نمایش نتایج 1 تا 12 از 12

نام تاپیک: آیا میشه Nodejs رو بطور کامل جایگزین php کرد؟

آیا میشه Nodejs رو بطور کامل جایگزین php کرد؟

با سلام خدمت دوستان عزیز<br><br>از وقتی با nodejs و قابلیت سمت سرور بودن اون آشنا شدم و یکی از دوستان خیلی زیاد ازش تعریف کرد یه سوال واسم پیش اومد ، در اصل دو سوال<br><br>1- آیا میشه بطور کاااامل با php جایگزین بشه؟ &nbsp;یعنی از عملیات ساده گرفته تا ارتباط با بانک و حذف و درج و اعتبار سنجی و ...<br><br>2- و سوال دوم اینکه آیا اصلا نیاز به همچین کاری هست؟؟؟ آیا بهتر هست که جایگزین بشه؟؟<br>متشکر

کاربر دائمی آواتار plague
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: آیا میشه Nodejs رو بطور کامل جایگزین php کرد؟

بسته به نوع پروژه داره
    node.js برای یه سری کار ها خیلی عالیه ... مشخصا اپلیکیشن هایی که نیاز به ارتباط پایدار بین سرور و کلاینت وجود داره
    ولی برای اپلیکیشن های سنگین و پیچیده که بخش های زیادی دارن مناسب نیست

اگه اپلیکیشن خیلی بزرگی ندارید برای یکدست بودن کد ها میتونید همش رو با نود پیاده کنید
    در غیر اینصورت از نود به عنوان بخشی از پروژه در کنار یک زبان مناسب بک اند مثل php استفاده میکنن تا نود همون کاری که براش خلق شده رو انجام بده و بقیه موارد رو به عهده زبان دیگه بزاره

من نمیدونم شما این حرف را روی چه حسابی گفتید !!؟؟؟
    با nodejs و استفاده از expressjs در اون و با استفاده از mongodb به عنوان یک دیتابیس قدرتمند میتونید بزرگترین سایت ها رو بسازید . هیچ محدودیتی هم نخواید داشت و قدرتش بیشتر از php نباشه کمتر هم نیست. البته من مخالف مقایسه کردن جاوااسکریپت با php یا کلا هر زبان برنامه نویسی با هم هستم . هر کدوک اما اینو بگم که آینده دست nodejs هست و قدرت خارق العاده ای داره .

node.js برای یه سری کار ها خیلی عالیه ... مشخصا اپلیکیشن هایی که نیاز به ارتباط پایدار بین سرور و کلاینت وجود داره
    ولی برای اپلیکیشن های سنگین و پیچیده که بخش های زیادی دارن مناسب نیست
    من نمیدونم شما این حرف را روی چه حسابی گفتید !!؟؟؟
    با nodejs و استفاده از expressjs در اون و با استفاده از mongodb به عنوان یک دیتابیس قدرتمند میتونید بزرگترین سایت ها رو بسازید . هیچ محدودیتی هم نخواید داشت و قدرتش بیشتر از php نباشه کمتر هم نیست. البته من مخالف مقایسه کردن جاوااسکریپت با php یا کلا هر زبان برنامه نویسی با هم هستم . اما اینو بگم که آینده دست nodejs هست و قدرت خارق العاده ای داره .

محل زندگی
    اهواز

سلام

سعی میکنم ساده توضیح بدم

نود تک نخی هستش اصطلاحا (thread) و همه کلاینت ها رو همون تک thread اجرا میشن
    بر خلاف زبان های دیگه مثل php,asp که به ازای هر کلاینت یه thread جدید ایجاد میشه

نتیجه اینکه یه کلاینت به مشکل بر بخوره در هنگام یه عملیات میتونه کل سرور رو مختل کنه و بقیه کلاینت ها رو با مشکل رو هم با مشکل مواجه کنه
    ولی در زبان های دیگه هرکسی دچار مشکل بشه برای خودش شده و تاثیری رو کار بقیه نداره

اما دلیل اینکه تک نخی اجرا میشه نود اینه که این شیوه باعث میشه پرفرمنس بهتری داشته باشه توی پروسس های async
    پروسس های async چیزیه که نود براش ساخته شده
    اینا اومدن یه thread ها رو قربانی کردن تا اتو این زمینه بازدهی بهتری داشته باشن
    به عبارت دیگه نود رو برای منظور خاصی ساختن که همون نکته اه که بالا بهش اشاره کردم
    برای یک سری کار ها خیلی خوبه برای یک سری توصیه نمیشه

اون mongodb که بخش دیگری از پاسخ شما بودهم مناسب برای دیتبایس رابطه ای نیست و برای نوع خاصی از دیتبایس ساخته شده

در کل این ابزار ها برای نوع خاصی استفاده و برای حل مشکلات خاصی بوجود اومدن
    چشم بسته نباید نظر داد و استفاده کرد

این سایت با Node.js و سوکت socket.io نوشته شده.
    http://www.kalagard.com/

کاربر دائمی آواتار masudafsar
    محل زندگی
    قـــــــــــــــزوین

نقل قول نوشته شده توسط plague مشاهده تاپیک
    سلام

سعی میکنم ساده توضیح بدم

نود تک نخی هستش اصطلاحا (thread) و همه کلاینت ها رو همون تک thread اجرا میشن
    بر خلاف زبان های دیگه مثل php,asp که به ازای هر کلاینت یه thread جدید ایجاد میشه

نتیجه اینکه یه کلاینت به مشکل بر بخوره در هنگام یه عملیات میتونه کل سرور رو مختل کنه و بقیه کلاینت ها رو با مشکل رو هم با مشکل مواجه کنه
    ولی در زبان های دیگه هرکسی دچار مشکل بشه برای خودش شده و تاثیری رو کار بقیه نداره

اما دلیل اینکه تک نخی اجرا میشه نود اینه که این شیوه باعث میشه پرفرمنس بهتری داشته باشه توی پروسس های async
    پروسس های async چیزیه که نود براش ساخته شده
    اینا اومدن یه thread ها رو قربانی کردن تا اتو این زمینه بازدهی بهتری داشته باشن
    به عبارت دیگه نود رو برای منظور خاصی ساختن که همون نکته اه که بالا بهش اشاره کردم
    برای یک سری کار ها خیلی خوبه برای یک سری توصیه نمیشه

اون mongodb که بخش دیگری از پاسخ شما بودهم مناسب برای دیتبایس رابطه ای نیست و برای نوع خاصی از دیتبایس ساخته شده

در کل این ابزار ها برای نوع خاصی استفاده و برای حل مشکلات خاصی بوجود اومدن
    چشم بسته نباید نظر داد و استفاده کرد

درباره Thread باید بگم که ۱۰۰٪ پروژه‌های کاربردی نیاز به ابزار خاصی برای اجرا دارن. مثل همون PHP که برای اجرای بی نقص و درست به وب‌سروری مثل آپاچی یا nginx داره. حالا تو NodeJs هم برای مدیریت بهتر thread و process از ابزار یا کتابخونه‌هایی مثل PM2 استفاده میشه.

درباره این‌که از NodeJs کجا استفاده بشه بهتره هم باید بگم که معمولا از Node در Api هایی استفاده میشه که قراره کلی کلاینت با کلی process سنگین با اون ارتباط برقرار کنن. مثل یه Multiplayer Game Server. از دیگر امکاناتی که NodeJs نسبت به PHP داره ارتباط نزدیک با سخت افزاره که اجازه میده مثلا سوکت TCP/IP ساخت در صورتی که در PHP چنین چیزی نداریم.

پس اگه قراره یه سایت ساده و بدون process های سنگین یا تعداد کلاینت کم داشته باشید، NodeJs گزینه اشتباهیه و کلی هزینه اضافه رو دستتون میزاره.

نقل قول نوشته شده توسط tazeha مشاهده تاپیک
    این سایت با Node.js و سوکت socket.io نوشته شده.
    http://www.kalagard.com/

مطمئنید؟ جاوااسکریپت رو روی مرورگرتون غیر فعال کنید سایت میاد بالا بازم ولی فکرکنم نبایدبیاد بالا درسته؟

محل زندگی
    اهواز

نقل قول نوشته شده توسط masudafsar مشاهده تاپیک
    پس اگه قراره یه سایت ساده و بدون process های سنگین یا تعداد کلاینت کم داشته باشید، NodeJs گزینه اشتباهیه و کلی هزینه اضافه رو دستتون میزاره.
    سنگین بودن میتونه معنای مختلفی بده در یک سایت نسبت به یک سایته دیگه
    میتونه معنیش این باشه که میلیون ها کلاینت آنلاین هستن و در خواست ارسال میکنن میتونه معنیش این بباشه که سایت محتوا و بخش های فوقالعاده زیادی داره یا ......
    بهتره همون بگیم که برای کار خاصی مناسبه یعنی سرویس دهی ریل تایم به کلاینت ها

در مورد تعداد کلاینت ها زیاد موافق نیستم چون نود مزیت های دیگه ای مثل سرعت بالا و سخت افزار ارزان و جود پکیج های بیشمار و جامعه برنامه نویسان فعال داره که کار باهاش رو راحت میکنه نسبت به تکنولوژِ های مشابه

اگه شما یه سرور بازی با تعداد کلاینت کم هم بخای بنویسی نود گزینه مناسبیه

نقل قول نوشته شده توسط thinkdiff مشاهده تاپیک
    مطمئنید؟ جاوااسکریپت رو روی مرورگرتون غیر فعال کنید سایت میاد بالا بازم ولی فکرکنم نبایدبیاد بالا درسته؟
    جاوااسکریپت روی سرور اجرا میشه خروجیش برای کلاینت فرستاده میشه
    میتونی روی فایرفاکست wappalyzer نصب کنی تا تکنولوژی بکار رفته در سایت ها رو ببینی

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

مدت هاست من از nodeJS استفاده می کنم به همراه express. برای ساخت RESTful API محشره. علاوه بر اون به صورت توزیع شده هم میشه ازش استفاده کرد و نیازی به استفاده از وب سرورهای خاص برای این کار نداره که مزیت بالایی محسوب میشه.

مدت هاست من از nodeJS استفاده می کنم به همراه express. برای ساخت RESTful API محشره. علاوه بر اون به صورت توزیع شده هم میشه ازش استفاده کرد و نیازی به استفاده از وب سرورهای خاص برای این کار نداره که مزیت بالایی محسوب میشه.
    واقعا محشره و زیبایی اینجاست که جاوا اسکریپت هیچ جا بود ولی الان همه جاست حتی تو دنیای سخت افزار و از Ryan Dahl بابت این ایده نابش باس تشکر کرد ...

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

واقعا محشره و زیبایی اینجاست که جاوا اسکریپت هیچ جا بود

آدم میشناسم جاوا اسکریپت رو سمت مرورگرش خاموش میکرد تو همین فروم!

الان مخصوصا Angular 2 هم میتونی با Electron بیای exe در بیاری هم میتونی تحت وب بمونه هم با IONIC 2 و ... تحت موبایل و ویندوز APP

تاپیک های مشابه

1. سوال: آیا vs2012 بوت استرپ رو بطور کامل ساپورت میکند؟
    نوشته شده توسط man3207 در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 6
    آخرین پست: سه شنبه 03 شهریور 1394, 18:11 عصر
  2. ایا میشه acPreview رو به گزینه ی دیگه تغییر داد ؟
    نوشته شده توسط c4soft در بخش Access
    پاسخ: 5
    آخرین پست: سه شنبه 20 تیر 1391, 18:19 عصر
  3. پاسخ: 3
    آخرین پست: چهارشنبه 16 آذر 1390, 23:38 عصر
  4. سوال: ایا میشه فقط رو میل سرور اس اس ال نصب کرد؟
    نوشته شده توسط mehrdad201 در بخش امنیت در شبکه
    پاسخ: 1
    آخرین پست: یک شنبه 16 تیر 1387, 20:35 عصر
  5. آیا میشه فرمی رو داخل فرم دیگه قرار داد
    نوشته شده توسط Armin62 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 6
    آخرین پست: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 15:16 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید