گاهی در وبلاگها مقاله هایی نوشته می شوند مبنی بر اینکه همه سازمانها نیازی ندارند تا در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند ، به خصوص آن صنعتهایی که خیلی از نظر اجتماعی دوستانه و مساعد نیستند. به طور مثال کلینیک ارایه دهنده سلامت روان که به نظر می رسد نخواهد مطالبش را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارد زیرا مطالبش شخصی و خصوصی هستند.

من با این نظر کاملا مخالفم. زیرا معتقدم به اشتراک گذاری مطالب تنها بخشی از این پازل است و تصور نمیکنم دلیلی برای اجتناب از شبکه های اجتماعی باشد. در حقیقت حتی آن را دلیلی برای استفاده از شبکه های اجتماعی عنوان میکنم.

اول از همه می توان حضور در شبکه های اجتماعی را به عنوان فضایی تعبیر کرد که هنوز توسط رقبا اشباع نشده است و ضمنا می توانید از آن به عنوان فرصتی برای تبدیل شدن به عنصر پیشقدم در صنعتتان به خوبی استفاده کنید ..

دوم اینکه ارائه اطلاعات روشن و مرتبط همیشه موجب افزایش اعتماد میشود. علاوه بر این محتواهای وبلاگ توسط گوگل به فهرست درآورده میشوندو اگر فردی به دنبال راهکاری برای مشکل خود مثلا مشکل سلامتی باشد این امکان وجود دارد که به صورت اتفاقی به محتوای ثبت شده کلینیک شما برخورد کرده و حتی موجب شود تا با کلینیک تماس بگیرد..

من بارها از مردم می شنوم که می گویند صنعتشان برای شبکه های اجتماعی بسیار خسته کننده و کسالت آور است. اما از نظر من این موضوع اهمیتی ندارد که شغل شما چیست و در چه صنعتی فعالیت دارید ، تمایل دارید در بخش تدارکات ، ساخت و ساز ، املاک ، و …. باشید و یا هر صنعت دیگری ، من مطمئنم که هرنوع کسب و کاری می تواند اجتماعی باشد.

اولین قدم برای اینکه بتوانید از نظر اجتماعی دوستانه شوید این است که تلنگری ایجاد کرده و توجه دیگران را جلب کنید. ذات و اصل طراحی شبکه های اجتماعی این است که بتوانند اجتماعی باشند. پس مردم را در آن دخیل کنید. این کلید طلایی و مهم حضور شما در شبکه های اجتماعی است وآنچه باعث میشود که شبکه های اجتماعی به خوبی کار کنند عنصر انسانی آنهاست یعنی حضور و فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی شما..

به طور مثال اگر به دنبال مشارکت مردم میگردید بهترین راهکار پیشنهادی من به شما انجام مسابقات مردمی در شبکه های اجتماعی تان است ، مثلا شرکتی که در صنعت آبگرمکن فعالیت داشت از همین وسیله برای افزایش جلب توجه مردم به خوبی بهره برده است . آنها از مردم خواستند تا عکسی از آبگرمکن قدیمی خود بر روی صفحه فیس بوک شرکت پست کنند تا بتوانند برنده یک آبگرمکن رایگان باشند . این پست به شکل باورنکردنی بازدید شد و مورد استقبال قرار گرفت . امیدوارم شما هم بتوانید با فعالیت مفید و مستمر خود در شبکه های اجتماعی در فعالیت اقتصادی خود موفق باشید.

برگرفته از سایت
www.minikar.com