نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: مشکل در نصب هدوپ Hortonworks

کاربر تازه وارد

مشکل در نصب هدوپ Hortonworks

سلام

من قصد دارم هدوپ رو روی سیستمم نصب کنم. به ترتیب ورژن ۲.۳ ، ۲.۱ و ۱.۳ هورتون‌ورکس رو امتحان کردم. که همشون مشکل کمبود رم رو داشتن، یعنی ویرچوآل باکس ارور می‌داد که مثلا بیش از ۵۰ درصد رم سیستم به ماشین مجازی اختصاص داده شده و کار مشکل داره.

ماشین من ۴ گیگ رم داره. می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم اینو حلش کنم چون دیگه هورتون‌ورکس ورژن پایین‌تر از ۱.۳ نداره!!!

نقل قول: مشکل در نصب هدوپ Hortonworks

نقل قول نوشته شده توسط M.soheil مشاهده تاپیک
    سلام

من قصد دارم هدوپ رو روی سیستمم نصب کنم. به ترتیب ورژن ۲.۳ ، ۲.۱ و ۱.۳ هورتون‌ورکس رو امتحان کردم. که همشون مشکل کمبود رم رو داشتن، یعنی ویرچوآل باکس ارور می‌داد که مثلا بیش از ۵۰ درصد رم سیستم به ماشین مجازی اختصاص داده شده و کار مشکل داره.

ماشین من ۴ گیگ رم داره. می‌خواستم بدونم چطور می‌تونم اینو حلش کنم چون دیگه هورتون‌ورکس ورژن پایین‌تر از ۱.۳ نداره!!!
    Hortonworks را حتی اگر بتوانید راه اندازی کنید در راه اندازی Apache Ambari دچار مشکل می شود. زیرا که یک سری فایل های موردنیاز را از سایت Hortonworks فراخوانی میکند و چون ایران تحریم است با خطا مواجه می شود و در نتیجه محیط مربوطه راه اندازی نمی شود.

به طور کل ماشین های مجازی هدوپ Cloudera و Hortonworks و IBM و Pivotal دچار مشکل کمبود رم هستند. با اضافه کردن فضای Swap(اگر سیستم عامل لینوکس استفاده میکنید) می توانید اندکی تغییر در سرعت راه اندازی داشته باشید. پیشنهاد من این هست که از ماشین مجازی هدوپ در اینجا استفاده کنید که هم حجم کمتری دارد و هم به دلیل اینکه فقط حاوی هدوپ است بسیار سبک می باشد: http://hadoop.ir/box
    Mobin Ranjbar

Software Engineer, Big Data Evangelist and Startup Guy

www.linkedin.com/in/mobinranjbar

www.MobinRanjbar.com
    www.Hadoop.ir
    www.BigDataWatcher.com

< به سوالات و درخواست هایی مبنی بر ارسال سورس کد ، نوشتن برنامه و ... از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود >

کاربر تازه وارد

نقل قول نوشته شده توسط مبین رنجبر مشاهده تاپیک
    Hortonworks را حتی اگر بتوانید راه اندازی کنید در راه اندازی Apache Ambari دچار مشکل می شود. زیرا که یک سری فایل های موردنیاز را از سایت Hortonworks فراخوانی میکند و چون ایران تحریم است با خطا مواجه می شود و در نتیجه محیط مربوطه راه اندازی نمی شود.

به طور کل ماشین های مجازی هدوپ Cloudera و Hortonworks و IBM و Pivotal دچار مشکل کمبود رم هستند. با اضافه کردن فضای Swap(اگر سیستم عامل لینوکس استفاده میکنید) می توانید اندکی تغییر در سرعت راه اندازی داشته باشید. پیشنهاد من این هست که از ماشین مجازی هدوپ در اینجا استفاده کنید که هم حجم کمتری دارد و هم به دلیل اینکه فقط حاوی هدوپ است بسیار سبک می باشد: http://hadoop.ir/box

سلام

ممنون از پاسختون

من می‌خوام از Hbase , Hive هم در کنار هدوپ استفاده کنم. ماشین مجازی که معرفی کردید شامل این‌ها هم می‌شه؟ و نظرتون در مورد این‌که نسخه‌ی cloudera رو دانلود و امتحان کنم چی هست؟

نقل قول نوشته شده توسط M.soheil مشاهده تاپیک
    سلام

ممنون از پاسختون

من می‌خوام از Hbase , Hive هم در کنار هدوپ استفاده کنم. ماشین مجازی که معرفی کردید شامل این‌ها هم می‌شه؟ و نظرتون در مورد این‌که نسخه‌ی cloudera رو دانلود و امتحان کنم چی هست؟

خیر عرض کردم که فقط حاوی هدوپ هست. ماشین مجازی Cloudera هم مشکل کمبود رم براش پیش میاد ولی به علت وجود دو نرم افزار Cloudera Manager و Hue کار با آن ساده تر و راحت تر خواهد بود.
    Mobin Ranjbar

Software Engineer, Big Data Evangelist and Startup Guy

www.linkedin.com/in/mobinranjbar

www.MobinRanjbar.com
    www.Hadoop.ir
    www.BigDataWatcher.com

< به سوالات و درخواست هایی مبنی بر ارسال سورس کد ، نوشتن برنامه و ... از طریق پیام خصوصی پاسخ داده نمی شود >

تاپیک های مشابه

1. مشکل در نصب DBISAM کمکککککک
    نوشته شده توسط mehdi_coco در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 5
    آخرین پست: شنبه 27 دی 1382, 12:49 عصر
  2. مشکل در نصب کامپوننت ها
    نوشته شده توسط majid_n در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 03 آذر 1382, 22:33 عصر
  3. مشکل در نصب PWS
    نوشته شده توسط jannati در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1