نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: نمونه ای از دستورات روتر cisco

نمونه ای از دستورات روتر cisco

سلام دوستان
    این چند خط تویه تنظیمات یه روتر سیسکو نوشته شده لطفا اگه ممکنه یه توضیح در مورد اینکه هر خط چه کار انجام می ده رو بدید .( بودن این چند خط داخل تنظیمات روتر نتیجه اش چیه )

access-list1 permit 192.168.30.0. 0.0.0.255
    access-list 15 permit 216.218.16.2
    access - list 160 deny tcp host 216.218.16.2 any eq www
    access-list 160 permit tcp 216.218.75.0 0.0.0.255 any eq www
    access-list 160 deny ip any any
    route-map remote permit 10
    match ip address 160
    set ip next-hop 216.218.16.2

اگه دوستان عزیز منبعی برای یادگیری یه سری دستورات و تنظیمات مقدماتی روتر های سیسکو دارند معرفی کنند . ( در حد مقدماتی )
    با تشکر از تمامی دوستان

با سلام

از سایتشون دانلود کن .

موفق باشی .
    گلادیاتور .

دوست عزیز من فکر میکنم که شما قسمتی از Configuration یک روتر را در مود Privilege را نمایش میدهید . اگر بدین گونه هست بگویید من برایتان توضیح میدهم ( البته تا جایی که سوادم برسه چون من هنوز پول دار نشدم برم کلاس های Cisco را ملاقات کنم)

bset programer جان
    راستش من خودم هم زیاد از این دستورات سر در نمی یارم ( راستش اصلا تا حالا برام پیش نیومده بود که بخوام با این موارد کار کنم در ضمن اگه یه توضیحی در مورد دستورات ابتدایی cisco مثل تغییر بعضی از خطوط و ذخیره اونا و ... هم بدید واقعا لطف بزرگی کردید !) اونا رو تویه یه نمونه config روتر دیدم . حالا هر چی در مورد این چند خط می دونید لطفا برای من و بقیه دوستان توضیح بدید .
    تویه روتر می شه تعریف کرد که مثلا صفحات http یا ftp باز نشن ؟

به امید موفقیت برای تمامی دوستان

دوست عزیز

دو خط اول قاعده عبور بسته ها از مسیریاب برای شبکه داخلی و خارجی رو مشخص میکنه
    سه خط بعدی محدودیت درخواست سرویس روی محدوده خاصی از آدرسها
    خطوط بعدی مشخص کننده جزئیات تونل هستند ( فکر میکنم این مسیریاب برای برقراری یک *** پیکره بندی شده )

مرجع کامل سیستم عامل IOS و نحوه عملکردش در تجهیزات سیسکو توسط خود سیسکو منتشر شده که توی همین بخش لینکش رو دادم و میتونی دریافتش کنی . اگر لازم شد یم شبیه ساز مسیریاب سیسکو به همراه مرجع کامل اخذ مدارک CCNA و CCNP رو برای مدیریت سایت ارسال میکنم تا در مجموعه های بعدی منتشر کند .

خوش باشی
    UNIX is simple. It just takes a genius to understand its simplicity
    -- Dennis Ritchie

سلام

بله تویه روتر می شه تعریف کرد که مثلا صفحات http یا ftp باز نشن . :wink:

والبته بهترین مرجع سایت سیسکو

خط 1 به یه سری Ip که مشخصاتش تو اون لیست دسترسی هست بدون در نظر گرفتن سرویس مورد استفاده اچازه دسترسی می ده.
    خط 2 فقط به یه دونه IP مورد نظر اجازه دسترسی میده
    خط 3 بجز پکتهای پورت 80 پروتکل TCPهاست مورد نظر تمامی درخواست ها رو برای بقیه IP ها روی پورت 80 می بنده

و به همین ترتیب.
    خط های آخرت هم دیگه تنظیمات برای ارسال پکتهای TCP روی پورت 80 برای Gateway جدید هستش از این تنظیمات برای Cache استفاده می شه.
    اینها بدون گذاشتن دستور Ip Policy تو اینترفیسها بی معنی هستن. و کاری انجام نمی دن.
    بطور کلی برای هر لیست دسترسی باید کاربردی تعیین کرد والا بی استفاده می مونه و کاری انجام نمی ده.

کاربر دائمی آواتار keivan mousavi
    محل زندگی
    همه جای ایران سرای من است

نقل قول: نمونه ای از دستورات روتر cisco

دوستان عزیز اگه خواهان یادگیری سیسکو بصورت حرفه ای هستید بد نیست به کتاب Network+ دهستانی یه سری بزنید این آقا استاد من توی دانشگاه بوده کتابشم الحق و النصاف عالیه

نقل قول نوشته شده توسط keivan mousavi مشاهده تاپیک
    دوستان عزیز اگه خواهان یادگیری سیسکو بصورت حرفه ای هستید بد نیست به کتاب Network+ دهستانی یه سری بزنید این آقا استاد من توی دانشگاه بوده کتابشم الحق و النصاف عالیه
    +Network
    دوست عزيز اين كتاب كه ميگى هيچ ربطى به cisco نداره. درست هست كه شما شبكه مقدماتى رو باهاش ياد ميگيرى ولى ربطى به cisco نداره.

salam mishe pdf haye mcse ro bezarin ro ye site ya ye site marefi konid ke odf haye mcse ro beshe az onja peyda kard movafagh bashin

نقل قول نوشته شده توسط reza_eng99 مشاهده تاپیک
    salam mishe pdf haye mcse ro bezarin ro ye site ya ye site marefi konid ke odf haye mcse ro beshe az onja peyda kard movafagh bashin
    دوست عزيز به اين لينك يه سر بزن:

http://www.gigapedia.org
    One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man (Elbert Hubbard)

تاپیک های مشابه

1. Cisco
    نوشته شده توسط در بخش شبکه و Networking‌
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 31 خرداد 1383, 15:32 عصر
  2. سرقت بخشی از کدهای cisco
    نوشته شده توسط hyrbod در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 10 خرداد 1383, 16:08 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید