نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: مسئله تولید کننده و مصرف کننده با ویژگی خاص

Question مسئله تولید کننده و مصرف کننده با ویژگی خاص

سلام
    من دو تا رخداد دارم که اولی به صورت مداوم رخ می دهد (مثل تایمر) و دومی ممکن است رخ بدهد یا ندهد.
    رخ داد اول یک ایندکس را تولید می کند و رخ داد دوم از این ایندکس برای بدست آوردن محلی که نتایج باید در آن قرار بگیرند استفاده می کند. من این مسئله را به صورت تولید کننده و مصرف کننده نوشته ام.
    مشکلی که وجود دارد این است که رخداد دوم همیشه اتفاق نمی افتد. چطور میشه به گونه ای این مسئله را نوشت که هم زمان بندی شده باشد و هم اگر تا زمان مشخصی رخداد دوم اتفاق نیفتاد، رخداد اول قادر به تولید ایندکس جدید باشد و برنامه با مشکلی مواجه نشود؟

نقل قول: مسئله تولید کننده و مصرف کننده با ویژگی خاص

برداشت من از درخواست شما اینه که شما دو تا رخداد مجزا دارین که اولی ایندکسی را درنهایت تولید خواهد کرد که رخداد دومی از این ایندکس باید استفاده کنه.
    آیا باید تمام ایندکس های تولیدی مصرف شوند یا فقط آخرین ایندکس کفایت میکند؟
    بهرحال نتایج تولیدی باید ذخیره شوند (مثلاً در یک لیست) و فقط همین کار رو انجام بده و کاری به مصرف کننده نداشته باشه. بدین صورت اسقلالش حفظ و تا همیشه میتونه اجرا بمونه. در عوض کد رخداد دوم رو طوری بچینید که اگر نتیجه ای در لیست بود (آخرین مورد یا اولین مورد) رو استفاده و حذف کند. اگر نیازی به مصرف همه ایندکس ها نیست میتونید طول لیست رو کوتاه در نظر بگیرید یا اگر مطمئن هستید که همیشه قبل از رخداد دوم رخداد اول اتفاق خواهد افتاد از یک متغیر استفاده کنید.
    جهت انتقال لیست یا متغیر ایندکس ها به رخداد دوم بهترین گزینه میتونه آرگومان ورودی رخداد باشد.

تاپیک های مشابه

1. سوال: مسئله تولیدکننده و مصرف کننده
    نوشته شده توسط nimaansary در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 06 تیر 1393, 20:40 عصر
  2. سوال: پیاده سازی الگوریتم تولیدکننده و مصرف کننده
    نوشته شده توسط reza4344 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 23 اردیبهشت 1393, 16:19 عصر
  3. حرفه ای: پیاده سازی الگوریتم تولید کننده و مصرف کننده سیستم عمل در asp.net
    نوشته شده توسط javaheri123 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4