نمایش نتایج 1 تا 24 از 24

نام تاپیک: تغییر نام عکس با id رکورد ذخیره شده

کاربر تازه وارد

تغییر نام عکس با id رکورد ذخیره شده

سلام وقت بخیر من یک فرم ثبت نامی دارم. که اطلاعات فردی را میگیرم و داخل دیتابیس ذخیره میکنم حالا میخوام که عکسی که کاربر آپلود میکنه با ایدی دیتابیش همان بشه و توی پوشه اپلود بشه چه جوری باید پیدا کنم دوستان کسی هست کمک کنه ؟

نقل قول: تغییر نام عکس با id رکورد ذخیره شده

کاربر رو که تو دیتابیس اضافه کردین همونجا lastInsertId رو بگیرید از جدول کاربران نام فایل آپلودی رو برابر با این id بذارید و آپلود رو انجام بدین...

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط H:Shojaei مشاهده تاپیک
    کاربر رو که تو دیتابیس اضافه کردین همونجا lastInsertId رو بگیرید از جدول کاربران نام فایل آپلودی رو برابر با این id بذارید و آپلود رو انجام بدین...
    ممنونم بنظرتون این مشکل پیش نمیاد که چندکاربر همزمان اطلاعاتشون رو وارد کنن ؟با عکس ها بعد هماهنگ نباشه؟

به طور مثال دوتا کاربر همزمان ارسال کنند حالا lastInsertId به کاربر دومی به اولی بره
    آخرین ویرایش به وسیله hessam2008 : چهارشنبه 15 مهر 1394 در 11:10 صبح

نقل قول نوشته شده توسط hessam2008 مشاهده تاپیک
    ممنونم بنظرتون این مشکل پیش نمیاد که چندکاربر همزمان اطلاعاتشون رو وارد کنن ؟با عکس ها بعد هماهنگ نباشه؟

به طور مثال دوتا کاربر همزمان ارسال کنند حالا lastInsertId به کاربر دومی به اولی بره
    این اتفاق خیلی به ندرت پیش میاد و تو سیستم های کوچیک هم شاید اصلا هیچوقت رخ نده...
    البته باید id رو دقیقا بعد از اجرای کوئری بگیرید...
    باز هم اگر بخواید میتونید با نام کاربری که ثبت شده یا فیلدی که یکتا هست واسه کاربر یه select دیگه از دیتابیس بگیرید و مقدار دقیق id رو بگیرید نگران اون خطای ارسال همزمان هم اینطوری نیستید...

کاربر دائمی آواتار Unique
    محل زندگی
    ایران - اصفهان

این اتفاق خیلی به ندرت پیش میاد و تو سیستم های کوچیک هم شاید اصلا هیچوقت رخ نده...
    این اتفاق هیچوقت نمیفته،‌

کاربر دائمی آواتار ravand
    محل زندگی
    راوند کاشان

الان بخوای آخرین آی دی رو بگیری اول باید رکورد ثبت بشه که شما آخرین آی دی رو بگیری. شاید طرف بخواد آدرس عکس را همراه با رکورد ثبت بکنه؟ مگر اینکه منظور شما این باشه که شماره ی رکورد قبلی رو بگیریم؟ که در این صورت شماره ی رکورد قبلی میشه نام عکس مورد نظر.
    من امدم نام عکس را از تابع time() و rand گرفتم ولی در عوض قبلش چک کردم که این آدرس قبلا وجود نداشته باشه.

نقل قول نوشته شده توسط Unique مشاهده تاپیک
    این اتفاق هیچوقت نمیفته،‌
    بله هواسم نبود lastInsertId واسه اون کوئری که اجرا شده مقدار برمیگردونه متشکر...
    نقل قول نوشته شده توسط ravand مشاهده تاپیک
    الان بخوای آخرین آی دی رو بگیری اول باید رکورد ثبت بشه که شما آخرین آی دی رو بگیری. شاید طرف بخواد آدرس عکس را همراه با رکورد ثبت بکنه؟
    خوب سوال این بود که اسم عکس رو با id کاربر ذخیره کنه...
    روشی که شما گفتید هم درسته و این که نیاز به چک کردن نیست که تکراری باشه یا نباشه در هر لحظه time یک عدد متفاوت برمیگردونه و باز تابع rand رو هم که کنارش اعمال میکنید واقعا درصد این که ۲ کاربر دقیقا در یک ثانیه یک عملیات انجام بدن و تابع rand هم دقیقا یک مقدار برگردونه تو این زمان چقدره!؟ فکر نکنم نیاز به چک کردن تکراری بودن باشه...

محل زندگی
    راوند کاشان

بله هواسم نبود lastInsertId واسه اون کوئری که اجرا شده مقدار برمیگردونه متشکر...

خوب سوال این بود که اسم عکس رو با id کاربر ذخیره کنه...
    روشی که شما گفتید هم درسته و این که نیاز به چک کردن نیست که تکراری باشه یا نباشه در هر لحظه time یک عدد متفاوت برمیگردونه و باز تابع rand رو هم که کنارش اعمال میکنید واقعا درصد این که ۲ کاربر دقیقا در یک ثانیه یک عملیات انجام بدن و تابع rand هم دقیقا یک مقدار برگردونه تو این زمان چقدره!؟ فکر نکنم نیاز به چک کردن تکراری بودن باشه...
    شما متوجه منظور من نشدی. ببینید کی این دستور
    lastInsertId شماره ی رکورد رو بر میگردونه؟ وقتی که مقادیر وارد دیتابیس شد درسته؟ بعد این موقع شما میخوای شماره ی رکوردی که ایجاد شده رو بگیری بذاری برای نام عکس درسته؟
    خب شاید یکی بخواد نام عکس رو همون موقع ثبت رکورد وارد دیتابیس کنه.

نقل قول نوشته شده توسط hessam2008 مشاهده تاپیک

من نقل و قول می کنم از سایت mysql:

Using LAST_INSERT_ID() and AUTO_INCREMENT columns simultaneously from multiple clients is perfectly valid. Each client will receive the last inserted ID for the last statement that client executed.
    The ID that was generated is maintained in the server on a per-connection basis. This means that the value returned by the function to a given client is the first AUTO_INCREMENT value generated for most recent statement affecting an AUTO_INCREMENT column by that client. This value cannot be affected by other clients, even if they generate AUTO_INCREMENT values of their own. This behavior ensures that each client can retrieve its own ID without concern for the activity of other clients, and without the need for locks or transactions.
    https://dev.mysql.com/doc/refman/5.0...unique-id.html
    https://dev.mysql.com/doc/refman/5.0...last-insert-id

همونطور که مشخصه lastinsertid در mysql وابسته به کانکشن شماست. یعنی حتی اگر هم زمان فرستاده بشه lastinsertid مربوط به هر کانکشن فرستاده میشه.

اطلاعات بیشتر:
    http://stackoverflow.com/questions/2...g-transactions

-------------
    همانطور که قبلا هم گفته شد میتونید از یک مقدار رندوم هم برای اینکار استفاده کنید (uuid v4 یا uuid v1 مثلا!)

شما متوجه منظور من نشدی. ببینید کی این دستور
    lastInsertId شماره ی رکورد رو بر میگردونه؟ وقتی که مقادیر وارد دیتابیس شد درسته؟ بعد این موقع شما میخوای شماره ی رکوردی که ایجاد شده رو بگیری بذاری برای نام عکس درسته؟
    خب شاید یکی بخواد نام عکس رو همون موقع ثبت رکورد وارد دیتابیس کنه.
    متوجه شدم...
    و جواب هم دادم سوالی که شده تو این تاپیک توسط ایجاد کننده تاپیک مربوط به اینه که نام عکس بشه id رکوردی که ثبت میشه و عکس *داخل پوشه* آپلود بشه موضوع این مورده...
    وگر نه روش شما رو خود من هم استفاده میکنم و تلفیقی از زمان و یه مقدار رندوم رو میگذارم واسه نام عکس...

کاربر تازه وارد

ممنون از مهر و محبت همه دوستان ، بهترین روش پیشنهادی شما چیه که همان را بنویسم ؟بین این چندتا راه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جزیره مارماری

من جای شما بودم از تابع time به همراه تابع rand استفاده می کردم.شبیه کار آقای ravand

محل زندگی
    ایران - اصفهان

من جای شما بودم از تابع time به همراه تابع rand استفاده می کردم.شبیه کار آقای ravand
    به نظر من بهترین روش همینه که id رکورد ایجاد شده را بگیریم و بر حسب اون فایل را نامگذاری کنیم توی سرور (جناب شجاعی یه اشتباه کوچیک داشتن که من و djtrex تذکر دادیم و خودشون هم تایید کردند و همیشه id همون مقدار یکتا خواهد بود که توی پایگاه ثبت میشه و با client های دیگه هیچوقت قاطی نمیشه). در زمان insert نام اصلی فایل را ذخیره میکنیم تا اگه خواستیم فایل را برای دانلود بگذاریم بتونیم با اسم واقعیش بفرستیم برای بازدید کننده.

یکی از مهمترین برتری های استفاده از شماره id رکورد اینه که در زمان نمایش ، پروسس ، حذف کردن (چه یک فایل چه جند فایل) نیاز نیست query بزنیم تا اسمی که روی دیسک ذخیره کردیم را در بیاریم،

محل زندگی
    راوند کاشان

به نظر من بهترین روش همینه که id رکورد ایجاد شده را بگیریم و بر حسب اون فایل را نامگذاری کنیم توی سرور (جناب شجاعی یه اشتباه کوچیک داشتن که من و djtrex تذکر دادیم و خودشون هم تایید کردند و همیشه id همون مقدار یکتا خواهد بود که توی پایگاه ثبت میشه و با client های دیگه هیچوقت قاطی نمیشه). در زمان insert نام اصلی فایل را ذخیره میکنیم تا اگه خواستیم فایل را برای دانلود بگذاریم بتونیم با اسم واقعیش بفرستیم برای بازدید کننده.

یکی از مهمترین برتری های استفاده از شماره id رکورد اینه که در زمان نمایش ، پروسس ، حذف کردن (چه یک فایل چه جند فایل) نیاز نیست query بزنیم تا اسمی که روی دیسک ذخیره کردیم را در بیاریم،
    بیشتر توضیح میدم: ببینید مشکل اینجاست که شما اولاً باید رکورد رو ثبت کنی تا بتونی با استفاده از دستور
    lastinsertid شماره ی رکوردی که ثبت شد رو بگیری. در این صورت دگه نمیتونی نام عکس را هم با همین شماره ی رکورد قرار بدی.
    و اگه بیای و یک عدد به شماره ی رکورد قبلی اضافه کنی و با نام عکس از رکورد بعدی قرار بدی . امکان داره قبلا چند رکورد حذف شده باشه. و نام آدرس عکس ها جابجا و قاطی بشه.
    مثلاً آخرین رکورد شما 42 هست وقتی یکی بهش اضافه کنی و به نام آدرس عکس بذاری میشه 43.jpg در صورتی که مثلاً دو تا رکورد بعد قبلا حذف شده و باید بشه 45.jpg
    نمیدونم شاید من باید یه کاری رو باید انجام بدم که انجام ندادم. برای همین این مشکل پیش امده.
    پیشنهادتون برای حل این مشکل چیه؟

بیشتر توضیح میدم: ببینید مشکل اینجاست که شما اولاً باید رکورد رو ثبت کنی تا بتونی با استفاده از دستور
    lastinsertid شماره ی رکوردی که ثبت شد رو بگیری. در این صورت دگه نمیتونی نام عکس را هم با همین شماره ی رکورد قرار بدی.
    و اگه بیای و یک عدد به شماره ی رکورد قبلی اضافه کنی و با نام عکس از رکورد بعدی قرار بدی . امکان داره قبلا چند رکورد حذف شده باشه. و نام آدرس عکس ها جابجا و قاطی بشه.
    مثلاً آخرین رکورد شما 42 هست وقتی یکی بهش اضافه کنی و به نام آدرس عکس بذاری میشه 43.jpg در صورتی که مثلاً دو تا رکورد بعد قبلا حذف شده و باید بشه 45.jpg
    نمیدونم شاید من باید یه کاری رو باید انجام بدم که انجام ندادم. برای همین این مشکل پیش امده.
    پیشنهادتون برای حل این مشکل چیه؟
    کلا کاری که جناب unique گفتن مشکلی نداره نمیدونم چرا اسرار بر این میکنید من هم ازین به بعد همین روش رو میرم چون بار اضافی روی دیتابیس نداره و همچنین همیشه آی دی کاربر رو که تو سشن خواهم داشت مشکل کوئری زدن وقتی جایی میخوام عکس رو نمایش بدم هم دیگه ندارم هرچند میشه عکس رو هم نگه دارم تو سشن ولی وقتی روشی بهتر هست چرا نه...
    یه توضیح کلی هم میدم در این رابطه یکم روشنتر بشه موضوع هرچند میدونم دوستان حرفه ای هستن و نیاز هم نیست...
    رکوردی که ثبت میشه آیدی اون رو میگیریم و نام عکس رو میذاریم برابر به همین آی دی و عکس رو آپلود میکنیم اینجا نیازی نیست نام عکسی تو دیتابیس داشته باشیم آیدی رکورد نام عکسه...
    واسه وقتی که اگر عکس آپلود نشد میایم قبل این که آپلود رو انجام بدیم آیدی گرفته شده رو توی یک سشن نگه میداریم و اگر خطایی بود یه کادر فقط آپلود به کاربر نمایش میدیم که فقط عکس رو آپلود کنه و عکسی که آپلود کرد رو با سشنی که داریم نامگذاری میکنیم...
    فکر نمیکنم تو این مورد دیگه مشکلی باشه...

محل زندگی
    راوند کاشان

این نوشته حذف شد.
    آخرین ویرایش به وسیله ravand : جمعه 17 مهر 1394 در 14:26 عصر

محل زندگی
    ایران - اصفهان

ببینید مشکل اینجاست که شما اولاً باید رکورد رو ثبت کنی تا بتونی با استفاده از دستور
    جناب Ravand مشکل شما به خاطر دقت نکردن به یک موضوع خیلی کوچیکه ! وقتی ما عکس یا هر فایلی را با استفاده از شماره ID رکورد ذخیره میکنیم مثلا بعد از insert رکورد جدید میشه 42 و ما فایل را با نام 42.jpg توی مسیر مورد نظر ذخیره میکنیم. اصلا نیاز نیست مسیر جدید یا نام جدید را توی پایگاه ثبت کنیم. چون با داشتن ID و اینکه ما بواسطه منطق برنامه میدونیم مسیر ذخیره سازی هر چیزی کجاست پس همیشه میتونیم به فایل دسترسی پیدا کنیم.

حالا من میدونم مشکل بعدی شما چیه ، اگه ما برای یک فیلد عکس مثلا jpg و png و ... را قبول کنیم حالا از کجا بدونیم بعد از id توی مسیرمون موقع فراخونی عکس چه پسوندی را بزنیم ؟ خوب پاسخش اینه که شما در زمان insert باید نام واقعی را از FILES_$ بگیری و توی فیلد ذخیره کنی تا دو مزیت داشته باشه ، اول اینکه بتونی پسوند عکس را به دست بیاری و مسیر صحیح را با ID رکورد بسازی و دوم اینکه در زمان دانلود فایل را با همون نامی که کاربر upload کرده بهش برگردونی نه نامی با شماره ID رکورد.

نکته: حتی اگه خیلی دوست داری نام و مسیر جدید را ذخیره کنی میتونی فیلد نام عکس را در زمان insert برابر null بگذاری و بعد از دریافت آخرین رکورد و ذخیره عکس ، نام و مسیر را توی جدول update کنی. بدیش اینه دو تا query میزنی اما خوب بار خاصی روی سرور نخواهد داشت. بدی دومش اینه نام واقعی فایل را دیگه نداری مگه اینکه دو تا فیلد برای نام قبلی و جدید در نظر بگیری گه کار اشتباهیه از نظر من.

موفق باشین

محل زندگی
    راوند کاشان

جناب Ravand مشکل شما به خاطر دقت نکردن به یک موضوع خیلی کوچیکه ! وقتی ما عکس یا هر فایلی را با استفاده از شماره ID رکورد ذخیره میکنیم مثلا بعد از insert رکورد جدید میشه 42 و ما فایل را با نام 42.jpg توی مسیر مورد نظر ذخیره میکنیم. اصلا نیاز نیست مسیر جدید یا نام جدید را توی پایگاه ثبت کنیم. چون با داشتن ID و اینکه ما بواسطه منطق برنامه میدونیم مسیر ذخیره سازی هر چیزی کجاست پس همیشه میتونیم به فایل دسترسی پیدا کنیم.

حالا من میدونم مشکل بعدی شما چیه ، اگه ما برای یک فیلد عکس مثلا jpg و png و ... را قبول کنیم حالا از کجا بدونیم بعد از id توی مسیرمون موقع فراخونی عکس چه پسوندی را بزنیم ؟ خوب پاسخش اینه که شما در زمان insert باید نام واقعی را از FILES_$ بگیری و توی فیلد ذخیره کنی تا دو مزیت داشته باشه ، اول اینکه بتونی پسوند عکس را به دست بیاری و مسیر صحیح را با ID رکورد بسازی و دوم اینکه در زمان دانلود فایل را با همون نامی که کاربر upload کرده بهش برگردونی نه نامی با شماره ID رکورد.

نکته: حتی اگه خیلی دوست داری نام و مسیر جدید را ذخیره کنی میتونی فیلد نام عکس را در زمان insert برابر null بگذاری و بعد از دریافت آخرین رکورد و ذخیره عکس ، نام و مسیر را توی جدول update کنی. بدیش اینه دو تا query میزنی اما خوب بار خاصی روی سرور نخواهد داشت. بدی دومش اینه نام واقعی فایل را دیگه نداری مگه اینکه دو تا فیلد برای نام قبلی و جدید در نظر بگیری گه کار اشتباهیه از نظر من.

موفق باشین
    حرف هاتون کاملاً منطقیه. از بس عادت کردیم که ادرس عکس رو توی جدول ذخیره کنیم و برای همین به این موضوع ساده اصلا فکر نکرده بودم.
    من روش اول شما را استفاده میکنم. در رابطه با ویرایشش هم خب میام همون شماره ی رکورد رو به عکس جدید میدم. و خب در ویرایش،هم نیازی به ثبت نام عکس در دیتابیس هم نیست. چون پسوندش برام مهم نیست.
    مگر اینکه بخوام برای کسی برنامه بنویسم.
    در رابطه با امنیتش چه پیشنهادی دارید؟ من با GD کار میکردم ولی بعداً فهمیدم تصاویر با پسوند gif از حالت متحرک خارج میشن.
    یکی پیشنهاد ImageMagick را داد که بعداً گفت اینم یه مشکلی از لحاظ امنیت داره. تازه توی هاست های اشتراکی هم نمیشه ازش استفاده کرد.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

در رابطه با امنیتش چه پیشنهادی دارید؟ من با GD کار میکردم ولی بعداً فهمیدم تصاویر با پسوند gif از حالت متحرک خارج میشن.
    منظورتون رت متوجه نمیشم که از حالت متحرک خارج میشه ؟! من تا حالا پروژه داشتم که کاربر نیاز داشته باشه gif متحرک upload کنه اما جالبه بدونم منظورتون چیه ؟ از کدوم تابع استفاده میکنید که مشکل امنیتی دارین ؟

اگه واقعا امنیت تا این اندازه مهمه میتونی فایل را با curl برای سایت http://www.virustotal.com بفرستی و مطمئن بشی مشکلی نداره.

محل زندگی
    راوند کاشان

منظورتون رت متوجه نمیشم که از حالت متحرک خارج میشه ؟! من تا حالا پروژه داشتم که کاربر نیاز داشته باشه gif متحرک upload کنه اما جالبه بدونم منظورتون چیه ؟ از کدوم تابع استفاده میکنید که مشکل امنیتی دارین ؟

اگه واقعا امنیت تا این اندازه مهمه میتونی فایل را با curl برای سایت http://www.virustotal.com بفرستی و مطمئن بشی مشکلی نداره.
    یعنی منظورتون اینه که فایل gif از حالت متحرک خارج نمیشه؟
    من الان با کمک GD و دستورات دگه یه عکس رو آپلود میکنم. در صورتی که قبلاً این عکس متحرک بوده الان دیگه هیچ حرکتی نداره. شما تا حالا امتحان نکردید؟

محل زندگی
    ایران - اصفهان

یعنی منظورتون اینه که فایل gif از حالت متحرک خارج نمیشه؟
    من الان با کمک GD و دستورات دگه یه عکس رو آپلود میکنم. در صورتی که قبلاً این عکس متحرک بوده الان دیگه هیچ حرکتی نداره. شما تا حالا امتحان نکردید؟
    لطفا کد بگذارین تا ببینم چیکار میکنید.

محل زندگی
    راوند کاشان

اینو مهندس شهرکی نوشت:
    <form enctype="multipart/form-data" method="post">
    <input type="file" name="photo"/>
    <input type="submit" value="ارسال"/>
    </form><br/>
    <?php
    if(isset($_FILES['photo']['name']) && $_FILES['photo']['error'] == 0) {
    $photo = &$_FILES['photo'];
    switch(strtolower($photo['type'])) {
    case 'image/gif':
    $src = ImageCreateFromGIF($photo['tmp_name']);
    break;
    case 'image/jpeg':
    $src = ImageCreateFromJPEG($photo['tmp_name']);
    break;
    case 'image/png':
    $src = ImageCreateFromPNG($photo['tmp_name']);
    ImageAlphaBlending($src, false);
    ImageSaveAlpha($src, true);
    break;
    case 'image/bmp':
    $src = ImageCreateFromWBMP($photo['tmp_name']);
    break;
    default:
    exit();
    break;
    }
    $dst = ImageCreateTrueColor(ImageSX($src), ImageSY($src));
    $white = ImageColorAllocate($dst, 255, 255, 255);
    ImageFilledRectangle($dst, 0, 0, ImageSX($src), ImageSY($src), $white);
    ImageCopyResampled($dst, $src, 0, 0, 0, 0, ImageSX($src), ImageSY($src), ImageSX($src), ImageSY($src));
    ImageJPEG($dst, 'upload/' . substr($photo['name'], 0, strrpos($photo['name'], '.')) . '.jpg', 100);
    ImageDestroy($dst);
    ImageDestroy($src);
    }
    ?>

میتونستم از ImageCreateFromGIF برای امنیتش استفاده کنم. ولی خب دستورات بعدی برای اطمینان بیشتر بود.

محل زندگی
    ایران - اصفهان

مشکل اینکه animation را از دست میدین از این خطه :
    ImageJPEG($dst, 'upload/' . substr($photo['name'], 0, strrpos($photo['name'], '.')) . '.jpg', 100);

اینجا هم باید switch بگذارین و از توابع imagejpeg و imagepng و imagegif و ... بر اساس نوع فایل استفاده کنید.

محل زندگی
    راوند کاشان

مشکل اینکه animation را از دست میدین از این خطه :

اینجا هم باید switch بگذارین و از توابع imagejpeg و imagepng و imagegif و ... بر اساس نوع فایل استفاده کنید.
    درسته حق با شماست. برای منم عجیب بود. گفتم چرا اینو استفاده نکرده؟! ولی چون از امنیت چیزی سر در نمیارم
    با خودم گفتم لابد مثلاً این فرمت امنیتش بیشتره. بعد هم که پیشنهاد
    ImageMagick بهم داده شد.

تاپیک های مشابه

1. نمایش آخرین رکورد ذخیره شده در دیتابیس
    نوشته شده توسط hadiM18 در بخش دسترسی به داده ها (ADO.Net و LINQ و ...)
    پاسخ: 11
    آخرین پست: چهارشنبه 09 مرداد 1398, 19:06 عصر
  2. سوال: مشکل در تغییر مقادیر آخرین رکورد ذخیره شده در جدول
    نوشته شده توسط MINA B در بخش C#‎‎
    پاسخ: 13
    آخرین پست: شنبه 28 تیر 1393, 12:38 عصر
  3. سوال: تغییر نام عکس آپلود شده به صورت خودکار به تاریخ و +یک کد دلخواه
    نوشته شده توسط HAJ.MOHEBBI در بخش JavaScript و Framework های مبتنی بر آن
    پاسخ: 0
    آخرین پست: پنج شنبه 06 تیر 1392, 21:49 عصر
  4. سوال: جستجوی عکسی که نام آن در بانک اطلاعتی ذخیره شده ولی خود عکس در جای دیگر
    نوشته شده توسط ALIMAHDE54 در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 4
    آخرین پست: یک شنبه 20 تیر 1389, 10:40 صبح
  5. چطوری بعد از execute کردن مکانما رو روی رکورد ذخیره شده قراربدم
    نوشته شده توسط maisam57 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: جمعه 07 اردیبهشت 1386, 07:06 صبح

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید