نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: تخصص پیدا کردن در جاوا برای حرفه ای شدن

تخصص پیدا کردن در جاوا برای حرفه ای شدن

سلام به همگی
    من یه مسئله ای که خیلی وقته ذهنمو درگیر خودش کرده(از وقتی شروع به یادگیری جاوا کردم)در قالب چند سوال میپرسم و ممنون میشم نظرتون رو بدونم

**از کجا بدونم که تو جااو پیشرفت کردم؟
    منظورم اینه که من چطور میتونم متوجه بشم برای انجام پروژه های بزرگ آماده هستم و میتونم حتی به کار در خارج از کشور فکر کنم(منظور از خارج اینه که آدم بتونه در برنامه نویسی با بهترینا در کشور های توسعه یافته رقابت کنه)؟

**اصلا برنامه نویس های شرکت های بزرگ چه فرقی با بقیه دارن و بهتره اینطور بپرسم چیکار میکنن که موفق تر هستن؟

**من منابع آموزشی خوبی در اختیار دارم از جمله فیلم آموزش پارس کلیک و آموزش باکی رابرتز و کتاب دیتل.ولی وقتی میرم تو سایتایی که نیاز به برنامه نویس دارن نگاه میکنم که ببینم نیاز فعلی بازار چیه سرفصل هایی که به عنوان شرط کار عنوان شده فرق داره با سرفصل هایی که من دارم یاد میگیرم(دست کم خودم اینطور احساس میکنم)به عنوان مثال **پرشین گیگ** این شرایط رو مطرح کرده و بعضی از عبارات تو منابع آموزشی نیست
    .................................................

• معماری شیء گرا به منظور طراحی نرم افزار های مقیاس پذیر با بار بالا ونیازمندی در دسترس بودن همیشگی
    • پیاده سازی و توسعه سرویس های RESTFUL و آشنایی با مدل های داده JSON و XML
    • تسلط بر J2EE/Java و Spring Framework
    • تسلط بر Design Patterns
    • تسلط بر مفاهیم پایگاه داده و طراحی مدل داده نرمال، DB+JPA، hibernate و توانایی پیاده سازی منطق های پیچیده به صورت بهینه در SQL
    • تسلط بر Build Tools به ویژه Maven
    • آشنایی با مفاهیم Cloud
    • محیط لینوکس، ابزار مدیریت کد (Git) و آشنایی با متد توسعه Agile

...........................................
    ** به نظرتون چقدر طول میکشه آدم در برنامه نویسی(بخصوص j2ee و j2se) پیشرفت کنه و آماده انجام پروژه سنگین باشه؟؟

نمیدونم اصلا سوالم به عنوان یه آدم نیمه حرفه ای درسته یا نه ولی خوشحال میشم اگه دوستان صاحب نظر نظرشون رو درباره کل مطالبی که نوشتم بگن و اگه برای کسانی مثل من که این مطلب رو میخونن هر توضیح دیگه ای که میدونین ارائه بدین

نقل قول: تخصص پیدا کردن در جاوا برای حرفه ای شدن

بعد از خوندن یک کتاب خوب برای Java SE (مثل دایتل) می تونید یک کتاب خوب برای Design Pattern ها بخونید مثل کتاب Heat First و یک کتاب خوب برای Java EE مثل کتاب Java EE7: The Big Picture بعد از این کم کم ابعاد کار دست آدم میاد که چقدر باید بخونه، و چقدر طول می کشه. چون همه ی این ها بسته به حجم مطالعه و تلاش فرد داره و واقعا نمی شه نسخه ی واحد داد.

من تقریبا 7 ماه پیش مطالعه جاوا رو شروع کردم، و الان کم کم ابعاد کار و حس می کنم. اوایل هم دنبال جایی یا کسی بودم که سوالی مثل سوال شما رو ازش بپرسم... ولی واقعیت اینه که هیچ کس نمی تونه اون چیزی رو که شما خودتون از مطالعه کردن دریافت خواهید کرد و بهتون بده.
    توصیه ی من اینه و این توصیه ها از طرف یکیه که مثل خودتون در حال مطالعه و یاد گرفتنه.
    در مورد یادگیری Java SE با حوصله و صبور باشید. خوب و عمیق بخونید
    در مورد کلمات تازه ای که می شنوید مثل Maven توی اینترنت دنبال یک کورس ویدئو ای باشید، دانلود کنید و ببینید، حد اقل چند فصل اولش و تا اون فن آوری و بهتون معرفی کنه. برای خودتون یک سیر مطالعاتی داشته باشید و وقتی فهمیدید Maven چیه و چقدر ضرورت داره اونو یه جایی توی سیر مطالعاتی تون قرار بدید (مثلا حدس بزنید که Maven بعد از یاد گرفتن Design Pattern ها و EE لازمتون خواهد شد) و این ترتیب و در لیستتون وارد کنید. لازم نیست این حدس اولیه ای که می زنید یک حدس دقیق باشه، چون جلوتر که می رید اطلاعاتتون بیشتر می شه و سیرتونو خود به خود اصلاح خواهید کرد.
    دنبال بهترین منابع باشید، و برای هر سر فصلی که دارید مطالعه می کنید بهترین ها و خلاصه ترین ها رو پیدا کنید. بهترین-خلاصه ترین (این یک بهینه سازیه) منبع و پیدا کنید و اونو بخونید، روی مبحث قفل نکنید و ازش عبور کنید، مثلا این طور نشه که به Design Pattern ها برسید و دیگه توی این مبحث ماندگار بشید... بعد از خوندن یک منبع ازش عبور کنید (چون در آینده دوباره به این مبحث بر خواهید گشت)

صبر و پشتکار...

تاپیک های مشابه

1. حرفه ای: چند نکته در PHP برای حرفه ای شدن!
    نوشته شده توسط Pedram77 در بخش PHP
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 11 فروردین 1394, 18:02 عصر
  2. زمان برای حرفه ای شدن
    نوشته شده توسط Golsha در بخش jQuery
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 23 دی 1392, 00:24 صبح
  3. سوال: آیا برای حرفه ای شدن در سیستم مدیریت محتوای جوملا باید PHP بلد بود؟
    نوشته شده توسط complexcoding در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 1
    آخرین پست: پنج شنبه 27 مهر 1391, 23:11 عصر
  4. سوال: معرفی یه pdf درست و حسابی برای حرفه ای شدن
    نوشته شده توسط saeedgharedaghi در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 12
    آخرین پست: سه شنبه 22 شهریور 1390, 08:01 صبح
  5. در خواست راهنمایی برای حرفه ای شدن
    نوشته شده توسط xman_dj در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 11 آذر 1387, 15:14 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید