نقل قول نوشته شده توسط mostafa-t مشاهده تاپیک
خیلی خیلی سپاس
یک سوال کوچیک دیگه بپرسم اجازه است
شما گفتید میتونیم واسه اندروید هم برنامه بنویسیم
من میخواستم جاوا برای این کار یاد بگیرم ولی حالا طبق گفته ی شما میخوام اصلا به طرف جاوا نرم و همین سی پلاس پلاس رو یاد بگیرم
حالا اگه بخوام سی پلاس پلاس و کیوت رو کنار هم باهم یاد بگیرم میشه یا نه ؟
هیچ چیزی نشد نداره دوست عزیز...
شما میتونید همه زبان هارو در کنار هم یاد بگیرید.

ولی بر اساس تجربه ای که دارم باید بگم اگه میخواهید جایی گیر نکنید این هارو یاد بگیرید.

• C++‎‎‎‎ در کد زنی همرا با کتابخانه های زیر
    • Boost , POCO , Qt , wxwidgets و جدیدا این V8 که بستگی به اهدافتون داره ولی یکی از این کتابخانه ها معمولا جوابگوی 99 درصد نیازها هستش که در بین اینها Qt رو برای UI نویسی توصیه میکنم و حتی به اینم اشاره کنم که میتونید از Cross-Library هم استفاده کنید به عنوان مثال بنده کارهای مربوط به شبکه رو با Poco مینویسم چون خیلی حرفه هستش در بحث شبکه میتونید این رو با Qt هم ترکیب کنید و کلی کارهای دیگر...که بر اساس نیاز میتونید فراهمشون کنید.

• C++‎‎‎‎ برای طراحی رابط کاربری
    • Qt (QML) , CSS , HTML , JavaScript مخصوصا QML که واقعا بینظیره

• موتور دیتابیس
    • MySQL بهترین گزینه از لحاظ Cross-platform و سازگاری کامل با محیط هایی مثل Qt و ...

• برای نسخه های موبایلو اینجور چیزاهم کتابخانه Qt خوب عمل میکنه هرچند یک سری ضعف ها با Android و API هاس داره ولی ظاهرا در نسخه های جدید داره پیشرفت های خوبی میکنه.
  • در زمینه وب هم برید سراغ PHP که راحت با C++‎‎‎‎ هماهنگ میشه.

در نهایت باید بگم شما هر زبانی یاد بگیرید یه روزی یه جایی احتمال گیر کردن دارید ولی با C++‎‎‎‎ فکر نمیکنم چون یک زبان سطح میانی هستش و میتونید در هر سطوح بالا , میانی و لایه های زیرین کد نویسی کنید.