نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: طراحی و برندینگ

طراحی و برندینگ

برندینگ چیست ؟
    برند هر سازمان , تجارت و کسب و کاری بیانگر هویت آن مجموعه است و رابطه مستقیمی با اهداف آن سازمان در راستای معرفی , بازاریابی , ارتباط با مشتریان و در نهایت فروش محصول یا ارایه خدمات دارد . به همین علت انتخاب نام و نشان تجاری متناسب , هدفمندی پروسه معرفی برند و بازاریابی برنامه ریزی شده باید از درجه اهمیت بالایی بر خوردار باشد .
    پروسه برندینگ نیازمند راهکارهای تفکر محور و تعریف شده ای است که تعاملی بهینه و مطلوب فی ما بین تمام فعالیت های مرتبط بـا مشتری را برای هر ســازمان ایجاد نمـاید در غیر این صــورت می تواند تاثیر منفی بر روی مخاطبین برند شما داشته باشد .

نقل قول: طراحی و برندینگ

با مطالعاتی که من در زمینه برندینگ داشتم اولین قدم در خدمات طراحی و برندینگ , طراحی و برندینگ با مطالعه بازار هدف و ایجاد شخصیت برای برند شما آغاز خواهد شد
    یکی از مهمترین بخش ها در طراحی برندینگ ، مطالعه دقیق بازار و شناخت ابعاد وجودی سازمان شما در آن بازار خواهد بود ، بدین معنی که پاسخ هایی مناسب ، برای سوالات زیر یافت شوند :

مشتریان این بازار چه تفاوتی برای شما با دیگر رقبایتان قائل هستند ؟

محصولات و یا خدمات شما در چه زمان و یا مکان هایی با مشتریانتان ارتباط برقرار می نماید ؟

مواد و محتوای ایجاد و یا ساخت خدمات و محصولات شما چیست ؟

در 5 سال آینده برند خود و ابعاد سازمانی خود را چگونه تصور می نمایید ؟

پاسخ سوالات فوق و تجزیه و تحلیل آنها آغاز فرایند طراحی و برندینگ برای شما خواهد بود ، در این مرحله طرح ابتدایی شخصیت اصلی برند شما به تصویر خواهد آمد .

تشکر از دوستان بابت این بحث روز و زیبا .
    به نظر من در مرحله دوم باید طراحی Object ها و هویت درون سازمانی شما صورت پذیرد یعنی :
    طراحی لوگو و نشانه – ست اداری – کارت ویزیت – طراحی بسته بندی و ...
    اولین قدم در در طراحی لوگو معمولاً اتود زدن های دستی بر روی کاغذ می باشد .
    که شاید این طرح ها 10 ها بار تعویض شوند ، تا جوهره وجودی در طراحی برندینگ شما شکل پیدا کند ، در این مرحله می باشد ، که یک گرافیست با تجربه می تواند عرض اندام نماید .
    طراحی هویت درون سازمانی :
    هویت درون سازمانی شما باید مانند یک معمای ساده در لوگوی برند شما نمایان شود . آنگاه مخاطب شما فقط با کمی تامل کردن پی به طرز تفکر شما خواهد برد .
    فقط و فقط 3 عنصر " شکل " ، " فونت " و " رنگ " هستند که هویت درون سازمانی شما را در طراحی لوگوی نشان خواهد داد .

من کسب و کار جدید راه انداختم و تقریبا مراحل اولیه ثبت شرکت و اجاره دفتر کار به رو به اتمام است و کم کم دارم وارد مرحله ثبت برند و طراحی و برندینگ میشم . خوشحال میشم که منو توی این راه کمک کنید و فاکتور های اصلی طراحی و برندینگ رو بهم معرفی کنید .

مراحل پایانی که باید انجام شود
    طراحی برندینگ و خلق تمامی Object ها است :
    این مرحله به تعداد Object های برندینگ شما تکرار خواهد شد .
    Object هایی مانند : " طـراحی لوگو و نـشـانه " , " طراحی ست اداری " , " طراحی کارت ویزیت " , " طراحی بسته بندی " , " خدمات پس از فروش " و " نمونه کارها "
    همچنین طراحی و برندینگ با مطالعه بازار و به روز نگه داشتن برند شما ادامه خواهد یافت :
    در نهایت به مهمترین قسمت فرآیند طراحی و برندینگ می رسیم , حال شما باید رفتار این نوزاد نوپا را با مشتریانتان خود رصد نمایید ، آیا این کودک توانایی ارتباط با مشتریانتان را دارد ؟ سعی نمایید در گذشت زمان آن نوزاد را تربیت نمایید تا بزرگ شود . این را بدانید که " برند " شما تا زمان حیات سازمان شما نیاز به تربیت و پشتیبانی دارد .

با عرض سلام و احترام خدمت تمام دوستان
    آقا من بالاخره تونستم یه شرکتی که خدمات طراحی و برندینگ انجام میدن رو پیدا کنم اتفاقا برادرمم کار طراحی برندشون رو داده بودند به این شرکت که شرح مختصری از خدمات طراحی و برندینگ را که برای برند ما انجام میدن به شرح زیر می باشد :
    شناسایی بازار مخاطبین برند به صورت کاربردی
    معرفی صحیح و دقیق قابلیت های سازمان به مشتریان
    طراحی و انتخاب نام و نشان تجاری متناسب با هویت برند
    شناخت بازارهای هدف جانبی برند جهت تکمیل فرآیند بازاریابی
    تجزیه و تحلیل میزان فروش احتمالی برند در بازه های زمانی مشخص
    ارائه راهکارهای به روز و تبلیغات هدفمند در حوزه معرفی برند در بازار
    تحلیل رقبای برند و ارائه راهکارهای مناسب جهت برتری نسبت به رقبا
    تهیه و تنظیم گزارش های آماری جهت کارشناسی پیشروی فرایند برند سازی
    انجام آزمایش های لازم جهت تمکیل و یا ویرایش سبد کالا یا خدمات سازمان

باز هم اگه دوستان پیشنهادی دارند مارو در جریان بذارن .

این هم لینک سایتشون :

http://honeytech.ir/Branding

واقعا مطلب جامع و آموزنده ای بود من تا الان فکر می کردم که برندینگ به طراحی لوگو و کارت ویزیت و سربرگ و... خلاصه میشه اما با این توضیحات متوجه شدم که حوزه فعالیت برندینگ بسیار گسترده تر می باشد .

سلام ممنون از مطلب خوبتون
    واقعا کم هستند شرکت هایی که به این صورت کار کنند .
    ممنون از آقا مهران بابت معرفیشون
    من بهشون سر زدم تقریبا ویژگی هایی که دوستان بیان کردند رو ، این تیم هم بهشون عمل می کردند .

سلام و خسته نباشید، بحث مهمتر اینه که توی این زمینه متخصصای کمی واسه کارهای راهبردیش وجود داره متاسفانه و آدم میمیونه چیکار کنه و چه انتخابی به نتیجه میرسه
    آخرین ویرایش به وسیله tala00 : جمعه 29 مرداد 1395 در 14:45 عصر

با سپاس از همه دوستان بابت این بحث خوب
    برندسازی به نظر من اول از مدیر مسئول برند شروع میشه ، یعنی تا شخص مسئول خودش یه فرد شناخته شده در حوزه مربوطه نباشه نمیتونه به سادگی روی برندسازی محصول و خدمتش فعالیت کنه.

تاپیک های مشابه

1. نیاز به راهنمایی: طراحی سایت با سی پلاس پلاس امکان پذیره ؟
    نوشته شده توسط borzoo در بخش برنامه نویسی با زبان C و ++C
    پاسخ: 22
    آخرین پست: شنبه 01 آذر 1382, 17:19 عصر
  2. نکات مهم در طراحی بانک ها در webpage
    نوشته شده توسط الهام تفریشی در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 7
    آخرین پست: سه شنبه 25 شهریور 1382, 01:34 صبح
  3. طراحی جداول برای پروژه رزرو نو بت آنلاین
    نوشته شده توسط shahabedeen در بخش تحلیل و طراحی بانک اطلاعات
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 05 شهریور 1382, 21:02 عصر
  4. سیستم ارسال کارت تبریک نوروز طراحی شده با دلفی