هر آنچه که لازم است در مورد به روز رسانی الگوریتم “Possum” گوگل بدانیدمی خواهید بدانید به تازگی چه اتفاقی برای رتبه بندی جستجوی محلی افتاده است؟ جوی هاوکینز(Joy Hawkins)، مقاله نویس، در مورد به روز رسانی اخیر الگوریتم محلی که کارشناسان سئوی محلی به آن می گویند “Possum”، مطالبی نوشته است.برای کسانی که نمی دانند “Possum” چیست باید بگویم این اسمی است که جامعه سئوکاران محلی تصمیم گرفته اند به روز رسانی الگوریتم محلی عظیمی بدهند که اول سپتامبر ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است.فیل روزک (Phil Rozek) کسی بود که این اسم را پیشنهاد کرد، دلیلش هم انی بود که بسیاری از صاحبان کسب و کار ها فکر می کنند لیستینگ Google My Business انها از بین رفته است، در حالی که اینطور نیست. آنها فقط فیلتر شده اند- خودشان را به موش مردگی زده اند.حالا این به روز رسانی چه بود؟تمام شواهد نشان می دهد ظاهرا این به روز رسانی خاص، تنها رتبه بندی –pack3 و Local Finder (یا به عبارتی همان نتایج محلی و یا نتایج Google Maps) را تحت تاثیر قرار داده است. ظاهرا یک به روز رسانی دیگر هم هست که درست بعد از این به روز رسانی اتفاق افتاده، که نتایج ارگانیک را تحت تاثیر قرار داده است.به نظر من هدف اصلی این به روز رسانی برای تنوع بخشیدن به نتایج محلی و همچنین جلوگیری از اسپم رتبه بندی بوده است.بر اساس ده ها گزارش رتبه بندی که تحلیل کرده ام، می گویم این بزرگترین به روز رسانی محلی، از زمانی است که کبوتر در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. یکی از موارد اصلی که به روز رسانی شده، فیلتر گوگل است که بر روی نتایج محلی اعمال شده است.جزئیات
  1. رتبه بندی کسب و کارهایی که خارج از محدوده طبیعی شهر قرار دارند، به شدت افزایش کرد.

اوایل سال جاری در مورد مشکلی نوشتم که ما سئوکاران محلی مواجه ایم و آن اینکه اگر یک کسب و کار خارج از محدوده طبیعی شهر باشد، برای هر کلمات کلیدی که نام آن شهر را داشته باشد، به طور جدی در رتبه بندی به مشکل خواهند خورد. با توجه به نقشه گوگل، این کسب و کار “از لحاظ فنی” حتی جز شهر هم محسوب نمی شود.پس از این به روز رسانی، کسب و کارهای این چنینی، افزایش عظیمی در رتبه بندی های محلی خود داشتند. در اینجا یک مثال می آوریم.Direct Inspections شرکتی در ساراسوتا است که اخیرا از من مشاوره گرفتند. آنها واقعا می خواستند برای کلمات کلیدی مانند “home inspector Sarasota” رتبه بگیرند. آنها خارج از مرزهای طبیعی ساراسوتا بودند و از لحاظ فنی به منطقه ای مربوط می شدند که اراضی گُلف گِیت نامیده می شد. و مانند خیلی دیگر از این موارد، آدرس پستی آنها نیز در ساراسوتا است.در ۶ آگوست، رتبه بندی محلی آنها برای “Home Inspector Sarasota” 31 بود و من کم کم داشتم به این نتیجه می رسیدم که بدون یک آدرس در داخل محدوده طبیعی شهر، رتبه بندی برای کلمات کلیدی مثل این باعث افت بیشتر بود. همه ما تعداد زیادی از این مشتری ها داشته ایم و دیده ایم که حتی پس از سال ها انجام کارهای درست و مناسب، رتبه بندی محلی آنها برای چنین کلمات کلیدی اصلا تکان هم نمی خورد.بعد از به روز رسانی، رتبه بندی آنها به جایگاه ۱۰ رسید (بله، ۲۱ جایگاه ارتقا پیدا کرد). دقیقا همین الگوهای یکسان برای همه کسب و کارهای دیگری که پیگیری می کردیم اتفاق افتاد.
  1. گوگل دیگر بر اساس آدرس و وابستگی (affiliation) فیلتر می کند.

پیش از این، اغلب یک فیلتر محلی که روی نتایج محلی اعمال می شد پروفایل هایی که شماره تلفن یا دامنه های مشابه را به اشتراک گذاشته بودند فیلتر می کرد.به عنوان مثال، ممکن است یک دفتر فیزیوتراپی داشته باشید که سه لیستینگ جداگانه برای هر یک از پزشکان و سپس یک لیستینگ برای خود داشته باشد. این پروفایل های جداگانه همه به یک وب سایت لینک می شوند و از یک شماره تلفن نیز استفاده می کنند. معمولا، تنها یک یا دو تا از این ها در نتایج محلی نشان داده می شوند، و بقیه فیلتر می شوند.البته دلیلش هم مشخص است، چون گوگل به طور منظم محتوای تکراری را فیلتر می کند، و نشان دادن نتایج مشابه از یک شرکت به هزاران کاربر، لزوما خیلی به درد کاربران نمی خورد. وقتی دارید یک دندانپزشک جدید را جستجو می کنید، آیا واقعا می خواهید نام یک دفتر را چندین بار ببینید؟بعد از این به روز رسانی، شاهد این بودیم که بسیاری از شرکت ها با توجه به اینکه آدرس شرکت با لیستینگ دیگری در همان رده مشابه (همان نوع کسب و کار) است، فیلتر می شوند. در اینجا یک مثال می آوریم.شما عبارت “personal injury attorney palmdale” را جستجو می کنید و ۱۶ نتیجه در Local Finder نشان داده می شود. حداقل پنج لیستینگ وجود دارد که آدرس آن کالیفرنیا، پالم دیل، خیابان ۱۰۰۸ W باشد، که همه آنها وکلای صدمه شخصی هستند. در حال حاضر، یکی از آنها در Local Finder نشان داده می شوند و چهارتای دیگر فیلتر می شوند:Stefyan Law Firm – نشان داده شدهDeVille Law Group Inc – فیلتر شدهiAccidentLawyer – فیلتر شدهNadrich & Cohen – فیلتر شدهWilshire Law Firm – فیلتر شدهBroland در انجمن محلی جستجوی محلی خاطر نشان کرد اگر شما فقط بر روی نقشه در Local Finder کمی زوم کنید می توانید لیستینگ های فیلتر شده را ببینید. وقتی من برای این کوئری این کار را انجام دادم، ۶۱ نتیجه بدست آمد – و بیشتر نتایج فیلتر شده ای هم که در بالا به اشاره کردم نیز نمایش داده شدند.local-filter-possumمورد دیگری که بررسی کردم در مورد مالک شرکتی بود با دو لیستینگ بود که نام های متفاوت، شماره تلفن متفاوت، وب سایت های متفاوت و آدرس متفاوت داشتند. رتبه بندی این شرکت را روزانه پیگری کردیم و از ردیاب BrightLocal استفاده کردیم که هر روز از نتایج جستجو عکس می گرفت.روزی که یک لیستینگ نشان داده می شد، لیستینگ دیگر نمایش داده نمی شد. جایشان با هم عوض می شد اما هرگز همان زمان با هم ظاهر نمی شدند.در ابتدا کمی گیج شدم چون نام، آدرس، شماره تلفن و مشخصات آنها کاملا با هم تفاوت داشت. بعدا مشتری توضیح داد که آدرسشان متفاوت است اما در اصل در یک ساختمان هستند. آدرس به این دلیل متفاوت بود که ساختمان دوبر بود و به دو خیابان راه داشت.این اطلاعات به من کمک کرد تا مطمئن شوم گوگل پیچیده تر از آن است که تنها به دنبال آدرسی باشد که در Google My Business وارد کرده اید.(توجه داشته باشید خیلی ها صرفا با اضافه کردن یک شماره پلاک متفاوت در تلاش بوده اند از فیلتر فرار کنند. در مواردی که من کار کرده ام چنیچ چیزی جواب نداده است.)مورد دیگری هم هست که خیلی شدید تر است. دندانپزشکی که من با او کار می کردم دو کلینیک مختلف داشت. هر دو در یک خیابان بودند، اما آدرسشان کاملا متفاوت بود و در یک ساختمان هم نبودند. NAP های مختلف و پزشکان مختلف داشتند، هاست سایت ها یکی نبود، و حتی حساب گوگلشان نیز با هم متفاوت بود. تنها ارتباط این دو این بود که صاحب هر دو یک نفر بود، و به لحاظ فنی، شرکت مادر که صاحب هر دو بود تنها چیزی بود که در مجوز کسب و کار وی ذکر شده بود.می دانستم زمانی که لیستینگ کسب و کار به حالت تعلیق است، گوگل اغلب جواز کسب می خواهد، اما ظاهرا گوگل واقعا خیلی بیشتر از چیزی که من فکرش را می کردم در مورد کسی که صاحب شرکت های متعدد در همان صنعت مشابه می داند.در مورد این دندانپزشک، دو کلینیک وی قبلا برای کلمات کلیدی مختلف، دو رتبه در pack-3 می گرفتند. در حال حاضر، نمی توانم کاری کنم که هر دو با هم باشند، یا این بود یا آن.توجه داشته باشید که این فیلتر با جریمه فرق می کند. گوگل لیستینگ را از بین نمی برد یا از رتبه بندی حذف نمی کند. در واقع بیشتر شبیه به یک فیلتر ارگانیک عمل می کند، که “بهترین” و مناسب ترین لیستینگ ها را دست چین می کند و آنهایی که خیلی مشابه هستند را فیلتر می کند.من اغلب برای کلمات کلیدی مختلف، رتبه بندی لیستینگ مختلف مشاهده کرده ام، به طوری در حالی که لیستینگ شرکت حقوقی برای “personal injury attorney” رتبه می گیرد، وکلای خصوصی ممکن است در عوض برای “motorcycle accident attorney” رتبه بگیرند (مانند review هایی که در مورد تصادفات موتور سیکلت صحبت می کنند).
  1. اهمیت مکان فیزیکی جستجوگر بیشتر از قبل شده است.

یک شرکت برای مشاوره با ما تماس گرفت، و در مورد این به روز رسانی الگوریتم نگران بود. آنها متوجه شده بودند که مکانهای آنها دیگر در pack-3 رتبه نمی گرفت. وقتی بررسی های لازم را انجام دادیم، معلوم شد که از آنجایی که آنها از دفتر مرکزی خود در آلاباما جستجو را انجام می دادند، چیزی که می دیدند کاملا متفاوت از چیزی بود که کاربری که در تگزاس، جایی که یکی از شرکت هایشان شعبه داشت، جستجو می کرد می دید.این شرکت در ریچلند هیل تگزاس بود، و در هنگام جستجو هرچه از شهر دورتر می شدید، نقشه بیشتر روم اوت می کرد، و در نتیجه رتبه بندی لیستینگ نیز بیشتر کاهش پیدا می کرد. برای آنها که در آلاباما بودند شرکت برای کلمه کلیدی [خدمات + شهرستان] در جایگاه هفتم لیست بود، در حالی که یک کاربر در ریچلند هیل تگزاس بود، ممکن بود شرکت را برای همان کلمه کلیدی در جایگاه اول ببینید.به نظر می رسد که بعد از این به روز رسانی، اطمینان از یکی بودن موقعیت مکانی جستجوگر با شهری که رتبه بندی را دنبال می کند مهم تر از همیشه است. ابزاری است که امکان انجام این کار را به شما می دهد Bright Local است.
  1. نتایج جستجو بسته به تغییرات جزئی کلمه کلیدی جستجو، متفاوت می شوند.

گزارش های زیادی دریافت کردم مبنی بر اینکه pack-3 بر اساس تغییرات جزئی کلمات کلیدی، تفییر کرده است. پیش از این، اگر تایپ می کردید “Los Angeles Chiropractor” یا “Chiropractor Los Angeles” و یا ” Chiropractor Los Angeles CA” اغلب نتایج نسبتا مشابه می دیدید.بعد ار این به روز رسانی، شاهد نوسانات بسیار بیشتری بین کلمات کلیدی مشابه بوده ایم. در برخی موارد دیده ام که یک لیستینگ که برای یک کوئری فیلتر شده بود، اگر مخفف ایلات را به کلمه کلیدی اضافه می شد، در نتایج محلی نشان داده می شد.
  1. به نظر می رسد فیلتر محلی مستقل از فیلتر های ارگانیک عمل می کند.

قبلا اینطور بود که اگر گوگل وب سایت خود را به صورت ارگانیک فیلتر می کرد (یا صفحه خاصی را فیلتر می کرد که لیستینگتان را به آن لینک می دادید)، تاثیر منفی بر رتبه بندی می گذاشت.بعد از این به روز رسانی، شرکت های زیادی را دیده ام که برای عبارت رقابتی رتبه بالایی می گیرن که صفحات لینک شده اند که به صورت ارگانیک فیلتر شده بودند.یک موردی که من بررسی کردم مربوط به یک شرکت خدماتی بود که سایت های مختلفی داشت. یکی از سایت ها همه جا فیلتر می شد چون سابقاً رتبه بندی را کاهش می داد.پس از به روز رسانی، مشتری متوجه شد که رتبه بندی اش ارتقا پیدا کرده است، علی رغم اینکه URL ای که در لیستینگ GMB خود استفاده می کرد، صفحه بود که فیلتر شده بود.مثال دیگر مربوط به شرکتی است که پس از به روز رسانی دو بار رتبه گرفته بود. آنها برای یک شرکت دو لیستینگ در گوگل داشتند، و قبل از بروز رسانی، تنها یکی از آنها در pack-3 رتبه می گرفت (دیگری فیلتر می شد). تفاوت بین این دو لیست این بود که یکی از آنها به نسخه www وب سایت آنها لینک شده بود و دیگر فقط به نسخه domain.com (بدون www).گوگل آنقدر هوشمند است که متوجه شود این سایت ها یکی هستند، و هر دو را ایندکس نکرده بود، اما این هم مثال دیگری بود در رابطه با اینکه ظاهرا فیلتر محلی کاملا متفاوت از فیلتر ارگانیک عمل می کند و کمتر از گذشته به هم متصل هستند.خلاصهبه طور خلاصه، ما هنوز شاهد نوسانات بسیاری هستیم، که من را به این فکر وا می دارد که گوگل هنوز هم در حال تست سیگنال های مختلف رتبه بندی است. ردیاب های رتبه بندی مانند Algoroo، هنوز نوسانات بسیاری در نتایج جستجو نشان می دهند. این امکان وجود دارد که برخی از چیزهایی که تغییر داده اند به حالت قبل برگردد.تا کنون، به نظر می رسد این فیلتر پا برجا باشد، اما من هنوز هم موارد بیشتری را ارزیابی می کنم تا الگوهای بیشتری ببینم.آیا شما هم مواردی از این قبیل دارید که بخواهید با به اشتراک بگذارید؟
http://seonovin.com/