سلام

تو یکی از سایتها داشتم یه تاپیکی رو میخوندم که از ثبت بی دلیل دامنه بوسیله بعضی ها گله شده بود. این افراد دامنه های خوب(البته نه همیشه) رو میخرند و به قیمت گزاف به دیگران ارائه میکنند. اون دوستمون گله داشت که این کار احتکاره و سرمایه گذاری درستی نیست. من هم با ایشون موافقم ولی نه تنها راه کار رو در ثبت نکردن دامنه ها نمی بینم، بلکه به نظرم باید افراد دلسوزی مثل ایشون دامنه ها رو هر چه سریعتر به نام خودشون ثبت کنن. می پرسید چرا؟

تنها دلیل، جلوگیری از سودجویی همون افرادیه که ایشون از کارشون گله دارن. شما اگر فکر می کنید دلسوز اشتغال این مملکت هستید، با ثبت دامنه های خوب می تونید اون ها رو از دسترس افراد سودجو خارج کنید. بعد از اون شما می تونید دامنه ها رو تنها به افرادی که بدنبال ایجاد کسب و کار هستند اجاره بدید. البته اگه توان مالی داشتند، میخرند. اگر نداشتند، به شرط راه اندازی کسب و کار، دامنه رو بهشون اجاره میدید و مثلا شرط می کنید که در پایان سال آینده اگر کسب و کارتون موفق شد، دامنه رو در ازای یه مبلغ مشخص یا درصدی از سود در اختیار ایشون قرار میدید. و اگر نه، دامنه رو ازش میگیرید. اینطوری، هم سرمایه گذاری کردید، هم جلوی سودجویی رو گرفتید، هم به یه نفر مثل خودتون که لنگ یه دامنه خوبه، کمک کردید.

اگر موافق این امر هستید، لطفا این مطلب رو هر جایی که می تونید، منتشر کنید و لینکش رو اینجا قرار بدید.

من خودم برای یه دامنه تقریبا 15 روز وقتم تلف شد. البته دنبال دامنه برند بودم! منتظر نظرات شما هستم.