نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: دسترسی به کدها سمت سرور

دسترسی به کدها سمت سرور

با سلام
    من میخوام بین PHP ,ASP یکی را انتخاب و شروع کنم
    یه سوال داشتم؟
    آیا به سورس کد ها سمت سرور در ASP میشه دسترسی داشت.تو PHP که خیلی راحت سورس در اختیارت.چون فکر کنم ASP اول کامپایل میشه بعد میفرسته رو سرور درسته؟؟

نقل قول: دسترسی به کدها سمت سرور

در PHP هم نمیشه به کدهای سمت سرور دسترسی داشت ، نه در ASP و نه در PHP و هیچ زبون سمته سروری نمیشه کدهای Server Side رو دید ! چیزی که شما سمته Client میبینید کدهای html & css & Javascrpit هستش .
    http://stackoverflow.com/questions/1...on-application

مرسی.منظورم اینه کسی که یوزر پس سرور رو داره و میتونه فایلا رو ببینه.میتونه از فایلها سر در بیاره؟؟

نقل قول نوشته شده توسط omidi2008 مشاهده تاپیک
    مرسی.منظورم اینه کسی که یوزر پس سرور رو داره و میتونه فایلا رو ببینه.میتونه از فایلها سر در بیاره؟؟
    کسی میدونه؟

اگه منظورتون پروژه publish شدس بله میتونه .

نظرتون در رابطه با این جمله چی؟
    اما در اجرای نرم افزارهای بزرگتر مانند web application هایی که از دهها یا صدها کلاس و لایه های مختلف تشکیل شده اند مطمئنا برتری با نرم افزارهای کامپایل شده خواهد بود. البته میدانید که در نسخه های کامپایل شده نیازی به قرار دادن سورس کدها در وب سایت یا ارائه آن به مشتری نیست که این قضیه برای بسیاری شرکتها (بخصوص برای حمایت از حقوق نرم افزار و همچنین امنیت) یک مزیت به حساب می اید.
    منبع :
    http://ashiyane.org/forums/showthrea...net-%D9%88-php

پروژه Publish شده در ASP کدهای قسمت Controller و Model دیده نمیشه ، اما View ها همراه با کدهای Server Side که اگه داخلشون باشه قابل مشاهده هستن .

کاربر دائمی آواتار alireza_s_84
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول نوشته شده توسط Anonymousboy مشاهده تاپیک
    پروژه Publish شده در ASP کدهای قسمت Controller و Model دیده نمیشه ، اما View ها همراه با کدهای Server Side که اگه داخلشون باشه قابل مشاهده هستن .
    Viewها هم قابل کامپایل شدن هستن.

ضمنا فایلهای کامپایل شده دات نت رو میتونید با ابزارهای درهم ساز تا حدود بسیار زیادی از دستکاری محافظت کنید.

با تشکر
    یعنی مثلا برای کسی سایتی طراحی کنم و سرور مال خودش باشه نمیتونه بده کس دیگه براش کدا رو تغییر بده.یعنی مجبور میشه بیاد سراغ خودم؟

برای php هم هستند مواردی که سورس هارو کد میکنند ( ionCube ، Zend Gurd و ...) . هر دو خوب هستند و با هر کدوم شروع کنید میتونید موفق باشید. البته من خودم .net کار میکنم. با اومدن asp.net core کمی محکم تر میشه asp رو پیشنهاد داد . البته core اوله راهه ولی خوب اینده خوبی داره . در کل پیشنهاد من شروع یکدوم از اینهاست . البته یادتون باشه برنامه نویس شدن با کد نویس شدن فرق داره . اگر شما اصول برنامه نویسی رو درست یاد بگیرید فرقی نداره زیاد php باشه یا asp . بلکه میتونید با کمترین زمان ممکن رو هرکدوم که نیاز شد سوییچ کنید. در خصوص اینکه برای کسی سایت طراحی کنید و شخصه دیگه ای هم نتونه دست بزنه راه زیاده اما اگر برای مشتری سایتی طراحی میکنید مطمئنا سورسش هم باید تحویل بدید . البته تجربه شخصی من اینو میرسونه سورس هم بدید کمتر کسی بجز خود نویسنده تو پروژه های متوسط به بالا میتونه به راحتی کارو جلو ببره چون ما اکثرا روال ها و قرارداد های استاندارد برنامه نویسی رو رعایت نمیکنیم و همین باعث میشه افراد دیگه تو بازخونی برنامه نوشته شده توسط ما به مشکل بر بخورن . به شخصه دیدم طرف بعد یک مدتی برنامه ای که خودش نوشته بود رو نمیتونست بفهمه و مجبور به طراحی مجدد سایت شد.

تاپیک های مشابه

1. جلوگیری از دسترسی به دایرکتوری روی سرور
    نوشته شده توسط Happy_davood در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 2
    آخرین پست: دوشنبه 19 خرداد 1393, 00:45 صبح
  2. سوال: مشکل در دسترسی به دیتایس SQL سرور از سمت کلانت با C#‎
    نوشته شده توسط milad_tensy در بخش C#‎‎
    پاسخ: 21
    آخرین پست: دوشنبه 26 دی 1390, 13:44 عصر
  3. سوال: دسترسی به Registry وب سرور در ASP.NET
    نوشته شده توسط Mashayekhi در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 1