نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: شبکه کردن یک نرم افزار ساده

شبکه کردن یک نرم افزار ساده

سلام دوستان

یه نرم افزار دفتر چه تلفن ساده دارم و الان تموم شده و گیر دادن که باید بصورت Lan شبکه باشه و من اصلا اطلاع ندارم در این خصوص.

می خواستم بدونم از ابتدا من واسه شبکه کردن نرم افزار باید چیکار کنم وبه راه حل ساده رو بگید .

اما الان چند تا سورس گیر اوردم و به هر بدبختی بود شبکه کرد اما بصورت ....

تیکه کد اتصال به بانک رو مسیر شبکه دادم و مشکلی هم نداره و هر دو سیتسم کار میکنه مشکلی نداره فقط نشون میده اطاعات رو اما زمانی که از سیستم اصلی یا همون سرور من یه شحص جدید رو اضافه میکنم توی سیستم کلاینت حتما باید یک بار Refresh انجام بدم تا اون شخص که اضافه شده بیاد و نمی دونم باید چیکار کرد گفتن از تامیر استفاده کن که اصلا بدرد نخود.

می خواستم راه حلش رو بگید چطوری بدون اینکه سرور اطلاعات بفرسته و کلاینت بدون ریفرش اطلاعات رو نشون بده .

ممنون از همگی...

نقل قول: شبکه کردن بک نرم افزار ساده

اینکه شما در لحظه همه اطلاعات رو نمایش بدی کار درستی نیست .
    یه تکست باکس بزار واسه جست و جو به محض اینکه یه کلمه نوشته شد ،جست و جو انجام بشه ، اینجوری اخرین اطلاعات فرخوانی میشه .
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : پنج شنبه 21 آبان 1394 در 14:44 عصر

حالا از بحث جستجو بریم کنار من نمی خوام با جستجو این کار انجام بشه
    من می خوام به محض اینکه در هر کدوم از سیستم ها تغیراتی ایجاد شد سیستم اون یکی بتونه تغیرات رو ببینه .

سلام و درود

با استفاده از winsock بعد از هر تغییر در هر سیستم (ذخیره جدید، ویرایش، حذف و ...) یک دستور به سیستم دیگر بفرستید که بانک Refresh شود.

موفق باشید

کاربر دائمی آواتار kitcat_m18
    محل زندگی
    اداره - پشت میز کامپیوتر

نقل قول: شبکه کردن یک نرم افزار ساده

سلام
    تو سیستم های دسکتاپ این درخواست ها معقول نیست
    اما پیاده سازیش نشدنی هم نیست
    می تونی یه فیلد رو تو یه جدول بذاری و هر با که اطلاعاتی به دیتابیس اضافه میشه ساعت و یا حتی ID آخرین رکورد رو توش نگهداری کنی
    کلاینت ها هم مثلا هر 10 ثانیه یکبار برن مقدار این فیلد رو چک کنن و ببینن آیا با آخرین مقدار ذخیره شده در کلاینت برابر است یا خیر

این روش نشد؟:روی فرم یک کنترل تایمر بذاری واجرای تایمر را مثلا دوثانیه ای تعیین کنی و تو رویدادش دستور load کردن فرم رابذاری که هر دوثانیه یکبار اطلاعات جدید بانک, در جدولی که روی فرم برنامه هست(مثلا DataGridview) نمایش داده بشه.

کاربر جدید
    محل زندگی
    بندر عباس

نقل قول: شبکه کردن یک نرم افزار ساده

میتونی یک تایمر بزاری که اگر جمع رکوردهای نمایش داده شما که مثلا 100 تا هست در دیتابیس 101 تا بود رکوردها مجدد بررسی و ریفرش بشه حالا باز بستگی به نیاز خودت داره که تایمر رو روی چه زمانی تنظیم کنی اما هر چه دیرتر باشه بهتره مثلا هر ده ثانیه بررسی کنه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •