نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: Rational XDE Modeler کجا هست؟

Rational XDE Modeler کجا هست؟

من Rational Rose Enterprise Edition را نصب کردم ولی قسمت Rational XDE Modeler را توی بخش های نصب شده ندیدم. آیا XDE را باید جداگانه بگیرم یا با همین مجموعه هست؟

بله، XDE را باید جداگانه تهیه کنید (همراه با Rational Suite 2003 نیست)، توجه داشته باشید که دو نسخه جداگانه از XDE برای دو پلتفرم Java و .Net ارائه شده است.
    با تشکر،

من با XDE کار کردم البته تفاوتهایی زیادی با Rose rational Suite دارد آیا اطلاعاتی در زمینه XDE دارید تا جایی که میدونم برای .net مناسب است و تولید کد انجام میدهد
    اما نمیدونم از این کدها میشه استفاده کرد؟
    آیا آموزشی از XDE وجود دارد؟ بسیار متفاوت از Rose rational Suite است کمی مشکلتر است.

نقل قول نوشته شده توسط azam2005
    من با XDE کار کردم البته تفاوتهایی زیادی با Rose rational Suite دارد آیا اطلاعاتی در زمینه XDE دارید تا جایی که میدونم برای .net مناسب است و تولید کد انجام میدهد
    اما نمیدونم از این کدها میشه استفاده کرد؟
    آیا آموزشی از XDE وجود دارد؟ بسیار متفاوت از Rose rational Suite است کمی مشکلتر است.
    همانطور که اشاره کردید تفاوت‌های زیادی در نحوه استفاده با Rose دارد، ولی بخش مهمی از کارکردهای Rose (ترسیم مدل‌های UML و تولید کد) را می‌توان با استفاده از آن انجام داد.
    قطعا کد تولید شده برای تولید قابل استفاده خواهد بود (البته نسخه .net فقط برای بر روی VS.net 2003 و 2002 کار می‌کند).
    راهنمایی که همراه با خود ابزار است - برای شما که تجربه کار با Rose را هم دارید- کافی خواهد بود.
    سعی کنید دستورالعمل‌های Help آن را استفاده کنید بجای آنکه سعی کنید راهی برای انجام کارها همانند Rose پیدا کنید.

سلام
    آیا نسخه جدیدتر از XDe که از UML2.0 پشتیبانی کند ؟

مدیر بخش آواتار whitehat
    محل زندگی
    شیراز
    XDE که بر روی vs.2003 نصب می شود uml 2.0 را Support می کند ، نیازی به نسخه جدید تر نیست.
    To follow the path:
    Look to the master
    Follow the master
    Walk with the master
    See through the master
    Become the master

نقل قول نوشته شده توسط whitehat
    XDE که بر روی vs.2003 نصب می شود uml 2.0 را Support می کند ، نیازی به نسخه جدید تر نیست.
    البته بطور کامل از uml 2.0 پشتیبانی نمیکند (در واقع اون موقع که XDE2003 عرضه شد، بحث‌های مربوط به UML 2.0 تازه شروع شده بود و همانطور که میدانید هنوز هم نسخه نهایی و رسمی تمام استاندارهای آن ارائه نشده است:

XDE 2003 برخی امکانات مشابه UML2.0 را دارد (مانند حاشیه نویسی بهتر برای Sequence Diagram) ولی همانطور که گفتم نه بطور کامل (بعنوان مثال نوشتار استاندارد UML2 برای تعریف loop و یا If-then-else بر روی یک sequence diagram را ندارد، یا بطور کلی امکان طراحی timing diagram را ندارد).
    XDE 2003 حتی UML 1.x را هم بطور کامل پشتیبانی نمی‌کند (امکان رسم Collaboration Diagram ندارد).
    ولی ابزارهای جدید Rational مانند Rational Software Architect یا Rationa Software Modeler خیلی بهتر از UML 2.0 پشتیبانی می‌کنند که البته امکان تولید کد .net ندارند.
    آخرین ویرایش به وسیله smhoseyni : چهارشنبه 15 شهریور 1385 در 09:19 صبح

تاپیک های مشابه

1. نرم افزار rational rose...
    نوشته شده توسط s.panahi در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 16
    آخرین پست: پنج شنبه 30 دی 1389, 12:12 عصر
  2. فونت در Rational Rose
    نوشته شده توسط miimii در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 06 خرداد 1386, 10:00 صبح
  3. Rational
    نوشته شده توسط melina در بخش تحلیل و طراحی نرم افزار