نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: نحوه ارتباط دادن datagridview به database

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بیرجند

Question نحوه ارتباط دادن datagridview به database

سلام
    بنده برنامه ای را دارم درست میکنم که دارای دو جدول می باشد جدول اول نام مواد اولیه که هر چه مواد اولیه جدید اضافه بشه باید بیاد توی این جدول قرار بگیره و جدول بعدی مقدار مصرف این مواد اولیه ها را نشان می دهد درجدول مقدار مصرف که دارای فیلد های شماره تولید که منحصر به فرد می باشد و فیلد تاریخ مصرف و.... و از همه مهمتر فیلد مقدار مصرف از هرکدام از مواد اولیه ها می باشد که بنده با دستور ستون جدید اضافه کردن در دیتابیس به محض اینکه نام مواد اولیه جدید را وارد کردم یک ستون جدید به جدول دوم هم اضافه میکنم تا بتونم مقدار مصرف اون را ثبت کنم فقط مشکل بنده اینه وقتی که من مثلا گندم را انتخاب کردم و مقدار مصرفش را در جلوی ان ثبت کردم در جدول دوم در ستون مربوط به گندم بشینه یعنی تشخیص بده که باید در کدوم ستون قرار بگیره در ضمن شاید در یک شماره تولید 10 تا مواد اولیه مصرف بشود و در شماره تولید دیگر بیشتر یا کمتر مصرف شود فقط بنده نمیدونم که روشی را که رفتم درست هست یا نه اگه دوستان تجربه دارن که بهتره وبدردم میخوره ممنون میشم که راهنماییم بکنن تا جدولهام را جوری دیگر درست کنم ( این نام هایی که در ستون شماره تولید جدول مقدار مصرف نشان داده شده اشتباه می باشد اهمیت داده نشود فقط باید شماره تولید ثبت شود بنا به هر شماره تولیدی مقدار مصرف آن ماده در ستون خود آن ماده ثبت گردد)
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png 11.png‏ (94.7 کیلوبایت, 15 دیدار)
    • نوع فایل: png 12.png‏ (67.5 کیلوبایت, 14 دیدار)
    آخرین ویرایش به وسیله محمد علی کارگر : جمعه 19 آذر 1395 در 10:21 صبح

کاربر دائمی آواتار alireza_s_84
    محل زندگی
    اهواز

نقل قول: نحوه ارتباط دادن دیتا گرید ویو به دیتابیس

خب طراحی دیتابیس شما کاملا مشکل داره. هیچوقت با اضافه کردن یک سطر جدید شما نباید دست به ساختار جدولهاتون بزنید. در جدل مصرف یک ستون به نام Id محصول بذارین که کلید خارجی به جدول محصولات باشه. مشکلتون حل میشه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بیرجند

Post نقل قول: نحوه ارتباط دادن دیتا گرید ویو به دیتابیس

نقل قول نوشته شده توسط alireza_s_84 مشاهده تاپیک
    خب طراحی دیتابیس شما کاملا مشکل داره. هیچوقت با اضافه کردن یک سطر جدید شما نباید دست به ساختار جدولهاتون بزنید. در جدل مصرف یک ستون به نام Id محصول بذارین که کلید خارجی به جدول محصولات باشه. مشکلتون حل میشه
    سلام
    میشه یه نمونه برنامه یا هر چیز دیگه ای بزارید که متوجه بشم .من در یک شماره تولید به تعداد نامشخص مواد اولیه مصرف می کنم

تاپیک های مشابه

1. سوال: سوال در مورد نحوه پاس دادن متغیر به jQuery توسط ASP.NET
    نوشته شده توسط mohsen_f_b در بخش ASP.NET Web Forms
    پاسخ: 0
    آخرین پست: جمعه 09 مهر 1389, 23:35 عصر
  2. سوال: اتصال DataGridView به DataBase همراه با اعمال شرط
    نوشته شده توسط bahane274 در بخش C#‎‎
    پاسخ: 6
    آخرین پست: چهارشنبه 13 مرداد 1389, 21:49 عصر
  3. نحوه پاس دادن پارامتر به اکتیوایکس
    نوشته شده توسط Saeed_m_Farid در بخش برنامه نویسی با Borland C++‎ Builder
    پاسخ: 1