نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: امکان استفاده از یک برنامه توسط کلاینتها در یک شبکه محلی

امکان استفاده از یک برنامه توسط کلاینتها در یک شبکه محلی

سلام خدمت اساتید
    یه برنامه نسبتا سنگین نوشتم .در ابتدا هدفم استفاده برای یک یوزر بود. حال با توجه به حساسیت کار و توسعه آن مجبوریم که این برنامه را در یک شبکه محلی که با WORKGROUP ساخته شده استفاده کنیم . هیچ اطلاعاتی در این زمینه ندارم و نمیدانم باید از کجا شروع کنم و اصلا چه بکنم . در صورت امکان لطفا کمک کنید تا بتونم این مشکل را حل کنم .
    سپاسگزارم

نقل قول: امکان استفاده از یک برنامه توسط کلاینتها در یک شبکه محلی

با درود خدمت شما
    دوست عزیز اول باید مسائل زیر رو روشن کنی
    1. بانک اطلاعاتی برنامت چیه
    2.چند تا کلاینت میخوان بهش وصل بشن
    3.سخت افزار متناسب برای این کار رو دارید
    4.نرم افزارت باید آیا دائم به روز رسانی بشه
    5.فقط میخوایید داخل یک محدوده سازمانی ازش استفاده کنید یا از بیرون هم بشه بهش دسترسی داشت

دوست عزیز سلام
    سپاس از توجهتان
    1- بانک اطلاعاتیم اکسس میباشد
    2- حداقل حداکثر 10 کلاینت
    3- محل کارم مجهز به سوئیچ شبکه است و با آن شبکه درست شده است
    4 - نه خیلی لازم به روز رسانی دائم نیست . روزی یک یا دوبار هم کفایت میکنه
    5 - دقیقا میخواهم که محدوده سازمان خودم پوشش داده شود نیازی به بیرون سازمان نیست . در عرایضم نیز عرض کردم شبکه محلیست
    سپاس از محبت و کمکتان

برای مورد شما چون بانک اطلاعاتی اکسس هستش میتونی بانک رو تو یه پوشه share کنی و برنامتو تو تمام کلاینتها نصب کنی و مسیر بانک اطلاعاتی رو از داخل برنامه کلاینتها متصل کنی به پوشه شبکه شده
    ( اگر برنامت سنگین باشه و بخوای رو تمام کلاینتها نصب کنی و بخوای مرتبه آپدیت کنی اونم خودش دردسرهای خاصه خودش رو داره )
    ( در مورد بانک اطلاعاتی هم به توصیه کارشناس های امر زیاد اصولی نیست برای برنامه های سنگین و تحت شبکه از اکسس استفاده کنی ، چون احتمال تخریب فایل نسبت به بانک اطلاعاتی های شبیه sql و ... خیلی زیاده)
    من پیشنهاد میکنم اول اگر امکان پذیر بود برات بانک اطلاعاتیت رو تعویض کنی و دوم اینکه اگر بخوای از دردسر مورد اول راحت بشی یکم در مود مجازی سازی مثل سیتریکس تحقیق کنی
    بازم اگر موردی بود من درخدمتم

سلام دوست عزیز
    در مورد پیشنهاد شما در رابطه با تعویض بانک اطلاعاتی قبلا هم به این فکر افتاده بودم که بانک را به SQL ارتقا بدم ولی در عمل فکر کنم ارزششو نداره چون فوق العاده دردسرش بالاست لذا بیخیال تعویض شدم .اما درمورد share کردن من متوجه منظورتون از اینکه فرمودید '
    مسیر بانک اطلاعاتی رو از داخل برنامه کلاینتها متصل کنی به پوشه شبکه شده
    ' یعنی از داخل برنامه چکار کنم . میشه بیشتر توضیح دهید .
    سپاس

شما حتما تو برنامت به وسیله یک کانکشن استرینگ به بانک اطلاعاتی مرتبط شدی و حتما تو کانکشن استرینگ مسیر فیزیکی فایل بانک اطلاعاتی رو هم نوشتی.
    حالا شما باید کانکشن استرینگ رو جوری بنویسی که بشه به صورت ران تایم از داخل برنامه بهش مقدار داد (منظورم اینکه مسیر بانک اطلاعاتی به صورت انتخابی باشه ) ، حالا وقتی تو سرور پوشه بانک اطلاعاتی رو شبکه کنی میتونی وقتی برنامه رو از کلاینتها اجرا میکنی اونجا به کانکشن بانک اطلاعاتی بگی بره فایل بانک اطلاعاتی رو از پوشه شبکه شده انتخاب کنه

سلام و عرض ادب مجدد
    دوست عزیز من در برنامه هام بدین صورت عمل میکنم که روی فرم یک کمپاننت ADODC میزارم و در هرکجا که نیاز به اتصال به بانک اطلاعاتی داشته باشم اونو بصورت زیر در برنامه تعریف میکنم
    Adodc.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Report.mdb;Jet OLEDB:Database Password=modir2009;"
    Adodc.RecordSource = "SELECT * FROM Tedad "
    Adodc.Refresh
    If Adodc.Recordset.State = 1 Then Adodc.Recordset.Close
    Set DataGrid.DataSource = Adodc

خب با اینکار برنامه اتوماتیک وار بدون اینکه نیازی به دانستن جای فیزیکی بانک داشته باشه اونو پیدا میکنه و اتصال برقرار میشه . حسن اینکار اینه که برنامه خودش رو در زمان نصب محدود به همون آدرس دهی داده شده در برنامه نمیکنه . حال شما میفرمایید مسیر برنامه بصورت انتخابی باشه ، خب با این کار من عملا مسیر انتخابی میشه . چیزی که من متوجه نمیشم اینه که برنامه پس از نصب روی کلاینتها چگونه تشخیص میده با توجه به نوع کانکشنی که من در برنامه اجرا کردم بانک رو پیدا کنه . میتونم ازتون خواهش کنم یه برنامه کوچیک برام بزارین تا بتونم با نگاه به اون مطلب رو بهتر درک کنم
    سپاسگزارم

نقل قول نوشته شده توسط navaroo مشاهده تاپیک
    سلام و عرض ادب مجدد
    دوست عزیز من در برنامه هام بدین صورت عمل میکنم که روی فرم یک کمپاننت ADODC میزارم و در هرکجا که نیاز به اتصال به بانک اطلاعاتی داشته باشم اونو بصورت زیر در برنامه تعریف میکنم
    Adodc.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & App.Path & "\Report.mdb;Jet OLEDB:Database Password=modir2009;"
    Adodc.RecordSource = "SELECT * FROM Tedad "
    Adodc.Refresh
    If Adodc.Recordset.State = 1 Then Adodc.Recordset.Close
    Set DataGrid.DataSource = Adodc

خب با اینکار برنامه اتوماتیک وار بدون اینکه نیازی به دانستن جای فیزیکی بانک داشته باشه اونو پیدا میکنه و اتصال برقرار میشه . حسن اینکار اینه که برنامه خودش رو در زمان نصب محدود به همون آدرس دهی داده شده در برنامه نمیکنه . حال شما میفرمایید مسیر برنامه بصورت انتخابی باشه ، خب با این کار من عملا مسیر انتخابی میشه . چیزی که من متوجه نمیشم اینه که برنامه پس از نصب روی کلاینتها چگونه تشخیص میده با توجه به نوع کانکشنی که من در برنامه اجرا کردم بانک رو پیدا کنه . میتونم ازتون خواهش کنم یه برنامه کوچیک برام بزارین تا بتونم با نگاه به اون مطلب رو بهتر درک کنم
    سپاسگزارم
    منظور دوستمون اینه که شما با textbox بذاری و مسیر اون بانک اطلاعاتی رو که قراره داخل شبکه واسه اشتراک بذاری رو بهش بدی و بعد از اینکه ادرس رو بهش دادی برنامه مسیر رو داره و می دونه از کجا باید ادرس رو بگیره
    فرض بگیر اطلاعات من توی این پوشه در شبکه ذخیره شده
    \\Jam1\c$\Program Files\Yas

خوب توی بانک باید به اینطوری نوشت .

Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=\\Jam1\c$\Program Files\Yas\dbase.mdb;"

.اما من توصیه میکنم یه هاست ویندوز بخری و از طریق اون این کار رو بکنی بصورت کلی انلاین باشه .

درود برشما
    میرم برای امتحان کردنش .امیدوارم جواب بده . درهر صورت در صورت داشتن مشکل باز مزاحم میشم .
    سپاس

سیتریکس یک راه حل بسیار خوب برای کاربردهایی مثل مورد شما است. نرم افزار سیتریکس برنامه های کاربردی را مجازی می کند. لایسنس سیتریکس هم شکر خدا ارزون هست و گران نیست. برای استعلام قیمت لایسنس سیتریکس هم پیشنهاد می کنم به سایت شرکت رای پارس سری بزنید.
    آخرین ویرایش به وسیله alireza ghasemi : دوشنبه 29 آبان 1396 در 15:42 عصر

تاپیک های مشابه

1. امکان استفاده از یک گریدویو درون فرم ویو
    نوشته شده توسط fmka2f در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 25 آذر 1391, 11:53 صبح
  2. سوال: امکان استفاده از یک asp:TextBox به صورت MultiColor وجود دارد؟
    نوشته شده توسط Arash.M در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 14 اردیبهشت 1389, 22:41 عصر
  3. اجرای یک برنامه و گرفتن امکان خروج از آن برنامه توسط کاربر
    نوشته شده توسط delphi5 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 7
    آخرین پست: دوشنبه 12 اسفند 1387, 10:39 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید