نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: Oracle Advanced Compression

Question Oracle Advanced Compression

با سلام
    می خواستم بدونم آیا کسی تا الان از Advanced Compression اوراکل استفاده کرده چون تو چند داکیومنت داشتم می خوندم خیلی می تونه حجم دیتا بیس رو کم کنه و کارایی دیتابیس رو بالا ببره خصوص برای نرم افزارهای که حجم دیتا خیلی زیادی دارن
    منابع:
    http://www.oracle.com/technetwork/da...ion-335322.pdf
    http://www.oracle.com/technetwork/da...per-130502.pdf
    سوال :
    1-اگر کسی تا الان استفاده کرده آیا با مشکلی روبرو شده بعد از اینکار
    2-
    در عمل
    چقدر روی کارایی دیتابیس تاثیرگذار بوده

کاربر دائمی آواتار رسول_57
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: Oracle Advanced Compression

با سلام

با توجه به گذشت زمان ، این پاسخ را برای دیگرانی می نویسم که ممکن است پاسخ این سوال برایشان سودمند باشد :

1) ممنون از فایل هایی که معرفی کردید ، اطلاعات مفیدی داشت .

2) فکر می کنم باعث افزایش سرعت کوئری ها می شود زیرا بازیابی اطلاعات از دیسک سخت در زمان کمتری صورت می پذیرد .

3)فکر می کنم حجم فضای را خیلی زیاد کم نمی کند (چون به نظرم خودشان عقلشان می رسید این قابلیت را به صورت پیش فرض در اوراکل بگذارند و شنیده ام در نسخه های جدید قطعا این قابلیت نیز در اوراکل به صورت پیش فرض گذاشته می شود ) اما برای خواندن حجم کمتر اطلاعات در کش خیلی کمک کننده است .

4) اورهد کمی دارد ولی نه آنچنان !

با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط رسول_57 مشاهده تاپیک
    با سلام

با توجه به گذشت زمان ، این پاسخ را برای دیگرانی می نویسم که ممکن است پاسخ این سوال برایشان سودمند باشد :

1) ممنون از فایل هایی که معرفی کردید ، اطلاعات مفیدی داشت .

2) فکر می کنم باعث افزایش سرعت کوئری ها می شود زیرا بازیابی اطلاعات از دیسک سخت در زمان کمتری صورت می پذیرد .

3)فکر می کنم حجم فضای را خیلی زیاد کم نمی کند (چون به نظرم خودشان عقلشان می رسید این قابلیت را به صورت پیش فرض در اوراکل بگذارند و شنیده ام در نسخه های جدید قطعا این قابلیت نیز در اوراکل به صورت پیش فرض گذاشته می شود ) اما برای خواندن حجم کمتر اطلاعات در کش خیلی کمک کننده است .

4) اورهد کمی دارد ولی نه آنچنان !

با تشکر
    با سلام و احترام
    بنده خودم بعد از اینکه کسی جواب درست درمون نداد مجبور شدم دست به کار بشم.
    این خاصیت به صورت پیش فرض در اوراکل وجود ندارد مگر اینکه فعالش کنید حتی تو 12c هم پیش فرض نیست.
    وقتی این مورد رو انجام دادیم با نکات زیر برخورد کردیم البته این مورد در خصوص ERP SAP انجام شد ممکنه برای سایر موارد همه نکات صادق نباشه .
    1- جدوال که ما انتخاب کردیم حدود 70 درصد کاهش حجم داشت. ( البته جداول ما بالای 50 گیگ بودش ) - حجم دیتابیس ما از 1.9 ترابایت به حدود 700 گیگ کاهش پیدا چون همه جداول را نیاز ندیدیم انجام بدیم )
    2- جدوالی که بالای 250 فیلد بودن این امکان براشون ممکن نبود البته در SAP ERP ولی ممکنه تو حالتی که یک نرم افزار دیگه باشه بشه .
    3- متوجه شدیم سرعت نوشتنمون رو دیسک وقتی حجم زیادی داشته باشیم حدود 20 درصد کاهش پیدا کردممکنه ( حجم زیاد منظورم 10 میلیون رکورد که قبلا یک ساعت منتقل میشد ولی الان حدود 1:15 منتقل میشه )
    4- تو حالتی که از In memory دیتا بیس 12c رو فعال کرده باشید دیدم اوراکل یه مقدار گیج میزنه وقتی advance compression را فعال میشه که باید یکسری کار دیگه بکنی ( که خودش شد یک داکیومنت 20 صفحه ای کسی نیاز داشت بهم ایمیل بزنه براش می فرستم alimirnia@gmail.com )
    5- سرعت Query ها خیلی خوب شده بودش حدود 20 درصد تو Query های خیلی پیچیده بهتر شد.

یک انتقاد به DBA این مرز و بوم : من متوجه شدم تو ایران با DBA اوراکلی که من صحبت کردم هیچ کسی این موضوع رو نمی دونست که بنظرم خیلی بد هستش ، بعدش بهشون میگید ساعت مشاورتون چند هستش یک رقمی میگن آدم شاخ در میاره واقعا قطع الرجال که میگن همینه یک دیتا بیس نصب کردن و یکسری کارهای اولیه دیتابیس بلد باشی تو ایران میشی DBA کار

کاربر دائمی آواتار رسول_57
    محل زندگی
    تهران

با سلام

جالب بود ، کمی بیشتر در این مورد مطالعه کردم . ظاهرا در نسخه 11 هم قابلیتش هست . وقتی راهنماهای سایت اوراکل را می خوانیم احساس می کنیم چقدر بی سوادیم !

با تشکر

تاپیک های مشابه

1. حل مشکل تقویم فارسی در ORACLE !
    نوشته شده توسط hamidrezaA در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 20 اسفند 1382, 07:28 صبح
  2. Advanced Data Access Solutions
    نوشته شده توسط JavanSoft در بخش برنامه نویسی در Delphi Prism
    پاسخ: 1
    آخرین پست: سه شنبه 05 اسفند 1382, 11:10 صبح
  3. امکانات Oracle Developer داخل .net
    نوشته شده توسط omid1974 در بخش VB.NET