نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: فرق VB6 و VB.NET

فرق VB6 و VB.NET

سلام دوستان
    من چند سالی VB6 کار کردم الان مجبورم با VB.Net کار کنم
    میخواستم ببینم فرق این دو تا چی هست ؟

چرا تو این انجمن VB6 تو دسته برنامه های Native Code دسته بندی شده ولی VB.Net تو قسمت Net Framework.

راستش یه اطلاعات کلی بین این دو ورژن از VB میخواستم ؟

و اینکه الان آخرین ورژن ویژوال استدیو که بخوام تهیه کنم 2015 هست؟

نقل قول: فرق VB6 و VB.NET

با سلام

در جواب سوال دومتون باید بگم چون که vb6 یک زبان native code هست تو اون بخش قرار داده شده و vb.net هم چون تحت .net هست تو این بخشه

و در جواب سوال اولتون : منم یه چند سالی vb6 کار میکردم و الان به دات نت مهاجرت کردم . تفاوت خاصی توی تابع ها پدید نیومده و بهنظر من یه حالت حرفه ای تری به خودش گرفته . اما خوب به دلیل اینکه تحت دات نت هست مزایا زیادی داره از جمله اونها اجرا بر روی تمامی سیستم ها بدون مشکل و افزاریش سرعت اون هست . چیزی که خیلی توجهم رو تو اینجا جلب کرد اینه که زمانی که من vb6 و vb.net رو مقایسه می کنم می بینم که بعضی کد ها که نیاز خاصی به بخش هایی از اونها نبوده کوتاه شدن مثلا به جای me.hide میتونید بنویسید hide() و اما برخی جاها که دستورات دسته بندی مناسبی نداشتن هم برخی کد ها اضافه شده مثلا می تونید روند اضافه کردن یک آیتم به لیست باکس رو از اون جهت مورد مقایسه قرار دید . با وجود اینکه هنوزم محیط vb6 رو می پسندم اما از لحاظ امکانات مختلف از جمله debugging عالی آز vs استفاده می کنم .

با تشکر

من بزرکترین مشکلم اجرا نشدن برنامه های نوشته شده با VB6 تو سیستم های دیگه هست برنامه هام رو به هر کی دادم میگن اررور داد اجرا نشد با ست آپ ساز خود Microsoft Visual Studio 6 ست آپ کردم اما رو سیستم خودم مشکلی نداره رو بقیه سیستم ها مشکل داره و خلاصه کلی درده سر ....

حالا چرا برنامه های نوشته شده با VB.Net مشکل اجرا رو سیستم های دیگه رو ندارند ؟

ببین دوست عزیز نمی خوام از وی بی 6 تعریف کنم اما منم حتی الان دارم بصورت حرفه ای باهاش کار میکنم و هیچ کم و کاستی تا الان نداشتم باهاش و در موردنصب نشدن برنامه باید بگم از این بابت هیچ مشکلی ندارم باهاش حتی برنامه های من روی ویندزو 10 به خوبی نصب و اجرا میشه و حتی سرعت خیلی زیادی داره از این نظر نسبت به دات نت.

شاید اون نرم افزار ستاب ساز درستی استفاده نمی کنی.

با سلام

دلیل اینکه برنامه روی سیستم شما ران میشه ولی رو بقیه نه اینه که موقع نسب ویژوال بیسیک برنامه visual basic runtime روی سیستم خودتون نصب مشه اما بقیه ممکنه نصب نکرده باشن پس می تونید داخل ستاپ برنامتون اگر هست و یا فایل راهنما یا همچین چیزی بگین که قبل از اجرای برنامه اون رو نصب کنند که پکیجش هم از هر سایتی می تونید دانلود کنید . با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط isaac23 مشاهده تاپیک
    شاید اون نرم افزار ستاب ساز درستی استفاده نمی کنی.
    لطفا میشه بگید شما از چه ستاپ سازی استفاده میکنید؟

با سلام

برای vb6 برنامه wise installation رو دانلود کنید

با تشکر

تاپیک های مشابه

1. فرق VB6 با VB.net
    نوشته شده توسط nima_chapter85 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 22
    آخرین پست: پنج شنبه 16 مهر 1394, 00:08 صبح
  2. فرق vb6 و vb.net
    نوشته شده توسط sa1378 در بخش برنامه نویسی در 6 VB
    پاسخ: 3