نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: انتخاب ایتم های ComboBox و نمایش اطلاعات مربوط با ایتم انتخابی در datagridview

Exclamation انتخاب ایتم های ComboBox و نمایش اطلاعات مربوط با ایتم انتخابی در datagridview

سلام
    من یه برنامه نوشتم سیستم ثبت نام اموزشگاه
    میخوام وقتی داخل یه کمبوباکس ایتم مثلا اول انتخاب میشه داخل گرید ویو دانش اموزان ثبت نام شده در کلاس اول رو فقط نشون بده
    نمیخام این روش با اتصال به پایگاه داده انجام بشه لطفا یه راه دیگه پیشنهاد بدین
    ممنون
    آخرین ویرایش به وسیله sia2068 : چهارشنبه 19 اسفند 1394 در 09:31 صبح

نقل قول: انتخاب ایتم های کمبو باکس و نمایش اطلاعات مربوط با ایتم انتخابی در گرید ویو

کسی نبود جواب بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نقل قول: انتخاب ایتم های ComboBox و نمایش اطلاعات مربوط با ایتم انتخابی در datagridview

به بار تمام اطلاعاتی که مربوط به ایتم های کمبوباکس هست رو بریزید توی یه دیتاتیبل. با انتخاب هر کدوم از ایتم های کمبوباکس دیتاتیبل رو فیلتر کنید. در آخر هم دیتاسورس دیتاگریدویو رو برابر با دیتاتیبل قرار بدید

نقل قول: انتخاب ایتم های ComboBox و نمایش اطلاعات مربوط با ایتم انتخابی در datagridview

راه های مختلفی داری مثلا میتونی از تکنولوژی linq استفاده کنی که من زیاد از اون سر در نمیارم

راه دومی که خودم هم از اون راه استفاده میکنم اینه که یه فیلد مشترک بین کومبو باکس و دیتا گرید داشته باشی

اینجوری که پیش خودت قرار داد کنی اولین آیتم از کومبو باکس مربوط به کلاس اولی ها دومی مال دومی ها و.....

بعد توی پایگاه داده ات(میتونه یه datatable ,dataset یا هر چی دیگه باشه )که یکی از ستون ها باید مربوط به کلاس دانش اموزا باشه و اون ردیف هایی رو توی دیتا گرید ویو نشون بدی که کلاس متناظر با اونا توی کومبو باکس انتخاب شدن

اگر هم اطلاعات بیشتری بدی بیشتر میتونم کمکت کنم
    مثلا بگی پایگاه داده ات چیه (sql,sqllite,xmlو....)و دیگه اینکه چجوری از اطلاعات استفاده میکنی چون اگه اطلاعات رو بریزی توی datatable یا dataset یه چور اینکاری که میخوای ر انجام داد و اگه به صورت object و لیست باشن یه جور دیگه

نقل قول نوشته شده توسط alireza4474 مشاهده تاپیک
    راه های مختلفی داری مثلا میتونی از تکنولوژی linq استفاده کنی که من زیاد از اون سر در نمیارم

راه دومی که خودم هم از اون راه استفاده میکنم اینه که یه فیلد مشترک بین کومبو باکس و دیتا گرید داشته باشی

اینجوری که پیش خودت قرار داد کنی اولین آیتم از کومبو باکس مربوط به کلاس اولی ها دومی مال دومی ها و.....

بعد توی پایگاه داده ات(میتونه یه datatable ,dataset یا هر چی دیگه باشه )که یکی از ستون ها باید مربوط به کلاس دانش اموزا باشه و اون ردیف هایی رو توی دیتا گرید ویو نشون بدی که کلاس متناظر با اونا توی کومبو باکس انتخاب شدن

اگر هم اطلاعات بیشتری بدی بیشتر میتونم کمکت کنم
    مثلا بگی پایگاه داده ات چیه (sql,sqllite,xmlو....)و دیگه اینکه چجوری از اطلاعات استفاده میکنی چون اگه اطلاعات رو بریزی توی datatable یا dataset یه چور اینکاری که میخوای ر انجام داد و اگه به صورت object و لیست باشن یه جور دیگه
    سلام ممنون از کمکتون
    دیتا بیس sql استفاده میکنم
    از ی دیتا ادابتور و دیتا تیبل استفاده کردم
    ی کلاس ایجاد کردم ک اطلاعات دیتا بیس رو داخل گرید ویو نمایش بده
    این روشی ک گفتین کدوشو لطف میکنین؟

کسی نیس کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

منتظر تایید آدرس ایمیل

DataTable dt1 = (DataTable)dataGridView1.DataSource as DataTable;

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 11 دی 1393, 17:07 عصر
  2. سوال: نمایش اطلاعات مربوط به منو درختی و زیر مجموعه های منو
    نوشته شده توسط FirstLine در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 28 دی 1392, 03:57 صبح
  3. نمایش اطلاعات سطری با کدی خاص در کریستال رپورت
    نوشته شده توسط omidrayaneh.68 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 27 تیر 1392, 22:00 عصر
  4. سوال: نمایش اطلاعات مربوط به نظر سنجی در Gridview!!!
    نوشته شده توسط مهدی رحیم زاده در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 5
    آخرین پست: دوشنبه 07 مرداد 1387, 05:57 صبح
  5. نمایش اطلاعات مربوط به یک جدول در جدول دیگه
    نوشته شده توسط newmefmef در بخش Access
    پاسخ: 1
    آخرین پست: دوشنبه 23 بهمن 1385, 13:07 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید