نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: در جست و جوی جایگزین سرویس پوش نوتیفیکیشن parse ...

Arrow در جست و جوی جایگزین سرویس پوش نوتیفیکیشن parse ...

سلام

دوستان حتما میدونید که سرویس پارسه دیگه تا یک سال دیگه کلا تمام سرویس هاشو حذف میکنه (حالا بعضیا هم میگن کاربراشو میبره به سایت دیگه و.. )

من یکم سرچ کردم اول سرویس ایرانی پوشه رو پیدا کردم که مشکلش اینه که api +16 ساپورت میکنه (4.0+). و در پاسخ به ایمیلی که بهشون زدم خبر دادن که اواسط همین ماه library جدیدی رو میدن که api +9 رو ساپورت میکنه.

اما شخصا خودم نمیخوام از سرویس های ایرانی استفاده کنم. این چند تا سایت خارجی که پیدا کردم که برید قسمت pricing هر کدوم رو هم ببینید بد نیست:

urbanairship.com
    onesignal.com (فقط 5 برنامه)
    pushwoosh.com

البته سرویس پوش نوتیفیکیشن که زیاد بود ولی خب اینا فکر میکنم بهترین هاشون باشن و مخصوصا اولیه که بهترینه.

من فقط با این gcm مشکل دارم. یعنی درواقع نمیدونم چی هست دقیقا. اونجوری که من فهمیدم بره گوگل هستش و خب برای این که پوش ارسال بشه باید کاربر یک اکانت گوگل روی گوشیش سایت داشته باشه، که خب میدونید که ایرانیا خیلی هاشون ندارن (درست گفتم؟). و هر 3 سایت بالا هم مثل این که از این روش استفاده میکنن.

نظرتون چیه؟؟

یه سوالی هم از یکی از این سایت ها کردم در مورد gcm این پاسخ رو دادن (خودتون زحمتشو بکشید دیگه ):
    ""
    Parse implemented GCM with their own GCM API Key. Which mean when Parse shut down, you lose the ability to send messages through their GCM key. Setting up a GCM key will ensure that you will be able to migrate from service to service without fear of losing the ability to send messages.

While simpler, it was also the incorrect way to do it and is also why you find yourself needing to do so right now.
    If the concern is that you'd have to pay for a Google Developer account, you will not need to. If you follow the GCM link in our setup instructions, as long as you have a gmail account, you can generate a GCM key free of charge. You will only need to pay if you decide to release an app in the Google Play Store.

""

راستی منظورش از "Parse implemented GCM with their own GCM API Key" چی هست؟
    ممنون میشم یک نفر درباره gcm یه توضیحی بده.

.................................................. .................................................. .................................................. .................................................. .......

جواب بعدیشون:
    "
    In order to send messages, GCM requires a GCM key which is used to send messages. Normally, you would need to setup your own server to use the GCM key to send messages. OneSignal will act as your server for you using your own GCM key.
    This is seperate from the device token which is how GCM targets a mobile device. Normally, the server would send a request through GCM to retrieve a device token, which the server can call to send a message to that device.
    So, it is not necessary to have a gmail account logged into a phone to receive push messages. They are unrelated for the most part.
    "

این جواب هارو onesignal داده و طبق این جواب دیگه پس نیازی نیست کاربر اکانت گوگل ساین شده داشته باشه روی گوشی و خب حله دیگه.
    چون من اینو خونده بودم و اینجا هم نوشته شده که باید حساب گوگل ساین شده داشته باشی....
    آخرین ویرایش به وسیله esse00 : جمعه 06 فروردین 1395 در 23:20 عصر

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

نقل قول: در جست و جوی جایگزین سرویس پوش نوتیفیکیشن parse ...

گوگل سرویسی داره تحت عنوان Google Cloud Messaging، که قبلترها اسمش Google Cloud to Device Messaging یا C2DM بود.
    این سرویس به توسعه دهنده اجازه میده که بتونه دستگاه ها رو رجیستر کنه (دستگاه میتونه یک گوشی باشه، یا مثلاً میتونید تو مرورگر کروم هم از این قابلیت استفاده کنید) و بعد ها بتونه پیامی از سرور به اون دستگاه بفرسته، و یا حتی از اون دستگاه پیامی به سرور ارسال بشه.

GCM یک سرویس بسیار قدرتمند هست، و کاملاً رایگان هست.
    برای استفاده از GCM باید یک سرور داشته باشید، تا شناسه ی دستگاه ها که GCM SDK بهتون میده رو در اون ذخیره کنید. این شناسه مهم هست چون وقتی میخواید به دستگاهی پوش ارسال کنید، باید این شناسه رو به سرور گوگل بفرستید تا پوش براش ارسال بشه.
    در هربار درخواستی که برای سرور گوگل ارسال میشه، امکان قرار دادن ۱۰۰۰ شناسه وجود داره، یعنی اگر بخواید برای ۱ میلیون دستگاه پیام ارسال کنید، باید به نحوی شناسه ها رو به دسته های ۱۰۰۰ تایی تقسیم کنید و این درخواست ها رو به ترتیب ارسال کنید و مدیریتشون کنید.

سرویس هایی مثل پارس، از این امکان رایگان استفاده کردند تا سرویس مناسبی در اختیار توسعه دهنده ها بزارن.
    روش پارس کمی متفاوت بود، اول اینکه پارس علاوه بر استفاده از GCM یک سرویس پوش اختصاصی خودش رو هم پیاده سازی کرده بود، که درصورتی که GCM مشکلی داشته باشه از اون استفاده کنه.
    پارس یک اکانت GCM برای خودش ساخته بوده و تمام پوش ها رو از طریق اکانت خودش ارسال می کنه.
    که معنیش این هست که وقتی که سرویس پارس قطع بشه، کاربرهای شما، در دسترس شما نیستن (چون برای اکانت شما رجیستر نشدن)
    سرویس هایی مثل OneSignal در اولین مرحله ازتون درخواست می کنن که SenderId و Server API Key رو ثبت کنید.
    یعنی باید خودتون در سرویس گوگل ثبت نام کنید و این اطلاعات رو دریافت کنید. معنیش این هست که اطلاعات دستگاه ها برای اکانت خودتون ثبت میشن، و OneSignal فقط نقش یک لایه ی مدیریتی برای ارسال پوش رو بازی می کنه.

یعنی نیازی به سرور ندارید، یک محیط مناسب برای ارسال ایجاد کرده (همراه با قابلیت های بیشتری مانند دسته بندی کاربران و مواردی از این دست)، و البته مدیریت صف ارسال رو هم به عهده میگیره.

شما خودتون هم میتونید با استفاده از GCM سرویس اختصاصی خودتون رو بنویسید، اما این سایت ها کار رو خیلی خیلی براتون راحت می کنن.

سرویس پوشه هم مثل پارس، از SenderId خودشون استفاده می کنن، که معنیش این هست که نیاز نیست مراحل دریافت API Key و SenderId رو طی کنید و فقط کافیه توسایتشون ثبت نام کنید و SDK رو تو برنامه استفاده کنید.
    مزیتش این هست که برای کاربران آماتور یا کسانی که نمیتونن دسترسی به بخش توسعه دهندگان گوگل داشته باشن (با IP ایران نمیشه وارد شد) کار رو خیلی راحت کرده. من سرویسشون رو تست کردم و استفاده ازش رو توصیه می کنم.
    از طرف دیگه چون SenderId خودشون استفاده شده، امکان انتقال کاربران وجود نداره، یعنی اگر روزی پوشه تصمیم بگیره سرویسش رو قطع کنه، شما نمیتونید فقط با عوض کردن سرویس دهنده (مثلاً از پوشه به OneSignal) همون کاربرها رو داشته باشید (البته نه دقیقاً به این شکل، ولی خب به هرحال کاربرها برای اکانت خودتون رجبستر شدن)

GCM برای اینکه بتونه پوش رو به دستگاهی ارسال کنه، پیش نیازهایی داره
    یکیش این هست که اون دستگاه یک اکانت گوگل رو معرفی کرده باشه (همون ایمیلی که در ابتدا وارد می کنیم)، که البته این پیش نیاز برای دستگاه هایی با نسخه اندروید پایینتر از 4.0.4 هست.
    پیش نیاز دیگر این هست دستگاه نسخه ای از Google Play Services رو نصب داشته باشه، که در گوشی های جدید این قسمت مشکلی ایجاد نمیکنه، چون این App جزو Appهای سیستمی هست و بدون نظارت کاربر آپدیت میشه.

به هرحال از هر سرویسی که استفاده کنید (پوشه، OneSignal، UrbanAirShip یا هر سرویس دیگری که بر مبنای GCM هست) این پیش نیاز ها وجود داره، تنها پارس بود که سرویس Fallback خودش رو داشت.

چیزی که دوستان در ایمیل براتون نوشتن هم شرح همین هاست، که مزیت استفاده از SenderId خودتون رو شرح میده که و اینکه اونها تنها بعنوان یک واسط برای ارسال پوش عمل میکنن، و البته اینکه برای دریافت SenderId و API Key از گوگل نیاز به پرداخت هیچ مبلغی نیست و فقط کافیه یک اکانت GMail داشته باشید (نیازی نیست که اکانت فعال در گوگل پلی داشته باشید و ۲۵ دلار پول داده باشید)

من نمیدونم اکانت ساین شده گوگل چی هست، اما بهتون اطمینان میدم فقط با داشتن یک اکانت جیمیل بدون پرداخت یک ریال میتونید به هر تعداد که خواستید برنامه بسازید و از قابلیت GCM (و بسیاری قابلیت های رایگان و غیر رایگان دیگه) استفاده کنید.

خیلی ممنون بابات توضیح کاملتون

نقل قول نوشته شده توسط Nevercom مشاهده تاپیک
    من نمیدونم اکانت ساین شده گوگل چی هست، اما بهتون اطمینان میدم فقط با داشتن یک اکانت جیمیل بدون پرداخت یک ریال میتونید به هر تعداد که خواستید برنامه بسازید و از قابلیت GCM (و بسیاری قابلیت های رایگان و غیر رایگان دیگه) استفاده کنید.
    منظورم اینه که کاربر حتما باید یک اکانت جیمیل روی گوشیش داشته باشه تا پوش ها براش ارسال بشه...

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

این توضیحات از مستندات گوگل استخراج شده
    Here are the requirements for running a GCM Android client:

• GCM requires devices running Android 2.2 or higher that also have the Google Play Store application installed, or an emulator running Android 2.2 with Google APIs. Note that you are not limited to deploying your Android applications through Google Play Store.
    • However, if you want to continue to use new GCM features that are distributed through Google Play Services, the device must be running Android 2.3 or higher, or you can use an emulator running Android 2.3 with Google APIs.
    • On Android devices, GCM uses an existing connection for Google services. For pre-3.0 devices, this requires users to set up their Google accounts on their mobile devices. A Google account is not a requirement on devices running Android 4.0.4 or higher.
    بطور کلی دستگاه هایی با نسخه اندروید پایین تر از ۳ نیاز دارن که یک اکانت گوگل فعال اضافه شده باشه، در نسخه های بالاتر از 4.0.4 همچین نیازی وجود نداره و حتی اگر اکانت گوگل اضافه نشده باشه، پوش دریافت میشه

من تست کزدم یک برنامه رو. روی گوشی خودم 4.3 که حساب گوگل داشتم درست بود.
    روی تبلیت 4.4 هم تست کردم که حساب گوگل نداشت اما نمیدونم چطور پس پوش نمایش داده نمیشد. کلا توی پنل onesignal هم شناخته نشده بود.

حالا نمیدونم چرا !

تاپیک های مشابه

1. مشکل در جست و جوی بعضی از کلمات پارسی
    نوشته شده توسط HRC123 در بخش تحلیل و طراحی بانک اطلاعات
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 18 اردیبهشت 1391, 22:11 عصر
  2. مشکل در جست و جوی اطلاعات
    نوشته شده توسط ya ali در بخش C#‎‎
    پاسخ: 4
    آخرین پست: شنبه 11 اردیبهشت 1389, 15:16 عصر
  3. سوال: سوال در مورد جست و جوي فارسي در بانكك
    نوشته شده توسط hno2005 در بخش VB.NET