نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: برنامه پیدا کردن دامین در سورس فایل html

برنامه پیدا کردن دامین در سورس فایل html

سلام خسته نباشید
    میخوام یک برنامه ای بنویسم که سورس فایل Html رو بهش بدیم یا خود فایل رو (فایل ممکنه از ادرس سایت هم ارسال بشه ) سپس در فایل سرچ کنه تمامی دامین ها یا متن هایی که اخرش پسوند دامین داره برای مثل test.ir رو از فایل خارج کنه و در یک لیست خروجی بگیره

ب نظرتون این کار امکان پذیره ؟ با چه ابزار هایی میشه انجامش داد ؟

و سوال اخر با vb بهتره این برنامه انجام بشه یا سایر زبان ها ؟

باسپاس

نقل قول: برنامه پیدا کردن دامین در سورس فایل html

با سلام
    برای انجام این کار ابتدا به سایت http://www.vb-helper.com که به نظر من بهترین منبع برای توابع وی بی 6 است بروید
    من قبلا در این سایت کدهای برنامه ای که می توانست تصاویر را از یک صفحه جدا کرده و در یک پوشه ذخیره کند را دیده بودم
    و با تغییر کمی بر روی کدهای آن برنامه کوتاه توانستم مطالب موجود در یک صفحه وب را هم استخراج کنم
    ولی متاسفانه در حال حاضر این برنامه را در اختیار ندارم و چگونگی تغییر کد آن را هم به خاطر ندارم.
    به هر حال پس از استخراج مطالب از صفحه وب مورد نظر در صورتی که مشکلی برای ذخیره آن مطلب از نظر یونیکد بوجود نیاید
    می توانید به راحتی در متون تکست ذخیره شده کلمات و حروف مورد نظر را جستجو کنید.

نقل قول نوشته شده توسط nerset مشاهده تاپیک
    با سلام
    برای انجام این کار ابتدا به سایت http://www.vb-helper.com که به نظر من بهترین منبع برای توابع وی بی 6 است بروید
    من قبلا در این سایت کدهای برنامه ای که می توانست تصاویر را از یک صفحه جدا کرده و در یک پوشه ذخیره کند را دیده بودم
    و با تغییر کمی بر روی کدهای آن برنامه کوتاه توانستم مطالب موجود در یک صفحه وب را هم استخراج کنم
    ولی متاسفانه در حال حاضر این برنامه را در اختیار ندارم و چگونگی تغییر کد آن را هم به خاطر ندارم.
    به هر حال پس از استخراج مطالب از صفحه وب مورد نظر در صورتی که مشکلی برای ذخیره آن مطلب از نظر یونیکد بوجود نیاید
    می توانید به راحتی در متون تکست ذخیره شده کلمات و حروف مورد نظر را جستجو کنید.
    سلام مجدد
    سپاس بابت پاسخ
    تاجایی ک سرچ زدم متوجه شدم چطور این کارو انجام بدم
    باید اول از ادرس صفحه رو بخونه بعد کل سورس رو داخل یه تکست باکس بریزه بعدش داخل تکست باکس اون متنی که مورد نظره رو سرچ کنه و محتوا رو استخراج کنه
    نظرتون چیه؟

خوشحالم از اینکه به جواب رسیدید
    به نظر من این روش خوب است ولی به شرط اینکه صفحات شما مشکلاتی نظیر یونیکد بوجود نیاورد و یا در هنگام ذخیره کردن به چنین مشکلی بر نخورید چون به نظر من
    بیشترین مشکل ارتباط صفحات و متون وب با vb مربوط به یونیکدها است.
    اگر این مشکل حل شود کار جستجوی کلمه مورد نظر در متون بسیار ساده است.
    با آرزوی موفقیت برای شما

سلام مجدد
    بله حل شد سورس پیج رو میریزه داخل تکست باکس یک سری متن خاصه ولی چطوری سرچ کنم و از تکست باکس خارجش کنم تمامی اون متن ها رو ؟ کسی میدونه دوستان ؟
    چند سالیه با وی بی6 کار نکردم یادم رفته تمامی توابعش
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : چهارشنبه 14 مهر 1395 در 15:15 عصر

کاش میذاشتی ما هم استفاده کنیم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    MsgBox barnamenevis.org

نقل قول نوشته شده توسط saeid1346 مشاهده تاپیک
    سلام مجدد
    سپاس بابت پاسخ
    تاجایی ک سرچ زدم متوجه شدم چطور این کارو انجام بدم
    باید اول از ادرس صفحه رو بخونه بعد کل سورس رو داخل یه تکست باکس بریزه بعدش داخل تکست باکس اون متنی که مورد نظره رو سرچ کنه و محتوا رو استخراج کنه
    نظرتون چیه؟
    روش راحت تری هم هست:

http://www.vb-helper.com/howto_list_links_at_url.html

استفاده از Webbrowser که خودش لینک ها رو به صورت تابعی میده:
    Webbrowser1.Document.links(i).href

توی تکست هم میشه سرچ کرد ولی دوباره کاری میشه...

در مورد یونیکد هم فکر نمیکنم مشکلی باشه چون یونیکد توی آدرس غیر قابل قبول هست و باید به صورت کاراکتر هایی مثل %2F تبدیل بشه که وی بی مشکلی نداره باهاش...

نقل قول نوشته شده توسط meys34 مشاهده تاپیک
    روش راحت تری هم هست:

http://www.vb-helper.com/howto_list_links_at_url.html

استفاده از Webbrowser که خودش لینک ها رو به صورت تابعی میده:
    Webbrowser1.Document.links(i).href

توی تکست هم میشه سرچ کرد ولی دوباره کاری میشه...

در مورد یونیکد هم فکر نمیکنم مشکلی باشه چون یونیکد توی آدرس غیر قابل قبول هست و باید به صورت کاراکتر هایی مثل %2F تبدیل بشه که وی بی مشکلی نداره باهاش...
    سلام مجدد
    بله با همین Webbrowser کار کردم ولی برای سرچ داخلش چه کاری باید انجام بدم ؟ امکانش هست شما برام اکی کنید ؟

با سلام
    اول به کمک دستورات باز کردن فایل ، فایل تکست را به صورت متنی (غیر باینری) باز کنید و هر کاراکتری را به ترتیب به صورت متنی بخوانید بعد در حلقه وایل تا رسیدن به پیغام انتهای فایل (می توانید با جستجو در اینترنت دستورات لازم برای باز کردن فایل به صورت متنی و تشخیص انتهای فایل را پیدا کنید) کاراکتری خاص و کمتر استفاده شده و در عین حال مهم
    که در اینجا به نظر من (.) است را به ترتیب با دستور شرطی مقایسه کنید که در صورت وجود داشتن باید از طریق پرچم گذاری و بررسی کارکتر بعدی (مثلا حرف i) توسط شرط دوم و در صورتی که به انتهای فایل نرسیده باشیم و در صورت وجود داشتن پرچم گذاری دوم و همچنین به ترتیب برای شرط سوم (مثلا حرف r) و در صورت وجود داشتن تایید پیدا کردن دامین و پرچم گذاری برای شروع عملیات استخراج دامین را آغاز کنید.
    جهت استخراج دامین باید توجه داشته باسید که دامین مورد نظر قبل از پسوند آمده پس باید به کلمات قبل از آن دسترسی داشته باشید و آنها را تا رسیدن به کاراکتر فاصله (اسپیس) و یا (.www) در لیست قرار دهید که البته من چون فقط با دستورات دسترسی به فایل ها به صورت باینری کار کرده ام و در این نوع دسترسی می توان در هر لحظه به هر قسمت از فایل دسترسی پیدا کرد ولی در مورد دسترسی متنی به فایل اطلاعی ندارم که البته در صورت عدم دسترسی به کاراکترهای قبلی هم می توان قبلا آنها را به طور پیوسته مثلا در 10 متغیر جداگانه به طور تعویض شونده ذخیره کرد که البته راه حل های بیشتر و بهتری هم برای این کار وجود دارد که برای شروع کار این فقط یکی از آنها است.
    من در مورد دستورات وی بی 6 اطلاعات زیادی ندارم و بیشتر توسط چند دستور کلیدی تمام توابع مورد نظرم را می سازم
    به هر حال برای شما آرزوی موفقیت می کنم.
    آخرین ویرایش به وسیله vbhamed : یک شنبه 18 مهر 1395 در 09:09 صبح

از دوستان کسی میتونه این برنامه رو برام بنویسه ممنون میشم

تاپیک های مشابه

1. پیدا کردن آدرس در یک فایل html
    نوشته شده توسط maxtools در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 1
    آخرین پست: چهارشنبه 07 مهر 1389, 00:25 صبح
  2. برنامه پیدا کردن دومین عدد بزرگ در آرایه با تکنیک تورنمنت
    نوشته شده توسط rahil-mf در بخش الگوریتم، کامپایلر، هوش مصنوعی و ساختمان داده ها
    پاسخ: 2
    آخرین پست: یک شنبه 20 اردیبهشت 1388, 23:50 عصر
  3. سوال: پیدا کردن text در یک برنامه دیگه
    نوشته شده توسط mohsen57 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 11
    آخرین پست: پنج شنبه 03 بهمن 1387, 19:11 عصر
  4. پیدا کردن متن در فایل تکست
    نوشته شده توسط green_mask2 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 19
    آخرین پست: پنج شنبه 03 خرداد 1386, 10:11 صبح
  5. پیدا کردن متن در html
    نوشته شده توسط nima_dir در بخش C#‎‎