نمایش نتایج 1 تا 28 از 28

نام تاپیک: مشکل با کویری اپند (append)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

مشکل با کویری اپند (append)

با عرض سلام خدمت دوستان و اساتید
    دوستان در نمونه پیوستی من دو مشکل دارم که در فرم مربوطه در موردش توضیحاتی نوشتم ممنون میشم از دوستان صاحب سبک و اساتید در این مورد منو کمک کنند .
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    • نوع فایل: rar db1.rar‏ (59.4 کیلوبایت, 17 دیدار)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

نقل قول: مشکل با کویری اپند (append)

دوستان احتمالا چون توضیح ندادم شاید کسی اصلا یه نگاه هم نکرده برای همون خواسته امو توضیحا اینجا می نویسم یه فرم دارم شامل فیلدهای
    تاریخ از نوع تکست و input mask بصورت شمسی که از ماژول مربوطه دادشو میگیره
    شماره درخواست خرید که فرمتش میخوام بصورت 31/سالی که در انیم مثلا ۱۳۹۵/ و شروع عدد از اول تا اخر سال جاری که با تغییر سال علاوه بر اینکه سال نو بشه عدد باز از یک شروع بشه البته در نمونه برنامه ای که قرار دادم عین این مطلب هست فقط بصورت unbond است که من نتونستم دستوراتشو تغییر بدم و ازش استفاده کنم این مشکل اول منه
    و پنج عدد فیلد شرح و مشخصات کالا و پنج عدد تعداد درخواستی اینها جمعا فیلدهای منه
    اما مشکل دوم بخاطر اینکه همه این فیلدها در یه جدول ذخیره میشن من با کویری اپند این پنج مورد شرح و مشخصات کالا و تعداد اونا رو در یک تیبل جمع اوری کردم تا بتونم ازشون یه جستجو درست کنم البته ناگفته نماند فیلد شماره و تاریخ هم درش هست تا اینجا کار همه چیز درسته فقط مشکل من اینه که با اجرای این کویریهای اپند به تعداد هر چند بار که دکمه وارد کردنو بزنم فیلد تکراری وارد جدول من میشه و من میخوام که یکبار با اون شماره درخواست کویری اپند من اجرا بشه و با هر بار زدن دکمه وارد کردن مجددا فیلدها رو تو جدول نریزه
    ممنون میشم از دوستان کمکم کنند نمونه هم در بالا قرار دادم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

اساتید , دوستان در صورت امکان خواهشمندم یه نگاهی به نمونه برنامه من بندازین بدجور لنگ این موردم ممنونم ازتون اگه راهکاری دارین ارایه بدین بلکم این مورد حل بشه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

از اساتید یا دوستان کسی نمیتونه کمکم کنه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

دوستان مورد اولم حل شد اگه میتونید کمکم کنید تا مورد دومم حل بشه ممنونم

کاربر دائمی آواتار AbbasSediqi
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط reza_1199 مشاهده تاپیک
    دوستان احتمالا چون توضیح ندادم شاید کسی اصلا یه نگاه هم نکرده برای همون خواسته امو توضیحا اینجا می نویسم یه فرم دارم شامل فیلدهای
    شماره درخواست خرید که فرمتش میخوام بصورت 31/سالی که در انیم مثلا ۱۳۹۵/ و شروع عدد از اول تا اخر سال جاری که با تغییر سال علاوه بر اینکه سال نو بشه عدد باز از یک شروع بشه البته در نمونه برنامه ای که قرار دادم عین این مطلب هست فقط بصورت unbond است که من نتونستم دستوراتشو تغییر بدم و ازش استفاده کنم این مشکل اول منه
    و پنج عدد فیلد شرح و مشخصات کالا و پنج عدد تعداد درخواستی اینها جمعا فیلدهای منه
    اما مشکل دوم بخاطر اینکه همه این فیلدها در یه جدول ذخیره میشن من با کویری اپند این پنج مورد شرح و مشخصات کالا و تعداد اونا رو در یک تیبل جمع اوری کردم تا بتونم ازشون یه جستجو درست کنم البته ناگفته نماند فیلد شماره و تاریخ هم درش هست تا اینجا کار همه چیز درسته فقط مشکل من اینه که با اجرای این کویریهای اپند به تعداد هر چند بار که دکمه وارد کردنو بزنم فیلد تکراری وارد جدول من میشه و من میخوام که یکبار با اون شماره درخواست کویری اپند من اجرا بشه و با هر بار زدن دکمه وارد کردن مجددا فیلدها رو تو جدول نریزه
    ممنون میشم از دوستان کمکم کنند نمونه هم در بالا قرار دادم

دوست عزیز با سلام

اول درباره برنامه ای که میخواهین تهیه کنید توضیح دقیق ارائه کنید ( چون از لحاظ اصول برنامه نویسی دارای مشکلات بسیار زیادیه از جمله تشکیل دیتابیس )

نکته - کمی در مورد اصول تشکیل دیتابیس تحقیق کنید.
    اما مشکل دوم بخاطر اینکه همه این فیلدها در یه جدول ذخیره میشن من با کویری اپند این پنج مورد شرح و

مشخصات کالا و تعداد اونا رو در یک تیبل جمع اوری کردم تا بتونم ازشون یه جستجو درست کنم البته ناگفته نماند فیلد شماره و تاریخ هم درش هست تا اینجا کار همه چیز درسته
    دوما - با توجه به وجود ماژول شمسی
    هر تاریخی رو قبول میکنه

سوما- به طور کل منظور شما رو از
    شماره درخواست خرید که فرمتش میخوام بصورت 31/سالی که در انیم مثلا ۱۳۹۵/
    نفهمیدم

چهارما - به خاطر ترکیب ساختار برنامه و استفاده نادرست دچار مشکل این
    فقط مشکل من اینه که با اجرای این کویریهای اپند به تعداد هر چند بار که دکمه وارد کردنو

بزنم فیلد تکراری وارد جدول من میشه و من میخوام که یکبار با اون شماره درخواست کویری اپند من اجرا بشه و با هر بار زدن دکمه وارد کردن مجددا فیلدها رو تو جدول نریزه
    شدید

برای حل کامل مشکلتون به طور کل درباره برنامه توضیح بدید تا نمونه براتون قرار بدم و بعد اگر خواستید درمورد نمونه توضیح بدم

اما اگر نیازی نمی بینید در مورد
    فقط مشکل من اینه که با اجرای این کویریهای اپند به تعداد هر چند بار که دکمه وارد کردنو بزنم فیلد تکراری وارد جدول من میشه و من

میخوام که یکبار با اون شماره درخواست کویری اپند من اجرا بشه و با هر بار زدن دکمه وارد کردن مجددا فیلدها رو تو جدول نریزه
    به طور خاص به دلیل نداشتن شاخص ( که میتونه همون شماره درخواست باشه ) و "ID" عملا در جستجو و به دنبال اون یافتن دابلیکیت دچار مشکل شدید

نکته - از اکسس 2007 به بعد با اضافه شدن قابلیت دیتا ماکرو که معادل اکسسی همان sqlfunction کار هایی از قبیل insert,delete,edit بسیار راحت تر شده و زمان و خطای کمتری داری

و شما برای این قابلیت ها بهتره از دیتا ماکرو استفاده کنید

و اما در مورد Query Append : این روش صرفا برای آپدیت با شرط های خاص و یا زیاد و یا تو در تو بهتره استفاده بشه و نه برای اضافه کردن

منتظر جوابتون هستم

یا حق
    آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : چهارشنبه 29 دی 1395 در 20:53 عصر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

اقای صدیقی ممنون بخاطر حسن توجهتون
    من مشغول تهیه یه برنامه برای شرکتمونم که شامل بخشهایی از جمله (ثبت پرسنل , ثبت اضافه کاری پرسنل ,ثبت درخواست خرید ,ثبت درخواست خدمات ,ثبت نامه های وارده و صادره ,ثبت مرخصی , جابجایی, تعویض شیفت و ...)که یکی از بخشهاش همین فرم ثبت درخواست خرید البته ناگفته نماند که همه این بخشها مربوط به فنی و مهندسی حالا بخاطر اینکه بروی ماشین الات به علت تعمیرات , نوسازی ,تعمیر و نگهداری نیاز به خرید قطعه است طبق خواسته سرپرستان قسمتها درخواست کشیده میشه که شامل فیلدهای
    تاریخ درخواست , درخواست کننده , قسمت درخواستی , شماره درخواست , ده مورد شرح و مشخصات کالا , ده مورد تعداد ,ده مورد واحد ,ده مورد علت و محل استفاده
    تاریخ درخواست : روزی که درخواست کشیده میشه و به مدیریت ارسال میشه یعنی همون روز جاری که برای همین از تاریخ شمسی استفاده کردم که روز جاری اتوماتیک وار درش ثبت بشه
    درخواست کننده :فردی که تقاضای این درخواست قطعه را میکند و شامل مهندسان بخشها می باشد
    قسمت درخواستی : هر مهندس سرپرست قسمتی از بخشهاست به فرض اقای x سرپرست بخش مکانیک B
    شماره درخواست :یه شماره منحصر بفرد که بخاطر اینکه این برنامه برای فنی و مهندسی است باید حتما شروع درخواست از /۳۱ شروع بشهو بخاطر اینکه معلوم بشه مال چه سالی و کی است مجبور به استفاده از سال جاری شدم مثال ۳۱/۱۳۹۵ و بعد از این ارقام باز اسلش و شروع عدد از یک تا وقتی که سال تموم میشه و سال جدید میشه باز تاریخ وسط عوض بشه و سال جدید رو ثبت کنه و باز اسلش و شروع عدد از یک
    در مورد شرح و مشخصات کالا به همراه تعداد , واحد , علت و محل استفاده چون این درخواست در حین چاپ بروی کاغذ اماده چاپ میشه که شامل ده ایتم مجبور به استفاده از این ده ایتم شدم حالا ممکن که درخواست کننده یه ایتم رو پر کند یا نه هر ده ایتم رو
    بخاطر اینکه در حین جستجو این درخواست ها دچار مشکل میشدم و پایه جستجو را بخاطر منحصر بفرد بودن شماره درخواست قرار میدادم و درست هم عمل میکرد ولی با این تفاوت که خیلی وقتها نیاز است که از ده ایتم ثبت شده فقط یک ایتم رو در بیارم و چاپ کنم چون احتمالا اون نه ایتم خریداری شده و وقت یک مورد خرید نشده که نیاز به پیگیری اون باشه و بخوام اون یک ایتم رو به همراه تاریخ درخواست ,شماره درخواست و درخواست کننده و... به مدیریت ارسال کنم که مجبور شدم که این درخواستها رو زیر هم جمع کنم تا راحتتر بتونم ازشون گزارش تهیه کنم همچنین سرچ کنم که بخاطر همین از کویری اپند استفاده کردم تا تمام اونها تو یه تیبل جمع بشه این کل دلیلم بود
    اون برنامه پیوستی هم فقط نمونه بود تا بعد از اصلاح شما اساتید در برنامم استفاده کنم البته اگه لازم باشه خود برنامه رو براتون پیوست کنم
    مجددا بخاطر حسن توجهتون ممنونم

محل زندگی
    تهران

اقای صدیقی ممنون بخاطر حسن توجهتون
    من مشغول تهیه یه برنامه برای شرکتمونم که شامل بخشهایی از جمله (ثبت پرسنل , ثبت اضافه کاری پرسنل ,ثبت درخواست خرید ,ثبت درخواست خدمات ,ثبت نامه های وارده و صادره ,ثبت مرخصی , جابجایی, تعویض شیفت و ...)که یکی از بخشهاش همین فرم ثبت درخواست خرید البته ناگفته نماند که همه این بخشها مربوط به فنی و مهندسی حالا بخاطر اینکه بروی ماشین الات به علت تعمیرات , نوسازی ,تعمیر و نگهداری نیاز به خرید قطعه است طبق خواسته سرپرستان قسمتها درخواست کشیده میشه که شامل فیلدهای
    تاریخ درخواست , درخواست کننده , قسمت درخواستی , شماره درخواست , ده مورد شرح و مشخصات کالا , ده مورد تعداد ,ده مورد واحد ,ده مورد علت و محل استفاده
    تاریخ درخواست : روزی که درخواست کشیده میشه و به مدیریت ارسال میشه یعنی همون روز جاری که برای همین از تاریخ شمسی استفاده کردم که روز جاری اتوماتیک وار درش ثبت بشه
    درخواست کننده :فردی که تقاضای این درخواست قطعه را میکند و شامل مهندسان بخشها می باشد
    قسمت درخواستی : هر مهندس سرپرست قسمتی از بخشهاست به فرض اقای x سرپرست بخش مکانیک B
    شماره درخواست :یه شماره منحصر بفرد که بخاطر اینکه این برنامه برای فنی و مهندسی است باید حتما شروع درخواست از /۳۱ شروع بشهو بخاطر اینکه معلوم بشه مال چه سالی و کی است مجبور به استفاده از سال جاری شدم مثال ۳۱/۱۳۹۵ و بعد از این ارقام باز اسلش و شروع عدد از یک تا وقتی که سال تموم میشه و سال جدید میشه باز تاریخ وسط عوض بشه و سال جدید رو ثبت کنه و باز اسلش و شروع عدد از یک
    در مورد شرح و مشخصات کالا به همراه تعداد , واحد , علت و محل استفاده چون این درخواست در حین چاپ بروی کاغذ اماده چاپ میشه که شامل ده ایتم مجبور به استفاده از این ده ایتم شدم حالا ممکن که درخواست کننده یه ایتم رو پر کند یا نه هر ده ایتم رو
    بخاطر اینکه در حین جستجو این درخواست ها دچار مشکل میشدم و پایه جستجو را بخاطر منحصر بفرد بودن شماره درخواست قرار میدادم و درست هم عمل میکرد ولی با این تفاوت که خیلی وقتها نیاز است که از ده ایتم ثبت شده فقط یک ایتم رو در بیارم و چاپ کنم چون احتمالا اون نه ایتم خریداری شده و وقت یک مورد خرید نشده که نیاز به پیگیری اون باشه و بخوام اون یک ایتم رو به همراه تاریخ درخواست ,شماره درخواست و درخواست کننده و... به مدیریت ارسال کنم که مجبور شدم که این درخواستها رو زیر هم جمع کنم تا راحتتر بتونم ازشون گزارش تهیه کنم همچنین سرچ کنم که بخاطر همین از کویری اپند استفاده کردم تا تمام اونها تو یه تیبل جمع بشه این کل دلیلم بود
    اون برنامه پیوستی هم فقط نمونه بود تا بعد از اصلاح شما اساتید در برنامم استفاده کنم البته اگه لازم باشه خود برنامه رو براتون پیوست کنم
    مجددا بخاطر حسن توجهتون ممنونم

دوست گرامی مجدد سلام

نمونه ای برای تشکیل دیتابیس برای شما قرار دادم

با این روش هر نوع گزارشی که مد نظرتون باشه رو میتونید استخراج کنید

نکته - البته برای محل های استفاده و دلایل تایید و عدم تایید هم میتونید بهش اضافه کنید که من اضافه نکردم چون از ساختار شرکت شما بی اطلاعم

شاید لازم باشه و نیاز باشه بر اساس محل استفاده هم گزارش بگیرید و شاید هم نباشه خودتون میدونید

بررسی کنید و نتیجه رو بفرمایید اگر میتونید خود شما فرم ها و گزارش ها رو تهیه کنید و گر نه بفرمایید تا برای شما نمونه قرار بدم

یا حق

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

جناب اقای صدیقی مجددا ازتون تشکر میکنم من الان سر کارم تا فردا بعداز ظهر هم سر کارم به محض رسیدن حتما نمونتونو نگاه میکنم و نتیجه رو بهتون میگم ازتون باز تشکر میکنم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت دوست و استاد عزیز جناب اقای صدیقی
    ممنون و تشکر از بابت دیتابیس ارایه شده که برای خود من جای استفاده و نحوه طراحی اون برا من تازگی داشت اما با عرض معذرت مد نظر من نبود و آن هم ناشی از راهنمایی بد من بود که شما بزارین به حساب مبتدی بودن من که از این بابت عذر میخوام
    در نمونه ارایه شده که به علت حجم زیاد اون مجبور به اپلود در جای دیگه شدم به خوبی فیلدها و اون چیزی که مد نظر منه کاملا مشخص و اشکاره و مطمینا دارای اشکالات زیاده که امیدوارم با کمک شما حل بشه
    یکی از اون ایرادات در فرم درخواست خرید (form3)است که اگر شما در این فرم تاریخ را وارد نموده و درخواست کننده و قسمت اون را انتخاب نمایید ودر جدول پایین هر تعداد از ایتمهای شرح و مشخصات کالا , مقدار درخواستی واحد ( منظور عدد , کیلو , تن ) و علت و محل مورد استفاده را وارد نمایید . اگر کلیدذخیره را بزنید باید شماره درخواست بصورت ۳۱/۱۳۹۵/۱ که در ان ۳۱ یک عدد ثابت که دیروز خدمتتون عرض کردم ۱۳۹۵ سالیه که در اونیم و عدد یک یعنی اولین درخواست و اگر درخواست دوم رو بزنیم باید یکی به عدد یک اضافه شده و اون بشه دو و در سال جدید سال به فرض ۱۳۹۵ تبدیل بشه به ۱۳۹۶ و عددها مجددا باید از یک شروع بشه که متاسفانه با نوشتن کدهای مربوطه درست عمل نمیکند . و اگر باز چیزی در فرم وارد نشود و کلید ذخیره زده شود باز برنامه دچار ایراد میشود که من نتونستم حلش کنم و اگر به کدها نگاه کنید با زدن کلید ذخیره کویریهای من اجرا شده و تمام اطلاعات وارده را به tabel1 منتقل میکند که من از اون تیبل فرم جستجو طراحی کردم که در نمونه ارسالی مشخصه . فقط باز در این حالت نیز ایراد وجود دارد به فرض اگر ثبت شماره درخواست درست شود و برنامه روال عادی خود را طی نماید و اطلاعات ذخیره شود و کویری ها هم درست عمل کنند و داده ها در tabel1 ذخیره شوند اگر مجددا به اون شماره درخواست برگشته و کلید ذخیره را بزنید مجددا باز همون اطلاعات وارد tabel1 میشه که تکراری است و قبلا ذخیره شده است که من میخواستم این کار فقط یکبار ثبت شود . یا به فرض اگر شما یک درخواستی را ویرایش نمودید باز برنامه دچار ایراد میشود
    ممنون میشم از شما این موارد رو کمکم کنید
    لینک برنامه http://s6.picofile.com/file/8283053492/Fani.rar.htm

محل زندگی
    تهران

---------------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : سه شنبه 05 بهمن 1395 در 01:36 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

سلام خدمت آقای صدیقی این نمونه کل برنامه من در مورد درخواست خرید فقط گزارشات مربوط به اونها مونده که از داخل همون دو تا تیبل میشه تهیه کرد ممنون میشم اگه ایرادهاشو حل کنید و هر کجا اگه بد طراحی کردم نظر حرفه ایتونو بهم بگید که برا من خیلی مهمه نظرتون

محل زندگی
    تهران

------------------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : سه شنبه 05 بهمن 1395 در 01:37 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت دوست و استاد عزیز
    بله پیگیری قطعه وجود داره قبلا برنامه ای که ساخته بودم به این صورت بود که به منظور پیگیری قطعه سرپرست کارگاه میومد و نوع قطعه رو میگفت و من از طریق سرچ اونو پیدا میکردم و اون درخواست رو با اون شماره درخواست چاپ میکردم که در این حالت احتمالا از ده ایتم خواسته شده به فرض پنج موردش خرید شده بود و بقیه مونده بود و من توسط لاک اونها رو قلم کاری میکردم و اون پنج مورد خرید نشده رو به مدیریت عودت میدادیم به قول معروف اون انعطاف رو در حین تهیه گزارش نداشتم به همین منظور تصمیم گرفتم تا کل درخواستها رو زیر هم جمع کنم و توسط جستجو قطعات خواسته شده رو پیدا کنم و توسط اضافه کردن یه چک باکس اونایی که انتخاب میکنم ازش گزارش تهیه کنم البته نمیدونم این روش خوبه یا نه تا نظر شما چی باشه
    باز ازتون ممنون که شاید با مشغله کاریتون وقت گذاشتین بی نهایت ممنونم

محل زندگی
    تهران

با عرض سلام خدمت دوست و استاد عزیز
    بله پیگیری قطعه وجود داره قبلا برنامه ای که ساخته بودم به این صورت بود که به منظور پیگیری قطعه سرپرست کارگاه میومد و نوع قطعه رو میگفت و من از طریق سرچ اونو پیدا میکردم و اون درخواست رو با اون شماره درخواست چاپ میکردم که در این حالت احتمالا از ده ایتم خواسته شده به فرض پنج موردش خرید شده بود و بقیه مونده بود و من توسط لاک اونها رو قلم کاری میکردم و اون پنج مورد خرید نشده رو به مدیریت عودت میدادیم به قول معروف اون انعطاف رو در حین تهیه گزارش نداشتم به همین منظور تصمیم گرفتم تا کل درخواستها رو زیر هم جمع کنم و توسط جستجو قطعات خواسته شده رو پیدا کنم و توسط اضافه کردن یه چک باکس اونایی که انتخاب میکنم ازش گزارش تهیه کنم البته نمیدونم این روش خوبه یا نه تا نظر شما چی باشه
    باز ازتون ممنون که شاید با مشغله کاریتون وقت گذاشتین بی نهایت ممنونم

دوست گرامی با سلام مجدد

شرمنده بنده امروز وقت کردم

این بخش ابتدایی و ساختاری برنامه است البته به غیر از قسمت پیگیری و سرپرستان

نگاه کنید و نظرتون به فرمایید

انشالله فردا کل برنامه رو خدمتتون ارائه میکنم

محل زندگی
    تهران

--------------------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : سه شنبه 05 بهمن 1395 در 01:35 صبح

محل زندگی
    تهران

-------------------------------
    آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : سه شنبه 05 بهمن 1395 در 01:34 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت جناب آقای صدیقی
    برنامه ساخته شده توسط شما را دیدم و واقعا لذت بردم هم به نحوه طراحیتون و هم کدنویسیتون واقعا دستتون درد نکنه(کاش ذره ای از سطح سواد شما را داشتم ) محشر بود و جای دست مریضا داره ولی واقعیت امر به علت حرفه ای طراحی شدن و کم بودن سواد کد نویسی من از کدهاش جز مواردی اندک سر در نیاوردم ولی تقریبا این برنامه یک مقدار فراتر از خواسته منه و یه مقدار با خواستهای من تفاوت داره در نمونه ارسالی که ادرس لینکش در بالا قرار دارد ( http://s6.picofile.com/file/8283053492/Fani.rar.htm ) به نوعی خواسته و هدف من مشخصه ممنون میشم ایرادات اون رو حل کنید و حرفه ای ترش کنید
    باز ممنونم اقای صدیقی واقعا دست گلتون درد نکنه به مولا خیلی عالی بود

محل زندگی
    تهران

با عرض سلام خدمت جناب آقای صدیقی
    برنامه ساخته شده توسط شما را دیدم و واقعا لذت بردم هم به نحوه طراحیتون و هم کدنویسیتون واقعا دستتون درد نکنه(کاش ذره ای از سطح سواد شما را داشتم ) محشر بود و جای دست مریضا داره ولی واقعیت امر به علت حرفه ای طراحی شدن و کم بودن سواد کد نویسی من از کدهاش جز مواردی اندک سر در نیاوردم ولی تقریبا این برنامه یک مقدار فراتر از خواسته منه و یه مقدار با خواستهای من تفاوت داره در نمونه ارسالی که ادرس لینکش در بالا قرار دارد ( http://s6.picofile.com/file/8283053492/Fani.rar.htm ) به نوعی خواسته و هدف من مشخصه ممنون میشم ایرادات اون رو حل کنید و حرفه ای ترش کنید
    باز ممنونم اقای صدیقی واقعا دست گلتون درد نکنه به مولا خیلی عالی بود
    دوست گرامی سلام

اگر فقط منظور شما رفع موقت ایراد برنامه شماست ( فایل خود شما ) که به روی چشم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت دوست عزیز
    اگه حمد بر جسارت و زیاده خواهی نباشه فعلا اونو حل کنین ممنون میشم و برنامه ای که خودتون زحمت طراحی و ساختشو کشیدین اینجا قرار بدین بینهایت ازتون ممنون میشم هر چند میدونم تو سه چهار روز گذشته خیلی سرتونو به درد اوردم و از این بابت واقعا عذر میخوام
    ممنون از شما

محل زندگی
    تهران

دوست گرامی

این برای ایراد شماره گذاری سیستم

در هر سال به ترتیب و با باسال جدید از نو شروع به شماره گذاری کنه

این کد رو در afterupdate تاریخ قرار بده

نکته من نام textbox تاریخ شمار رو از tarekh به txt_tarekh عوض کردم

Dim sh As String
    If Left(txt_tarekh, 4) = Left(DMax("[shomareh]", "[Table2]"), 4) Then
    sh = Right(DMax("[shomareh]", "[Table2]"), Len(DMax("[shomareh]", "[Table2]")) - 4) + 1
    Else
    sh = 1
    End If
    If Me.RecordsetClone.RecordCount = 0 Then
    Me.Text0.Value = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/1"
    Else
    Me.Text0.Value = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/" & sh
    End If

این کد ها هم برای اینه که اگه شماره نامه وجود داشت پیغام خطا نشون بده

me.Filter = ""
    me.FilterOn = False
    Form.Form.Filter = "[shomareh]= '" & Me.Text0 & "'"
    me.Form.FilterOn = True
    If Me.RecordsetClone.RecordCount > 0 Then
    'خطا اين شماره نامه قبلا ثبت شده است
    Else
    'دستورات براي ثبت
    End If

آخرین ویرایش به وسیله AbbasSediqi : چهارشنبه 06 بهمن 1395 در 00:37 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت استاد و دوست عزیز جناب آقای صدیقی
    من کدهای ارایه شده را عینا در برنامه استفاده کردم و کد اول را طبق گفته شما در afterupdate تاریخ قرار دادم و کد دوم را کلید ذخیره نوشتم با این فرق که در قسمت " ثبت " دستورات اجرای کویری های خودمو قرار دادم اما موقع خروج از تاریخ به کد زیر خطا میده

Me.Text0.Text = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/1"
    و اگه شماره رو بصورت دستی عین طراحی خواسته شده وارد کنیم اینبار بروی کد
    Form.form.filteron=true
    خطا میده و بعدشم اطلاعات رو در table1 ذخیره نمیکنه و اون شماره درخواست رو به کل حذف میکنه
    ممنون میشم اگه امکانش هست بررسی کنین بخاطر دردسرام شرمنده

محل زندگی
    تهران

با عرض سلام خدمت استاد و دوست عزیز جناب آقای صدیقی
    من کدهای ارایه شده را عینا در برنامه استفاده کردم و کد اول را طبق گفته شما در afterupdate تاریخ قرار دادم و کد دوم را کلید ذخیره نوشتم با این فرق که در قسمت " ثبت " دستورات اجرای کویری های خودمو قرار دادم اما موقع خروج از تاریخ به کد زیر خطا میده

Me.Text0.Text = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/1"
    و اگه شماره رو بصورت دستی عین طراحی خواسته شده وارد کنیم اینبار بروی کد
    Form.form.filteron=true
    خطا میده و بعدشم اطلاعات رو در table1 ذخیره نمیکنه و اون شماره درخواست رو به کل حذف میکنه
    ممنون میشم اگه امکانش هست بررسی کنین بخاطر دردسرام شرمنده

دوست عزیز شرمنده

در اون نقطه ایراد وجود داشت

به جای form باید me قرار بدهید

me.FilterOn = False

me.Form.Filter = "[shomareh]= '" & Me.Text0 & "'"

me.Form.FilterOn = True

If Me.RecordsetClone.RecordCount > 0 Then

'خطا اين شماره نامه قبلا ثبت شده است

Else

'دستورات براي ثبت

End If

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

سلام و شبتون به خیر آقای صدیقی
    مورد گفته شده رو تغییر دادم و اون مشکل حل شد ولی هنگام وارد کردن اولین درخواست و خروج از تاریخ درخواست طبق عکسهای پیوستی ارور میده و برای درخواست بعدی به شماره درخواست اضافه نمیکنه
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

محل زندگی
    تهران

بازم شرمنده

لطفا اون me.text0.text رو me.text.value تغییر بدید مشکل حل میشه

محل زندگی
    تهران

Dim sh As String
    If Left(txt_tarekh, 4) = Left(DMax("[shomareh]", "[Table2]"), 4) Then
    sh = Right(DMax("[shomareh]", "[Table2]"), Len(DMax("[shomareh]", "[Table2]")) - 4) + 1
    Else
    sh = 1
    End If
    If Me.RecordsetClone.RecordCount = 0 Then
    Me.Text0.Value = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/1"
    Else
    Me.Text0.Value = "31/" & Left(txt_tarekh, 4) & "/" & sh
    End If

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اردبیل

با عرض سلام خدمت آقای صدیقی
    مورد گفته شده رو تغییر دادم فقط یه مشکل داره برا اولین درخواست خوب عمل میکنه ولی برای درخواست دوم یکی به شماره درخواست اضافه نمیکنه اگه زحمتی نیست مورد رو بررسی کنین

محل زندگی
    تهران

خوب دوست عزیز باید formfilter رو ریست کنی

در آخر فانکش های کلید ثبت قرار بده

me.filter=""
    me.filteron=false

تاپیک های مشابه

1. پاسخ: 3
    آخرین پست: دوشنبه 27 آبان 1392, 12:58 عصر
  2. حرفه ای: مشکل با استفاده جی کویری