده خارج شده به مشتریهای خیلی زیادی ( بیش از 300 مورد ، مثلا شرکت پتروشیمی ، شرکت های زیرمجموعه بانک مرکزی ، ذوب آهن و ... ) توی کشور فروختم که اگه بدم به دوستان خیلی ایراد میشه ازشون گرفت ، ولی مشتریها خیلی راضی هستند و بارها بهم گفتند. دلیلش هم سادگی کاربری نرم افزار هست . حتی برخی از مشتریهام گفتن که قبلا نرم افزارهای به قول خودشون با قیمت نجومی گرفتند و استفاده کردند ولی نرم افزار من از اونها بهتره. دلیلش هم فقط یه نکته است : سادگی استفاده.

پس اینکه ما هی بیایم و بگیم این طرح از مد افتاده و عقب مانده است و این طراحی به روزه و ... درست نیست.
    اینها رو مشتری و بازار تعیین میکنه نه ما که از دید خودمون میگیم.

یک نکته هم خیلی وقته می خوام بگم که الآن فرصتش هست میگم.
    من و بعضی از دوستان دیگه دچار خودشیفتگی شدیم و حالا که چند تا نرم افزار بانک اطلاعاتی طراحی کردیم فکر میکنیم آخر مهندسی کامپیوتر هستیم و کسی از ما بالاتر نیست.

مهندس کامپیوتر ، لینوس توروالدز دانشجوی مهندسی نرم افزار اهل کشور فنلانده که توی سال دوم دانشگاه ، هسته یونیکس رو طراحی کرده

یه کسی که خودش کارشناسی ارشد امیرکبیر بود می گفت : مهندس نرم افزار جاهای دیگه میاد سیستم عامل طراحی میکنه ولی توی کشور ما میاد اپلیکیشن طراحی میکنه ( حالا بماند که ما اپلیکیشن هم نمیتونیم طراحی کنیم و فقط نرم افزار بانک اطلاعاتی که اون هم خدا میدونه چطوری طراحی میکنیم )

من خودم رو میگم صرف طراحی چند تا نرم افزار بانک اطلاعاتی دیگه خودم رو گم میکنم و توی آسمونها سیر میکنم

البته صحبتهای من توی این تاپیک شامل آقای مهندس گلبافان و بعضی دوستان دیگه نمیشه. بعضی از دوستان ثابت کردند که اینطوری نیستند و حسابشون جداست( مثلا نرم افزار نمودار ریاضی آقای گلبافان و یا همین نرم افزار اخیرشون که توی مبحث کنترل شبکه است و ... ) و سطح کارهاشون حداقل از من خیلی بالاتره و قابل قیاس نیست( باور کنید هیچ آشنایی هم با ایشون ندارم )
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : یک شنبه 20 تیر 1395 در 11:58 صبح

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط YasserDivaR مشاهده تاپیک
    سلام فونتی که استفاده کردین چیه؟
    http://s6.picofile.com/file/82568505...%A8_%D8%B8.png
    و همینطور سایزش
    سلام شرمنده سوال شما رو ندیدم sego ui سایزشم فکر کنم 11 باشه موفق باشی

محل زندگی
    اصفهان

همچنین به نظر من کارهای آقای ghasem110deh حداقل از لحاظ زیبایی خیلی از کار آقای winner1 بهتر هستند.

من دو ساله چند تا نرم افزار رو با همون طراحی که شما می گید از رده خارج شده به مشتریهای خیلی زیادی ( بیش از 300 مورد ، مثلا شرکت پتروشیمی ، شرکت های زیرمجموعه بانک مرکزی ، ذوب آهن و ... ) توی کشور فروختم که اگه بدم به دوستان خیلی ایراد میشه ازشون گرفت ، ولی مشتریها خیلی راضی هستند و بارها بهم گفتند. دلیلش هم سادگی کاربری نرم افزار هست . حتی برخی از مشتریهام گفتن که قبلا نرم افزارهای به قول خودشون با قیمت نجومی گرفتند و استفاده کردند ولی نرم افزار من از اونها بهتره. دلیلش هم فقط یه نکته است : سادگی استفاده.

پس اینکه ما هی بیایم و بگیم این طرح از مد افتاده و عقب مانده است و این طراحی به روزه و ... درست نیست.
    اینها رو مشتری و بازار تعیین میکنه نه ما که از دید خودمون میگیم.

یک نکته هم خیلی وقته می خوام بگم که الآن فرصتش هست میگم.
    من و خیلی از دوستان دیگه دچار خودشیفتگی شدیم و حالا که چند تا نرم افزار بانک اطلاعاتی طراحی کردیم فکر میکنیم آخر مهندسی کامپیوتر هستیم و کسی از ما بالاتر نیست.

مهندس کامپیوتر ، لینوس توروالدز دانشجوی مهندسی نرم افزار اهل کشور فنلانده که توی سال دوم دانشگاه ، هسته یونیکس رو طراحی کرده

یه کسی که خودش کارشناسی ارشد امیرکبیر بود می گفت : مهندس نرم افزار جاهای دیگه میاد سیستم عامل طراحی میکنه ولی توی کشور ما میاد اپلیکیشن طراحی میکنه ( حالا بماند که ما اپلیکیشن هم نمیتونیم طراحی کنیم و فقط نرم افزار بانک اطلاعاتی که اون هم خدا میدونه چطوری طراحی میکنیم )

من خودم رو میگم صرف طراحی چند تا نرم افزار بانک اطلاعاتی دیگه خودم رو گم میکنم و توی آسمونها سیر میکنم

البته صحبتهای من توی این تاپیک شامل آقای مهندس گلبافان نمیشه چون ایشون ثابت کردند که اینطوری نیستند و حسابشون جداست( مثلا نرم افزار نمودار ریاضی شون و یا همین نرم افزار اخیرشون که توی مبحث کنترل شبکه است و ... ) و سطح کارهاشون حداقل از من خیلی بالاتره و قابل قیاس نیست( باور کنید هیچ آشنایی هم با ایشون ندارم )
    واسه ذوب اهن چه نرم افزاری طراحی کردین و برای کدوم قسمتش؟

واسه ذوب اهن چه نرم افزاری طراحی کردین و برای کدوم قسمتش؟
    هر چی هست دیتا بیس ش اوراکل هست! فکر میکنم

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام به همه
    دوستان نظرتون چیه !؟
    -----------------------
    عالی
    همه اصول اولیه رعایت شده
    رنگشم. خوبه
    میشه ساعتها باهاش کار کرد

محل زندگی
    ---

نرم افزار دبیرخانه با اس کیو ال هم هست.
    من قبلا هم گفتم ، واقعا نمیخوام شکست نفسی هم کنم . کار من از کار بعضی از دوستان دیگه توی همین تاپیک پایینتره.
    ولی یه نکته رو از صحبتهای دوستان دیگه توی همین سایت متوجه شدم .
    بعضی از دوستان حرفه ای رو توی همین سایت دیدم که بعد از سالها کار خودشون گفتند که اشتباه کردند که پروژه های مختلف گرفتند . بلکه باید از اول روی یک یا چند تا محصول برای خودشون کار می کردند.

وقتی نرم افزار رو هرچند خیلی کامل نباشه به چند تا شرکت ( حتی شرکتهای کوچیک ) بفروشید به مرور زمان نواقص کار مشخص میشه و خود مشتریها بهتون یادآوری میکنن که کجاها باید تکمیل بشه و کجا باید تغییر کنه و نرم افزارتون به مرور تکمیل و بهتر میشه.

اینطوری بعد از چند سال شما یک یا چند تا محصول دارید که تا حدودی پخته و کاربردی شده و میتونید اون رو حتی به خیلی از شرکتهای بزرگ بفروشید و دیگه نیاز نیست در به در دنبال پروژه گرفتن باشید و فقط پشتیبانی محصولتون رو انجام میدید. ( کاری که شرکتهای بزرگ انجام میدن )

مثلا همین کاری که آقای ghasem110deh انجام دادن ( نرم افزار انبارداری یا بنکداری، درست نمیدونم) الآن فکر کنم درحدی هست که به چند جا فروخته بشه. همین که برسه دست مشتریها سیل نظرات و انتقادات و پیشنهادات میرسه براشون و متوجه میشن که باید چیکار کنن و نقاط ضعف و قوتشون چیه.

اگر به کسی از دوستان هم بی احترامی کردم و از من ناراحت شدن ، عذرخواهی میکنم
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : یک شنبه 20 تیر 1395 در 12:25 عصر

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

image1.JPG

Capture2.JPG

این اسباب بازی رو امروز نوشتم البته ناگفته نماند که طرحش رو از یو ت ی و.. گرفتم. بیشتر میخواستم ببینم بدون استفاده از کامپوننت و یا WPF داخل ویندوز فرم چه کار هایی میشه کرد.

محل زندگی
    خلخال

[QUOTE=c0mmander;2329697]image1.JPG

Capture2.JPG

این اسباب بازی رو امروز نوشتم البته ناگفته نماند که طرحش رو از یو ت ی و.. گرفتم. بیشتر میخواستم ببینم بدون استفاده از کامپوننت و یا WPF داخل ویندوز فرم چه کار هایی میشه کرد.[/QUOTEطبله ویندوز فرم اونقدر ها هم که دوستان فکر میکنن تو زمینه یو ای ضعیف نیست منتها دوستان من همچنان علاقه مند هستن به استفاده از طرح های چند سال پیش درسته مشتری استفاده میکنه و راضیه منتها ما نباید تو کارمون پیشرفت داشته باشیم؟؟؟ شما طرح جدید نشون مشتری دادین که یه مدت استفاده کنه بعد بگه خوبه یا نه ؟؟؟ به هر حال من دیگه تو این بحث کسی رو توصیه نمیکنم به استفاده از ایده های جدید و رایگان یا اپن سورس خودشون میدونن اما طرح شما یه اشکال داره حاله شیشه ای بودنش بعد از یه مدت استفاده وحشتناک ازار دهنده میشه چون ظرح رو شلوغ میکنه کاربر اذیت میشه بقیه موارد رنگ بندی خوبه موفق باشی

محل زندگی
    اصفهان

نقل قول نوشته شده توسط YasserDivaR مشاهده تاپیک
    هر چی هست دیتا بیس ش اوراکل هست! فکر میکنم
    اونکه نرم افزار erp و mes هستش که مستقیما از شرکت اوراکل خریداری شده و هیچ شخص ایرانی نه نوشته نه توش دست برده و پشتیبانیش هم با شرکت ایریسا هستش.
    اخه جدیدا مد شده یه عده واسه رزومه پر کردن همینطور اسم چندنا شرکت را به عنوان نمونه کار تو رزومشون میارن! که یا وجود خارجی ندارن یا اصلا این اقایون توی این شرکتها کاری نکردن! کی به کیه منم یه پروژه واسه شرکت مرسدس بنز انجام دادم هر که شک داره بره ازشون بپرسه

محل زندگی
    خلخال

ثالثا هدف من از عنوان کردن اسم شرکتها این بود که حتی شرکتهای بزرگ هم ظراحی های به قول دوستان از مد افتاده رو راحت استفاده میکنن.
    خدای من دنیارو ببین همه چی داره نو میشه اخه اینکه نشد توجیه شما به یه شرکت طرح نو بده ببینم چطور استفاده نمیکنه این چه دلیل و توجیهیه اینجا واسه راهنمایی و پیشرفته چرا مردم رو حول میدی به سمت سنت اخه چرا فکر نکردی میای این حرف هارو میزنی یعنی مخالف پیشرفتی؟؟؟ اون شرکت از طرح تو راضیه چون طرح بهتری ندیده ما اینجا جمع شدیم کار های ایرانی به سمت کیفیت برن اگه تو هر زمینه از برنامه نویسی بونیم مجاب کنیم دوسان رو به پیشرفت تو کارشون اون موقعست میتونیم برسیم به تراز انور ابیا
    من نرم افزار میشناسم تو محیط داس هنوز داره استفاده میشه چون نمونه بسری و ویندوزیش نیستش این دلیل میشه داس خوبه؟؟؟

محل زندگی
    ---

خدای من دنیارو ببین همه چی داره نو میشه اخه اینکه نشد توجیه شما به یه شرکت طرح نو بده ببینم چطور استفاده نمیکنه این چه دلیل و توجیهیه اینجا واسه راهنمایی و پیشرفته چرا مردم رو حول میدی به سمت سنت اخه چرا فکر نکردی میای این حرف هارو میزنی یعنی مخالف پیشرفتی؟؟؟ اون شرکت از طرح تو راضیه چون طرح بهتری ندیده ما اینجا جمع شدیم کار های ایرانی به سمت کیفیت برن اگه تو هر زمینه از برنامه نویسی بونیم مجاب کنیم دوسان رو به پیشرفت تو کارشون اون موقعست میتونیم برسیم به تراز انور ابیا
    من نرم افزار میشناسم تو محیط داس هنوز داره استفاده میشه چون نمونه بسری و ویندوزیش نیستش این دلیل میشه داس خوبه؟؟؟
    دوست عزیز من با پیشرفت مخالف نیستم

مشکل اینجاست که شما خودت فکر میکنی طراحیهات به روزه در حالیکه خیلی از دوستان دیگه اینطوری فکر نمیکنن

دوست خوب من همین دیروز با یکی از دوستان که توی همین سایت آشنا شدیم تلفنی صحبت کردم. در مورد کارهای شما هم بحث شد نکاتی گفتند که بعضی هاش توی ذهن من هم بود .
    به عنوان مثال : ترکیب رنگ ضعیف

شما فقط خودت فکر میکنی خیلی خوب داری طراحی میکنی

محل زندگی
    ---

در ثانی هر چیز نویی حتما بهتر نیست.

به قول آقای گلبافان شما با روش نوین هم میتونید بدترین طراحی رو انجام بدید
    برعکس با روشهای قدیمی هم میتونید طراحی های خیلی خوب انجام بدید

ایشون که تجربه شون از من و شما خیلی بیشتره قبلا هم گفتند که طراحی فلت بیشتر مربوط به وب هست نه دسکتاپ

صفحه 21 از 44 اولاول ... 11192021222331 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 23:45 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 15:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 17:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 19:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید