نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: ارتباط دو طرفه بین آیتم های مدل C++‎ و ویو QML

کاربر تازه وارد آواتار ++Hadi++
    محل زندگی
    تهران- ستارخان

Red face ارتباط دو طرفه بین آیتم های مدل C++‎ و ویو QML

سلام
    من می خوام یه تایم لاین تو کیوت بنویسم که به صورت ترکیبی C++‎‎‎‎‎‎‎ و qml باشه.
    یعنی مدل ها تو C++‎‎‎‎‎‎‎ و ویو در qml
    کاربر اگه آیتم رو تو تایم لاین اضافه کنه که اضافه می شه و می تونه کار رو با یه دکمه حذف کنه.
    مسلمایه ارتباط دو طرفه بین آیتم های مدل و ویو نیاز هست که حتی اگه طرف کار رو در زمان درگ کرد، بتونه رو مدل تاثیر بزاره و زمان شروع و ... رو تغییر بده.
    بهترین نوع ارتباط دو طرفه بین کیو ام ال و سی پلاس تو این حالت چجوریه و چکار باید بکنم.
    من ایده کاربردی برا استفاده از qproperty و ... می خوام.
    برا توضیح بهتر می خوام n تا آیتم رو بسازم که به محض ساختشون، یه شی از نوع کلاس مدلم در C++‎‎‎‎‎‎‎ بوجود بیاد و یه شی از نوع مثلا Rectangle در QML که ویو ام هست.
    حتی یه لینک هم می تونه کمک کنه...
    رفرنس های زیادی رو گشتم که همشون در مورد صدا زدن توابع از داخل همدیگر و ... توضیح داده ولی همچین چیزی رو نگفته...(ارتباط بین n شی موازی که به صورت داینامیک ساخته می شند که یه قسمتی در C++‎‎ هست و یه قسمتی در QML )

نقل قول: ارتباط دو طرفه بین آیتم های مدل C++‎ و ویو QML

نقل قول نوشته شده توسط ++Hadi++ مشاهده تاپیک
    سلام
    من می خوام یه تایم لاین تو کیوت بنویسم که به صورت ترکیبی C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و qml باشه.
    یعنی مدل ها تو C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ و ویو در qml
    کاربر اگه آیتم رو تو تایم لاین اضافه کنه که اضافه می شه و می تونه کار رو با یه دکمه حذف کنه.
    مسلمایه ارتباط دو طرفه بین آیتم های مدل و ویو نیاز هست که حتی اگه طرف کار رو در زمان درگ کرد، بتونه رو مدل تاثیر بزاره و زمان شروع و ... رو تغییر بده.
    بهترین نوع ارتباط دو طرفه بین کیو ام ال و سی پلاس تو این حالت چجوریه و چکار باید بکنم.
    من ایده کاربردی برا استفاده از qproperty و ... می خوام.
    برا توضیح بهتر می خوام n تا آیتم رو بسازم که به محض ساختشون، یه شی از نوع کلاس مدلم در C++‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎‎ بوجود بیاد و یه شی از نوع مثلا Rectangle در QML که ویو ام هست.
    حتی یه لینک هم می تونه کمک کنه...
    رفرنس های زیادی رو گشتم که همشون در مورد صدا زدن توابع از داخل همدیگر و ... توضیح داده ولی همچین چیزی رو نگفته...(ارتباط بین n شی موازی که به صورت داینامیک ساخته می شند که یه قسمتی در C++‎‎‎‎‎‎ هست و یه قسمتی در QML )
    برای اینکار من یه اپی ساخته بودم در iOS و Android که مربوط بود به لیستی از رخداد های مرتبط با استارت آپ ها دقیقا همین چیزی بود که شما گفتید یعنی لیستی از آیتم ها به صورت آرایه و نمایش در UI.
    کلاستون رو در ++C تعریف کنید و توابع مرتبط با اون رو و در نهایت خروجی رو به صورت لیست شده بفرستید به UI در QML که البته باید رجیستر شده باشه.

در بخش QML با دریافت تابع توسط پراپرتی model در ListView که شامل یک Component کامل ترکیبی از کنترل هایی که دوست دارید باشه درست کنید و ست کنید مثلا یک آیتم بسازید و مقادیر رو بهش ارجاع بدید.
    در مورد Repeter هم مطالعه کنید به طور کلی خاصیت تکرار و قابلیت دریافت آیتم ها و تخصیص مقادیر در این مورد خیلی عالی هستش‌: http://doc.qt.io/qt-5/qml-qtquick-repeater.html
    و این مثال رو هم در رابطه با نحوه لیست سازی در ListView رو ببینید: http://doc.qt.io/qt-5/qml-qtquick-listview.html

کاربر تازه وارد آواتار ++Hadi++
    محل زندگی
    تهران- ستارخان

مرسی
    تو خونه بررسی می کنم و اگر اکی بود سعی می کنم یه سمپل درست کنم و آپش کنم تا مورد استفاده قرار بگیره... استاد عزیز بینهایت ممنون...

نقل قول نوشته شده توسط ++Hadi++ مشاهده تاپیک
    مرسی
    تو خونه بررسی می کنم و اگر اکی بود سعی می کنم یه سمپل درست کنم و آپش کنم تا مورد استفاده قرار بگیره... استاد عزیز بینهایت ممنون...
    خواهش میکنم، موفق باشید.

تاپیک های مشابه

1. سوال: ارتباط دو طرفه همزمان بین کلاینت و سرور
    نوشته شده توسط hamid1642 در بخش PHP
    پاسخ: 15
    آخرین پست: چهارشنبه 18 تیر 1393, 10:59 صبح
  2. پاسخ: 8
    آخرین پست: شنبه 12 فروردین 1391, 16:25 عصر
  3. فاصله بین ایتم های منو
    نوشته شده توسط crazy_1892 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 18 آبان 1390, 16:07 عصر
  4. سوال: تنظیم فاصله بین ایتم های یک radioButtonList
    نوشته شده توسط mehrdad85 در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1
    آخرین پست: شنبه 20 فروردین 1390, 15:57 عصر
  5. ارتباط و لینک بین فرم های برنامه .....؟
    نوشته شده توسط tik_tak در بخش VB.NET
    پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 10 بهمن 1386, 15:26 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •