نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: آیا با اسکریپت میشه ارتباط بین نرم افزاری به وجود آورد ؟ (لطفا راهنمایی...)

آیا با اسکریپت میشه ارتباط بین نرم افزاری به وجود آورد ؟ (لطفا راهنمایی...)

با سلام دوستان
    خواهشمندم در این رابطه من را راهنمایی کنید...(بنده در اسکریپت نویسی مبتدی هستم)
    بنده چند سالی هست که برنامه نویسی میکنم و علاوه بر این مهندس صنایع هستم . هدفم ارتباط بین نرم افزار های مختلف با مدیریت سی شارپ (یا حتی زبان های دیگه) است ......
    به طوری که یک نرم افزار (بهینه کردن)optimization که قصد خریداریش را دارم به طور اتوماتیک با نرم افزار های دیکه بتونه کار کنه در صورتی که فقط کاربر انسانی الان میتونه به نرم افزار داده بده و داده بگیره
    یعنی میخوام برنامه ای بنویسم که داده ها را دریافت کنه و خودش اون ها را وارد اون نرم افزار کنه و پس از پردازش از نرم افزار خروجی بگیره . چطور میتونم کلاس هایی در سی شارپ پیدا کنم که این کار را بتونه انجام بده؟

تحقیقاتی هم در مباحث زیر انجام دادم ولی به نتیجه قابل توجهی نرسیدم............ (برای کسانی که دغدغه ای مثل دغدغه من را در برنامه نویسی دارند)
    1) اسکریپت نویسی : ابتدا متوجه شدم مقالاتی از ماهیت اسکریپت ها برای این کار وجود داره دنبال پایتون رفتم و بعد جاوا اسکریپت اما بیشتر آموزش ها برای کارای شبکه بین کامپیوتری بود نه بین نرم افزاری
    windows api (2 : بعد دنبال این مبحث رفتم که یه جوری ببینم آیا یندوز میتونه نقش واسطه ای برای تحقق این هدف بازی کنه یا نه
    3) نرم افزار های ماکرونویسی : مثل macro experess , macro expert این برنامه ها هم تولید اسکریپت میکردند و کاربری ویندوز را هم اتوماتیک میکردند ولی خیلی روی کارکرد موس تاکید داشتند و برای کار حرفه ای باهاشون (بدون موس) زیاد آموزشی در دسترس نبود (این نرم افزار ها قابلیت های جالبی داشتند. کارکردشون مثل ماکرو نویسی excel و ... بود ولی برای کارهای کاربری ویندوز )
    4) powershell : متوجه شدم که پکیج هایی که باهاشون اتقال داده میکردم قبلا در سی شارپ بین دیتابیس ها مثل ado.net پکیج های nuget هستند که بیس آنها بر اساس پاور شل بوده (پس حتما ظرفیت انجام این کار هم در پاورشل میتونه وجود داشته باشه) دنبال یادگیری پاورشل رفتم . متوجه شدم پاورشل سه قسمت ( scripting) (windows cmdlets) (.net framework) را با هم دارد تقریبا تمام کار هایی را که با دات نت در سی شارپ انجام میدادم را با دات نت در پاور شل با کمی خلاقیت میشد انجام داد ... ولی باز هم آموزش ها حول کار های شبکه ای بین چند سیستم تمرکز داشت

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: آیا با اسکریپت میشه ارتباط بین نرم افزاری به وجود آورد ؟ (لطفا راهنمایی...)

دوست عزیز سلام، برنامه ای که هست و می خوای با برنامه دیگر بهش دیتا بدید، مشخصاتش چی هست؟
    یعنی دیتابیس و زبان برنامه نویسی آن چی هست؟
    برای اینکار چندین راه حل وجود دارد:
    1- سورس کد اون برنامه و داشته باشی و بتونی تو سورس اون دست کاری کنی
    2- محاسبات آن در دیتابیس باشه و برنامه خودت و مستقیم به اون وصل کنی و کارت و راه بندازی
    3- این راه کمی سخت هست اما شدنیا منظورم از سخت یعنی قلق داره، بیای ربات بنویسی که این کار و انجام بده.

تاپیک های مشابه

1. سوال: تفاوت بین کنترل پنلی که خودمون طراحی می کنیم با کنترل پنل هاست یا نرم افزاری مثه cute ftp چیه؟
    نوشته شده توسط پروگرامنویس در بخش توسعه وب (Web Development)
    پاسخ: 2
    آخرین پست: چهارشنبه 09 دی 1394, 10:14 صبح
  2. سوال: تفاوت بین کنترل پنلی که خودمون طراحی می کنیم با کنترل پنل هاست یا نرم افزاری مثه cute ftp
    نوشته شده توسط پروگرامنویس در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 4
    آخرین پست: سه شنبه 08 دی 1394, 22:51 عصر
  3. پاسخ: 0
    آخرین پست: سه شنبه 19 آذر 1392, 10:34 صبح
  4. سوال: آیا با HTML میشه فرم ارتباط با ما ساخت؟
    نوشته شده توسط behrouz110 در بخش طراحی وب (Web Design)
    پاسخ: 3
    آخرین پست: شنبه 23 اردیبهشت 1391, 13:37 عصر
  5. آیا با دلفی میشه کمپایلر نوشت؟
    نوشته شده توسط Bandeye_khoda در بخش برنامه نویسی در Delphi
    پاسخ: 4
    آخرین پست: پنج شنبه 06 آذر 1382, 10:27 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •