نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: راهنمایی در انتخاب گرایش کارشناسی ارشد

راهنمایی در انتخاب گرایش کارشناسی ارشد

از گرایش های زیر کدام بازار کار بهتری دارند؟

گرایش امنیت اطلاعات
    گرایش مدیریت سیستم‌های اطلاعاتی
    گرایش طراحی و تولید نرم‌افزار
    گرایش تجارت الکترونیک

ممنون

نقل قول: راهنمایی در انتخاب گرایش کارشناسی ارشد

در ایران رشته ها بازاری ندارند گرایش ها که بماند.

کاربر دائمی آواتار #target
    محل زندگی
    استان گلستان

هر کدام که راحت‌تر و سریع‌تر می‌توان فارغ‌التحصیل شد.

سلام
    توی ایران،بازار کار برای انتخاب رشته ارشد چندان مطرح نیست مگر اینکه بخوایین میزان تقاضا برای هیئت علمی شدن رو در نظر بگیرین. ارشد و دکترا بیشتر زمینه پژوهشی دارند و اینجا هم که پژوهش کاربرد چندانی نداره. پس بنظرم بهتره برای ارشد به دنبال علاقه خودتون باشین که اگر علاقه نداشته باشین، تحقیق و پژوهش هم براتون سخت خواهد بود.

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

دوستان وقتی چیزی نمیدونید لطفا هی نگید توی ایران این طور، توی ایران اون طور...

گرایش نرم افزار یک مقدار اشباع شده
    و گرایش تجارت الکترونیک هنوز فرهنگش درست جا نیافتاده ولی آینده خوبی میتونه داشته باشه
    اما دوتای بالایی گرایشهای بسیار مفید و مهمی هستند
    برای مثال شرکت ها و سازمان هایی هستند که کار امنیت دیتا و فضای تبادل اطلاعاتشون رو به شرکت ها و اشخاص متخصص این کار میسپارن و در این موارد هزینه های زیادی هم انجام میدن
    یکی از دوستان من یه همچین شرکتی رو راه اندازی کرده و الان خیلی از بانک ها و ادارات مشتری اون هستند و پول های کلانی برای بهینه سازی دیتا و همچنین برقراری امنیت خرج میکنن

محل زندگی
    در قلب دوستان

در ضمن میتونید در صورت انتخاب رشته های فوق برای ثبت شرکت های دانش بنیان اقدام کنید

دوستان وقتی چیزی نمیدونید لطفا هی نگید توی ایران این طور، توی ایران اون طور...
    ببخشید نمیدونستم افراد بسیار مطلع تری اینجا حضور دارند... این کارایی که شما برای این گرایشا فرمودید رو هر فارغ التحصیل کارشناسی هم با دوره دیدن میتونه کاملا تخصصی انجام بده و نیازی به ادامه تحصیل و انتخاب گرایش نداره...وقتی صحبت از ارشد هست، یعنی یک دوره میانی برای ورود به دکترا...که این دوره میانی ماهیتش آمادگی و آشنایی با نحوه پژوهش و تحقیق هست...این کارای شرکتی تخصصی هم که گفتین نیازی به تحقیق و پژوهش آکادمیک نداره و با دوره های خوب و تخصصی با همون مدرک کارشناسی هم میشه یاد گرفت و کسب درآمدهای آنچنانی کرد...همونطور که خیلیا رو میشناسم.

در ضمن، شرایط تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا توی ایران متفاوت از شرایطی هست که حاکم بر بازار کاره. لطفا این دو مورد رو قاطی نکنین هرگز....

محل زندگی
    در قلب دوستان

دکتر بودن با لیسانسه بودن یک فرق هایی داره که تا در اون مقطع نباشید نمیشه متوجه اون تفاوت ها بشید. هرچقدر هم که تجربه کاری داشته باشید...

کاربر دائمی آواتار masoud_pnu
    محل زندگی
    کرمانشاه

من کارشناسی ارشد نرم افزار دارم.قزوین بودم(باراجین).برای کار عملی اگر منظورتونه که واقعا کاربری نداره.مطالب کارشناسی در سطحی بالاتر بررسی میشن.بیشتر بنظرمن ارشد وقتی خوبه که قصد داشته باشید ادامه بدید و به فکر تدریس باشید.وگرنه برای یه برنامه نویس چندان کاربردی نداره..جناب golbafan هم یه مقدار آرمان گرایانه مطرح کردن مسئله رو..اینجوریام نیست.شاید از بین 10هزارنفر،یکی بتونه اینجور کاری رو استارت بزنه.داشتن مدرک خوبه.اما همه چیز نیست.من تازه کارشناسی رو گرفته بودم،پایان نامه و سمینار ارشد انجام میدادم!!سعی کنید هدفتون رو مشخص کنید.

بنظر من اگه توی یه مارکت خاص بتونین خودتون رو نشون بدین،نرم افزار میتونه گزینه خوبی باشه.ولی مشکل اینجاست که داخل مارکت ها هم متاسفانه پارتی بازی میشه.
    لذا درصورتی این رشته میتونه بازار کار خوبی داشته باشه که اپلیکیشنتون رو در مارکت جهانی گوگل پلی بذارین ک متاسفانه فعلا کشور عزیز مارو پشتیبانی نمی کنه.

تاپیک های مشابه

1. راهنمایی برا انتخاب یه موضوع خوب برا پایان نامه کارشناسی ارشد نرم افزار
    نوشته شده توسط a654321 در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 04 دی 1391, 18:36 عصر
  2. سوال در مورد انتخاب رشته ی کارشناسی ارشد
    نوشته شده توسط ehsankh در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 10 خرداد 1391, 11:20 صبح
  3. کمک در انتخاب پروژه کارشناسی ارشد
    نوشته شده توسط ehsan248 در بخش تحصیلات دانشگاهی مرتبط با نرم افزار
    پاسخ: 0