نمایش نتایج 1 تا 14 از 14

نام تاپیک: پایگاه داده در آندروید ؟!

کاربر تازه وارد آواتار 3Dmajid
    محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

پایگاه داده در آندروید ؟!

سلام خدمت دوستان عزیز.
    من میخوام با جاوا یه برنامه ی آندروید درست کنم که کاربر بتونه توش عضو بشه. خب طبیعتا باید از پایگاه داده استفاده کنم. ولی ابتدای کار یکم گیج شدم. ازون جایی که اسمای زیادی شنیدم که کار پایگاه داده رو انجام میدن ولی نمیدونم کدومش به دردم میخوره و باهاش توی آندروید میتونم کار کنم. مثلا : sql server - mysql - sqlite - oracle ...
    با sql server کار کردم اما طبیعتا این دیتابیس باید یه ویژگی داشته باشه که برنامه ی گوشی بتونه اونو بخونه.
    یعنی حتما باید روی فضای وب آپلود کنم و از web service استفاده کنم ؟

بزارید واضح تر بگم ... فرض کنید الان من کد insert دیتابیس رو نوشتم توی pc ... خب طبیعتا دیتابیس sql server من توی کامپیوتر ذخیره شده. حالا همین برنامه م رو میخوام روی تبلتم که آندرویده تست کنم دیگه دسترسی به دیتابیس نداره. بنابراین باید روی فضای وب آپلود بشه ؟ یعنی کلا دیتابیس رو که میسازم باید تو وب آپلود کنم.

ممنون میشم یکم راهنمایی کنید تو این زمینه.
    و اینکه اصلا تفاوت sql server و sqlite چیه ؟!

کاربر دائمی آواتار 1485159
    محل زندگی
    NULL

نقل قول: پایگاه داده در آندروید ؟!

برای موبایل از
    sqlite استفاده میشه که فایل دیتابیس کنار خود برنامه قرار میگیره و به صورت آفلاین در دسترس هست.

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

نقل قول نوشته شده توسط 1485159 مشاهده تاپیک
    برای موبایل از
    sqlite استفاده میشه که فایل دیتابیس کنار خود برنامه قرار میگیره و به صورت آفلاین در دسترس هست.
    یعنی SQLite یه دیتابیس آفلاینه ؟
    اگه برنامه ی من آنلاین باشه و اطلاعات به صورت آنلاین ذخیره بشن مثل خیلی از برنامه ها که میریم توش ثبت نام میکنیم، در این صورت باید وب سرویس باشه ؟

محل زندگی
    NULL

یعنی SQLite یه دیتابیس آفلاینه ؟
    SQLite is not a client–server database engine. Rather, it is embedded into the end program
    اگه برنامه ی من آنلاین باشه و اطلاعات به صورت آنلاین ذخیره بشن مثل خیلی از برنامه ها که میریم توش ثبت نام میکنیم، در این صورت باید وب سرویس باشه ؟
    آره دقیقا.

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

نقل قول نوشته شده توسط 1485159 مشاهده تاپیک
    آره دقیقا.
    مرسی داداش.

حالا اگه قرار باشه وب سرویس باشه، پس فرقی نداره دیتابیس من SQL SERVER باشه یا ORACLE ? چون هر چی میسازیم آپلود میکنیم و با کدهای مخصوص اون توی جاوا ارتباط برقرار میکنیم ... درسته ؟

من اگه بخوام برنامه م حداکثر 30.000 تا عضو داشته باشه، SQL SERVER جواب میده ؟

MySQL چیه ؟

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

بسته به اینکه از کدوم زبان برنامه نویسی سمت سرور استفاده می کنید و سیستم عامل سرور چی باشه، انتخاب های متفاوتی برای دیتابیس دارید.

هرکدوم از دیتابیس هایی که اسم بردید رو اگر استفاده کنید، ساخته شدن تا روی دیتاهای زیاد هم جواب بدن، اصولاً مقیاس هزار اصلاً مطرح نیست. نگران این مورد نباشید.

محل زندگی
    NULL

حالا اگه قرار باشه وب سرویس باشه، پس فرقی نداره دیتابیس من SQL SERVER باشه یا ORACLE ? چون هر چی میسازیم آپلود میکنیم و با کدهای مخصوص اون توی جاوا ارتباط برقرار میکنیم ... درسته ؟
    شما با دیتایس سمت سرور کار میکند. پس از هر پایگاه داده ای که در زبان سمت سرورتون قابل استفاده باشه میتونید استفاده کنید.
    اصلا مهم نیست که سرور شما با چه زبان یا دیتابیسی کار میکنه. اپلیکیشن شما با وبسرویس از طریق http در ارتباط خواهد بود. پس زبان یا دیتابیس سمت سرور برای اپلیکیشن اصلا مهم نیست.

من اگه بخوام برنامه م حداکثر 30.000 تا عضو داشته باشه، SQL SERVER جواب میده ؟
    30.000 که عددی نیست.

MySQL چیه ؟

https://en.wikipedia.org/wiki/MySQL

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    بسته به اینکه از کدوم زبان برنامه نویسی سمت سرور استفاده می کنید و سیستم عامل سرور چی باشه، انتخاب های متفاوتی برای دیتابیس دارید.

هرکدوم از دیتابیس هایی که اسم بردید رو اگر استفاده کنید، ساخته شدن تا روی دیتاهای زیاد هم جواب بدن، اصولاً مقیاس هزار اصلاً مطرح نیست. نگران این مورد نباشید.
    ممنون. آخه یادمه یکی از همکارام مجبور شدن وسط کار دیتابیس شون رو از sql ببرن روی oracle بخاطر همین پرسیدم. البته یادم نیس دقیقا سر چی بود. فقط یادمه میگفت sql دیگه جواب نمیداد

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

س از هر پایگاه داده ای که در زبان سمت سرورتون قابل استفاده باشه میتونید استفاده کنید.
    خیلی ممنون از راهنمایی مفید تون.

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

این چند روز خیلی مطالعه کردم در مورد پایگاه داده های مختلف، واسه اینکه برای کارم از چه پایگاه داده ای استفاده کنم.
    به یه نتایجی رسیدم که گفتم مطرح کنم و دوستان لطف کنن ببینن نتایج من صحت داره یا نه.

اول از همه دوباره بگم من میخوام یه برنامه ی آندروید طراحی کنم که Client-Server باشه و هر کسی که برنامه م رو توی گوشی ش نصب میکنه بتونه عضو بشه و این اطلاعات روی دیتابیس سرور من ذخیره بشه.

من یکم بین انتخاب SQL Server - MySQL - SQLite گیج بودم و در این مورد مطالعه کردم و به این نتایج رسیدم :

SQLite : اگه دنبال پایگاه داده ای هستم که کلاینت سرور نباشه و برنامه ی من فقط قراره یه پایگاه داده ی آفلاین برای خودش داشته باشه که سیستم عامل آندروید بتونه بهش دسترسی پیدا کنه و اطلاعات رو بخونه باید از این دیتابیس استفاده کنم. این دیتابیس قابلیت آنلاین بودن نداره.

MySQL و SQL Server : بر خلاف تصورم که فک میکردم مای اس کیو ال یه برنامه ی پایگاه داده ی ساده س اما متوجه شدم که رقیب سرسختی برای SQL Serverـــه ... من میتونم از هر دوی این پایگاه داده استفاده کنم برای برنامه م اما برنامه ی من نمیتونه توی سیستم عامل آندروید به صورت مستقیم به این پایگاه داده ها دسترسی پیدا کنه (بر عکس SQLite) و باید از وب سرویس استفاده کنم.

دوستان ممنون میشم بگید من به نتایج درستی رسیدم یا نه.

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

سوالی هم در مورد وب سرویس داشتم.

اینکه چه جوری باید یه وب سرویس درست کرد ؟ باید هاست خریداری کنیم و بعد فایل پایگاه داده رو روی هاست آپلود کنیم ؟
    اینکه فقط فایل ش آپلود شه که جواب نمیده ؟ یعنی باید برنامه ی مربوطه ش رو نصب کرد ؟ مثلا SQL SERVER هم روی دستگاه سرور باشه و رو دستگاه هم باید ویندوز سرور نصب باشه ؟
    چقد هزینه داره ؟

شما به نتایج اصولی و درست رسیدین، منم غیر اصولی هاشو میگم :)

نقل قول نوشته شده توسط 3Dmajid مشاهده تاپیک
    این دیتابیس قابلیت آنلاین بودن نداره.
    چرا با این دیتابیس هم میشه ارتباط آنلاین داشت، ولی خب هر چیزی رو بهر کاری ساختن.

برای برنامه م اما برنامه ی من نمیتونه توی سیستم عامل آندروید به صورت مستقیم به این پایگاه داده ها دسترسی پیدا کنه (بر عکس SQLite) و باید از وب سرویس استفاده کنم.
    میشه بدون وب سرویس هم بهش متصل شد ولی امنیت این کار یجورایی زیر صفر هست.

محل زندگی
    تهران/شهرزیبا

چرا با این دیتابیس هم میشه ارتباط آنلاین داشت، ولی خب هر چیزی رو بهر کاری ساختن.
    به نظر شما واسه پایگاه داده ی برنامه م بهتره از Mysql استفاده کنم یا sql server ? البته فک نمیکنم تفاوت چندانی داشته باشه.

به نظر شما واسه پایگاه داده ی برنامه م بهتره از Mysql استفاده کنم یا sql server ? البته فک نمیکنم تفاوت چندانی داشته باشه.
    بهتر بودن رو نمیدونم ولی معمولا بسته به زبانی که سمت سرور کار میکنید انتخاب میشه، برای php از MySQL استفاده میشه (خودم اینو میپسندم).

تاپیک های مشابه

1. پایگاه داده در برنامه نویسی آندروید - Sqlite Concepts
    نوشته شده توسط xlovekiller در بخش Android Studio
    پاسخ: 10
    آخرین پست: جمعه 11 مرداد 1392, 01:42 صبح
  2. پایگاه داده ها در آندروید
    نوشته شده توسط zzyaser در بخش Android Studio
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 05 شهریور 1391, 14:05 عصر
  3. بهترین پایگاه داده برای vb
    نوشته شده توسط mohsen1360 در بخش VB.NET
    پاسخ: 7