نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: کوچ از اندروید استدیو به؟

کوچ از اندروید استدیو به؟

سلام دوستان
    دوستان از دست اندروید استدیو و آپدیت های سردرد آورش خسته شدم. اصلا نمیدونم چرا این نرم افزار ساخته شده؟ یه سرویس پکش میکردن مثل ویندوز یه بار دانلود نصب میکردیم تموم میشد دیگه. هی اینو آپدیت کن هی اونو آپدیت کن. هی اینو دانلود کن هی اونو دانلود کن. حجمم تموم شد. عوض اینکه ما سوار نرم افزار بشیم نرم افزار سوار ما شده. یه ران میزنیم سیستم هنگ میکنه... پیشنهاد میکنید که کوچ کنم به زامارین؟ ایکلیپس؟ اینتلیج؟ لطفا راهنمایی کنید...

کاربر دائمی آواتار Nevercom
    محل زندگی
    بستک

نقل قول: کوچ از اندروید استدیو به؟

از لحاظ فنی هیچ لزومی نداره که از Android Studio بعنوان IDE استفاده کنید، از هر IDEی برای نوشتن کد جاوا میتونید استفاده کنید (حتی یه Editor مثل Notepad)
    برای کامپایل هم باید اسکریپت Gradle اجرا بشه (فایل gradlew)

اما گمان نمیکنم براتون آسونتر بشه.

اکلیپس دیگه ساپورت نمیشه، اما دوست داشته باشید میتونید باهاش کار کنید (پیشنهاد نمی کنم)، درواقع اسم بردن از IDE ها بی معنی است، باید به بیلد سیستم اشاره کنیم که رو اکلیپس ANT و اندروید استودیو Gradle هست.

IntelliJ IDEA هم اساساً با Android Studio تفاوتی نداره، اندروید استودیو هم بر مبنای IDEA ساخته شده.

Xamarin داستان کاملاً مجزایی هست و کدها به زبان Java نیست. کار نکردم و نمیدونم چقدر میتونه در فرآیند Build سریعتر باشه. به هرحال مزایای خودش رو داره (کراس پلتفرم بودن) اما اگر هدف چیزی غیر از ساخت اپ های کراس پلتفرم باشه، استفاده ازش موضوعیتی نداره.

اگر هنگ می کنه لابد سخت افزار به اندازه ی کافی قوی نیست، حداقل ۶ گیگ رم نیاز دارید.
    هربار نیازی به آپدیت نیست، بار اول که همه چی نصب بشه، نیازی به آپدیت خاصی نیست.
    برای کتابخانه ها هم بار اول که به پروژه ای اضافه بشه، دانلود و بعد کش میشه، هربار نیازی به دانلود نیست.

اگر فرایند Build کند هست، میتونی به Gradle Daemon رم بیشتری اختصاص بدید (توصیه گوگل ۲ گیگ هست)
    ضمن اینکه میتونه Gradle رو به حالت Offline Mode ببرید، تا تلاشی برای آپدیت کتابخانه ها یا چیز دیگه نکنه (پرواضح هست که اگه بخواید یه کتابخانه اضافه کنید که کش نشده باشه، باید از حالت آفلاین خارج بشه و دانلود کنه)

من هیچکدوم از مشکلات شما رو ندارم، رم رو همون زمانی که تنها اکلیپس بود افزایش دادم و از اون زمان مشکل رم حل شده.
    هارد رو به SSD تغییر دادم و سرعت کل سیستم و به طبع اون Build خیلی بهتر شده (این رو هم قبل از اومدن اندروید استودیو انجام دادم)، الان قیمت هارد های SSD خیلی پایین اومده توصیه می کنم یه هارد SSD مثلاً 128 گیگ بگیرید و سیستم عامل رو روی اون درایو نصب کنید و اندروید و متعلاقتش هم روی اون درایو باشن. برای باقی فایل ها از هارد معمولی استفاده کنید.

برای مواقع نیاز هم فیلترشکن داشته باشید تا برای دانلود کتابخانه ها یا اپدیت SDK دچار مشکل نشید.

به هرحال شرایط فعلی، بخصوص برای ما که در ایران هستیم، همین هست. بهتره باهاش کنار بیاید و براش اماده بشید، راه دیگه ای نیست.

تاپیک های مشابه

1. استفاده از layout engine در اندروید استدیو
    نوشته شده توسط arminbadakh در بخش Android Studio
    پاسخ: 0
    آخرین پست: شنبه 08 فروردین 1394, 10:20 صبح
  2. طریقه استفاده از کتابخانه jfeinstein در اندروید استدیو
    نوشته شده توسط gilas1368 در بخش Android Studio
    پاسخ: 6
    آخرین پست: دوشنبه 11 فروردین 1393, 20:38 عصر
  3. کوچ از ویندوز به لینوکس ، آری یا خیر؟
    نوشته شده توسط hosseina512 در بخش توسعه‌ی لینوکس و نرم افزارهای آزاد
    پاسخ: 14
    آخرین پست: سه شنبه 03 آذر 1388, 10:49 صبح
  4. کوچ از Delphi 7 به Delphi 8 ؟؟؟
    نوشته شده توسط miladnoori67 در بخش مباحث عمومی دلفی و پاسکال
    پاسخ: 13
    آخرین پست: چهارشنبه 07 اسفند 1387, 16:50 عصر
  5. کوچ از SQL Server 7 به SQL Server 2000
    نوشته شده توسط ahmadsht در بخش SQL Server
    پاسخ: 5
    آخرین پست: یک شنبه 18 اردیبهشت 1384, 00:29 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار