نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: ساختن کوئری با شرط های زیاد در اکسس

Question ساختن کوئری با شرط های زیاد در اکسس

دوستان سلام
    من کار کردن با اکسس رو تازه شروع کردم و متاسفانه تو محل کارم که با این نرم افزار کار می کنن به ی مشکل بزرگ خوردم ، لطفا به زبان خیلی ساده راهنمایی بفرمایید. از لطف همگی خیلی تشکر می کنم. مشکلم رو براتون شرح میدم لطفا توجه کنید :
    من ی فایل دارم که اونو از اکسل به داخل اکسس کانورت کردم . عکس شبیه اون رو واستون میزارم و توضیحاتم را ادامه میدم .
    Untitled.png
    فرض کنید قراره ی مسابقه ورزشی (مثلا دراز و نشست) بین یک سری افراد برگزار بشه . افراد از چند گروه سنی مختلف هستند . فرض کنید شخصی که 22 سال سن داره اگر 50 تا دراز و نشست بزنه 100 امتیاز میگیره ولی تو گروه سنی بالاتر مثلا 24 تا 29 سال شخص اگر 44 تا دراز و نشست بزنه 100 امتیاز رو میگیره و برای گروه های سنی دیگه به همین ترتیب می باشد. تعداد این اعداد که به عنوان رکورد برای شخص ثبت میشه از عدد 1 تا 100 می باشد و امتیاز هم از 1 تا 100 هست. دوستان شرایط دومی رو هم در نظر بگیرید که شاید ثبت رکورد برای شخص بصورت ی عدد اعشاری در بیاد !!!
    حالا سئوال اینه : چطور باید شرط تعریف کرد تا تو هر گروه سنی هر شخص هر تعداد دراز و نشست رفت اکسس امتیاز اون را پیدا کنه. اینجا ما به چند تا شرط نیاز داریم و اصلا چطور باید اونها رو تعریف کرد و چطور باید برای شرایط سنی مختلف این شرط ها رو با هم تلفیق کرد . لطفا اگر کسی می تونه راهنمایی کنه به زبان خیلی ساده بیان کنه چون اشنایی من با اکسس خیلی کمه .
    با تشکر از دوستان
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

نقل قول: ساختن کوئری با شرط های زیاد در اکسس

سلام
    به نظر بنده شما باید یک جدول امتیاز بندی به شکل زیر درست کنید که شامل ستون (فیلد) های زیر باشه:
    سن-----تعداد-----امتیاز
    توضیح(به جای پیدا کردن محدوده سنی توسط شرط فرض می کنیم محدوده های سنی مثلا به 4 حوزه تقسیم میشند- مثلا بالاتر از 37 سال حوزه1، بین 25 تا 30 سال حوزه 2 و ...)
    حالا تو فرم ورود اطلاعات جلوی اسم کسی که می خوایم تعداد دراز و نشستش رو بزنیم محدوده سنی رو انتخاب کرده و با وارد کردن تعداد دراز و نشست ، امتیاز اتوماتیک با کمک کوئری که روی جدول امتیاز بندی نوشتیم محاسبه میشه.

کاربر دائمی آواتار AbbasSediqi
    محل زندگی
    تهران

روش کاملا اشتباهیه که در اکسس به صورت اکسلی فکر کنید و دوست عزیزمون در مورد ساختن تیبل امتیاز درست گفتند

اما با این حال نمونه ای بر طبق گفته شما قرار دادم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

نقل قول نوشته شده توسط hkh343 مشاهده تاپیک
    دوستان سلام
    من کار کردن با اکسس رو تازه شروع کردم و متاسفانه تو محل کارم که با این نرم افزار کار می کنن به ی مشکل بزرگ خوردم ، لطفا به زبان خیلی ساده راهنمایی بفرمایید. از لطف همگی خیلی تشکر می کنم. مشکلم رو براتون شرح میدم لطفا توجه کنید :
    من ی فایل دارم که اونو از اکسل به داخل اکسس کانورت کردم . عکس شبیه اون رو واستون میزارم و توضیحاتم را ادامه میدم .
    Untitled.png
    فرض کنید قراره ی مسابقه ورزشی (مثلا دراز و نشست) بین یک سری افراد برگزار بشه . افراد از چند گروه سنی مختلف هستند . فرض کنید شخصی که 22 سال سن داره اگر 50 تا دراز و نشست بزنه 100 امتیاز میگیره ولی تو گروه سنی بالاتر مثلا 24 تا 29 سال شخص اگر 44 تا دراز و نشست بزنه 100 امتیاز رو میگیره و برای گروه های سنی دیگه به همین ترتیب می باشد. تعداد این اعداد که به عنوان رکورد برای شخص ثبت میشه از عدد 1 تا 100 می باشد و امتیاز هم از 1 تا 100 هست. دوستان شرایط دومی رو هم در نظر بگیرید که شاید ثبت رکورد برای شخص بصورت ی عدد اعشاری در بیاد !!!
    حالا سئوال اینه : چطور باید شرط تعریف کرد تا تو هر گروه سنی هر شخص هر تعداد دراز و نشست رفت اکسس امتیاز اون را پیدا کنه. اینجا ما به چند تا شرط نیاز داریم و اصلا چطور باید اونها رو تعریف کرد و چطور باید برای شرایط سنی مختلف این شرط ها رو با هم تلفیق کرد . لطفا اگر کسی می تونه راهنمایی کنه به زبان خیلی ساده بیان کنه چون اشنایی من با اکسس خیلی کمه .
    با تشکر از دوستان
    شما به راحتی با ساخت یک کوئری و دستور If میتونید این کار رو انجام بدید.به شکلی که خود اکسس از روی امتیاز اون رو محاسبه کنه.

لطفا واضح توضیح بدین که چطور با یک کوئری و دستور if میشه مشکلم رو حل کنم

تاپیک های مشابه

1. سوال: ساختن کوئری با انتخاب فیلد های دیتابیس
    نوشته شده توسط monire.6767 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 24 اردیبهشت 1392, 08:49 صبح
  2. مشکل در استورد پروسیجر در ساختن کوئری با شرط
    نوشته شده توسط saeed_sho در بخش T-SQL
    پاسخ: 13
    آخرین پست: پنج شنبه 25 آبان 1391, 18:23 عصر
  3. بهترین راه برای نوشتن کوئری رو داده های خیلی زیاد