نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: اجرای یک برنامه قبل از لود شدن ویندوز

Question اجرای یک برنامه قبل از لود شدن ویندوز

با سلام به دوستان عزیز
    چطور میشه یک برنامه رو در هنگام اجرای ویندوز در صفحه starting windows اجرا کرد؟!
    مطمئنا شما ویندوز هایی نصب کردید که بعد از نصب شدن به صورت 100% و قبل از چیدن دسکتاپ در لحظه لود شدن ویندوز میاد ویندوز رو اکتیو میکنه و یا یک برنامه باز میکنه و میشه با تیک زدن گزینه های دلخواه برنامه هایی مثل kmplayer,mozilla یا هر چیز دیگه رو نصب کنه.
    دقیق میخوام بدونم چطور (بدون نوشتن برنامه که مطمئنم میشه اینکارو کرد) و با تغییر در قسمت های مختلف ویندوز میشه یک برنامه رو قبل از لود شدن ویندوز همونجایی که مینویسه starting windows قبل از نمایان شدن دسکتاپ اجرا کرد.
    خودم کمی تغییر در ریجستری دادم اما عملی نبود،خیلی هم جست و جو کردم اما چیزی پیدا نکردم بجز صفحه زیر که این ها میاد فایل رو در استارتاپ میزاره که من اینطور نمیخوام!
    http://www.techspot.com/community/to...7-loads.163760

یک مثال خوب اینه که برنامه TuneUp Utilities 2014 رو نصب کنید و بزنید سیستم ریجستری سیستم رو دیفرگ کنه ، میبینید که سیستم رو ریست میکنه و بعد از دیدن starting windows میاد دیفرگ میکنه ریجستری سیستم رو و بعدش دسکتاپ رو نمایان میکنه!این کار چطور امکانپذیره؟

ممنون میشم با ایده ای به ذهنتون میرسه راهنماییم کنید.
    سپاس
    آخرین ویرایش به وسیله R2du-soft : یک شنبه 20 اردیبهشت 1394 در 05:56 صبح

کاربر دائمی آواتار #target
    محل زندگی
    استان گلستان

نقل قول: اجرای یک برنامه قبل از لود شدن ویندوز

در ویندوز اکس پی میشد فایلی رو جای فایل NTOSKRNL ویندوز قرار داد، مثلا میتونین کرنل رو از سورس با تغییرات مورد نظر کامپایل کنید و اون فایل رو در Boot.ini بگین فایل یعنوان کرنل بارگذاری بشه
    البته اون برنامه ها از روش دیگه ای شاید استفاده میکنن، اگه پیدا کردم روش هایی رو بهتون میگم
    البته سرویس ها هم قبل از وارد شدن به دسکتاپ اجرا میشن

ممنون ویندوز 7 از چه فایلی برای استارت سرویس ها استفاده میکنه؟ و اینکه چطور میشه یک خط فرمان داس رو قبل از اجرای سرویس ها اجرا کرد؟ من تو این چند روزه تست کردم و دیدم که سرویس ها قبل از نمایش starting windows اجرا میشن یعنی در صفحه سیاه رنگ هنگام بوت شدن! برای اینکه بفهمیم و ببینیم که کجا لود میشن میتونیم سیستم رو به سیف مود ببریم،در هنگام رفتن به سیف مود میبینید روی مانیتور در صفحه سیاه رنگ نوشته های سفید پر میشه،اینجا لحظه لود درایور هاست،البته در حالت عادی هم همینجا درایور ها لود میشن اما دیده نمیشن. حالا تنها راه اینه که دستور رو قبل از اجرای سرویس ها و یا بعد از اجرای سرویس های خود ویندوز اجرا کنم... ولی چطور؟!کلی سرچ زدم نه توی سات های ایرانی چیزی پیدا کردم نه خارجی! اصلا این کار شدنی هست!؟که چند خط دستور داس رو در اون زمان اجرا کرد؟!

محل زندگی
    استان گلستان

چهار یخش زیر رو در نظر بگیر
    1- روشن کردن کامپیوتر و نمایش اطلاعات سخت افزار و ...
    2- صفحه سیاه Starting Windows
    3- صفحه دارای Welcome
    4- آمدن دسکتاپ

حالا شما بین کدام یک از این دو میخواید برنامه اجرا شه، بین مورد یک و دو انگار باید BootSector رو دستکاری کنین که احتمالا اینی که شما میخواین نیست
    بین مورد ۲ و ۳ احتمالا منظور شما هست، یعنی مثل زمانی که Check Disk ویندوز میاد و ده ثانبه ازتون مهلت میخواد (سوال جالبیه باید بررسی کنم)
    بین مورد سه و چهار هم در رجیستری یک کلید هست که میگه Explorer.exe باید اجرا شه با تغییر اون به برنامه خودتون بجای دسکتاپ برنامه شما میاد و شما باید در انتهای کار Explorer رو اجرا کنین

نگاهی به Schtasks (اینجا هم) هم بندازین، به عنوان مثال با سویچ /RU و system میشه به عنوان سیستم اجرا شه و اگه با سویچ ONSTART زمان بندی کنین ببینین چی میشه

ممنون دوست عزیز
    شکل دستوری که باید وارد کنم چطور باید باشه؟چون من هرچی تست کردم جواب نداد!
    دقیقا command باید قبل از اجرای سرویس های نرم افزار ها اجرا بشه...که فکر میکنم بین موارد 1 و 2 باشه!

محل زندگی
    استان گلستان

ممنون دوست عزیز
    شکل دستوری که باید وارد کنم چطور باید باشه؟چون من هرچی تست کردم جواب نداد!
    دقیقا command باید قبل از اجرای سرویس های نرم افزار ها اجرا بشه...که فکر میکنم بین موارد 1 و 2 باشه!
    بنظرم در اون حالت باید به سمت درایور نویسی بیاین ، من خودم خیلی آشنایی با درایور نویسی ندارم ، ولی انگار برای نصب و اجراش در سیستم کاربرها باید امضا دیجیتال بشه در ویندوزهای جدید که فک کنم ی جور مشکل باشه

حالا شما شاید کار و هدفتون رو بگین بشه راه حل راحت تر و مناسب تری ارائه داد

ممنون عزیز
    هدف من این هست که من برنامه ای مینویسم برای تغییر در برنامه های دیگه و چون سرویس اون برنامه درحال اجرا هست میخوام با کد نویسی و یک ریست سرویس رو غیر فعال و تغییرات رو اعمال و سپس سرویس رو اجرا کنم و این سرویس مانع کار من شده...
    و اگه بتونم این روش رو انجام بدم میخوام به عنوان پروژه کارشناسیم ارائش کنم،تغییر در سطح سیستم عامل قبل از اجرای آن...
    آخرین ویرایش به وسیله R2du-soft : شنبه 02 خرداد 1394 در 02:21 صبح

تاپیک های مشابه

1. اجرا کردن *** قبل از لود شدن ویندوز
    نوشته شده توسط dada_vahid در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 09 مرداد 1390, 16:30 عصر
  2. سوال: اجرای یک دستور قبل از خاموش شدن ویندوز
    نوشته شده توسط rezamansori در بخش C#‎‎
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 02 مهر 1389, 07:04 صبح
  3. سوال: اجرای فایل Png قبل از لود شدن برنامه
    نوشته شده توسط Sollabe در بخش برنامه نویسی در 6 VB