نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: سئوال درباره زبان برنامه نویسی جاوا و مدت زمان یادگیری

سئوال درباره زبان برنامه نویسی جاوا و مدت زمان یادگیری

با عرض سلام به همگی
    قبل از اینکه بخوام سئوالمو بپرسم
    باید یه معذرت خواهی از همه بکنم که یه سئوال تکراری رو پرسیدم
    میخواستم بپرسم که باسه اینکه بتونم برنامه های کاربردی باسه اندروید بسازم
    ( منظورم از کاربردی برنامه ایه که نه خیلی ساده باشه و نه خیلی حرفه ای , برنامه ای که کارامد باشه )
    چقد باید وقت بزارم و زبان جاوا رو یاد بگیرم ؟
    و اینکه من 14 سالمه و به نظرتون اینکه بخوام جاوا رو یاد بگیرم باسه آیندم خوبه یا نه ؟!
    و اینکه بعد از یادگیری اصول اولیه جاوا چقد طول میکشه تا بتونم به یه حد متوسط توی اون برسم؟
    و برای یادگیری جاوا در حد متوسط چه منابع یادگیری و آموزشی ای رو پیشنهاد میدید؟
    فکر کنم همه سئوالام تکراری بود امیدوارم که بهم جواب بدید ممنوووووون

کاربر دائمی آواتار vahid-p
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: سئوال درباره زبان برنامه نویسی جاوا و مدت زمان یادگیری

چقدر شکلک!
    سلام بر شما

اکثر سوالاتتون آینده نگری میخواد، زیاد وارد نیستم :))
    بذارید به جای اینکه به سوالاتتون جواب بدم، چیزی که به دردتون میخوره رو بگم.
    من خودم از اون سنین و شاید قبلش با برنامه نویسی آشنا شدم، ولی تو اون سن خصوصا که با منطق و ریاضیات شاید زیاد آشنا نباشید یکم یادگیری کند هست و خصوصا اگر بخواید خودتون یادبگیرید. اونم از رو کتابهای خشک و بی روح. خودم متاسفانه فقط یک کتاب بود و از روی اون میخواستم زبان نچندان ساده ای مثل C یادبگیرم!
    اینکه جاوا 15 سال آینده چه خواهد بود رو نمیتونم تضمین بدم. اصلا اندروید تا 15 سال بعد خواهد بود و...
    در حال حاضر زبون های برنامه نویسی پرطرفدار شبیه به هم هستن، یکیشون رو یادبگیری، بقیشم با اندکی تفاوت و سریع یادمیگیری. بقیش میشه طرز تفکر و قدرت تحلیلت که بتونی چیزی که میخوای بنویسی زیاد فرقی نمیکنه زبان چی باشه. میتونم مثال برات بیارم که ببینی یک برنامه تو پایتون، جاوا، سی شارپ، سی و... چقدر تفاوت هاشون کمه. اما تفاوتی که هست، ابزارهایی هست که براشون ایجاد شده. خب اگر برای موبایل بخوای بنویسی، مطمئنا بیشترین ابزار برای زبان رسمی اون پلتفرم هست. مثلا اندروید جاوا بیشترین منبع براش وجود داره و قطعا بهترین گزینه است.
    به هر حال سعی کن برنامه نویسی رو یادبگیری، جاوا برای شروع خیلیم خوبه. بعضی مفاهیم جاوا خیلی پرکاربرد نیستن و زیاد نمیخواد روش مانور بدی چون فهمش دشواره یکم.

توصیم اینه از ویدیو های آموزشی استفاده کنید و یکم آشنا که شدید از کتابهای آموزشیش استفاده کنید (یک سرچ ساده در همین بخش جاوا کتابهای زیادی رو خواهی یافت). بعدش در اینترنت مثالهای فراوان و کدهای فراوانی برای جاوا وجود داره که آدم تو این کدها غرق میشه!
    چقدر طول کشیدنش رو نمیدونم، چقدر طول میکشه یاد بگیری، ولی شما خیلی خیلی بیشتر از ماها وقت دارین، پس از یادگیری لذت ببر!
    اما اگر میخوای سریع به پول برسی، به نظرم زیاد عجله نکن، هنوز وقت پول درآوردنت نرسیده.

موفق باشی، هر کمکی خواستی تو این انجمن مطرح کن، بتونیم و وقت داشته باشیم راهنمایی میکنیم.

نقل قول: سئوال درباره زبان برنامه نویسی جاوا و مدت زمان یادگیری

خیلییییییییییییییییی ممنون باسه راهنماییتون

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •