نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: کمک در حل مشکل وارد کردن اطلاعات

کمک در حل مشکل وارد کردن اطلاعات

سلام من در یکی از فیلد ها اعدادی به صورت زیر دارم
    4-3455-1999
    12-3455-2000
    می خوام اون اعداد آخر 4 و 12 در مثال بالا به صورت اتوماتیک سه رقمی بشن... یعنی به صورت 004 و 012 در بیان لطفا راهنمایی کنید..
    در ضمن می خوام این اتفاق برای رکوردهای قبلی هم که وارد شده بیفته.

ممنون

سلام
    بازم شماااااا؟؟؟!!!
    بیبن می‌دونی چی کار کنی؟
    1- اول باید بهت بگم اون برنامه ای که داشتی کد jnr مشکل داشت می‌دونی چرا.چون یک کد ثابت نبود و اکثرا بعد از او عددها یه سر نوشته هم داشت.بیا و اون نوشته ها رو بریز تو به فیلد دیگه بعد از روشی که دارم بهت می‌گم عمل کن
    2- یک Query بنویس که کد jnr تو اینجوری تفکیک کنه
    توی فیلد اول jnr رو انتخاب کن
    توی فیلد دوم بنویس e:Mid([jnr];11 البته بعد 11 یه پرانتز بذار.اینجا نشد بذارم
    خوب اگه اون کاری که که تو مرحله 1 گفتم انجام داده باشی الان باید اون رقم آخر رو نشون بده.
    خوب تو فیلد بعدیش اینو بنویس
    code:IIf(Len([e]))=1;"00" & [e];IIf(Len([e]))=3;"" & [e];"0" & [e]))
    این علامتهای قبل از Code رو بنداز آخرe ، اینجا نمی‌دونم چرا اینجوری نشون می‌ده
    code درنهایت همون چیزی رو که می‌خوای نشون می‌ده

سلام و خیلی ممنون

نقل قول نوشته شده توسط samaneh_h
    سلام
    بازم شماااااا؟؟؟!!!
    بیبن می‌دونی چی کار کنی؟
    1- اول باید بهت بگم اون برنامه ای که داشتی کد jnr مشکل داشت می‌دونی چرا.چون یک کد ثابت نبود و اکثرا بعد از او عددها یه سر نوشته هم داشت.بیا و اون نوشته ها رو بریز تو به فیلد دیگه بعد از روشی که دارم بهت می‌گم عمل کن
    2- یک Query بنویس که کد jnr تو اینجوری تفکیک کنه
    توی فیلد اول jnr رو انتخاب کن
    توی فیلد دوم بنویس e:Mid([jnr];11 البته بعد 11 یه پرانتز بذار.اینجا نشد بذارم
    خوب اگه اون کاری که که تو مرحله 1 گفتم انجام داده باشی الان باید اون رقم آخر رو نشون بده.
    خوب تو فیلد بعدیش اینو بنویس
    code:IIf(Len([e]))=1;"00" & [e];IIf(Len([e]))=3;"" & [e];"0" & [e]))
    این علامتهای قبل از Code رو بنداز آخرe ، اینجا نمی‌دونم چرا اینجوری نشون می‌ده
    code درنهایت همون چیزی رو که می‌خوای نشون می‌ده
    ببین می دونم شاید پررویی باشه اما من الان خونه هم و برنامه سر کار و دوما می دونم که در نهایت نمی تونم انحام بدم.... این کاره نیستم...
    می تونی برام روی اون فایلی که توی سایت من گذاشتم و قبلا خودت روش یه مقدار کار کردی انجام بدی... ببخشید از پروییم....

خیلی خیلی ممنون.

ببین پس یه کاری بکن اول اون کدهاتو درست کن یعنی بعد از اون رقم آخر اگه نوشته داره پاک کن بعد فایلتو تو همین پست آپلود کن تا فردا برات درستش کنم

ببین پس یه کاری بکن اول اون کدهاتو درست کن یعنی بعد از اون رقم آخر اگه نوشته داره پاک کن بعد فایلتو تو همین پست آپلود کن تا فردا برات درستش کنم

من نوشته ها رو حدف کردم و گذاشتم.... ممنون از کمکت.. راستی اگه کدی تکراری بود هم باید حفظ بشه..... و اکه مشکلی بود یعنی اکه نوشته ای در کنار عدد دیدی که من ندیده بودم که حذف کنم... ببخشید و می تونی حدفش کنی....
    از کمکت خیلی ممنون......

نقل قول نوشته شده توسط farhadamin
    من نوشته ها رو حدف کردم و گذاشتم.... ممنون از کمکت.. راستی اگه کدی تکراری بود هم باید حفظ بشه..... و اکه مشکلی بود یعنی اکه نوشته ای در کنار عدد دیدی که من ندیده بودم که حذف کنم... ببخشید و می تونی حدفش کنی....
    از کمکت خیلی ممنون......
    من این کارهایی را هم که گفتی کردم.. اما ببین من الان سه تا فیلد دارم که توی یکی jnr دومیش e که اعداد ردیف سوم را نوشته و سومیش code اعداد را به صورت سه رقمی در آورده همون جوری که من می خوام.... اما میخواستم توی همون فیلد jnr اعداد ردیف اخر درست بشن... یعنی اعداد این جوری بشن
    005-3455-19998 لطفا ادامه کار را بهم بگو یا خودت انجام بده اگرم ممکنه توضیح بده... بازم ممنون
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله farhadamin : شنبه 28 مرداد 1385 در 16:41 عصر دلیل: این پست به دلیل تکراری بودن بطور خودکار ادغام شده است.

Thumbs up

ببین من برات درستش کردم
    تو باید از یه قاعده کلی برای jnr پیروی کنی
    یعنی همیشه باید این فیلد حاوی 13 کاراکتر باشه 4 تا سال + علامت " - "+ 4 تا رقم بعدی + علامت " - "+3 رقم آخر(که اگه می‌خوای می‌تونی بین 1 تا 3 باشه)
    خارج از این قاعده این کوئری ها با خطا کار می‌کنن
    اون کوئری Make Code کاری می‌کنه که اون رقم آخر 3 کاراکتری بشه-صفر اضافه می‌کنه
    الان سورت کوئری تو درست کار می‌کنه اجراش کن تا ببینی
    آخرین ویرایش به وسیله samaneh_h : یک شنبه 29 مرداد 1385 در 14:25 عصر

ببین من برات درستش کردم
    تو باید از یه قاعده کلی برای jnr پیروی کنی
    یعنی همیشه باید این فیلد حاوی 13 کاراکتر باشه 4 تا سال + علامت " - "+ 4 تا رقم بعدی + علامت " - "+3 رقم آخر(که اگه می‌خوای می‌تونی بین 1 تا 3 باشه)
    خارج از این قاعده این کوئری ها با خطا کار می‌کنن
    اون کوئری Make Code کاری می‌کنه که اون رقم آخر 3 کاراکتری بشه-صفر اضافه می‌کنه
    الان سورت کوئری تو درست کار می‌کنه اجراش کن تا ببینی
    خیلی خیلی ممنون خیلی خوب کار می کنه فقط به مورد مونده اونم این که در فیلد final نمی شه رکورد وارد کرد....

البته من یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینه که اگه دقت کرده باشی دو تا فیلد آخر دو تا تاریخ هستند که همیشه شش ماه از هم فاصله دارند ... نمی شه کاری کرد گه وقتی تاریخ اول را وارد می کنی دوکی به صورت اتوماتیک با شش ماه فاصله وارد بشه......ببخشید از مزاحمت زیاد

خیلی خیلی ممنون.....

با یک آرایه چک کن ذشی خخد شقشغثا قش یشقخد فیلد زمان ثبت کبی کن

نقل قول نوشته شده توسط ho_malaki
    با یک آرایه چک کن ذشی خخد شقشغثا قش یشقخد فیلد زمان ثبت کبی کن
    ببخشید اما من نمی تونم اینو بخونم...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •