نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: کار با فایل های CSV

Question کار با فایل های CSV

سلام

من از فایل اکسل میخام خروجی CSV بگیرم، ینی Save as میکنم و اون Sheet مورد نظر رو CSV ذخیره میکنم(ستون های رو با , جدا میشه) هیچ مشکلی هم نیست،مشکل اینجاست که میخام یه اسم شهر مثلا خراسان روضوی (Khorasan, Razavi) با همون کاما وسطش با هم درنظر بگیره البته میدونم باید اول و آخرش دابل کوتیشن بزارم ("Khorasan, Razavi") تا موقع وارد کردن فایل به دیتابیس بین دابل کوتیشن ها رو یک داده یکپارچه در نظر بگیره نه ستون های جدا گانه اما وقتی توی کد میگم برو Khorasan, Razavi رو پیدا کن و اونو با "Khorasan, Razavi" ریپلیس کن میاد """Khorasan, Razavi""" اینکارو میکنه ینی دیوانم کرده کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟ البته الان CSV رو میسازم بعد دوباره بصورت فایل txt بازش میکنم و Replace میکنم دوباره ذخیرش می کنم راهی نیست همون تو اکسل درستش کنم؟؟؟

نقل قول: کار با فایل های CSV

شاید یکم واضح نباشه تهش وقتی Khorasan, Razavi رو میام Replace می کنم با "Khorasan, Razavi" بعد که فایل رو میسازه و
    SCV میشه میبینم اینجوری شده """Khorasan, Razavi""" اول و آخرش 3 تا دابل کوتیشن گذاشته؟؟؟؟ خط به خط مقادیر رو چک کردم درسته تا وقتی که فایل Save میکنه خراب میشه

نقل قول: کار با فایل های CSV

خب بالاخره مثل همیشه خودم جواب رو پیدا کردم گفتم بگم شاید بدرد کسی بخوره:

1- میرید توی ControlPanel
    2-بخش تنظمیات Region and Language
    3-سربرگ Formats روی دکمه Additional settings... کلیک می کنی.
    4-در ظاهر شده یه کمبوباکس هست که نوشته List separator اگر ; هست به , تغییر بدید.

مشکل منم این بود که توی Excel اگر توی یه سل مقداری داشته باشی که با , جدا شده باشه و جدا کننده ستون هات (List separator) برای CSV کالن باشه خودش تشخیص میده و اول آخرش " میزاره که اشتباه من این بود که بصورت رشته ای " رو اضافه می کردم بعد اکسل میومد دوباره " منو دوباره میزاشت توی به " دیگه و همه چیز بهم میرخت.
    اما بگم توی محیط هایی غیر از Excel باید دستی " رو اضافه کنید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •