نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: بستن قرارداد

بستن قرارداد

سلام
    نمیدونم تاپیک جای مناسبی ایجاد شده یا نه. اگه تاپیک در بخش نا صحیح ایجاد شده لطفا به بخش مربوطه انتقال بین.
    چندی پیش با یکی از برنامه نویسان جهت سفارش پروژه قرارداد بستیم
    اردیبهشت قرارداد بسته شد و برای پرداخت پول هیچ تاخیری نداشتیم و قرار بود پروژه تا ماه 5 تحویل و راه اندازی بشه
    متاسفانه مشکلاتی برای ایشون پیش اومد و ما صبر کردیم و راه اومدیم ولی ظاهرا ایشون توانایی انجام چنین پروژه ای رو نداره
    قبل از بستن قرارداد تمام موارد و خواستها مطرح شد و ایشون قیمت دادن
    حالا میگن این پروژه سنگینیه و نیاز به زمان بیشتری داره و میگن تو این مدت من از جیب هزینه کردم!!!

خیلی خوبه برای حرفی که میزنیم ارزش قائل بشیم و پا بند به حرفمون باشیم واقعا چرا قدر مشتری خوب نمیدونیم!

این تاپیک صرفا جهت همفکری با شما عزیزان ایجاد شده
    برای بستن قرارداد جدید باید به چه مواردی دقت کنیم
    تو متن قرارداد باید چه مواردی لحاظ بشه؟
    آخرین ویرایش به وسیله afshinh : جمعه 02 بهمن 1394 در 09:47 صبح

نقل قول: بستن قرارداد

دوستان نظری ندارن

یعنی هیچکس نمیتونه در این رابطه به من کمک کنه؟

نقل قول نوشته شده توسط afshinh مشاهده تاپیک
    سلام
    نمیدونم تاپیک جای مناسبی ایجاد شده یا نه. اگه تاپیک در بخش نا صحیح ایجاد شده لطفا به بخش مربوطه انتقال بین.
    چندی پیش با یکی از برنامه نویسان جهت سفارش پروژه قرارداد بستیم
    اردیبهشت قرارداد بسته شد و برای پرداخت پول هیچ تاخیری نداشتیم و قرار بود پروژه تا ماه 5 تحویل و راه اندازی بشه
    متاسفانه مشکلاتی برای ایشون پیش اومد و ما صبر کردیم و راه اومدیم ولی ظاهرا ایشون توانایی انجام چنین پروژه ای رو نداره
    قبل از بستن قرارداد تمام موارد و خواستها مطرح شد و ایشون قیمت دادن
    حالا میگن این پروژه سنگینیه و نیاز به زمان بیشتری داره و میگن تو این مدت من از جیب هزینه کردم!!!

خیلی خوبه برای حرفی که میزنیم ارزش قائل بشیم و پا بند به حرفمون باشیم واقعا چرا قدر مشتری خوب نمیدونیم!

این تاپیک صرفا جهت همفکری با شما عزیزان ایجاد شده
    برای بستن قرارداد جدید باید به چه مواردی دقت کنیم
    تو متن قرارداد باید چه مواردی لحاظ بشه؟
    سلام
    نمیخوام با حرفم موجب رنجش شما بشم درک میکنم زمان و هزینه تلف شد
    منتهی شما هم مقصر هستین ، پیمانکار پروژه طبق رزومه معمولا انتخاب میشه به کمک رزومه میتونین با مشتری های قبلی صحبت کنین و بپرسین چطوری هست
    همچنین شما سناریوتون باید کامل باشه که سر و تهه کارتون مشخص باشه
    وقتی میگه پروژه سنگینه و.... یعنی به نظر من اصلا وقت بیشتر تلف نکنین پولتون رو پس بگیرین به هر حال زمانتون از دست رفت و متضرر شدین اما به حرف نمیشه بسنده کنین
    دنبال پرگرامر حرفه ای باشین
    چرایی بند آخر هم بعضی از دوستان فقط به فکر جیب مبارک خودشون هستن همزمان چند پروژه میگیرن و درست هم امکانسنجی نمیکنن مثل داستان شما که مشخص هست طرف حساب شما اصلا درست برآورد نکرد حتی قسمت هایی هم بلد نبوده که وقت خواسته!
    ریسک بیشتر نکنین و کار رو کنسل کنین اگر قراردادی کتبی ! هم بسته شده توش خسارت ذکر شده ازش حتما بگیرین

نقل قول نوشته شده توسط vimax65 مشاهده تاپیک
    سلام
    نمیخوام با حرفم موجب رنجش شما بشم درک میکنم زمان و هزینه تلف شد
    منتهی شما هم مقصر هستین ، پیمانکار پروژه طبق رزومه معمولا انتخاب میشه به کمک رزومه میتونین با مشتری های قبلی صحبت کنین و بپرسین چطوری هست
    همچنین شما سناریوتون باید کامل باشه که سر و تهه کارتون مشخص باشه
    وقتی میگه پروژه سنگینه و.... یعنی به نظر من اصلا وقت بیشتر تلف نکنین پولتون رو پس بگیرین به هر حال زمانتون از دست رفت و متضرر شدین اما به حرف نمیشه بسنده کنین
    دنبال پرگرامر حرفه ای باشین
    چرایی بند آخر هم بعضی از دوستان فقط به فکر جیب مبارک خودشون هستن همزمان چند پروژه میگیرن و درست هم امکانسنجی نمیکنن مثل داستان شما که مشخص هست طرف حساب شما اصلا درست برآورد نکرد حتی قسمت هایی هم بلد نبوده که وقت خواسته!
    ریسک بیشتر نکنین و کار رو کنسل کنین اگر قراردادی کتبی ! هم بسته شده توش خسارت ذکر شده ازش حتما بگیرین
    خدارو شکر آخر یکی جواب داد
    ایشون خودشونم قبول دارن در تحلیل پروژه اشتباه کردن
    درخواست عودت وجه ارسال شده و قبول کردن
    ولی به نظر شما از مراجع قضایی اقدام کنم بهتر نیست؟

تا به امروز 981 هزار تومان فقط پول سرور دادیدم که ایشون مثلا پروژه رو تست کنه و سرور هر ماه تمدید شده!
    قرار بوده 94/7/1 پروزه رو تحویل بدن

در قرارداد ذکر شده بابت هر روز تاخیر مبلغ 10 هزار تومان بابت تاخیر پرداخت کنن
    قطعا باید تمام ضرر هایی که این مدت به بنده وارد شده و از همه مهمتر اتلاف وقتم جبران بشه

نقل قول نوشته شده توسط afshinh مشاهده تاپیک
    خدارو شکر آخر یکی جواب داد
    ایشون خودشونم قبول دارن در تحلیل پروژه اشتباه کردن
    درخواست عودت وجه ارسال شده و قبول کردن
    ولی به نظر شما از مراجع قضایی اقدام کنم بهتر نیست؟

تا به امروز 981 هزار تومان فقط پول سرور دادیدم که ایشون مثلا پروژه رو تست کنه و سرور هر ماه تمدید شده!
    قرار بوده 94/7/1 پروزه رو تحویل بدن

در قرارداد ذکر شده بابت هر روز تاخیر مبلغ 10 هزار تومان بابت تاخیر پرداخت کنن
    قطعا باید تمام ضرر هایی که این مدت به بنده وارد شده و از همه مهمتر اتلاف وقتم جبران بشه
    عرض کردم خدمت شما وجه رو پس بگیرین و خسارتشو بگیرین
    قرارداد شما اگر درست بسته شده بود اینطوری نمیشد! مراجع قضایی اسما قشنگه ولی خدا نکنه واسه یه نرم افزار یا قرارداد کار به محکمه بکشه سایکل طولانی و خسته کننده ای داره
    پول سرور اگر تو قرارداد ذکر شده که بعید میدونم میتونین بگیرین!
    من نمیدونم چقدر بسته شده ، معمولا خسارت به صورت درصدی از مبلغ کل پروژه رو شامل میشه و برای محکم کاری هم یه سری بندهای خاص هم تعریف میشه که احتمالا شما فقط همون 10 هزار تومن رو نوشتین

نقل قول نوشته شده توسط vimax65 مشاهده تاپیک
    عرض کردم خدمت شما وجه رو پس بگیرین و خسارتشو بگیرین
    قرارداد شما اگر درست بسته شده بود اینطوری نمیشد! مراجع قضایی اسما قشنگه ولی خدا نکنه واسه یه نرم افزار یا قرارداد کار به محکمه بکشه سایکل طولانی و خسته کننده ای داره
    پول سرور اگر تو قرارداد ذکر شده که بعید میدونم میتونین بگیرین!
    من نمیدونم چقدر بسته شده ، معمولا خسارت به صورت درصدی از مبلغ کل پروژه رو شامل میشه و برای محکم کاری هم یه سری بندهای خاص هم تعریف میشه که احتمالا شما فقط همون 10 هزار تومن رو نوشتین
    اگه میشه این بندهای خاص رو بنویسید برام تا در قرارداد جدید شاهد چنین مشکلاتی نباشم!

شنبه برای شکایت اقدام میکنم
    ولی خیلی جالبه برام گوشی این شخص خارج از دسترس هست و هر وقت تماس میگیرم میگه تماس شما از طریق پیامک برای ایشون ارسال میشه

من هم گفته دوستان را تایید میکنم
    اگر بتونید بدون دادگاه مشکل را حل کنید مخصوصا در شهرهای کوچکتر اصلا اطلاعات در این زمینه ها ندارند! و شاید بعداز کلی دوندگی به نتیجه دلخواه نرسید!
    چقدر به طرف دادید؟ تحت چه عنوانی دادید؟
    معمولا یک مبلغ اولیه داده در زمان عقد قرارداد داده میشود وسپس در زمان تحویل هر فاز بخشی از هزینه داده میشود ودر آخر کار بخشی از هزینه برای فاز تست و خطایابی نگه میدارند و حتی بخشی را هم نمیدهند تا چند ماه بعداز راه اندازی کامل پروژه!
    این مواردی که گفتم خیلی کلی است ولی معمول است البته نظر وتجارب دوستان دیگر را هم باید دید

عقد قرارداد واقعا پیچیده است حتی وکیل هم در زمینه نمیتواند کمک زیادی بده!
    حدود 10،12 سال پیش کتابی در این زمینه از طرف شورای عالی انفورماتیک چاپ شد
    عنوان دقیق کتاب یادم نیست اگر نیازدارید میگردم پیداش میکنم

همینطور میتوانید از دوستان در همین سایت نمونه قراردادهای خودشان را اینجا بگذارند تا حداقل برای دیگران منبع و راهنما باشد

نقل قول نوشته شده توسط pbm_soy مشاهده تاپیک
    من هم گفته دوستان را تایید میکنم
    اگر بتونید بدون دادگاه مشکل را حل کنید مخصوصا در شهرهای کوچکتر اصلا اطلاعات در این زمینه ها ندارند! و شاید بعداز کلی دوندگی به نتیجه دلخواه نرسید!
    چقدر به طرف دادید؟ تحت چه عنوانی دادید؟
    معمولا یک مبلغ اولیه داده در زمان عقد قرارداد داده میشود وسپس در زمان تحویل هر فاز بخشی از هزینه داده میشود ودر آخر کار بخشی از هزینه برای فاز تست و خطایابی نگه میدارند و حتی بخشی را هم نمیدهند تا چند ماه بعداز راه اندازی کامل پروژه!
    این مواردی که گفتم خیلی کلی است ولی معمول است البته نظر وتجارب دوستان دیگر را هم باید دید

عقد قرارداد واقعا پیچیده است حتی وکیل هم در زمینه نمیتواند کمک زیادی بده!
    حدود 10،12 سال پیش کتابی در این زمینه از طرف شورای عالی انفورماتیک چاپ شد
    عنوان دقیق کتاب یادم نیست اگر نیازدارید میگردم پیداش میکنم

همینطور میتوانید از دوستان در همین سایت نمونه قراردادهای خودشان را اینجا بگذارند تا حداقل برای دیگران منبع و راهنما باشد
    ظاهرا تصمیم به واریز دارن و مشکل پیش امده قراره دوستانه حل بشه

ولی سوالی ذهن من درگیر کرده اونم دریافت خسارت از ایشون هست
    قرارداد در تاریخ 94/2/24 امضا شد و پروژه در تاریخ 94/7/1 باید تحویل میشد

در قرارداد آمده:
    جریمه تاخیر
    پیمانکار موظف به پشتيباني فني و رفع کليه نواقص احتمالي در هر زمان مي باشد و در صورت بروز هر گونه مشکلي ، حداکثر ظرف مدت 48 ساعت پس از اعلام نسبت به رفع مشکلات و نواقص اقدام نمايد و در صورت عدم اجراي قرارداد در زمان مشخص(مطابق با برنامه زماني مشخص شده) ، به ازاي هر روز تاخير، پیمانکار موظف به پرداخت مبلغ يکصد هزار ريال به عنوان ديرکرد مي باشد

كارفرما ميتواند بدون خدشه وارد آوردن به هيچ يك از حقوق و روشهاي وصول، مبالغ جريمه (جرايم) تأخير را از پیمانکار كسر نمايد. پرداخت و يا كسر چنين جرايمي منجر به اسقاط تعهدات و مسئوليتهاي پیمانکار درچارچوب قرارداد نخواهد شد.

بعلاوه چنانچه جمع زمان تاخير پیمانکار به 25 درصد زمان پروژه برسد، كارفرما ميتوانند قرارداد را بدون هيچگونه پرداختي به پیمانکار و بدون توجه به ادعاي غرامت خسارت كه درچنين حالتي ممكن است از طرف پیمانکار تقاضا گردد، فسخ كند.

تا به امروز 150 روز تاخیر در تحویل پروژه روزهای کاری محاسبه شده
    یعنی ایشون 1500000 باید جریمه پرداخت کنن؟

بله قاعدتا باید جریمه پرداخت کنند!
    ولی شما اول پول خودتون را بگیرید بعد بحث خسارت و جریمه را مطرح کنید البته اگر میخواهید مطرح ککنید
    در ضمن میتوانستید هزینه سرور برای تست برنامه را میتوانستید ندهید مثلا پروژه را فاز بندی میکردید و در آخر کار یک زمانی را برای تست تعیین میکردید و در ان زمان سرور را تهیه میکردید به این ترتیب شاید سرور را برای مدت کمتری اجاره میکردید!
    برنامه نویس میتوانست یک سرور محلی در شبکه خودش راه اندازی کند و کارهای تست اولیه را با آن انجام مداد بجای اینکه هزینه زیادی را به شما تحمیل کند

پروژه از چه نوعی بود؟ وب بود یا ویندوز اپلیکیشن؟ بیشتر توضیح بدهید
    آیا در قرار کل بخشهای برنامه مطرح نشد؟ و یا تمام خواسته ها و نیازها مطرح نشد؟ پس چرا این برنامه نویس گفته که سنگین است؟ حالا با فرض سنگین بودن حتما پروژه نرخ آن نیز متناسب انتخاب شده است اگر اول کار همه موارد دقیقا بیان شده باشد این گفته منطقی نیست چون با برنامه ریزی صحیح هم زمان تحویل و هم هزینه آن تقریبا قابل محاسبه است!!!

نقل قول نوشته شده توسط pbm_soy مشاهده تاپیک
    بله قاعدتا باید جریمه پرداخت کنند!
    ولی شما اول پول خودتون را بگیرید بعد بحث خسارت و جریمه را مطرح کنید البته اگر میخواهید مطرح ککنید
    در ضمن میتوانستید هزینه سرور برای تست برنامه را میتوانستید ندهید مثلا پروژه را فاز بندی میکردید و در آخر کار یک زمانی را برای تست تعیین میکردید و در ان زمان سرور را تهیه میکردید به این ترتیب شاید سرور را برای مدت کمتری اجاره میکردید!
    برنامه نویس میتوانست یک سرور محلی در شبکه خودش راه اندازی کند و کارهای تست اولیه را با آن انجام مداد بجای اینکه هزینه زیادی را به شما تحمیل کند

پروژه از چه نوعی بود؟ وب بود یا ویندوز اپلیکیشن؟ بیشتر توضیح بدهید
    آیا در قرار کل بخشهای برنامه مطرح نشد؟ و یا تمام خواسته ها و نیازها مطرح نشد؟ پس چرا این برنامه نویس گفته که سنگین است؟ حالا با فرض سنگین بودن حتما پروژه نرخ آن نیز متناسب انتخاب شده است اگر اول کار همه موارد دقیقا بیان شده باشد این گفته منطقی نیست چون با برنامه ریزی صحیح هم زمان تحویل و هم هزینه آن تقریبا قابل محاسبه است!!!
    این اولین قرارداد رسمی بنده بود و از بایدها و نبایدها اطلاع نداشتم
    پروژه وب سایت بوده
    قبل از امضا قرارداد بنده با تهیه عکس از امکاناتی که مد نظرم بوده سعی کردم نشون بدم چی میخوام و در روز امضا قرارداد بازم توضیح دادم تا مشکلی پیش نیاد ولی اینجوری شد

حتی اگه سنگین باشه بعد از گذشت نه ماه پروژه رو باید تحویل میدادن!!!

تاپیک های مشابه

1. بستن قرارداد
    نوشته شده توسط Amin-rz در بخش Android Studio
    پاسخ: 9
    آخرین پست: پنج شنبه 17 مهر 1393, 10:47 صبح
  2. پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 12 دی 1391, 13:18 عصر
  3. بستن یک application
    نوشته شده توسط MKazemi در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 28 شهریور 1382, 22:47 عصر
  4. پاسخ: 0