نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: دلیل پیغام Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it was last

دلیل پیغام Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it was last

با سلام
    برنامه ای دارم که چندین ساله داره تو مراکز مختلف بدون مشکل کار میکنه. متاسفانه تو برخی از فرم ها که تعداد اون ها کم نیست، از متد post برای update رکوردها استفاده شده.
    تو ورژن جدید نرم افزار این پیغام رو سیستم برخی از مشتریان زمان update رکوردها مشاهده شده در حالی که قبلا چنین مشکلی وجود نداشته

Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it was last read

این مشکل ارتباطی به قفل کردن رکورد و مشکلاتی که قبلا اشاره شده با کنترل هایی که انجام شده نداره. باز هم یادآور میشم که این مشکل قبلا وجود نداشته و به یکباره پی اومده، حتی در حال حاضر روی دیتابیس اصلی مشکلی وجود نداره و روی سیستم مشتریان چنین موردی بوجود آمده.

ضمنا برنامه با دلفی 7 و sql2000 تا 2008 داره کار می کنه
    ممنون میشم اگه کسانی که به این مشکل برخورد کردن راهنمایی کنن.
    آخرین ویرایش به وسیله mobtakeran.sanat : یک شنبه 27 دی 1394 در 09:51 صبح

نقل قول: دلیل پیغام Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it w

Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it was last read
    در دو حالت این پیام خطا رو من دریافت میکردم
    اول در صورتی که مقداری که قراره توی یک فیلد بریزم بزرگتر از طول فیلد باشه . مثلا فیلدم 20 تا جا داره و من 21 کاراکتر بخوام بریزم توش

یکی هم اینکه مقداری تکراری در فیلدهای کلید بخوام بریزم

البته فکر میکنم بیشتر گزینه اول این خطا رو دریافت میکردم

نقل قول: دلیل پیغام Row cannot be located for updating. Some values may have been changed since it w

نقل قول نوشته شده توسط hadisalahi2 مشاهده تاپیک
    در دو حالت این پیام خطا رو من دریافت میکردم
    اول در صورتی که مقداری که قراره توی یک فیلد بریزم بزرگتر از طول فیلد باشه . مثلا فیلدم 20 تا جا داره و من 21 کاراکتر بخوام بریزم توش

یکی هم اینکه مقداری تکراری در فیلدهای کلید بخوام بریزم

البته فکر میکنم بیشتر گزینه اول این خطا رو دریافت میکردم

امکان ایجاد این خطا به دلیل هر کدوم از حالت های بالا وجود نداره، چون مقدار کلید ها به هیچ عنوان در هیچ شرایطی عوض نمیشه چون همگی IDENTITY هستند در حالت دوم هم مقدار جایگزین شده در فیلدها مقادیری هستند که طول آنها کنترل شده می باشد بطور مثال حتی با عدم تغییر مقادیر و فقط ثبت اصلاح خطا ایجاد میشه. البته فکر می کنم در صورت عدم تطابق طول فیلد خطای "would be truncated" باید بده

من بارها همین خطا رو دریافت کردم
    و یکی از علتهاش همین هایی بود که گفتم
    پس شما باید بگردی و دلیل خطای برنامه رو با Trace کردن پیدا کنی

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

توی سایت مایکروسافت برای حل این مشکل این راه حل را داده :
    To resolve this problem, remove the default value that is specified for the numeric field in the Access database table.

Alternately, you can run an UPDATE statement on a separate ADO Connection object to update the numeric field in the newly-added record directly in the database and then refresh the ADODC
    .

نقل قول نوشته شده توسط hadisalahi2 مشاهده تاپیک
    من بارها همین خطا رو دریافت کردم
    و یکی از علتهاش همین هایی بود که گفتم
    پس شما باید بگردی و دلیل خطای برنامه رو با Trace کردن پیدا کنی
    قبلا هم ذکر شده برنامه تا حالا تو این چند سال داشته بدون مشکل کار میکرده، پس ارتباطی به Trace کد نداره. ولی خوشبختانه مشکل پبدا شده
    مشکل از تیریگرهای Update روی برخی از جداول بود
    چون دو خط زیر رو کم داشتن
    CREATE TRIGGER [name] ON tblName
    FOR UPDATE AS
    SET NOCOUNT ON; <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    SET ANSI_WARNINGS OFF; <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
    if (not Update(.....))
    .
    .
    .

ممنون از همگی

تاپیک های مشابه

1. پیغام Row can not be located for updating. Some values....
    نوشته شده توسط SReza1 در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 7
    آخرین پست: یک شنبه 29 آذر 1388, 01:42 صبح
  2. row cannot be located for updating. some values may have been changed since it was last read
    نوشته شده توسط rouzbeh_ziafati در بخش مطالب مرتبط با بانکهای اطلاعاتی در VB6
    پاسخ: 7
    آخرین پست: شنبه 28 آذر 1388, 21:31 عصر
  3. Row can not be located for updating
    نوشته شده توسط Sepidar در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 10
    آخرین پست: دوشنبه 20 مهر 1388, 05:27 صبح
  4. Row cannot be located for updating
    نوشته شده توسط SyntaxCheck در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 24 مهر 1387, 09:00 صبح
  5. این error مربوطه به چه چيزهست؟ row can not be located for updateing
    نوشته شده توسط ali reza omid ali در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi