نمایش نتایج 1 تا 9 از 9

نام تاپیک: محاسبه مالیات در استرینگ کرید

Question محاسبه مالیات در استرینگ کرید

در جدول استرینگ گرید که ساختم یه ستون جمع مبلغ رو نشون میده و یه ستون هم داره که مالیات رو نشون میده. میخوام بعد از وارد کردن مبلغ توسط کاربر، با کلیک بر روی جدول در ستون مالیات "جمع مبلغ+23% " بشه و مقدار رو در سلول مربوطه در ستون مالیات نشون بده. ممکنه کمکم کنید. ممنون

نقل قول: محاسبه مالیات در استرینگ کرید

سلام لطفا اگر با استرینگ گرید نمیشه این کا رو انجام داد راهنماییم کنید تا بیشتر از این براش وقت نذارم. الان یک ماه تو این قسمت موندم و دارم سرچ میکنم و به جایی نمی رسم. ممنون

خوب بهتره با Dbgrid انجام بدی این کار رو
    و از Calculate Filed فیلد استفاده کنی

ممنون از جوابتون. ولی آخه تو DbGrid کاربر که نمی تونه در زمان اجرا مقدار وارد کنه. درسته؟

ولی آخه تو DbGrid کاربر که نمی تونه در زمان اجرا مقدار وارد کنه. درسته؟
    نه درست نیست
    شما در صورتی که در تنظیمات گرید حالت Edit رو فعال کرده باشید ( که البته پیش فرض فکر کنم فعاله)
    کاربر میتونه مقادیر رو مستقیم در جدول وارد کنه و مستقیم هم در جدول بانک اطلاعاتی درج میشه

ممنون امتحان کردم ولی نشد . برای کدوم ویژگی باید edit رو فعال کنم. یعنی شما می فرمایید با استربنگ گرید انجام شدنی نیست. آخه باید یه فرم خاصی روطراحی کنم.

کاربر دائمی آواتار mafazel
    محل زندگی
    رشد

سلام دوست عزیز
    بنظر میرسه شما طراحی تون رو بدون مبحث بانک اطلاعات انجام دادید. چون در این صورت در حالت معمول از ابزار DBGrid استفاده می کردید بنابر این ما هم وارد این مبحث نمی شویم هرچند معمول این پروژه ها استفاده از این مبحثه.
    خوب توی استرینگ گرید کاربر تعدادی عدد رو وارد می کنه بعد شما جمع کل اعداد رو چه وقت (توی چه Eventی) بدست میارید؟ همونجا مالیات جمع کل و مبلغ نهایی رو هم محاسبه کنید. با استفاده از [StringGrid.Cells[i,j به مقادیر استرینگ گرید برای خواندن و نوشتن دسترسی دارید. فقط دقیقا بگید چه کاری انجام دادید و الان دقیقا مشکل تون کجاست.

نقل قول نوشته شده توسط mafazel مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیزبنظر میرسه شما طراحی تون رو بدون مبحث بانک اطلاعات انجام دادید. چون در این صورت در حالت معمول از ابزار DBGrid استفاده می کردید بنابر این ما هم وارد این مبحث نمی شویم هرچند معمول این پروژه ها استفاده از این مبحثه. خوب توی استرینگ گرید کاربر تعدادی عدد رو وارد می کنه بعد شما جمع کل اعداد رو چه وقت (توی چه Eventی) بدست میارید؟ همونجا مالیات جمع کل و مبلغ نهایی رو هم محاسبه کنید. با استفاده از [StringGrid.Cells[i,j به مقادیر استرینگ گرید برای خواندن و نوشتن دسترسی دارید. فقط دقیقا بگید چه کاری انجام دادید و الان دقیقا مشکل تون کجاست.
    سلام. ببخشید یدر جواب میدم. مدتی به تاپیک سر زدم کسی جواب نمیداد نا امید شدم.با استرینگ گرید یه جدول ساختم شبیه فاکتور فروش. یه ستون گذاشتم که کاربر مبلغ کالا رو وارد کنه و یه ستون هم هست که ستون مالیاته که به جای اینکه کاربر بیاد دستی مالیات رو حساب کنه تو ستون مالیات قرار بده خود سیستم بعد از وارد کردن مبلغ ، مالیات رو حساب کنه و تو ستون مالیات قرار بده. البته این جدول شامل ستون های دیگه هم هست که اگه من این مورد رو یاد بگیرم برای بقیه ستون ها هم به همین منواله .چطور میتونم برای یه ستون یه سری عملیات تعریف کنم؟ ممنونم

عزیزم این کار شما مثل اینه که لقمه رو از پشت سر بیارید به دهنتون
    شما اصولا هنوز مباحث پایه ای رو یاد ندارید
    نیازی به این کارها در String Grid نیست
    خود DBGrid این کارها رو براتون انجام میده با قابلیت ذخیره مستقیم در بانک اطلاعاتی
    حالا فقط باید بدونی چطور ازش استفاده کنی

برای تعریف یک سری عملیات برای یک ستون هم باید دستورات مورد نظرت رو در رویداد مربوط به هر ستون بزاری
    مثلا رویداد OncellClick
    On CellExit , .....

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •