مشاهده دست آورد نظرسنجی: نظرتون در مورد امکان موفقیت ایده

رای دهنده
15. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • نظری ندارم

2 13.33%
  • احتمال موفقیت زیاد

1 6.67%
  • احتمال موفقیت متوسط

3 20.00%
  • احتمال موفقیت کم

9 60.00%
نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: ایده کارخانه تولید اپلیکیشن

ایده کارخانه تولید اپلیکیشن

سلام
    واقعیتی که در بازار اپلیکیشن های فارسی هست اینه که کاربران از اپ های محتوایی استقبال خوبی می کنند و بر اساس عقل و منطق و بدون احساسات و تعصب باید رفت به سمتی که پول هست

حال اگر فرض کنیم ما بتوانیم در یک سال 300 اپلیکیشن محتوا محور که تولیدشون چندان سخت و زمان گیر نیست و البته با کیفیت و کاربردی در مارکت های ایرانی نظیر کافه بازار عرضه کنیم و اگر هر کدام 1000 دانلود منجر به خرید داشته باشند و هر خرید 800 تومان سود به ما بدهد ما در یک سال 240 میلیون تومان درآمد کسب خواهیم کرد

نظرتون در مورد این ایده و امکانسجی طرح چیست ؟

مخصوصا کسانی که تجربه فروش اپ در مارکت های ایرانی رو داشتن

نقل قول: ایده کارخانه تولید اپلیکیشن

خوبه!
    ولی این گفته مثل جریان اون چوپان است که یک کوزه روغن از شیر گرفته و بعد با فکر و خیال از فروش آن گوشفند میگیرند و گوشفند با زاییدن بیشتر میشوند و تا الی آخر که بچه دار میشود و .........
    در کل چیزی که گفتید خوب است تولید بیشتر و متنوع تا فروش آن بیشتر شود
    سعی کنید از کیفیت و محتوی کم نذارید و سعی کنید سبک و ساختار یکسان به همه نرم افزار ها بدید تا مشخص شود که محصول یک شرکت است

سلام.
    اینی که شما می فرمایید 300 اپلیکیشن در یک سال، باید خدمتتون بگم که از قرار سالی 365 روز شما اونوقت باید توی هر 1.21 صدم روز یه اپ تولید کنید که میشه هر 30 ساعت تقریبا یه اپلیکیشن. که این کار شدنی نیست به جز با تلاش تیم چندین نفره(مثلا حداقل 7-8 نفر). که توی این تیم هم باید تقسیم وظایف انجام بگیره، مثلا یکی مسئول آماده کردن محتوا باشه. یکی مسئول کدنویسی، یکی مسئول طراحی ظاهر برنامه، یکی مسئول تست و عیب یابی برنامه و چند تا مسئولیت دیگه که باید روش فکر بشه. بعد اینکه شما باید تبلیغات انجام بدید برای هرکدام از برنامه هاتون. که این هم هزینه ای دارد برای خودش. و بعدش اینکه شما فرض گرفتید از هرکدوم از 300 تا برنامه 1000 تا خرید صورت بگیره که به نظر من انجام این کار برای همه ی این برنامه خیلی سخت خواهد بود و به قول گفتنی کار حضرت فیله. بعد هم اینکه شما سود کل 240 میلیون تومانی در نظر گرفتید که باید 39 درصدش رو به بازار و مالیات بدید که بعد از کسر این مبلغ حدود 145 میلیون تومان برای شما خواهد ماند. بعد شما باید هزینه تبلیغات و هزینه های جانبی دیگرتون رو از این مبلغ کسر کنید که این هزینه ها هم برای هر اپ نباید بیشتر از 800 هزار تومن باشد. چون در غیر اینصورت تیمتون ضرر خواهد کرد. حالا به فرض هزینه ی تبلیغات هر اپ حدود 200 هزار تومن باشد.(چون استفاده از سیستم های تبلیغات رایگان می تونه کاربران رو اذیت کنه، شما فرض کنید هر 30 ساعت یه تبلیغ به تلگرام همه ارسال بشه خب می تونه بازدهی بدی داشته باشه پس بهترین روش استفاده از سیستم های تبلیغاتی مختلف هست که بالطبع هزینه هم خواهد داشت). با این حساب هزینه تبلیغات شما حدود 60 میلیون تومان خواهد شد. با کسر این مبلغ از 145 میلیون تومان، 85 میلیون تومان برای یک سال برای تیمی 8 نفره باقی خواهد ماند. که اگر به همه افراد به یک میزان حقوق داده شود هر شخص حدود 10.5 میلیون تومان بعد از 1 سال کار خواهد رسید. که با تقسیم به 12 ماه عایدی هر کس در یک ماه حدود 880 هزار تومان خواهد شد. که از این مبلغ هزینه های جانبی که در طول سال ممکن است به وجود بیاد کسر نشده. در کل به نظر من این ایده ریسک انجامش بالاست.

نقل قول نوشته شده توسط pbm_soy مشاهده تاپیک
    خوبه!
    ولی این گفته مثل جریان اون چوپان است که یک کوزه روغن از شیر گرفته و بعد با فکر و خیال از فروش آن گوشفند میگیرند و گوشفند با زاییدن بیشتر میشوند و تا الی آخر که بچه دار میشود و .........
    در کل چیزی که گفتید خوب است تولید بیشتر و متنوع تا فروش آن بیشتر شود
    سعی کنید از کیفیت و محتوی کم نذارید و سعی کنید سبک و ساختار یکسان به همه نرم افزار ها بدید تا مشخص شود که محصول یک شرکت است
    خیلی ممنون
    اگر ممکنه در نظر سنجی هم شرکت کنید و در مورد امکان موفقیت طرح هم نظر بدین

نقل قول نوشته شده توسط gjmkdyttyhujk مشاهده تاپیک
    سلام.
    اینی که شما می فرمایید 300 اپلیکیشن در یک سال، باید خدمتتون بگم که از قرار سالی 365 روز شما اونوقت باید توی هر 1.21 صدم روز یه اپ تولید کنید که میشه هر 30 ساعت تقریبا یه اپلیکیشن. که این کار شدنی نیست به جز با تلاش تیم چندین نفره(مثلا حداقل 7-8 نفر). که توی این تیم هم باید تقسیم وظایف انجام بگیره، مثلا یکی مسئول آماده کردن محتوا باشه. یکی مسئول کدنویسی، یکی مسئول طراحی ظاهر برنامه، یکی مسئول تست و عیب یابی برنامه و چند تا مسئولیت دیگه که باید روش فکر بشه. بعد اینکه شما باید تبلیغات انجام بدید برای هرکدام از برنامه هاتون. که این هم هزینه ای دارد برای خودش. و بعدش اینکه شما فرض گرفتید از هرکدوم از 300 تا برنامه 1000 تا خرید صورت بگیره که به نظر من انجام این کار برای همه ی این برنامه خیلی سخت خواهد بود و به قول گفتنی کار حضرت فیله. بعد هم اینکه شما سود کل 240 میلیون تومانی در نظر گرفتید که باید 39 درصدش رو به بازار و مالیات بدید که بعد از کسر این مبلغ حدود 145 میلیون تومان برای شما خواهد ماند. بعد شما باید هزینه تبلیغات و هزینه های جانبی دیگرتون رو از این مبلغ کسر کنید که این هزینه ها هم برای هر اپ نباید بیشتر از 800 هزار تومن باشد. چون در غیر اینصورت تیمتون ضرر خواهد کرد. حالا به فرض هزینه ی تبلیغات هر اپ حدود 200 هزار تومن باشد.(چون استفاده از سیستم های تبلیغات رایگان می تونه کاربران رو اذیت کنه، شما فرض کنید هر 30 ساعت یه تبلیغ به تلگرام همه ارسال بشه خب می تونه بازدهی بدی داشته باشه پس بهترین روش استفاده از سیستم های تبلیغاتی مختلف هست که بالطبع هزینه هم خواهد داشت). با این حساب هزینه تبلیغات شما حدود 60 میلیون تومان خواهد شد. با کسر این مبلغ از 145 میلیون تومان، 85 میلیون تومان برای یک سال برای تیمی 8 نفره باقی خواهد ماند. که اگر به همه افراد به یک میزان حقوق داده شود هر شخص حدود 10.5 میلیون تومان بعد از 1 سال کار خواهد رسید. که با تقسیم به 12 ماه عایدی هر کس در یک ماه حدود 880 هزار تومان خواهد شد. که از این مبلغ هزینه های جانبی که در طول سال ممکن است به وجود بیاد کسر نشده. در کل به نظر من این ایده ریسک انجامش بالاست.
    من تازه کار هستم و این ایده هم فعلا روی کاغذ هستش اما من سود خالص رو 800 در نظر گرفتم
    در مورد این که میگین 1000 دانلود کار حضرت فیله الان اپلیکیشن هست در مورد دعانویسی 2500 تا فروش داشته یعنی اگر محتوا مناسب و تک باشه نمیشه به سالی 1000 تا رسید ؟

در مورد این که میگین نمیشه 300 تا اپ توی یک سال داد بیرون اپلیکیشن های محتوا محور به مراتب آسونتر تولید میشن و میتونیم برای چند اپ از یک پلتفرم استفاده کنیم و فقط متون رو جایگزین کنیم
    خوشحال میشم بازم روی این طرح فکر کنید و در آخر نظر نهاییتون رو در نظر سنجی اعمال کنید

نقل قول نوشته شده توسط saadat68 مشاهده تاپیک
    من تازه کار هستم و این ایده هم فعلا روی کاغذ هستش اما من سود خالص رو 800 در نظر گرفتم
    در مورد این که میگین 1000 دانلود کار حضرت فیله الان اپلیکیشن هست در مورد دعانویسی 2500 تا فروش داشته یعنی اگر محتوا مناسب و تک باشه نمیشه به سالی 1000 تا رسید ؟
    من نگفتم هزار دانلود، من گفتم هزار تا فروش. بعد هم با سیستم فعلی بازار تا جایی که من میدونم به سادگی هزار خرید صورت نمیگیره. و اینی که میگید 1000 تا تو یه سال. در اون صورت باید برنامه هاتون رو یه جا منتشر کنید یا هم که یه سال منتظر بمونید. و اینکه اگه سود خالص رو 800 در نظر گرفتید در اون صورت باید برنامه تون حدود 1200 تومن قیمت داشته باشه که با عادت هایی که کاربر ایرانی داره بعید میدونم بالای 1000 تومن به یه برنامه محتوایی پرداخت کنن.

نقل قول نوشته شده توسط saadat68 مشاهده تاپیک
    در مورد این که میگین نمیشه 300 تا اپ توی یک سال داد بیرون اپلیکیشن های محتوا محور به مراتب آسونتر تولید میشن و میتونیم برای چند اپ از یک پلتفرم استفاده کنیم و فقط متون رو جایگزین کنیم
    خوشحال میشم بازم روی این طرح فکر کنید و در آخر نظر نهاییتون رو در نظر سنجی اعمال کنید
    به نظر من اگه تنوع و خلاقیت توی برنامه هاتون نداشته باشید برنامه هاتون فروش آنچنانی نخواهند داشت.

کاربر دائمی آواتار c0mmander
    محل زندگی
    خونمون D:

300 تا در یک سال!! روزی یکی به جز جمعه ها و روز ها تعطیل!!

احتمالا صد من یک غاز هم قیمت میخروه..

ایده خنده داریه سالی یکی بزنید همون رو عالی بزنید و به کاربران تون خدمات بدید.

دیگه کسی نظری نداره ؟ یعنی ایده نمی گیره ؟ کمی نا امید شدم

به نظر من خنده داره.

به این راحتی ها هم نیست.
    فروش بستگی داره به اپلیکیشنی که میسازی .
    اگر بازار پسند و کاربردی باشه قطعا درآمد خوبی میاره.
    اما سوال اینجاست از کجا بفهمی.
    برای این کار میتونی یک نسخه اولیه نرم افزارت یا اصطلاحا پروتوتایپ رو بسازی وبزاری توی بازار، اگه استقبال شد میتونی دنبال پیاد سازی حرفه ای و اختصاصی ترش بری
    اما اینم زمان میبره، مگر اینکه موازی چند تا نرم افزار رو باهم ببری جلو.
    300 تا هم یکمی هندیه، اما روی 100 تا یا 50 تا میشه فکر کرد.
    من خودم برای ساخت نسخه اول نرم افزار هام و نشون دادن مشتری ازین استفاده میکنم.
    puzzley.ir

می تونه جواب خیلی مشتریهات رو بدی باهمین. ولی اولویتت باشه مهارت پیدا کردن و کد زدن خودت ;)

تاپیک های مشابه

1. ایده های تولید برنامه های کاربری
    نوشته شده توسط champion در بخش Android Studio
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 19 بهمن 1394, 14:50 عصر
  2. تکمیل تیم فنی جهت تولید اپلیکیشن موبایل و وب
    نوشته شده توسط Motahar-net در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 21 شهریور 1394, 13:54 عصر
  3. تکمیل تیم فنی جهت تولید اپلیکیشن موبایل و پروژه های تحت وب ( دورکاری)
    نوشته شده توسط s.ghamgosar در بخش آگهی های استخدام
    پاسخ: 0
    آخرین پست: یک شنبه 30 فروردین 1394, 15:04 عصر
  4. تکمیل تیم فنی جهت تولید اپلیکیشن های موبایل و وب (استخدام)
    آخرین پست: شنبه 22 فروردین 1394, 17:48 عصر
  5. تکمیل تیم فنی جهت تولید اپلیکیشن های موبایل و وب (استخدام)
    آخرین پست: شنبه 22 فروردین 1394, 17:46 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •