صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 56 از 56

نام تاپیک: حلال یا حرام بودن ویدیوهای آموزشی

کاربر دائمی آواتار golbafan
    محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول: حلال یا حرام بودن ویدیوهای آموزشی

پرسش 3: کپي کردن نرم افزارهاي خارجي جه حکمي دارد؟اگرکشورتوليدکننده ازکفار حربي(آمريکا-انگليس-اسراييل)باشد چطور؟ پاسخ: کپي کردن نرم افزارهاي خارجي تابع قرار داد است. (1) ظاهرا ايران با کشور هاي خارجي در اين خصوص قرار داد ندارد مخصوصا با آمريکا و انگليس و اسراييل؛ بنابراين کپي از نرم افزار خارجي اشکال ندارد. پي نوشت: 1. آيت الله خامنه اي، اجوبه الاستفتائات، س 1343.

پرسش 4: اگردرجواب سوال3بگوييدتابع قرارداد است ،مشکل ما اين است که نمي دانيم ايران با کدام کشورها چه قراردادي دارد.اگر مي دانيد به ما هم بگوييد ياجايي رامعرفي کنيد که ماازآن جا بپرسيم. پاسخ: اگر کسي نسبت به نرم افزار خارجي نداند که آيا جمهوري اسلامي با کشور توليد کننده نرم افزار قراردادي بر حفظ و رعايت قانون کپي رايت دارد ، استفاده از نرم افزار مذکور و تکثير و رايت آن اشکال ندارد.(1) پي نوشت: 1. سؤال تلفني(7746666-0251) از دفتر آيت الله خامنه اي.

پرسش 5: اگر نرم افزاريک کشور خارجي راتهيه کنيم وندانيم که ايران باآن کشور قرارداد دارديا نه مي توان ازآن کپي کرد؟آيا تحقيق کردن لازم است؟ پاسخ: در فرض سؤال تحقيق کردن لازم نيست و مي توانيد از آن کپي بگيريد و تکثير کنيد.(1) پي نوشت: 1. سؤال تلفني(7746666-0251) از دفتر رهبري.

کاربر دائمی آواتار amin1softco
    محل زندگی
    پای آن سرو بلند

خوب این مشکلم به یاری مراجع حل شد بخورید و بیاشامید اما اصراف چی ؟ نکنید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

چندتا نکته هست، یکی اینکه معمولاً جواب مراجع با توجه به صورت و فرض سوال هست و معمولاً در جواب میگن با توجه به صورت یا فرض سوال ... در حالیکه فرض سوال لزوماً عمومیت نداره.
    دوم اینکه الان این همه آدم متخصص اهل فن داریم با هم بحث میکنیم به نتیجه نرسیدیم بعد چطور کسی که شاید سی دی و کامپیوتر رو از نزدیک ندیده باید صاحب نظر باشه؟!
    سوم اینکه آمریکا و اسرائیل و کلاً استکبار جهانی با همین استدلال که ما با هم قرارداد نداریم ما رو تحریم میکنن و منابعمون رو میدزدن و ... پس دیگه هی داد و بیداد نکنید تحریم هستیم و ... به قول اون بنده خدا: زدی ضربتی ضربتی نوش کن.

کاربر دائمی آواتار amin1softco
    محل زندگی
    پای آن سرو بلند

ببین اگر از لحاظ شرافت و انسانیت به قضیه نگاه کنیم که معلومه نباید استفاده کرد چون طبق اون license agreement اول ویندوز و بقیه برنامه ها شما عملاً قوانین و مقرارات را قبول کردید و خودتون واقف هستید که دارید از یک نسخه غیر قانونی استفاده می کنید. پس دیگه تعارف نداره این داستان حرام, شاخ دم که نباید داشته باشه.
    اگر به چشم دشمنی بهش نگاه کنیم که خود آمریکا کلاً با شاکله جمهوری اسلامی مشکل داره و اونو دشمن درجه یک خودش می دونه و عملاً هر جور تونسته به ایران ضربه زده مثل همین داستان استاکس نت پس گور پدر همشون خخخخخخخ.

اگرم بخواهیم از دید استراتژیک نگاه کنیم الان ایران عملاً بازار بورس شرکت هایی مثل مایکروسافت و گوگل را در اختیار نداره برای همین بی کله بودن های ایرانی ها ,بعد 4 تا شیخ عرب کلی سهام های گوگل و یاهو و اینا را خریدن پس می بینید که ضرر اصلی را خود ما آخرش متحمل شدیم. یعنی درسته که از نظر کوتاه مدت ما برد کردیم و به قولی ارزی از کشور برای 4 تا لایسنس الکی خارج نشده اما از طرفی هم سودی که می شده از این بازار بدست آورد را از دست دادیم و می بینید که یاهو مکتوب داریم و یاهو پارسی جایی نیست!!!
    اما اگر قرار باشه واقعا با جامعه جهانی تعامل داشته باشیم بهتر این قوانین را بپذیریم و از محیطی که برای رشد ایجاد شده استفاده کنیم اگرم نه که فبها مثل کره شمالی در و بوم کشورو ببندیم و فقط موشک بسازیم.

سلام
    من تعدادی از پستها را بررسی کردم و سعی کردم بعضی از کلمات کلیدی که در برخی پستها در مخالفت با دیدگاه استارتر به کار برده شده بود جمع آوری کنم که برام جالب بود:
    استعمار - اسرائیل - فلسطین - غصب - سرخپوستها - رحم نکردن - انگلیسی ها - غارت نفت - روسها - شوروی -آفریقا - ازگشنگی مردن - آتش زدن - سر به نیست کردن - دردناک - قحطی عمده - ویروس - غنائم جنگی - جنگ با کفار - بمب - شریک جرم - قتل - گول زدن خود - جنگ نرم - پولهای بلوکه شده - تحریم - جمع آوری اطلاعات - جاسوسی - ریاکاری - سازمان M آی 6 - سیا - موساD , ....

در خصوص ویدئو ها و نرم افزار ها از لحاظ خرید مشکلی وجود نداره و موسساتی در کشور هستند که کارتهایی مثل VISA صادر می کنند و به راحتی می شه خریداری کرد. من توی همون سایت linda رفتم که دیدم مثلا دسترسی نامحدود به تمام ویدئو ها هزینه خیلی زیادی نداره. یا مثلا الان خیلی از لپ تاپها که می خریم معمولا یک ویندوز اوریجینال روی اون نصبه. در داخل کشور به راحتی می شه نرم افزارهای اورجینال مثل ویندوز و آفیس را خرید و حتی خریدن ویندوز هزینه بالایی نداره. نسخه های لینوکس هم که رایگانه
    الان برنامه نوشتن با بیشتر زبانهای برنامه نویسی هزینه برای برنامه نویس نداره. مثل Java PHP و asp یا JS یا ++C یا Python و حتی سی شارپ یا sqlserver هم در ویندوز می شه از نسخه رایگان express ویژوال استادیو استفاده کرد یا sharpdevelop یا در لینوکس از mono یا mysql یا sqlite و postgreSQL و ... با همین ابزاهای رایگان کار کرد و اگه لازم شد کار به نحوی توسعه داده بشه که به ابزارهای پولی نیاز بشه می شه اینها را خرید
    با این اوصاف خدمت استارتر عرض کنم حتی اگه توجیه ها و آسمون و ریسمون بافتنهای دوستان مخالف واقعیت داشته باشه** اگه شما به عقیده خودتون عمل کنید و از نرم افزارهای آزاد و رایگان استفاده کنید ضرری نمی کنید (نه دنیوی و نه اخروی)
    اما از این عمل شما و امثال شما ممکنه بعضی متضرر بشن:
    ۱- دشمنان :نکته ای که جناب مدیر محترم بخش به خوبی عنوان کردند: «با استفاده از نرم‌افزار آزاد به همون هدف (پول ندادن به دشمن) هم نزدیک شد»
    ۲- اگه شما به عنوان یک برنامه نویس یا حتی مشتری به سمت برنامه نوشتن بازبانها و ابزارهای آزاد یا خرید نرم افزار های مبتنی بر اینها مهاجرت کنید تعداد توسعه دهندگان و مشتری های ابزارهای کرک شده کم می شه و شاید از نظر برخی همین باعث بشه بازار اینها پایین تر بیفته. یعنی منافعشون در خطر می افته. یک مساله دیگه هم بازدیدی هست که ممکنه از این تاپیک بشه و روی اذهان افراد دیگه تاثیر بذاره
    با توجه به این فرهنگی که توی ایران از قبل جا افتاده بوده خیلی ها با ابزارها و زبانها یا کامپوننتهای پولی یا کرک شده (مثل دلفی ) کار می کنند و با اینها بزرگ شده اند و زندگیشون بر پایه اینها شکل گرفته حالا اینها باید چه کار بکنند؟
    -مهاجرت: شاید اعتقاد، علاقه یااین توانایی را ندارند که مثل خیلی ها (از جمله طراح دلفی به سمت دات نت یا ...) مهاجرات کنند
    - خرید نرم افزار: حالا فرض کنید یه وقت بخواهند این نرم افزار را بخرند( که برای کسی که در آمد ثابتی داره فکر کنم هزینه چندانی نیست)اما مساله در همین خلاصه نمی شه چون کامپوننتهای کرک شده بعضا قیمتش از خود محیط برنامه نویسی مثلا دلفی هم بیشتره
    - اگه هم نمیتونن به یکباره این کار را بکنند ذره ذره انجام بدهند
    - اگه باز هم نمیتونن، حداقل به این مساله اعتقاد داشته باشند که استفاده از این نرم افزارها درست نیست

**در مورد مساله احکام و تقلید و مسايل شرعی فکر کنم خوندن مقاله زیر خالی از فایده نباشه:
    شعور شهروندی

[younes]
    مهمان

فکر میکنم این تاپیک مربوط به زبان جاوا باشه پس اصلا مربوط به دلفی و دات نت و مایکروسافت نمیشه.
    ما تو جاوا openJDK و GCJ رو داریم لینوکس و نتبینز و اکلیپس برای هیچ کدوم اینها نیاز به پرداخت پول نیست نیاز به استفاده از نسخه کرک شده هم نیست.. و برنامه های کراس پلتفورم خروجی که روی هر سیستمی اجرا میشه (یعنی نیازی نیست نگران بازار هدف باشیم که بیشتر کاربرا ویندوزی هستند , جاوا این کارو برای ما میکنه). همین که به عنوان یه آدم عادی اخلاق و حق نشر ناشر رو رعایت کنیم کافیه. منابع آموزشی رایگان هم که تو اینترنت پره. پس مشکلتون چیه؟
    شما که عادت کردید به تعرض به حقوق دیگران و استفاده از برنامه های قفل شکسته. چطوری میخواهید از حق کپی و نشر خودتون تو جامعه ای که ساختید دفاع کنید؟ نسل بعد و نسل های بعدش چی میشه؟ سینمای خانگی و موسیقی و هنر چی میشه نمیخواهید از هنر مندا حمایت کنید ؟ عادت کردید به کپی غیر مجاز؟

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط [younes] مشاهده تاپیک
    فکر میکنم این تاپیک مربوط به زبان جاوا باشه پس اصلا مربوط به دلفی و دات نت و مایکروسافت نمیشه.
    ما تو جاوا openJDK و GCJ رو داریم لینوکس و نتبینز و اکلیپس برای هیچ کدوم اینها نیاز به پرداخت پول نیست نیاز به استفاده از نسخه کرک شده هم نیست.. و برنامه های کراس پلتفورم خروجی که روی هر سیستمی اجرا میشه (یعنی نیازی نیست نگران بازار هدف باشیم که بیشتر کاربرا ویندوزی هستند , جاوا این کارو برای ما میکنه). همین که به عنوان یه آدم عادی اخلاق و حق نشر ناشر رو رعایت کنیم کافیه. منابع آموزشی رایگان هم که تو اینترنت پره. پس مشکلتون چیه؟
    شما که عادت کردید به تعرض به حقوق دیگران و استفاده از برنامه های قفل شکسته. چطوری میخواهید از حق کپی و نشر خودتون تو جامعه ای که ساختید دفاع کنید؟ نسل بعد و نسل های بعدش چی میشه؟ سینمای خانگی و موسیقی و هنر چی میشه نمیخواهید از هنر مندا حمایت کنید ؟ عادت کردید به کپی غیر مجاز؟
    صحبت ما این نبوده که کلا هر نوع کپی غیر مجاز رو مجاز اعلام کنیم!
    صحبت بر سر استفاده بدون اجازه از محصولات کشورهایی هست که باهاشون دشمنی داریم...

الان اگر مثلا سپاه بیاد و یکی از بانک های آمریکا رو هک کنه و مقداری بهش ضرر بزنه در واقع یک ضربه به دشمن وارد کرده یا مثلا بیاد سایت موشکی آمریکا رو هک کنه و تمام بمب ها رو تخریب کنه
    حالا ماهم در حد وسع خودمون با استفاده غیر مجاز از ویندوز! داریم همون کار رو میکنیم و به اقتصاد امریکا ضربه میزنیم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

والله بحث دوستی و دشمنی مطرح نبود شما بحث رو بردید به این سمت.
    حالا اگه مثلاً روابط کشور با آمریکا خوب بشه شما دیگه از نرم افزار کپی استفاده نمی کنید؟
    راستی روابط ایران که با روسیه خوبه چرا از کپی نرم افزارهای روسی استفاده میشه؟

کاربر دائمی آواتار joker
    محل زندگی
    اصفهان

دیشب توی یکی از گروههای تلگرام مربوط به دلفی یه متن جالب دیدم میزارم شما هم بخونید:

------------------------------------------
    سلام دوستان
    امروز با یکی از دوستان کرکر صحبتی داشتم(از همون روسا که فحششون میدین☺️)

تو یکی از سایتای گنده کرکه

گفت: "به کسایی که از دست ما ناراحت هستند بگین، اگه ما نبودیم هیچ کدوم از شما الان برنامه نویس نبودین!
    هیچکدوم تو نوجوانی پول خریدن همین رو دلفی رو نداشتین!

اکثرا ما باعث شدیم شما اینکاره بشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Fars

استفاده از کپی نرم افزار ایرانی حرام و استفاده از کپی نرم افزار خارجی حلال و حتی در بعضی مواقع واجب میباشد

[younes]
    مهمان

حالا ماهم در حد وسع خودمون با استفاده غیر مجاز از ویندوز! داریم همون کار رو میکنیم و به اقتصاد امریکا ضربه میزنیم
    با قاشق میخواهید اقیانوس رو خالی کنید؟ مطمعنا میدونید گردش مالی یک سال بعضی از این شرکت ها چند برابر بودجه و در آمد کل یک کشوره و اون چند دلار شما تقریبا هیچ تاثیری روی بلاد کفر نداره. اگر فکر کردید که با یه کامپونت کرک شده دلفی بلاد کفر رو زیر رو میکنید سخت در اشتباهید.

صحبت ما این نبوده که کلا هر نوع کپی غیر مجاز رو مجاز اعلام کنیم!
    چه فرقی میکنه ؟ همون قدر که برای تلاش های یک عده برنامه نویس اهمیت قاعل بشید به یک هنرمند,بازیگر یا نویسنده اهمیت میدید. سادست اگر بی تفاوت باشید نتیجه اش به خودتون بر میگرده.

دیشب توی یکی از گروههای تلگرام مربوط به دلفی یه متن جالب دیدم میزارم شما هم بخونید:

------------------------------------------
    سلام دوستان
    امروز با یکی از دوستان کرکر صحبتی داشتم(از همون روسا که فحششون میدین☺️)

تو یکی از سایتای گنده کرکه

گفت: "به کسایی که از دست ما ناراحت هستند بگین، اگه ما نبودیم هیچ کدوم از شما الان برنامه نویس نبودین!
    هیچکدوم تو نوجوانی پول خریدن همین رو دلفی رو نداشتین!

اکثرا ما باعث شدیم شما اینکاره بشید.
    جالبه قبلا استدلال به این صورت بود که میگفتند تو اینترنت خوندم حالا میگند خودم تو تلگرام دیدم.(بدون منبع معتبر ارزش بازنشر نداره)
    نژاد پرست نیستم و نباید به ساکنین یک کشور دیگه بر چسب بد بزنم اما خب فکر نمیکنم روس های خراب کار تاثیر زیادی رو دنیای نرم افزار های آزاد ما داشته باشند خراب کاری که افتخار نداره اگر توانایش رو دارن چرا تو راه درستش استفاده نمیکنند چرا انحصار مادی نرم افزاری رو نمیشکنند؟ هم فکرای ما با گنو لینوکس شروع کردند محیط های برنامه نویسی آزاد و رایگان ابزار های رایگان منابع گسترده مستندات که کل جامعه برای رشدش تلاش کرده اند.

محل زندگی
    در قلب دوستان

نقل قول نوشته شده توسط Mahmoud Zaad مشاهده تاپیک
    والله بحث دوستی و دشمنی مطرح نبود شما بحث رو بردید به این سمت.
    حالا اگه مثلاً روابط کشور با آمریکا خوب بشه شما دیگه از نرم افزار کپی استفاده نمی کنید؟
    راستی روابط ایران که با روسیه خوبه چرا از کپی نرم افزارهای روسی استفاده میشه؟
    شما علم غیب داری؟
    من کدوم برنامه روسی رو استفاده کردم؟؟؟
    تاحالا فقط برنامه های امریکایی رو استفاده کردم حتی آنتی ویروس من همین آنتی ویروس ویندوزه!

اما هرکس استفاده میکنه خودش باید جواب بده
    و البته با روسیه هم درسته روابط داریم اما قرارداد در حوزه نرم افزار نداریم

محل زندگی
    در قلب دوستان

خب معلومه که ما ها الان 2 دسته شدیم:

1- کسانی که قائل به حلال بودن این استفاده ها هستند
    2- کسانی که قائل به حرام بودن این استفاده ها هستند

و هیچ کس هم از اعتقاد خودش کوتاه نمیاد

بنابراین برای جمع شدن این بحث شیرین پیشنهاد میکنم نگران دنیا و آخرت همدیگه نباشیم

بقول خداوند رحمان و رحیم: لَکُم دینُکُم وَلِیَ الدّین

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    شما علم غیب داری؟
    نه فعلاً به اون درجات نرسیدم!
    من کدوم برنامه روسی رو استفاده کردم؟؟؟
    نگفتم استفاده میکنید، گفتم استفاده میشه. فاعل مجهوله! اکثر گزارش سازهای خوب روسی هستن.
    اما هرکس استفاده میکنه خودش باید جواب بده
    و البته با روسیه هم درسته روابط داریم اما قرارداد در حوزه نرم افزار نداریم
    آقا استفاده کنید تا انشاالله زودتر ریشه آمریکا قطع بشه.

در کل نه من می تونم نظر شما رو عوض کنم نه شما می تونید نظر من رو عوض کنید. ولی انصافاً ته دلتون یه مقدار با این تفکر کپی کاری مبارزه کنید تا 30-40 سال دیگه اثر خودش رو بذاره و به یه جاهایی برسیم با وضع موجود که شرکتهای بزرگ و به اصطلاح نرم افزاری ایران، فروشنده دی وی دی های کپی هستند امیدی به پیشرفت صنعت نرم افزار ایران نیست. البته دوست و دشمن بازی در نیارید چون الان یکی هم با من لج بیفته من میشم دشمن و اون حق داره نرم افزار منو کپی کنه!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    چند قدم اون ور تر

نقل قول نوشته شده توسط golbafan مشاهده تاپیک
    خب معلومه که ما ها الان 2 دسته شدیم:

1- کسانی که قائل به حلال بودن این استفاده ها هستند
    2- کسانی که قائل به حرام بودن این استفاده ها هستند

و هیچ کس هم از اعتقاد خودش کوتاه نمیاد

بنابراین برای جمع شدن این بحث شیرین پیشنهاد میکنم نگران دنیا و آخرت همدیگه نباشیم

بقول خداوند رحمان و رحیم: لَکُم دینُکُم وَلِیَ الدّین
    اگه کارها و تفکرات شما که ازش دفاع هم میکنید به دین و دنیای ما ضرر نزنه ما مشکلی نداریم و کاری هم به دنیا و آخرت شما نداریم! با این تفکر کپی کاری و دوست و دشمن بازی، بازار من و امثال من و خود شما کوچک شده.
    و تمام حرف دین و اخلاق و انسانیت هم همینه که کاری نکنیم که به خودمون و کسی ضرر برسه.

سلام
    هرچند قصد نداشتم در این تاپیک نظری ارسال کنم ، اما بعضی نظرات واقعا نامعقوله و البته برخی دوستان هم نظرات قابل تاملی دادند ، به نظر میرسه اندکی تفکر پاسخ تمام این سوالات رو میده و نیاز نیست برای توجیه یک کار غلط به نظر مراجع رجوع کنیم ، خاطرم هست زمانی سایت های شرط بندی هم با طرح زیرکانه صورت مسئله خودشون از دفتر مراجع ، پاسخ دلخواهشون رو میگرفتن و با افتخار هم اعلامش میکردند و جالب اینجاست که همشون هم بعدا فیلتر شدند و باهاشون برخورد شد.
    بنابراین هیچ موقع از فکر کردن غافل نشید.

موفق باشید.

تاپیک هم چون بیش از اندازه به حاشیه رفته قفل میکنم.
    قوانین سایت برنامه نویس [ به سوالات از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12

تاپیک های مشابه

1. تشخیص زوج یا فرد بودن یک عدد اشاری
    نوشته شده توسط Mahdi Fahmideh در بخش C#‎‎
    پاسخ: 8
    آخرین پست: جمعه 07 بهمن 1390, 22:27 عصر
  2. تعیین زوج یا فرد بودن بدون عمل ریاضی
    نوشته شده توسط در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 7
    آخرین پست: جمعه 26 آذر 1389, 10:32 صبح
  3. تشخیص connect یا disconnect بودن . . .
    نوشته شده توسط bashir_nashi در بخش VB.NET
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 14 اردیبهشت 1384, 22:18 عصر
  4. تشخیص وصل بودن یا روشن بودن چاپگر
    نوشته شده توسط احسان آریانو در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 25 فروردین 1384, 14:24 عصر
  5. پر یا خالی بودن DataSet
    نوشته شده توسط sh_m در بخش VB.NET
    پاسخ: 2
    آخرین پست: سه شنبه 25 اسفند 1383, 16:39 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار