نمایش نتایج 1 تا 15 از 15

نام تاپیک: cpu usage 100 درصد است در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست

cpu usage 100 درصد است در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست

سلام دوستان
    cpu usage من در task magager 100 درصد است در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست
    در نت که گشتم نوشته بودند ویروس svchost است و با عوض کردن ویندوز و یک انتی ویروس درست میشه
    ولی من ویندوز را عوض کردم و انتی ویروس هم کسپر نصب کردم ولی هیچ فایده ای نداشت
    در ضمن توی سایت مایکروسافت نوشته بود که ویندوز هم svchost داره و اگر میخواهید بفهمید ویروس هست یا خیر ببینید در کدام فایل قرار داره که از من در system32 بود و نوشته بود این ویروس نیست .
    پس مشکل از چیه ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .

نقل قول: cpu usage 100 درصد است در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست

سلام

1. وارد پنجره Task manager بشوید.
    2. زبانه Process را باز کنید.
    3. از فهرست پردازه ها آن را که CPU بیشتری را اشغال کرده یا به اصطلاح مشکوک به نظر میرسه را انتخاب کنید.
    4. برروی آن کلیک راست کرده و سپس Open File Location را انتخاب کنید اگر آدرس فایل آدرس غیر معقول و یا مشکوک بود آن را حذف کنید.

برخی از ویروس ها نام یکی از پردازه ها را تقلید میکنند و برخی از آنها که خطرناک تر هستند پردازه مورد نظر را میخورند و خودشان را اجرا میکنند.
    اگه از نوع کم خطر باشه میشه به سادگی پاکش کرد ولی اگر از نوع دوم باشه شاید نیاز باشه که شما از آنتی ویروسهایی استفاده کنید که به شما اجازه Boot Time Scan را میدهند.
    آنتی ویروس Avast این امکان را دارد.

بهرحال اگر از پنجره زبانه Process پنجره Task Manager چیزی دست گیرتون نشد یک عکس ازش بگیرید و در اینجا قرار بدید تا بررسی کنیم.

مشکل اینه که هیچ کدوم مشکوک نیستند و file location هیچ کدوم بی ربط نیست.

سعی کنید به پردازه هایی که درصد بالاتری دارند خاتمه دهید و ببنید آیا دوباره 100 درصد میشه یا خیر. در ضمن زبانه Performance را نیز بررسی کنید. در صورت ممکن یک تصویر هم از آن زبانه قرار دهید.
    ممکنه سیستم عامل در شناسایی سخت افزار شما دچار مشکل شده باشه که احتمالش خیلی کم است .
    وضعیت کارکرد پردازنده را در حین روشن شدن سیستم تا بار شدن سیستم عامل بررسی کنید و ببینید که آیا واقعا کارکرد پردازنده به بالا هست یا خیر.

من ویندوزمو ابتدا مستقیم از 7 به 10 اپگرید کردم . بعد نتم مشکل داشت . یکی از دوستان دیدن گفتن cpu مشکل داره .
    من c را کامل فرمت کردم دوباره 10 نصب کردم . اما هنوز هم این مشکل cpu هست .

یکجا خواندم که یک بنده خدایی همین مشکل برایش پیش آمده بود وقتی که ویندوزش رو آپدیت کرد همه چیز درست شد. شما هم این کار را بکنید به احتمال زیاد نتیجه میده.
    احتمال نقص پردازنده تقریبا به 0 نزدیکه چون اگه پردازنده مشکل داشته باشه کل سیستم مختل میشه.

کاربر دائمی آواتار #target
    محل زندگی
    استان گلستان

دو تا آنتی ویروس همزمان ‌؟

نقل قول نوشته شده توسط #target مشاهده تاپیک
    دو تا آنتی ویروس همزمان ‌؟
    با یکی مشکل بود با دو تا هم مشکل هست ... پس ربطی به دو تا انتی ویروس نداره
    در ضمن چون جایی خوندم کسپر ممکنه ویروس را شناسایی کنه نصبش کردم

من ویندوز 10 را تازه نصب کردم . اخه چی را اپدیت کنم . سی را هم فورمت کردم .

نقل قول نوشته شده توسط Azar.099 مشاهده تاپیک
    من ویندوز 10 را تازه نصب کردم . اخه چی را اپدیت کنم . سی را هم فورمت کردم .
    ممکنه مشکل از سیستم عامل شما باشه (به احتمال زیاد)‌ دنبال گزینه Windows Update Tools یا همچنین چیزی باشد.
    و سعی کنید سیستم عاملتان را به روز رسانی کنید.به روز رسانی ربطی به نسخه ویندوز شما نداره یک سری اشکالات و ایرادات شناسایی شده توسط مایکروسافت از
    طریق به روز رسانی برطرف میشود.

نقل قول نوشته شده توسط reza_noei مشاهده تاپیک
    ممکنه مشکل از سیستم عامل شما باشه (به احتمال زیاد)‌ دنبال گزینه Windows Update Tools یا همچنین چیزی باشد.
    و سعی کنید سیستم عاملتان را به روز رسانی کنید.به روز رسانی ربطی به نسخه ویندوز شما نداره یک سری اشکالات و ایرادات شناسایی شده توسط مایکروسافت از
    طریق به روز رسانی برطرف میشود.
    سیستم من اپدیت هست .

تو نت جستجو کنید و نحوه ورود به Safe Mode در ویندوز 10 را یاد بگیرید. اگر ویروسی وجود داشته باشه در safe mode فعال نمیشه.

ویندوز قبلی شما هم این مشکل را داشته یا خیر ؟

میدونم اینکارم بی ربط به این تاپیکه ولی ممنون میشم اگر احیانا کسی درباره مک بوک اطلاعات داره جواب سوال منو توی تاپیک زیر بده
    https://barnamenevis.org/showthread.p...23#post2255523

کاربر دائمی
    محل زندگی
    به جبر روزگار تهران هستم.

نقل قول نوشته شده توسط Azar.099 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    cpu usage من در task magager 100 درصد است در حالیکه هیچ برنامه ای در حال اجرا نیست
    در نت که گشتم نوشته بودند ویروس svchost است و با عوض کردن ویندوز و یک انتی ویروس درست میشه
    ولی من ویندوز را عوض کردم و انتی ویروس هم کسپر نصب کردم ولی هیچ فایده ای نداشت
    در ضمن توی سایت مایکروسافت نوشته بود که ویندوز هم svchost داره و اگر میخواهید بفهمید ویروس هست یا خیر ببینید در کدام فایل قرار داره که از من در system32 بود و نوشته بود این ویروس نیست .
    پس مشکل از چیه ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .
    سلام بر شما.
    واقعیتش اینه وقتی دلیل چیزی رو نمی دونیم مجبور میشیم سریع بگیم ویروسه دقیقا مثل این دکترهای خاک تو سر که وقتی دلیل بیماری رو نمی دونن میگن این ریشه در وراثت داره!!
    میگی آقا موهام چرا داره میریزه؟ میگه بابات کچله. میگم بابام اندازه یه جنگل مو داره. میگه داییت کچله، میگم : نه، میگه عموت چی؟ بازم میگم نه. میگه پدر بزرگ، و وقتی مرتبا میگی نه، آخرش میگه اجدادت کچل بودن. ما هم با کمال میل می پذیریم
    اما جواب سوال شما رو میخوام به شیوه جامعه دکتری بدم. پس خوب دقت کن شاید جواب سوالت، ریشه در روز اول خرید لپ تاپت باشه
    از شوخی بگذریم ممکنه بخاطر ویروسی باشه که پروسس اون بصورت hidden در حال فعالیت است. یه آنتی ویروس آپدیت شده معتبر مثل همون کسپر پدر سوخته اگه آپدیت باشه خوبه. پدر سوخته بخاطر اینکه هیچوقت به یک روس اعتماد نکن . و البته در حالت بوت اگه اسکن کنی که خیلی بهتره.
    ممکنه سی پی یوی شما دچار مشکل شده باشه (نترس احتمالش زیاد نیست مخصوصا اینکه ویندوز 7 هیچ مشکلی نداشته و بخاطر کوچ به ویندوز 10 این مشکل رو داری).
    ممکنه بخاطر ناسازگاری نسخه های تازه منتشر شده ویندوز 10 با سخت افزار و از جمله cpu باشه. واقعیتش اینه مایکروسافت با رایگان کردن ویندوز 10 خیلی ها رو وسوسه نصب ویندوز 10 کرد که موجب شد سیستم عاملی که هنوز راه داره تا به پایداری کامل برسه رو بر روی اونها تست کنه!. تا قبل از ویندوز 10 خیلی ها یه مدت صبر میکردن تا ویندوز نتیجه کارش رو پس بده بعدش برن سر وقتش (و البته یک کرک خوبم واسش بیاد). ولی چه کنیم ندید بدیدیم و ویندوز قانونی ندیدیم مواردی رو هم از دوستام شنیدم که ویندوز 10 با سخت افزار سیستمشون ناسازگار بوده. یا باید برگردی به همون ویندوز 7 نازنین یا باید صبر کنی شاید آپدیتی ارائه بشه و مشکل رفع بشه (البته اگه مشکل به این دلیل باشه).
    مورد بی ربط دیگه ای که شخصا دیدم خراب بودن باطری بوده (البته اگه لپ تاپ هست که ظاهرا مال شما PC هست) یک باطری که عمرش رو کرده بود به یک لپ تاپ وصل بود که میزان cpu رو بدون اینکه پروسس حاصی در حال اجرا باشه 100 نشون میداد (واقعا نمیدونم چرا و اگه بخوام کم نیارم و حتما دلیلی رو واسش ذکر کنم به شیوه جامعه دکتری بهت میگم مطمئنا مشکلش ارثی بوده یا اینکه شارژرت استاندارد نبوده یا برق شهری نوسان داشته به باتری صدمه زده. این آخری رو چه باحال اومدم حالا بیا اثبات کن برق نوسان نداشته ).

سلام بر شما.
    واقعیتش اینه وقتی دلیل چیزی رو نمی دونیم مجبور میشیم سریع بگیم ویروسه دقیقا مثل این دکترهای خاک تو سر که وقتی دلیل بیماری رو نمی دونن میگن این ریشه در وراثت داره!!
    میگی آقا موهام چرا داره میریزه؟ میگه بابات کچله. میگم بابام اندازه یه جنگل مو داره. میگه داییت کچله، میگم : نه، میگه عموت چی؟ بازم میگم نه. میگه پدر بزرگ، و وقتی مرتبا میگی نه، آخرش میگه اجدادت کچل بودن. ما هم با کمال میل می پذیریم
    سلام

آقا ادبیاتت خیلی جالبه خوشم اومد

ولی اینجا کسی نگفت حتما ویروسه، اگه به ارسال ها نگاه کنی دقیقا مثل پاسخ شما گام به گام جلو رفتیم، دکتر جان

در مورد دکتر ها هم باید بگم که دکتری مثل شغل ما مهندسی نه طبابت مثلا چند نفر رو گیر میارن سرما خورده نفری یه زهر مار میدن به خورشون هرکسی زنده موند به بقیه از اون زهر نسخه میدن.

ولی طب اصیل ما بر خلاف دارو یابی روی علت یابی بنا شده دانشجوی فعال تا این حال دیده بودید ؟ انقدر یکمی هم طبابت بلدم

با سلام
    لپتاپ من هم دو گذینه virtual machine worker process و vmmem به ترتیب 20و10
    درصد از cpu رو گرفته به نظر شما این عادیه؟

تاپیک های مشابه

1. مشکل بالا رفتن usage cpu تا 100 درصد در استفاده از IdTcpClient
    نوشته شده توسط rayangostar_co در بخش توسعه نرم افزارهای تحت شبکه
    پاسخ: 5
    آخرین پست: چهارشنبه 25 تیر 1393, 11:17 صبح
  2. نوشتن حلفه بی نهایت با 100% شدن cpu usage
    نوشته شده توسط mahdi.manian در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 20
    آخرین پست: دوشنبه 21 اسفند 1391, 19:16 عصر
  3. حرفه ای: از کجا متوجه شویم که برنامه ای در حال اجرا شدن است (مثلا ورد)
    نوشته شده توسط alexmcse در بخش C#‎‎
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 21 اسفند 1391, 13:29 عصر
  4. بستن یک برنامه که در حال اجرا توسط کلاینت های شبکه است
    نوشته شده توسط OCTAGON در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 9
    آخرین پست: سه شنبه 21 آبان 1387, 00:16 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید