نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: میشه از بوت استرپ انگلیسی "چپ چین" برای تارنمای فارسی "راست چین" بهره برد؟

میشه از بوت استرپ انگلیسی "چپ چین" برای تارنمای فارسی "راست چین" بهره برد؟

درود
    تارنمای بوت استرپ فارسی
    http://rbootstrap.ir/
    از نسخه قدیمی تر نسبت به سایت اصلی خود بوت استرپ استفاده میکنه که نشونیش اینه
    http://getbootstrap.com/

به این خاطر میخوام نسخه بروزتر رو بکار بگیرم اما هنوز نمی دونم میشه واسه سایت های فارسی بصورت راست چین تنظیمش کرد یا نه؟
    یه پرسش دیگه هم داشتم من بیشتر انگیزم از بکار گیری بوت استرپ همین مزیت ریسپانسیو بودنشه و نمی خوام سایتی که طراحیم میکنم شبیه سایت های دیگه م

نقل قول: میشه از بوت استرپ انگلیسی "چپ چین" برای تارنمای فارسی "راست چین" بهره برد؟

اره میشه..اصلا نیازی نیست از نسخه راست چین استفاده کنی..
    توی بلاگم یه سری آموزش ضبط کردم ..میتونی ببینی saeedd.blog.ir کلی نکته از بوت استرپ و مبحث ریسپانسیو گفتم

نقل قول: میشه از بوت استرپ انگلیسی "چپ چین" برای تارنمای فارسی "راست چین" بهره برد؟

سپاس از آموزش خوبت دوست گرامی!
    اما یه مساله همیشه واسه من وجود داره که بخاطرش هیچ وقت از ویرایش گراهایی مانند براکت یا نوت ++ یا حتی فتوشاپ برای طراح قالب تارنمام الارقم راحت تر بودن کار باهاشون استفاده نمیکنم،بخصوص با افزونه امت که شما در براکت ازش استفاده میکندی واقعا طراحی قالب تندتر انجام میشه
    من تاربرنما هام رو با asp.net mvc پیاده سازی میکنم و به طبع از ویژوال استودیو استفاده میکنم و همونجور که میدونی در ام وی سی شما بسیاری از کدهای سمت سرور رو توی خود پیج می نویسی ، واسه همین من حتی برای طراحی قالب و کد نوشتن سی اس اس ها و جی کوئری ها هم فقط از محیط ویژوال استودیو استفاده میکنم .البته نه اینکه بصورت موازی طراحی قالب و کدنویسی سرور رو انجام بدم !! نه.منم اول قالب تارنما رو طراحی می کنم بعد کدنویسی رو انجام میدم .ولی خب راستش نمی دونم چجوری تو براکت قالب رو طراحی کنم بعد قالب رو بارم به محیط ویژوال استودیو ،مثلا کپی پیست کردن راه منطقیه؟ کلا تا جاییکه من آموزش های گوناگون دیدم اوناییکه با نرم افزارهایی مثه براکت و نت++ و فتوشاپ و ... نمای سایت رو طراحی میکنند پی اچ پی کار هستند وگرنه تاجایی که من دیدم سی ای اس پس کارهای سی شارپی تو همون ویژوال استودیو همه کارها رو انجام میدن"البته گمون کنم"

کاربر دائمی آواتار amirali0079
    محل زندگی
    تهران

ویژوال استدیو نرم افزار قدرتمندی هست چرا میخواین با برنامه های ساده تر مثله brackets یا notepadd++ کار کنین ؟ اگه میخواین با emmet کار کنین فکر کنم پلاگینش واسه VS هست یه سرچ کنین به احتمال بالا داره

تارنما دیگه چیه؟ میشه توضیح بدید . تار نمایش میده؟ یا تار نشون میده. آخه دو تا تار داریم . یکیش منظور تاریکه یکیش هم همونکه عنکبوت درست می کنه . واقعا مساله گیج کننده ایه . اصن رفتم تو فکر بد جوری.

نقل قول نوشته شده توسط HttpRequest مشاهده تاپیک
    تارنما دیگه چیه؟ میشه توضیح بدید . تار نمایش میده؟ یا تار نشون میده. آخه دو تا تار داریم . یکیش منظور تاریکه یکیش هم همونکه عنکبوت درست می کنه . واقعا مساله گیج کننده ایه . اصن رفتم تو فکر بد جوری.
    دوست برادر
    تارنما برابر فارسی همون وب سایته! خدایی نمی دونستی؟!
    من تا جایی که بتونم تلاش میکنم تو نوشته هام از برابرهای فارسی بهره ببرم و قبول ندارم بکارگیری واژه های انگلیسی نشونه کلاس یا دانش بیشتر !!!

استفاده از کلمات انگلیسی کلاس گذاشتن نیستا...یه سری چیزا واقعا واژه ی انگلیسیش جا افتاده و اصلا ربطی به این قضیه کلاس گذاشتن نداره..مثلا شما وقتی میخای بری یه جا ویندوز نصب کنی میگی اومدم پنجره ها نصب کنم؟ پس بعضی جاها واقعا معنی نداره فارسی به کار ببرین

نقل قول نوشته شده توسط pro_man مشاهده تاپیک
    استفاده از کلمات انگلیسی کلاس گذاشتن نیستا...یه سری چیزا واقعا واژه ی انگلیسیش جا افتاده و اصلا ربطی به این قضیه کلاس گذاشتن نداره..مثلا شما وقتی میخای بری یه جا ویندوز نصب کنی میگی اومدم پنجره ها نصب کنم؟ پس بعضی جاها واقعا معنی نداره فارسی به کار ببرین
    یه سری واژه ها بله !
    اما نه واژه متداولی مثه تارنما که گمون کنم هر کسی فقط چند ماه تو حوضه فناوری بوده باشه بیگمان این واژه رو شنیده! ویندوز کجا و وبسایت کجا؟

تو برنامه کافه فناوری شبکه چهارسیما طرف بعنوان کارشناس مثلا برابر فارسی واژه ریسپانسیو رو که میشه واکنشگرا یادش نمیاد تابلو داره ادا درمیاره بعد مجری مجبور میشه روبه بیننده ها بگه منظور از ریسپانسیو همون واکنشگراست!
    خب خداوکیلی یعنی کسی که خیر سرش بعنوان کارشناس مهمون هستش برابر ریسپانسوی که اتفاقا بسیار خوب هم جا افتاده و و واژه مناسبی هم هست رو نمیدونه؟!! تابلو که میخواد کلاس بزاره دیگه

خلاصه منو شمایی که تو بستر فناوری اطلاعات داریم کار میکنیم بسیار بیش از کسای دیگه تو صدمه زدن به زبان فارسی مسئولیم ! یکی بخاطر اصرار بیجا برای بکار گیری واژه هایی که برابر مناسب فارسی شون جا افتاده مانند رایانه،تارنما،رایانامه،بد افزار و ... و یکی هم برابرسازی صرفا واژه به واژه واسه یه سری از واژه های انگلیسی که این دیگه نوبر شه که از دید من تو اینجور جاها برابرسازی نشه خیلی خیلی سنگین تره ! مثه همین Augmented Reality که اومدن خیر سرشون برابرسازی کردن گذاشتن واقعیت افزوده!!

تاپیک های مشابه

1. میشه از بوت استرپ انگلیسی "چپ چین" برای تارنمای فارسی "راست چین" بهره برد؟
    نوشته شده توسط پروگرامنویس در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: جمعه 26 تیر 1394, 23:57 عصر
  2. سوال: راست چین کردن بوت استرپ
    نوشته شده توسط esmaeilbf در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 09 بهمن 1392, 21:41 عصر
  3. پاسخ: 2
    آخرین پست: جمعه 22 شهریور 1392, 12:48 عصر
  4. پاسخ: 2
    آخرین پست: شنبه 12 مرداد 1392, 11:51 صبح
  5. سوال: مشکل در "استفاده از Session برای نمایش و عدم نمایش کنترلها"
    نوشته شده توسط hamid1988 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 17 اسفند 1388, 22:27 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید