صفحه 22 از 44 اولاول ... 12202122232432 ... آخرآخر
نمایش نتایج 841 تا 880 از 1746

نام تاپیک: طراحی رابط کاربری - UserInterface

کاربر دائمی آواتار rahmatipoor
    محل زندگی
    ---

نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

همچنین دوست عزیز قبلا خیلی روی UX بحث شد .

شما UX رو ول کردی فقط چسبیدی به UI

خیلی از مواردی که باعث میشه نرم افزار برای مشتری دلچسب باشه علاوه بر UI درنظر گرفتن موارد مربوط به UX یا تجربه کاربری هست.

نکته آخر:
    من دیگه حال و حوصله و وقت بحث کردن رو ندارم. همین چند روز هم کلی وقت تلف کردم

شما همون طراحی به روزت رو انجام بده
    ما هم با طراحی قدیمی مون کار میکنیم.

انشاالله موفق باشید

کاربر دائمی آواتار winner1
    محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط rahmatipoor مشاهده تاپیک
    دوست عزیز من با پیشرفت مخالف نیستم

مشکل اینجاست که شما خودت فکر میکنی طراحیهات به روزه در حالیکه خیلی از دوستان دیگه اینطوری فکر نمیکنن

دوست خوب من همین دیروز با یکی از دوستان که توی همین سایت آشنا شدیم تلفنی صحبت کردم. در مورد کارهای شما هم بحث شد نکاتی گفتند که بعضی هاش توی ذهن من هم بود .
    به عنوان مثال : ترکیب رنگ ضعیف

شما فقط خودت فکر میکنی خیلی خوب داری طراحی میکنی
    شما چرا گیر دادی به طرح من من میگم برین به سمت بروز شدن اگه رنگ بندیه کار من ضعیفه بخاطر اینکه من گرافیست نیستم برنامه نویسم و به زودی گرافیست میارم تو تیمم ولی همه سعیم رو میکنم از کهنگی به دور باشم درمن مطمن باش من ux رو مد نظر دارم هرچند اشتباه من اینه دارم میخ میکوبم رو سنگ خسته نباشین موفق باشین

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

تعریف ساده UI و UX.
    UI یعنی اون چیزی که کاربر میبینه و UX اون تجربه ای که برای کاربر ایجاد کردین, این دو تعریف خیلی به هم وابسته هستند و نمیشه از هم جداشون کرد.
    توی طراحی شما علاوه بر این که باید یک ظاهر خوب رو به کاربر ارائه بدین باید یک تجربه خوب رو هم برای ایجاد کنید مثلا کاربر رو ۱۰ بار از این صفحه به اون صفحه هدایت نکنید
    در قالب یک مثال دیگه توضیح میدم
    این بطری های سس رو ببینید, بطری اول ظاهر قشنگی داره اما مشکلش اینه که وقتی سس بطری کم بشه فشاردادن بطری به تنهایی سس رو بیرون نمیریزه و باید حتما تکونش بدین و این تجربه خوبی برای کاربر ایجاد نمیکنه اما بطری دوم علاوه بر این که ظاهر خوبی داره این تجربه بد رو هم از کاربر گرفته و مشکلش رو برطرف کرده یعنی هم UI خوبی داره و هم UXخوبی

Heinz_Ketchup_up-1.jpg

Heinz_Ketchup.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

لینک دانلود pdf آموزشی جدید برای UI
    http://graphiciran.net/wp-content/up...uman_eye_1.zip

امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره...

شامل نکات بسیار خوب در رابطه با UI که بعنوان مثال میشه چشم نواز بودن و ترکیب صحیح رنگ بندی رو نام برد
    همچنین مقایسه هایی بین وب سایت های طراحی شده معروف و ایراد اشکالات آنها

سلام

هرچند اشتباه من اینه دارم میخ میکوبم رو سنگ خسته نباشین
    خیر دوست من ، اشتباه شما اینه که فکر میکنی کاری که داری انجام میدی و تفکری که داری 100 درصد درسته و بر همین اساس به خودت اجازه میدی در مورد کارهای بقیه دوستان با لحن تند موضع بگیری و اونا رو بکوبی
    اگر نقد درست باشه و البته همراه نقد ، پیشنهادی هم جهت رفع اون نقص ارائه بشه ، خوبه ؛ نه اینکه با یکسری کلی گویی که بسیار در این تاپیک اتفاق افتاده بخوایم نظر خودمون رو به بقیه تحمیل کنیم.
    یادمون باشه کوچیک کردن و کم نشون دادن کار دیگران ، باعث رشد نمیشه.

بحث های متفرقه هم بجز به هم ریختن تاپیک نتیجه ای نداره.

لطفا ادامه بحث ها در مورد موضوع تاپیک باشه ، در غیر اینصورت پاسخ ها حذف خواهند شد.

موفق باشید.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    تعریف ساده UI و UX.
    UI یعنی اون چیزی که کاربر میبینه و UX اون تجربه ای که برای کاربر ایجاد کردین, این دو تعریف خیلی به هم وابسته هستند و نمیشه از هم جداشون کرد.
    توی طراحی شما علاوه بر این که باید یک ظاهر خوب رو به کاربر ارائه بدین باید یک تجربه خوب رو هم برای ایجاد کنید مثلا کاربر رو ۱۰ بار از این صفحه به اون صفحه هدایت نکنید
    در قالب یک مثال دیگه توضیح میدم
    این بطری های سس رو ببینید, بطری اول ظاهر قشنگی داره اما مشکلش اینه که وقتی سس بطری کم بشه فشاردادن بطری به تنهایی سس رو بیرون نمیریزه و باید حتما تکونش بدین و این تجربه خوبی برای کاربر ایجاد نمیکنه اما بطری دوم علاوه بر این که ظاهر خوبی داره این تجربه بد رو هم از کاربر گرفته و مشکلش رو برطرف کرده یعنی هم UI خوبی داره و هم UXخوبی

Heinz_Ketchup_up-1.jpg

Heinz_Ketchup.jpg
    ببین این درسته منتها باید متد های جدیدم تست کنیم شما الا برسی کن ببین چی میشد اگه افیس 2010 همچنان همون تم افیس 2007 رو میزد ؟؟؟ تو هر زمینه ای باید تلاش بشه نو شد حالا حتی اگه خراب کنی کار رو مهم اینه تلاش کردی

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط محمد آشتیانی مشاهده تاپیک
    سلام

خیر دوست من ، اشتباه شما اینه که فکر میکنی کاری که داری انجام میدی و تفکری که داری 100 درصد درسته و بر همین اساس به خودت اجازه میدی در مورد کارهای بقیه دوستان با لحن تند موضع بگیری و اونا رو بکوبی
    اگر نقد درست باشه و البته همراه نقد ، پیشنهادی هم جهت رفع اون نقص ارائه بشه ، خوبه ؛ نه اینکه با یکسری کلی گویی که بسیار در این تاپیک اتفاق افتاده بخوایم نظر خودمون رو به بقیه تحمیل کنیم.
    یادمون باشه کوچیک کردن و کم نشون دادن کار دیگران ، باعث رشد نمیشه.

بحث های متفرقه هم بجز به هم ریختن تاپیک نتیجه ای نداره.

لطفا ادامه بحث ها در مورد موضوع تاپیک باشه ، در غیر اینصورت پاسخ ها حذف خواهند شد.

موفق باشید.
    یادم نمیاد کار کسی رو تحقیر کرده باشم ؟؟؟ میشه بگین کجا صد بار این اقا گفته کار من ضعیفه من کی گفتم؟؟؟ بحث من و این اقا اون موقع شروع شد که من به اقای ghasemdeh گفتم چرا تم فلتش که خوب بود رو با تم افیس 2007 جایگزین کرده بنظرم این اصلا جالب نیست اگه قرار بود همون تم های قدیمی و منسوخ شده استفاده بشه پس چرا این تاپیک؟؟؟ شما میشه تو نرم افزارهای معروف تو دنیا نسخه جدید یه نرم افزار نشون بدین که تم افیس 2007 داره؟؟ ویژوال استادیو که فلته تلگرام متریاله نمیدونم خود افیس 2015 فلته طرحی که دوستان میگن به درد وب میخوره خوبی که طرح فلت داره سادگی و بی حاشیه بودن کنترل هاست همین باعث میشه کاربر جزییات کمتری ببینه و کمتر خسته بشه و خود سادگی دلنشینتره
    خود دانین میخواین همون متد های افیس 2007 رو پیش بگیرین و برین

محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط winner1 مشاهده تاپیک
    من میگم برین به سمت بروز شدن

هدف همه مون از پیگیری مباحث این تاپیک همینه دیگه

ما همه با هم دوست و همکار هستیم ، دنبال جر و بحث کردن بی هدف هم نیستیم.
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : پنج شنبه 24 تیر 1395 در 21:46 عصر

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    سلام به همه
    دوستان نظرتون چیه !؟
    -----------------------
    https://barnamenevis.org/showthread.p...AF%D8%A7%D8%B1
    زیباست ، میشه بگین از کجا این منو رو اوردین که شبیه به منوی افیس 2007 هست ، عتراف کنم که به تازه کار و بسیار اماتور هستم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

محل زندگی
    خلخال

نقل قول نوشته شده توسط National مشاهده تاپیک
    زیباست ، میشه بگین از کجا این منو رو اوردین که شبیه به منوی افیس 2007 هست ، عتراف کنم که به تازه کار و بسیار اماتور هستم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    کامپوننت تلریک میتونین استفاده کنین تم هاشم کنارش هست دمو هاشم نصب کنین مشخصه همه چی موفق باشی

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط winner1 مشاهده تاپیک
    کامپوننت تلریک میتونین استفاده کنین تم هاشم کنارش هست دمو هاشم نصب کنین مشخصه همه چی موفق باشی
    متاسفانه
    اشتباه گفتید
    اینها devexpress هستند دوست عزیز

خیلی بین devexpress با تلریک تفاوت هست...

محل زندگی
    خلخال

متاسفانه
    اشتباه گفتید
    اینها devexpress هستند دوست عزیز

خیلی بین devexpress با تلریک تفاوت هست...
    تلریک هم یه سری تم داره اماده فکر کنم بشه ازشون استفاده کرد

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

استفاده از userControlwpf در تلریک فرم.
    http://www.aparat.com/v/d26EN
    اصلا از تلریک خوشم نمیاد.(بعضی از دوستان شاید استفاده کنن من فقط نظر شخصیم رو گفتم و شکی نیست که تلریک و سایر کامپوننت ها مثل devexpress شاید بسیار برای پروژه ها لوکال سرعتی راهگشا باشند.)

کاربر دائمی آواتار aliramazani
    محل زندگی
    اصفهان

اقا یه چندتا طرح جدید بزارید ایده بگیریمبحث به جایی دیگه کشیده شدمن به برنامه فلت و به روز نوشتم دادم دست یه بابایی اصلا برنامه را که دید کلی خندید و گفت این شبیه نرم افزار نیست و من با این نمیتونم کار کنمچون این کاربر کامپیوتری نیست که مثل من طرح های مختلف دیده باشه. ایسون از اول با یه نرم افزار ساده در محیط ویندوز 98 کار کرده و به اون مجیط عادت داره و نمیتونه با طرح جدید راحت کنار بیاد

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    اقا یه چندتا طرح جدید بزارید ایده بگیریمبحث به جایی دیگه کشیده شدمن به برنامه فلت و به روز نوشتم دادم دست یه بابایی اصلا برنامه را که دید کلی خندید و گفت این شبیه نرم افزار نیست و من با این نمیتونم کار کنمچون این کاربر کامپیوتری نیست که مثل من طرح های مختلف دیده باشه. ایسون از اول با یه نرم افزار ساده در محیط ویندوز 98 کار کرده و به اون مجیط عادت داره و نمیتونه با طرح جدید راحت کنار بیاد
    دوست عزیز صحبت من هم در این تاپیک بارها همین بوده ولی توجه نکردید.
    شما بهترین طرح رو ایجاد کنید باز هم نمیتونید مشتری رو مجاب کنید استفاده کنه
    حتی اگر بخره و مدتی به اجبار استفاده کنه باز هم حاظره پول بده یکی دیگه بخره

علتش هم بروز بودن یا نبودن طرح شما نیست
    علتش عدم UX هست

شاید شما و خیلی های دیگه فکر کنن UX خیلی از UI جدا هست
    اما اگر نرم افزار شما UX خوبی نداشته باشه شاید یکی از دلایل اصلی اش عدم وجود UI دلچسب برای کاربر باشه
    حالا هرچقدر هم تولید کننده نرم افزار فکر کنه UI بروزی درست کرده باشه مهم نیست

هدف UI چیه؟؟؟
    آیا غیر از ایجاد یک محیط بصری چشم نواز؟
    ممکنه اون چیزی که برای چشم شما جالبه برای بقیه جالب نباشه...
    اما خیلی ها فکر میکنن چیزی رو که اونها زیبا میبینن بقیه هم زیبا میبینن

اینجاست که ارزش روانشناسی طرح و رنگ و اهمیت اون معنا پیدا میکنه
    بدون تردید یکی از موفق ترین ویندوزهای طراحی شده از نظر UI ویندوز XP و بعد از اون 7بوده و هست در صورتی که ممکنه بروز نباشن...

آیا بک گراند XP زیباتر بود یا ویندوز 8 ؟

من خواهشم اینه که برای یک طراحی موفق، به همه این نکات در کنار هم توجه بشه
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : شنبه 26 تیر 1395 در 13:24 عصر

محل زندگی
    ---

نکته کلیدی همینه که آقای گلبافان اشاره کردند

مشتری باید با نرم افزار راحت باشه و کارش رو راحت با نرم افزار انجام بده و نرم افزار نره روی اعصابش، چون هدف استفاده از نرم افزار راحت تر شدن کارهاست نه پیچیده تر شدن اونها

در مورد ویندوز ایکس پی هم که آقای گلبافان فرمودند ، ببینید ویندوز 8 از نظر مایکروسافت یه طرح نو و به روز بود ، ولی آیا کاربرها باهاش راحت بودن و از اون رضایت داشتن؟؟؟

توی ویندوز 8 آدم سردرگم میشه می خواد کار کنه ، یک فایل پی دی اف باز می کنی، نمیدونی چطوری اون رو ببندی و خارج بشی

رابط کاربری مترو ( ویندوز 8 ) یک از افتضاح های مایکروسافت بوده ( خود مایکروسافت هم قبول کرده)

همین نارضایتی کاربران باعث شد که مایکروسافت خیلی سریع تغییرات اساسی توی رابط کاربری ویندوز بده و ویندوز 8 رو خیلی سریع جمع کنه و دوباره همون منوی استارت قبلی که توی ویندوز های قبلی بود رو مجددا با تغییراتی توی ویندوز 10 قرار بده.

مایکروسافت نیومد بگه که من مایکروسافتم و آخر علم کامپیوتر هستم و این کاربرها هستند که اشتباه میکنن بلکه اومد تجربه و نیاز کاربرها رو درنظر گرفت و اونها رو اعمال کرد. چون در نهایت این کاربرها هستند که باید از نرم افزار استفاده کنن و ساعتها با اون کار کنن
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : شنبه 26 تیر 1395 در 12:31 عصر

محل زندگی
    در قلب دوستان

مایکروسافت نیومد بگه که من مایکروسافتم و آخر علم کامپیوتر هستم و این کاربرها هستند که اشتباه میکنن بلکه اومد تجربه و نیاز کاربرها رو درنظر گرفت و اونها رو اعمال کرد. چون در نهایت این کاربرها هستند که باید از نرم افزار استفاده کنن و ساعتها با اون کار کنن
    آفرین دقیقا همین درسته...
    نگاه ما باید توی این شغل و شغل های دیگه رضایت مشتری باشه نه رضایت خودمون
    اگر رضایت مشتری رو در نظر بگیرید در نهایت منجر به رضایت شما هم خواهد شد

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

Lightbulb نقل قول: طراحی رابط کاربری - UserInterface

نقل قول نوشته شده توسط aliramazani مشاهده تاپیک
    بنده هم دقیقا به همین خاطر رفتم سراغ ریبون و تم آفیس و ...
    چون اون طرح فلت رو فقط خودم خوشم میومد و دوستانی که برنامه نویس نیستن خیلی حال نمیکردن با این چنین مدل هایی

مهم اینه که کاربر برنامه رو دید خوشش بیاد (معذرت میخوام مثل قضیه بزی و رنگ و لعاب و این حرفاس)
    حالا من بگم نه ... حتما باید فلت طراحی کنم
    یا اینکه این جدیده و این الان مد روزه ................
    مد روز بیشتر روی لباس و پیراهن و مدل مو تاثیر داره !

این WFA مسخره هیچ کامپوننتی برای UI نداره؟

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    یا اینکه این جدیده و این الان مد روزه ................
    مد روز بیشتر روی لباس و پیراهن و مدل مو تاثیر داره !
    سلام. مد روز تو همه چی بوده و هست. با این حال نباید بروز بودن تو نرم افزار (تو هر زمینه ای) دست کم گرفته بشه!!!
    نمیخوام بحث رو به حاشیه ببرم، ولی مجبورم مثالی رو که خودم تو این رابطه بهتر درک میکنم رو بیان کنم...
    وقتی ماشین های نسل جدید مثل مزدا سه و مورانو و ... با هم وارد بازار ایران شدن، در اوایل با استقبال گرمی مواجه نشدن، چرا؟!؟ جواب خیلی سادست، ماها از وقتی چشم باز کرده بودیم با طراحی قوطی کبریتی (پیکان (حالا به بعضی دوستان مدافع حقوق پیکان برنخوره صلوات) و امثالم بزرگ شده بودیم. برای همین ماشین های با خطوط نرم و واید و گوشه های گرد و ... اصلا جایی تو تفکرات ما نداشتن و تا چند سال به همون زانتیا با طراحی اویل 90 میلادی بسنده کردیم تا فیس های جدید رو بتونیم درک کنیم و اصلا روشون فکر کنیم. و این مسئله تو کل دنیا وجود داشت. همین قضیه دلیل نمیشد کمپانی های طراحی بیان چیزی رو طراحی کنن که ملت دوست داره. چیزی رو طراحی کردن که "مد روز" بود، "آیرودینامیک" بهتری داشت و خیلی برتری های دیگه... همین "تندر90" رو تا چند سال پیش هرکی یه چیزی میگفت، یکی میگفت تو فرانسه استفاده تراکتور داره، یکی گفت کارگریه و ... چون نمیتونستن با ظاهر منحصر به فردش کنار بیان. الان همین یکی ها نفری یدونه Logan تو حیات خونشون پارکه و همزمان سه کمپانی خودرو بزرگ ایران دارن این خودرو رو مونتاژ میکنن...

من گفته های دوستان رو قبول دارم. ولی همچنان نظرم اینه باید مد روز رو هم در نظر گرفت.
    چون ماکروسافت یه منوی استارت تغییر داده، دلیل نمیشه که همه چی رو همینطور به طبع مشتری تغییر میده!
    ویندوز 8 هم میدونم تقریبا شکست محسوب میشه، ولی خودش پله ای بود برای ساخت هر چه زیبا تر ویندوز 10...
    بنده هم اوایل کار کردن با این ویندوز (10) برام سخت بود. ولی الان که یه مدت گذشته، میبینم که خیلی لذت بخش تر از 7 و غیره هست...
    UX مادرزادی وجود نداره و خود به خود هم به وجود نمیاد...

در آخر من تو این زمینه اوستا کار نیستم و اتفاقا خیلی هم ضعیفم. برا همین چنتا عکس از آخرین کارم میزارم تا اساتید صاحب نظر برای هر چه بهتر شدن کار نظراتشون رو بگن...
    نگران نباشید، من به حد کافی انتقاد پذیر هستم و مثل بعضی دوستان جبهه نمیگیرم و اگه نظرات شما باعث بشن کارم پیشرفت کنه، 100 % خیلی هم خوشحال و سپاسگذار میشم...

1.jpg

2.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

3.jpg

4.jpg

دوستان اولین طراحی ام هستش لطفا نظر دهید . ویندوز فرم

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط behzad_lover مشاهده تاپیک
    در آخر من تو این زمینه اوستا کار نیستم و اتفاقا خیلی هم ضعیفم. برا همین چنتا عکس از آخرین کارم میزارم تا اساتید صاحب نظر برای هر چه بهتر شدن کار نظراتشون رو بگن...
    نگران نباشید، من به حد کافی انتقاد پذیر هستم و مثل بعضی دوستان جبهه نمیگیرم و اگه نظرات شما باعث بشن کارم پیشرفت کنه، 100 % خیلی هم خوشحال و سپاسگذار میشم...

1.jpg

سلام
    طراحی خوب و قابل قبولی داره. لایک میدم براش :-)
    شما با کسب تجربه میتونی برنامه های خوبی طراحی کنی چون با سلیقه هستی...

پیشنهاد:
    0- زیبایی در سادگی است
    1- موقع استفاده از تم های تیره مثل آبی و سبز باید آیکون های فلت رو سفید کنید
    2- بخش زیادی از فضای بالای برنامه هدر رفته. اصلاح کنید
    3- سایز آیکون ها رو کوچکتر کنید (32 پیکسل باشن)
    4- فونت رو درشت تر کنید و هم تراز با بقیه فونت ها
    5- سعی کنید از ترکیب رنگ بهتری استفاده کنید (زمینه زرد و سفید با دکمه آبی جالب نیست)
    6- تایمر ساعت رو برداشته و تنها به تاریخ فارسی بسنده کنسد
    7- اندازه ادیت ها و فاصله شون باهم رو دقت بیشتری کنید
    8- خط سیاه عمودی در سمت راست پنل ها خیلی توی ذوق میزنه (یکم طرح رو ساده تر و جزئیات رو حذف کن)

موفق باشید

مثال ساده سازی:
    • نوع فایل: jpg ub.jpg‏ (46.3 کیلوبایت, 262 دیدار)
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : یک شنبه 27 تیر 1395 در 12:26 عصر

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط SOU KA مشاهده تاپیک

دوستان اولین طراحی ام هستش لطفا نظر دهید . ویندوز فرم
    سلام دوست عزیز
    به عنوان اولین طراحی خوبه و اتفاقا برخی چیزا رو رعایت کردید که باید آفرین گفت...
    مثلا سادگی و ترکیب رنگ خنثی کار جالبیه و همچنین اندازه و نوع فونت خوبه

یک سری ایرادات کلی هم داره که با تجربه بیشتر درست میشه
    مثلا فاصله کنترل ها از هم خیلی زیاده
    و بعضی چیزا خیلی مشخص نیست برای چی هستن و چطور میشه باهاشون کار کرد (مثلا مربع تیره در بالا سمت چپ)
    البته با تجربه ها میتونن حدس بزنن که این برای وارد کردن تصویر شخص هست ولی همه نمیتونن حدس بزنن

اگر میخواهید طراح خوبی بشید سعی کنید پروژه های مختلف و زیاد کار کنید

سلام دوست عزیز
    به عنوان اولین طراحی خوبه و اتفاقا برخی چیزا رو رعایت کردید که باید آفرین گفت...
    مثلا سادگی و ترکیب رنگ خنثی کار جالبیه و همچنین اندازه و نوع فونت خوبه

یک سری ایرادات کلی هم داره که با تجربه بیشتر درست میشه
    مثلا فاصله کنترل ها از هم خیلی زیاده
    و بعضی چیزا خیلی مشخص نیست برای چی هستن و چطور میشه باهاشون کار کرد (مثلا مربع تیره در بالا سمت چپ)
    البته با تجربه ها میتونن حدس بزنن که این برای وارد کردن تصویر شخص هست ولی همه نمیتونن حدس بزنن

اگر میخواهید طراح خوبی بشید سعی کنید پروژه های مختلف و زیاد کار کنید
    ممنون . اون مستطیل برای وارد کردن عکس هستش ولی چون هنوز دیتابیس را نخوندم کار خاصی باهاش نکردم

سلام
    طراحی خوب و قابل قبولی داره. لایک میدم براش :-)
    شما با کسب تجربه میتونی برنامه های خوبی طراحی کنی چون با سلیقه هستی...

پیشنهاد:
    0- زیبایی در سادگی است
    1- موقع استفاده از تم های تیره مثل آبی و سبز باید آیکون های فلت رو سفید کنید
    2- بخش زیادی از فضای بالای برنامه هدر رفته. اصلاح کنید
    3- سایز آیکون ها رو کوچکتر کنید (32 پیکسل باشن)
    4- فونت رو درشت تر کنید و هم تراز با بقیه فونت ها
    5- سعی کنید از ترکیب رنگ بهتری استفاده کنید (زمینه زرد و سفید با دکمه آبی جالب نیست)
    6- تایمر ساعت رو برداشته و تنها به تاریخ فارسی بسنده کنسد
    7- اندازه ادیت ها و فاصله شون باهم رو دقت بیشتری کنید
    8- خط سیاه عمودی در سمت راست پنل ها خیلی توی ذوق میزنه (یکم طرح رو ساده تر و جزئیات رو حذف کن)

موفق باشید

مثال ساده سازی:
    سلام. خیلی ممنون از شما جناب Golbafan عزیز بابت راهنماییهاتون...

و اما جواب پیشنهادات:
    0- میشه گفت این اولین کار منه که به این صورت طراحی شده. اعتراف میکنم طرح هایی که میزینم خیلی شلوغ میشن. به همون جهت از نظر خودم این دیگه نهایت سادگی تو کار من هست. ولی اطاعت امر میشه و سعی میکنم از اینی که هست هم ساده تر کار کنم.
    1- اگه دقت کرده باشید، سعی کردم وقتی فرم جداگانه ای میاد بالا، زیرش یه لایه مشکی رنگ بیاد. به همون دلیل به نظرم تو تصویری که از تم های آبی و سبز گذاشتم به این صورت نمایش داده شدن و رنگشون از چیزی که هست تیره تره. آخر پست دو تا عکس از صفحه اصلی این دو رنگ میزارم تا بهتر بشه نظر داد...
    2- در نظر داشتم تو هدر بالا یه سرچ باکس بزارم. ولی فعلا حتمی نیست...
    3- آیکون های 32 پیکسل مخصوصا تو رزولیشن های بالا خیلی ریز دیده میشن. از طرفی نرم افزار مدیریت دفاتر بیمه سهند تقریبا یک نرم افزار ساده است و ورودی ها و کلید های زیادی در خودش نداره، برای همین سعی کردم از فونت درشت و آیکون های بزرگتر استفاده کنم تا فرم هاخالی دیده نشن و بشه باهاشون صفحه ها رو تا حد قابل قبولی پر کرد...
    4- فونت کدوم کنترل ها رو میفرمایید؟!؟ (DatagridView ها؟!؟)
    5- سعی کردم تو طراحی کلید ها استاندارد (مندرآوردی) رو اجرا کنم، برای کلید های ویرایش زرد، ذخیره سبز و کنسل سفید، رنگ آبی هم برای کلید های اضافی هر فرم هستند. به نظرتون اگه رنگش یذره کم رنگ تر بشه بهتره؟!؟
    6 و 7 - حتما انجام میشن...
    8- از این خطوط و اون لایه مشکی رنگ که پشت صفحات جداگانه ایجاد میشه برای این استفاده کردم که کاربر رو روی مواردی متمرکز کنم. (تو طراحی نرم افزار این برام خیلی مهمه که هر کاربری حداکثر با چند بار استفاده بتونه با نرم افزار ارتباط برقرار کنه و راحت باهاش کار کنه...) این خطور هم برای این استفاده شدن تا کاربر هر جا این خطوط رو دید ناخودآگاه بفهمه که باید چیزی رو وارد کنه... آیا راه حل بهتری برای این امر دارین؟!؟

*- عکسی هم که گذاشتین سعی میکنم تا طراحیم رو نزدیک به اون انجام بدم و ازش ایده بگیرم. ولی خط نازکی که زیر صفحه هست ProgressBar فرم هست و نمیتونم حذفش کنم.چیزی که هست اینه که این فرم برای نرم افزار من هم صفحه Splash هست و هم Login. به این صورت که اولین فرمی که لود میشه این صفحه هست و کاربر بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خط نازکی که زیر صفحه هست به رنگ کادر سمت راست پر میشه و بعدش صفحه اصلی میاد بالا...
    11.jpg

12.jpg

10.jpg

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام. خیلی ممنون از شما جناب Golbafan عزیز بابت راهنماییهاتون...

و اما جواب پیشنهادات:
    0- میشه گفت این اولین کار منه که به این صورت طراحی شده. اعتراف میکنم طرح هایی که میزینم خیلی شلوغ میشن. به همون جهت از نظر خودم این دیگه نهایت سادگی تو کار من هست. ولی اطاعت امر میشه و سعی میکنم از اینی که هست هم ساده تر کار کنم.
    1- اگه دقت کرده باشید، سعی کردم وقتی فرم جداگانه ای میاد بالا، زیرش یه لایه مشکی رنگ بیاد. به همون دلیل به نظرم تو تصویری که از تم های آبی و سبز گذاشتم به این صورت نمایش داده شدن و رنگشون از چیزی که هست تیره تره. آخر پست دو تا عکس از صفحه اصلی این دو رنگ میزارم تا بهتر بشه نظر داد...
    2- در نظر داشتم تو هدر بالا یه سرچ باکس بزارم. ولی فعلا حتمی نیست...
    3- آیکون های 32 پیکسل مخصوصا تو رزولیشن های بالا خیلی ریز دیده میشن. از طرفی نرم افزار مدیریت دفاتر بیمه سهند تقریبا یک نرم افزار ساده است و ورودی ها و کلید های زیادی در خودش نداره، برای همین سعی کردم از فونت درشت و آیکون های بزرگتر استفاده کنم تا فرم هاخالی دیده نشن و بشه باهاشون صفحه ها رو تا حد قابل قبولی پر کرد...
    4- فونت کدوم کنترل ها رو میفرمایید؟!؟ (DatagridView ها؟!؟)
    5- سعی کردم تو طراحی کلید ها استاندارد (مندرآوردی) رو اجرا کنم، برای کلید های ویرایش زرد، ذخیره سبز و کنسل سفید، رنگ آبی هم برای کلید های اضافی هر فرم هستند. به نظرتون اگه رنگش یذره کم رنگ تر بشه بهتره؟!؟
    6 و 7 - حتما انجام میشن...
    8- از این خطوط و اون لایه مشکی رنگ که پشت صفحات جداگانه ایجاد میشه برای این استفاده کردم که کاربر رو روی مواردی متمرکز کنم. (تو طراحی نرم افزار این برام خیلی مهمه که هر کاربری حداکثر با چند بار استفاده بتونه با نرم افزار ارتباط برقرار کنه و راحت باهاش کار کنه...) این خطور هم برای این استفاده شدن تا کاربر هر جا این خطوط رو دید ناخودآگاه بفهمه که باید چیزی رو وارد کنه... آیا راه حل بهتری برای این امر دارین؟!؟

*- عکسی هم که گذاشتین سعی میکنم تا طراحیم رو نزدیک به اون انجام بدم و ازش ایده بگیرم. ولی خط نازکی که زیر صفحه هست ProgressBar فرم هست و نمیتونم حذفش کنم.چیزی که هست اینه که این فرم برای نرم افزار من هم صفحه Splash هست و هم Login. به این صورت که اولین فرمی که لود میشه این صفحه هست و کاربر بعد از وارد کردن نام کاربری و رمز ورود خط نازکی که زیر صفحه هست به رنگ کادر سمت راست پر میشه و بعدش صفحه اصلی میاد بالا...
    سلام
    شما لطف دارید دوست عزیز.

1- برای اینکه ببینی باید برای هر رنگ پس زمینه از چه رنگی برای فونت استفاده کنی فرمول زیر رو استفاده کن:
    gs=(R+G+B)/3
    if gs>128 then
    font_color=dark
    else
    font_color=light

اینجا رو هم ببین و از ترکیب رنگ های فلت استفاده کن:
    https://www.google.com/search?q=flat...HeoDB_8QsAQIGw

4- فونت قسمت هایی مثل زیر
    1.jpg

5- کار دلچسبی شاید نباشه. بجاش بهتره آیکون ها رو رنگی کنید
    https://www.google.com/search?q=flat...t+design+icons

8- اولین بار و شاید دومین بار شاید کاربر رو اذیت نکنه ولی این شلوغی در دراز مدت روحش رو آزار خواهد داد. در مورد پروگرس بار اگر حین انجام پروگرس کاربر میتونه لاگین کنه نیازی به نمایش پروگرسبار نیست و اگر نمیتونه و باید صبر کنه تا پروگرس تموم بشه بهتره بعد از اتمام پروگرس ادیتور های نام کاربری و رمز عبور رو ببینه (پروگرس در این حالت میتونه در مکان این ادیتور ها باشه). از لحاظ روانشناسی نباید کاربر رو تشنه نگه داشت. مثل این میمونه که کسی روزه باشه و یکی بیاد جلوش آب بخوره و بگه تو باید تا اذان صبر کنی. هدف و تئوری وجود پروگرسبار برای اینه که صبر کردن رو برای کاربر آسون تر کنید

a8e.jpg

موفق و پیروز باشید
    آخرین ویرایش به وسیله golbafan : دوشنبه 28 تیر 1395 در 08:50 صبح

محل زندگی
    ---

سلام. مد روز تو همه چی بوده و هست. با این حال نباید بروز بودن تو نرم افزار (تو هر زمینه ای) دست کم گرفته بشه!!!
    نمیخوام بحث رو به حاشیه ببرم، ولی مجبورم مثالی رو که خودم تو این رابطه بهتر درک میکنم رو بیان کنم...
    وقتی ماشین های نسل جدید مثل مزدا سه و مورانو و ... با هم وارد بازار ایران شدن، در اوایل با استقبال گرمی مواجه نشدن، چرا؟!؟ جواب خیلی سادست، ماها از وقتی چشم باز کرده بودیم با طراحی قوطی کبریتی (پیکان (حالا به بعضی دوستان مدافع حقوق پیکان برنخوره صلوات) و امثالم بزرگ شده بودیم. برای همین ماشین های با خطوط نرم و واید و گوشه های گرد و ... اصلا جایی تو تفکرات ما نداشتن و تا چند سال به همون زانتیا با طراحی اویل 90 میلادی بسنده کردیم تا فیس های جدید رو بتونیم درک کنیم و اصلا روشون فکر کنیم. و این مسئله تو کل دنیا وجود داشت. همین قضیه دلیل نمیشد کمپانی های طراحی بیان چیزی رو طراحی کنن که ملت دوست داره. چیزی رو طراحی کردن که "مد روز" بود، "آیرودینامیک" بهتری داشت و خیلی برتری های دیگه... همین "تندر90" رو تا چند سال پیش هرکی یه چیزی میگفت، یکی میگفت تو فرانسه استفاده تراکتور داره، یکی گفت کارگریه و ... چون نمیتونستن با ظاهر منحصر به فردش کنار بیان. الان همین یکی ها نفری یدونه Logan تو حیات خونشون پارکه و همزمان سه کمپانی خودرو بزرگ ایران دارن این خودرو رو مونتاژ میکنن...

من گفته های دوستان رو قبول دارم. ولی همچنان نظرم اینه باید مد روز رو هم در نظر گرفت.
    چون ماکروسافت یه منوی استارت تغییر داده، دلیل نمیشه که همه چی رو همینطور به طبع مشتری تغییر میده!
    ویندوز 8 هم میدونم تقریبا شکست محسوب میشه، ولی خودش پله ای بود برای ساخت هر چه زیبا تر ویندوز 10...
    بنده هم اوایل کار کردن با این ویندوز (10) برام سخت بود. ولی الان که یه مدت گذشته، میبینم که خیلی لذت بخش تر از 7 و غیره هست...
    UX مادرزادی وجود نداره و خود به خود هم به وجود نمیاد...

با تشکر از شما

ما هم با حرفهای شما کاملا موافق هستیم و مخالفتی با به روز بودن نداریم و اتفاقا به همین دلیل اینجا هستیم
    ولی بحثمون اینه که هر تغییری رو که خودمون خوشمون اومد نمیتونیم حتما مثبت در نظر بگیریم و بگیم که حتما خوبه
    تغییرات اگه حساب شده و با درنظر گرفتن اصول باشه خیلی هم خوبه

در مورد ویندوز 10 هم که گفتید ، من با اینکه خیلی کم باهاش کار کردم ولی به نظرم کارکردن با اون بسیار عالی و دلچسبه

به نظر شما اگه مایکروسافت روی همون ویندوز 8 که یک شکست بود پافشاری می کرد و میگفت که کاربرها عادت میکنند میتونست به ویندوز 10 که یک موفقیت خیلی خوب هست برسه ؟
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : سه شنبه 29 تیر 1395 در 21:47 عصر

محل زندگی
    ---

همچنین مایکروسافت از طراحی رابط کاربری مترو توی ویندوز 8 یک هدف خیلی مهم و بزرگ داشت که توی ویندوز 10 به اون رسید و اون هم رسیدن به یک رابط کاربری بود که بتونه ویندوز رو همزمان هم روی کامپیوترها و لپ تاپ ها داشته باشه و هم روی ابزارهای لمسی مثل تبلت و گوشی های موبایل. که توی ویندوز 10 به این هدف مهمش رسید و با این کار یه موفقیت خیلی بزرگ داشت . اگه با تبلت های ویندوزی ( ویندوز 10 ) کار کرده باشید ، متوجه منظورم میشید

ما هم باید هدف داشته باشیم نه اینکه صرفا به دنبال تغییر باشیم به هر قیمتی

محل زندگی
    در قلب دوستان

دوستان یک تغییر کوچکی در طراحی دادم . خوشحال میشم نظرات تان را بگویید

خیلی بهتر شده دوست عزیز

حالا نظرت در مورد عکس زیر چیه؟

خیلی بهتر شده دوست عزیز

دوست عزیز رنگ بندی هاتون عالی هست. منتها یه دوتا نکته به نظرم میرسه که فکر میکنم بد نباشه. یکمی طول و عرض فرمتون به هم نمیخوره. یا ارتفاع رو کمتر کنید یا عرض رو بیشتر.
    نکته دوم اینکه ui فرمتون خوبه ولی ux فرمتون یه خورده ناهماهنگ هست. چرا؟ چون از چک باکس و ریدیو باتم استفاده کردین و این دو ابزار کارایی کیبورد رو میاره پایین.

محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز رنگ بندی هاتون عالی هست. منتها یه دوتا نکته به نظرم میرسه که فکر میکنم بد نباشه. یکمی طول و عرض فرمتون به هم نمیخوره. یا ارتفاع رو کمتر کنید یا عرض رو بیشتر.
    نکته دوم اینکه ui فرمتون خوبه ولی ux فرمتون یه خورده ناهماهنگ هست. چرا؟ چون از چک باکس و ریدیو باتم استفاده کردین و این دو ابزار کارایی کیبورد رو میاره پایین.
    سلام و تشکر

به نظر دوستان بهتره که عنوان لیبل هایی که قبل از تکست باکس میاد، توی فرمهای فارسی راست چین ( تراز راست ) باشند یا چپ چین ( تراز چپ )؟

نام ____________
    نام خانوادگی ____
    نام پدر _________

یا
    ____________نام
    ____نام خانوادگی
    _________نام پدر
    همچنین به نظرتون او علامت دونقطه ( : ) رو نیاز بعد از عنوان لیبل ها آورد یا یه کار اضافیه

نام :
    نام خانوادگی :

یا بهتره اینجوری باشه

نام
    نام خانوادگی
    آخرین ویرایش به وسیله rahmatipoor : پنج شنبه 31 تیر 1395 در 09:55 صبح

محل زندگی
    ---

نقل قول نوشته شده توسط reza_ali202000 مشاهده تاپیک
    سلام چک باکس و دکمه رادیویی رو که با کلید اسپیس صفحه کلید میشه checked یا unchecked کرد

پیشنهاد جایگزین شما چیه ؟ کومبوباکس یا چیز دیگه

به نظر من هم رنگ بندیتون خوبه و همون نکته ای که دوستمون گفتند ارتفاع فرمتون به نسبت عرضش بیشتره و نامتقارنه

همچنین ارتفاع و عرض پیکچرباکسی که برای تصویر فرد در نظر گرفتید

یک سوال از دوستان :
    آیا نسبت طول و عرض فرم ، استاندارد خاصی داره ؟؟

ممنون .

امکانش هست یک سایز مناسب برای فرم و پیکچر باکس بگید ؟

من از نسبت های عدد طلایی استفاده کردم برای این دو

خیلی بهتر شده دوست عزیز

خیلی خوب شد

اگر امکانش هست سایز فرم تان را بگید + چجوری اون خط راکشیدید ( در سی شارپ البته ) ؟

محل زندگی
    ---

ممنون .

امکانش هست یک سایز مناسب برای فرم و پیکچر باکس بگید ؟

من از نسبت های عدد طلایی استفاده کردم برای این دو
    برای پیکچرباکس که به نظرم همون نسبت 3*4 خوبه ( 3 عرض و 4 ارتفاع )
    فرم هم من نسبت خاصی ندارم بیشتر با نگاه کردن تصمیم میگیرم ولی یه مقدار عرضش رو بیشتر کنی به نظرم متناسب تر میشه

فاصله بین کنترل ها هم خیلی زیاده ، کمترشون کن ببین چطوری میشه

برای پیکچرباکس که به نظرم همون نسبت 3*4 خوبه ( 3 عرض و 4 ارتفاع )
    فرم هم من نسبت خاصی ندارم بیشتر با نگاه کردن تصمیم میگیرم ولی یه مقدار عرضش رو بیشتر کنی به نظرم متناسب تر میشه

فاصله بین کنترل ها هم خیلی زیاده ، کمترشون کن ببین چطوری میشه

سلام . منظورتون از کنترل ها چیه ؟

شرمنده چون ابتدایی ام نمیدونم

سلام . منظورتون از کنترل ها چیه ؟

شرمنده چون ابتدایی ام نمیدونم

سلام
    کنترل یعنی text box , label , check box , radio button و هرآنچه در toolbox ویژوال استودیو دارید
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

محل زندگی
    در قلب دوستان

خیلی خوب شد

اگر امکانش هست سایز فرم تان را بگید + چجوری اون خط راکشیدید ( در سی شارپ البته ) ؟
    سلام
    من با استفاده از paint تصویر ارسالی شما رو اصلاح کردم
    کمی ارتفاع رو کم کردم کنترل ها رو نزدیک کردم و اون پیکچر باکس رو 3*4 کردم
    بعدش یک خط کشیدم اون وسط

محل زندگی
    ---

چجوری اون خط راکشیدید ( در سی شارپ البته ) ؟
    برای کشیدن خط روی فرم یه لیبل روی فرم قرار بدید و خاصیت AutoSize اون رو False کنید .

بعدش Backcolor اون رو به هر رنگی که میخواهید خطتون اون رنگی باشه ( مثلا مشکی )

حالا گزینه Height یا ارتفاع اون رو برابر 1 قرار بدید

پهناش رو هم بکشید یا هر عددی که میخواهید توی خاصیت Width اون قرار بدید

تبدیل میشه به خط

Line.png

صفحه 22 از 44 اولاول ... 12202122232432 ... آخرآخر

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 14 دی 1394, 12:16 عصر
  2. آموزش: طراحی رابط کاربری پروژه + سورس
    نوشته شده توسط birtemp در بخش WPF
    پاسخ: 6
    آخرین پست: جمعه 25 مرداد 1392, 23:45 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 26 فروردین 1391, 15:51 عصر
  4. طراحی رابط کاربری نرم افزار هایتان به چه شکل است ؟
    نوشته شده توسط sara66 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: دوشنبه 05 دی 1390, 17:34 عصر
  5. طراحی رابط کاربری GUI
    نوشته شده توسط linux در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: پنج شنبه 20 بهمن 1384, 19:05 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید