نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: ترازنامه در دیتابیس !؟

کاربر دائمی آواتار ghasem110deh
    محل زندگی
    تهران

Question ترازنامه در دیتابیس !؟

سلام به همه
    دوستان جهت بدست آوردن ترازنامه و سال مالی تو یه برنامه انبارداری کدوم روش رو پیش نهاد میکنین :
    1- اینکه کنار تمام جداول مورد نیاز (اطلاعات مورد نیاز ترازنامه رو دارن) یه فیلد از نوع تاریخ باشه که فقط سال رو بصورت (1394) ذخیره کنه و هنگام تهیه گزارش تمامی فیلدهایی که فیلدشون برابر با سال جاری سیستم هست رو بدست بیاریم .
    2- یک جدول مجزا ایجاد بشه که تمام اطلاعات مورد نیاز توش ذخیره بشه .
    یا اگه راه بهتری معرفی کنید که لطف کردین :)

نقل قول: ترازنامه در دیتابیس !؟

با سلام

منظور شما رو متوجه نشدم! تراز نامه در انبار!!!
    اشتباه نمی کنید؟ اگر صحیح است کمی در این مورد توضیح دهید لطفا.

با تشکر

محل زندگی
    تهران

درسته ترازنامه از اصطلاحات حسابداریه ...
    ولی توی انبارادی هم استفاده میشه (حالا شاید اسم دیگه ای داشته باشه)
    1- این که فلان شرکت چند تا انبار داره (ارزش اون سوله یا انبار)
    2- ارزش تجهیزاتی که تو هر انبار دارن استفاده میشن (لیفتراک - بالابرهای برقی - جرثقیل ثقفی و ...)
    اینا میشن دارایی دیگه !
    بدهکاری و بستانکاری وجود داره ... نداره !؟
    انبارداری که تولید نداشته باشه (بنکداری) هم حسابداری داره و هم انبارداری ....
    .
    .
    .
    منظورم هم از شرکت ، شرکت تولید یا چیز دیگه ای نیست ؛ صرفا شرکت هایی که اجناس دیگران رو توی انبارهاشون ذخیره میدن !!!
    در واقع انبار رو اجاره میدن ...
    آخرین ویرایش به وسیله ghasem110deh : شنبه 02 خرداد 1394 در 23:07 عصر

تا جایی که دانش ناقص من اجازه می دهد این چنین است که می بایست برای درک بهتر و صحیح از موضوع مطرح شده از مشاوران مجرب مالی مشاوره لازم گرفته شود.

ولی باید به چند نکته اولیه توجه کرد:
    ترازنامه يا بيلان صورتحسابي است كه وضعيت مالي يك شرکت را در يك زمان مشخص نشان مي‌دهد.
    در ترازنامه سه قلم اطلاعاتي دارايي، بدهي و سرمايه مشخص مي‌گردد.

در قسمت سرفصل حساب سیستم مالی ، هر حسابدار (نه انبار داری) انواع مختلف حساب دارایی تعریف می نماید که معمولا به شکل زیر می باشد:
    دارایی جاری و دارایی غیر جاری. دارایی غیر جاری خود شامل موارد ذیل می باشد:
    دارایی ثابت مشهود، دارایی ثابت غیر مشهود، سرمایه گذاری های بلند مدت و سایر دارایی ها.
    دارایی های ثابت مشهود خود شامل چند دسته مختلف استهلاک پذیر، استهلاک ناپذیر و نقصان پذیر می باشد.

دوست عزیز دارایی هایی که فرمودید دارایی های نزد انبار معرفی می شوند که در سیستم مالی ثبت و نگهداری خواهند شد نه سیستم انبار داری(البته من حسابدار و یا انباردار نمی باشم)
    پس اگر چنان چه منظور شما موضوع دیگری است لطفا کمی بیشتر توضیح دهید در غیر این صورت این گزارشات در سیستم های مالی، توسط سیستم حسابداری تهیه می شود نه انبارداری.

البته دوست من شاید منظور شما گزارش گردش طی دوره یا به عبارت دیگر بیلان دوره می باشد درسته؟

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط NanShekari مشاهده تاپیک
    البته دوست من شاید منظور شما گزارش گردش طی دوره یا به عبارت دیگر بیلان دوره می باشد درسته؟
    دقیقا همین ، اینکه گزارش سال گذشته (رو در ابتدای سال جدید ... یا اواخر همون سال) بصورت مختصر و مفید نمایش بدیم !
    چه کالاهایی با چه ارزشی (ریالی) ... در چند تا رسید و حواله
    تو کدوم انبار بودن و ...

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

شما باید از ویو ها استفاده کنید و از ریلیشن های جداول این ها رو استخراج کنیدمن استفاده از فیلدی که سال رو ذخیره میکنه اصلا توصیه نمیکنمبلکه باید فیلدی بزارید که ارتباط داشته باشه با کلید سال مالی

Untitledt.jpg

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    شما باید از ویو ها استفاده کنید و از ریلیشن های جداول این ها رو استخراج کنیدمن استفاده از فیلدی که سال رو ذخیره میکنه اصلا توصیه نمیکنمبلکه باید فیلدی بزارید که ارتباط داشته باشه با کلید سال مالی
    ممنون
    یعنی همون راه دوم دیگه ؟ فیلدهایی که کلید سال مالی شون با Id سال مالی مورد نظر یکی هست رو بخونه !؟

---
    تو برنامه نویسی کم مشکل داریم ، باید حسابداری و انبارداری هم یاد بگیریم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    ممنون
    یعنی همون راه دوم دیگه ؟ فیلدهایی که کلید سال مالی شون با Id سال مالی مورد نظر یکی هست رو بخونه !؟

---
    تو برنامه نویسی کم مشکل داریم ، باید حسابداری و انبارداری هم یاد بگیریم
    سلام
    راجع به پرسش اصلی این تاپیک چیز خاصی ندارم به نوشته‌های دوست‌های خوبم NanShekari و golbafan اضافه کنم.
    اما در مورد این جمله‌ی آخر دوست دارم یه چند خط بنویسم.

رشته کامپیوتر با گرایش نرم‌افزار بر عکس ظاهر ساده‌ای که داره، بسیار رشته‌ی سختی هست. این سختی
    ربطی به زبان‌های برنامه‌نویسی یا متدولوژی تولید نرم‌افزار نیست. این سختی مربوط به انرژی زیادی هست که
    هر کدوم از ما باید برای به روز شدن تو علوم مربوط به کامپیوتر و هم‌چنین یاد گرفتن مفاهیم علوم کاملاً بی‌ارتباط به
    کامپیوتر صرف کنیم.
    دوست من، اگه واقعاً عاشق برنامه‌نویسی ( منظورم در واقع کل مجموعه‌ی تولید نرم‌افزار هست ) هستی و این انرژی
    رو که بتونی هر سال ( نه بر عکس بقیه‌ی شاخه‌های مهندسی هر 10 سال ) خودت رو به‌روز کنی، قدمت روی چشم
    اما در غیر این صورت تا دیر نشده، باید بری سراغ یک شاخه‌ی دیگه از علوم.

من مدتی روی یک سیستم حسابداری کار می‌کردم، و پس از یکسال به راحتی با یک مدیر خبره مالی می‌تونستم
    در مورد مباحث حسابداری به صورت جدی صحبت کنم و به مشکل نخورم. این یکی از امتیازهایی هست که ما داریم
    و به نظر من این جذابیت این حرفه هست و نه چیز دیگه.

صبا صبوحی

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط SabaSabouhi مشاهده تاپیک
    سلام
    راجع به پرسش اصلی این تاپیک چیز خاصی ندارم به نوشته‌های دوست‌های خوبم NanShekari و golbafan اضافه کنم.
    اما در مورد این جمله‌ی آخر دوست دارم یه چند خط بنویسم.

رشته کامپیوتر با گرایش نرم‌افزار بر عکس ظاهر ساده‌ای که داره، بسیار رشته‌ی سختی هست. این سختی
    ربطی به زبان‌های برنامه‌نویسی یا متدولوژی تولید نرم‌افزار نیست. این سختی مربوط به انرژی زیادی هست که
    هر کدوم از ما باید برای به روز شدن تو علوم مربوط به کامپیوتر و هم‌چنین یاد گرفتن مفاهیم علوم کاملاً بی‌ارتباط به
    کامپیوتر صرف کنیم.
    دوست من، اگه واقعاً عاشق برنامه‌نویسی ( منظورم در واقع کل مجموعه‌ی تولید نرم‌افزار هست ) هستی و این انرژی
    رو که بتونی هر سال ( نه بر عکس بقیه‌ی شاخه‌های مهندسی هر 10 سال ) خودت رو به‌روز کنی، قدمت روی چشم
    اما در غیر این صورت تا دیر نشده، باید بری سراغ یک شاخه‌ی دیگه از علوم.

من مدتی روی یک سیستم حسابداری کار می‌کردم، و پس از یکسال به راحتی با یک مدیر خبره مالی می‌تونستم
    در مورد مباحث حسابداری به صورت جدی صحبت کنم و به مشکل نخورم. این یکی از امتیازهایی هست که ما داریم
    و به نظر من این جذابیت این حرفه هست و نه چیز دیگه.

صبا صبوحی
    سلام و ممنون
    چند وقتی هست یه کتاب حسابداری خریدم ... منتها هرچی بیشتر میخونم بیشتر بدم میاد
    مث علوم انسانی فقط باید جمله حفظ کنی !!
    آخرین ویرایش به وسیله ghasem110deh : یک شنبه 03 خرداد 1394 در 19:48 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط ghasem110deh مشاهده تاپیک
    سلام و ممنون
    چند وقتی هست یه کتاب حسابداری خریدم ... منتها هرچی بیشتر میخونم بیشتر بدم میاد
    مث علوم انسانی فقط باید جمله حفظ کنی !!
    سلام
    البته به این بدی که می‌گی هم نیست. کافیه دو مفهوم بدهکار و بستانکار رو درست درک کنی.
    بقیه‌ی کار درست مثل این می‌مونه که یه ماتریس رو افقی پر کنی و عمودی بخونی. از این دید بهش نگاه کنی جالب هست.
    ( منظورم از افقی پر کردن زدن سند هست و عمومی خواندن هم گرفتن گردش و تراز آزمایشی و غیره )

صبا صبوحی

محل زندگی
    تهران

ممنون ...
    بالاخره باس یه حداقلی ازش یاد بگیرم (لازمه)
    .
    .
    .
    امروز یه جزوه در مورد انبارداری و شیوه های نوین انبارداری خوندم ، با حالی که 18 صفحه بیشتر نبود سردرد گرفتم !!!

سلام
    من یک دوره یکساله مالی تعریف میکنم موجودی اول دوره و وارده را با ستون تاریخ وارد کرده سپس در پایان دوره باز مانده گیری کرده و موجودی را به سال بعد منتقل میکنم
    در حین دوره با ورودی قیمت کالا را وارد کرده و با خروج طی دوره موجودی ریالی و مقداری هر زمان از گردش را محاسبه میکنم .
    اینطوری هر انبار یا هر مشتری یا موجودی هر کالا یا تمام انبارها در هر زمان بدست میاد .

من با یک فیلد (تاریخ قبض) مشکل را حل کردم

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    البته به این بدی که می‌گی هم نیست. کافیه دو مفهوم بدهکار و بستانکار رو درست درک کنی.
    صبا صبوحی
    اگر صرفا بخواهیم یک برنامه بسیار ساده رو طراحی کنیم که شامل دفتر روزنامه (رکورد های اسناد) باشه صحبت شما متینه
    اما وقتی یکم جلو میریم و میخواهیم مفهومهایی چون تاثیر زمان بر قیمت/ بدهکاری/ اسناد با ماهیت های مختلف/ ارز و تسعیر/ بهای تمام شده/ حقوق و دستمزد/ مالیات و بیمه و ... رو محاسبه کنیم قضیه یکمی پیچیده تر میشه و نمیشه صرفا با دونستن مبحث بد/بس یک برنامه درست و درمون رو نوشت که دارایی بهش گیر نده
    (مثل این میمونه که بگیم اگر مفهوم صفر و یک رو کسی بدونه میتونه مثلا دات نت کار کنه یا مثلا جاوا اسکریپت و ...)
    امان از دست دارایی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    اگر صرفا بخواهیم یک برنامه بسیار ساده رو طراحی کنیم که شامل دفتر روزنامه (رکورد های اسناد) باشه صحبت شما متینه
    اما وقتی یکم جلو میریم و میخواهیم مفهومهایی چون تاثیر زمان بر قیمت/ بدهکاری/ اسناد با ماهیت های مختلف/ ارز و تسعیر/ بهای تمام شده/ حقوق و دستمزد/ مالیات و بیمه و ... رو محاسبه کنیم قضیه یکمی پیچیده تر میشه و نمیشه صرفا با دونستن مبحث بد/بس یک برنامه درست و درمون رو نوشت که دارایی بهش گیر نده
    (مثل این میمونه که بگیم اگر مفهوم صفر و یک رو کسی بدونه میتونه مثلا دات نت کار کنه یا مثلا جاوا اسکریپت و ...)
    امان از دست دارایی
    سلام
    دوست عزیز، شاید من بد گفتم. منظور من این نبود که فقط دونستن بدهکار و بستانکار کافیه.
    بلکه درک درست این مفهوم پایه و اساس برای درک حسابداری هست.
    وقتی این دو مفهوم رو درست درک کنی، بقیه مسائل خیلی ساده می‌شن.
    ضمن این که حسابداری رو نباید با زیر مجموعه‌ها جمع ببندی، حسابداری زیر مجموعه‌های زیادی داری که هر کدوم باید
    در جای خودش بررسی و بحث بشه. مثل حقوق و دستمزد، استحلاک، اموال، انبار، خزانه و غیره که هر کدوم داستان‌های خودش رو داره.
    خود حسابداری چیز ساده‌ای هست. و عمده مشکلی که من تا بحال دیدم اینه که مفهوم بدهکار و بستانکار که این هم اتفاقاً خیلی ساده
    هست درست درک نمی‌شه و باقی مشکلات از این‌جا شروع می‌شه.
    اون مثالی که زدی هم اصلاً خوب نبود، چون واقعاً هیچ ارتباطی با نوشته‌ی من نداشت. حسابداری یه علم مفصل و پر مطلب هست، اما
    اگه به چشم ریاضی و کامپیوتر بهش نگاه کنی ( منظورم فقط یک نگرش تازه هست ) یه ماتریس هست که از یک طرف توش می‌نویسی و
    از طرف دیگه می‌خونی. اگه این شکلی بهش نگاه کنی، خیلی از اون پیچیده‌گی‌ها رو می‌بینی که دیگه برات پیچیده نیستن.

صبا صبوحی

محل زندگی
    در قلب دوستان

سلام
    دوست عزیز، شاید من بد گفتم. منظور من این نبود که فقط دونستن بدهکار و بستانکار کافیه.
    بلکه درک درست این مفهوم پایه و اساس برای درک حسابداری هست.
    وقتی این دو مفهوم رو درست درک کنی، بقیه مسائل خیلی ساده می‌شن.
    ضمن این که حسابداری رو نباید با زیر مجموعه‌ها جمع ببندی، حسابداری زیر مجموعه‌های زیادی داری که هر کدوم باید
    در جای خودش بررسی و بحث بشه. مثل حقوق و دستمزد، استحلاک، اموال، انبار، خزانه و غیره که هر کدوم داستان‌های خودش رو داره.
    خود حسابداری چیز ساده‌ای هست. و عمده مشکلی که من تا بحال دیدم اینه که مفهوم بدهکار و بستانکار که این هم اتفاقاً خیلی ساده
    هست درست درک نمی‌شه و باقی مشکلات از این‌جا شروع می‌شه.
    اون مثالی که زدی هم اصلاً خوب نبود، چون واقعاً هیچ ارتباطی با نوشته‌ی من نداشت. حسابداری یه علم مفصل و پر مطلب هست، اما
    اگه به چشم ریاضی و کامپیوتر بهش نگاه کنی ( منظورم فقط یک نگرش تازه هست ) یه ماتریس هست که از یک طرف توش می‌نویسی و
    از طرف دیگه می‌خونی. اگه این شکلی بهش نگاه کنی، خیلی از اون پیچیده‌گی‌ها رو می‌بینی که دیگه برات پیچیده نیستن.

صبا صبوحی
    سلام
    دوست عزیز من هم گفتم که فرمایش شما متینه (اگر صرفا مبحث حسابداری مطرح باشه)
    اما کار ایشون برنامه انبارداری هست نه حسابداری
    خودتون دیگه وارد هستید؛ میدونید که انبارداری صرفا شامل بد/بس نیست...
    درثانی از قدیم گفتن در مثال مناقشه نیست!

درضمن بخاطر همین ساده فرض کردن مفهوم بد/بس ، نرم افزارهای معروفی مثل "هلو" پر از اشتباهات حسابداری هستند!
    شما اگر حسابداری نخونده باشی و صرفا برای نوشتن نرم افزار حسابداری مقداری با این رشته آشنا شده باشی ، نمیتونی مشکلات این جور نرم افزارها رو دربیاری و اونوقت ممکنه تصور کنی که این برنامه ها بی مشکل هستند. (البته منظورم مشکلات حسابداری این جور برنامه ها هست)

تاپیک های مشابه

1. اتصال به دیتابیس های دیگه در صورت وجود خطا
    نوشته شده توسط mostafa612003 در بخش مسائل مرتبط با نصب و راه اندازی
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 11 شهریور 1382, 20:43 عصر
  2. چطور میشه به دیتابیس webmatrix وصل شد ؟
    نوشته شده توسط tazekar در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 11 شهریور 1382, 00:02 صبح
  3. Backupگیر ی اتوماتیک از دیتابیس
    نوشته شده توسط tazekar در بخش Backup & Restore
    پاسخ: 6
    آخرین پست: یک شنبه 09 شهریور 1382, 17:44 عصر
  4. رفع مشکل Read only در انتقال دیتابیس
    نوشته شده توسط Mahdiseif در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 03 تیر 1382, 20:12 عصر
  5. نصب و Restore یک دیتابیس SQL ، از توی دلفی؟
    نوشته شده توسط FirstLine در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 29 خرداد 1382, 21:41 عصر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •